طراحی قالب

eblue

Member
با سلام.
دوستان من آشنایی متوسطی با html و css داشتم بعد از چند سال میخوام مجددا یاد بگیرم و حرفه ای کار کنم اما همه چیز جدید شده و تغییر کرده:-?
من الان میخوام قالبی تهیه کنم که اسکرول افقی در صفحه نیافته یعنی تو هر رزولیشینی محتوای صفحه بیاد وسط و فقط پس زمینه div هام به اندازه کل صفحه کشیده شه و بقیه محتوا دقیقا بیفته وسط و اصلا اسکرول افقی تو صفحه نیافته.
من امتحان کردم margin 0 auto رو دادم به تگم ا , و min-width:1024 اما تاثیری نداشت.
و مشکل دیگرم اینه که برای تهیه این صفحات به کدوم قسمت width داده شه و وکجا درصدی داده شه؟ و اینکه چند تا دیو تو در تو دارم کدومو باید margin 0 auto بدم و کدومو min-whidth?
ممنونم

FOR8D

New Member
درود

در گوگل سرچ کنید طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا

---------------------------------------------------------------

[h=2]طراحی ریسپانسیو چیست؟

ریسپانسیو به معنای پاسخ گرا یا واکنشی می باشد. به این معنا که طراحی وب سایت به گونه ای می باشد که در صفحات مختلف و ابزارهای متفاوت سایت به درستی نمایش داده می شود، به عنوان مثال زمانی که شما از طریق گوشی یا تبلت سایت را تماشا می کنید ساختار ظاهری سایت به گونه ای تغییر پیدا می کند که قابلیت پیمایش سایت در این ابزارها به راحتی فراهم گردد. از طرفی در مانیتورهای با رزولوشن بالا نیز سایت به گونه ای مناسب نمایش داده می شود و به عبارت دیگر کاربران با هر ابزاری سایت شما را تماشا می کنند از محتوا و ظاهر سایت شما کمال استفاده را خواهند برد.[/h]موفق باشید.

eblue

Member
تشکر از پاسختون
بله می دونم با رسپانسیو و بوت استرپ میشه این کارو انجام داد اما از من خواستن فقط محتوا بیاد وسط صفحه و وقتی مثلا با کنترل منفی صفحه کوچیک شد بیاد وسط همه چی و پس زمینه دیو هام کشیده شه تا کل صفحه.
گفتن نمیخوان رسپانسیو باشه....

FOR8D

New Member
درود بر شما

اگر درست متوجه شده باشم .

شما باید به دیو هاتون width:100%; بدید و margin: auto 10px; .

اگر کدتون پیوست کنید تا بررسی بشه خیلی بهتر میشه کمکتون کرد.

موفق باشید.

eblue

Member
بالاخره مشکلم حل شد. من نمیدونستم اگه چن تا دیو تو در تو دارم به کدوم باید min-width بدم.
پس از کلی تست این نتیجه کلی رو گرفتم:
هر div که میخوام در رزولیشن های مختلف کشیده شه min-width بهش میدم مثلا 1024 ورنگ پس زمینه آبی.
سپس بالافاصله داخلش یه div تعریف میکنم و تو اون width:1200; رو مثلا میدم. یه عرض مشخص و margin 0 auto .
بعد دیگه داخل اون هر چی میخوایم میذاریم و عرض درصدی میدیم.
اینجوری تو هر رزولیشن محتوای صفحمون میاد وسط و مشکلی پیش نمیاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا