طراحی سربرگ و ارسال برای چاپ

amirepsilon

Active Member
سلام
خسته نباشید
دوستان من یکسری سربرگ و یادداشت و چیزهای دیگه روی یه کاعذ حدودا 34*50 میخوام طراحی کنم بدم برای چاپ دو رنگ
نکته ای به نظرتون نمیاد بگید ؟ :d
طرح ها رو مو به مو کنار هم بچینم یا جا بزارم برای برش ؟
طرح آماده یا یه تمپلیت یا یه نمونه از سربرگ یا فاکتور کسی نداره ؟
ممنون
یا علی

Mehdi_Naissipour

کاربر VIP
سلام دوست عزیز.
راجع به فاصله برای برش، اگه بینشون رو میگی نه، نمیخواد. راجع به فاصله ی طرح تا لبه های شیت بهتره از هر طرف یک سانتی متر رو خالی بداری. یعنی شیت رو 33 در 48 ببندی. (توی GTO البته)
حتماً پرینت کار رو هم با همون دو رنگی که مد نظرت هست به چاپخونه بده تا رنگ رو اونجوری که میخوای دربیارن.
رنگ روشن رو در کانال زرد و رنگ تیره رو در کانال مشکی طراحی کن.(البته اگه نواحی ترام در کار شما نیست و کل کار رو بصورت تن پلات کار کردی، نیازی به این کار نیست و از هر کانال رنگی میتونی استفاده کنی)
روی کارهایی که رنگ رو خودت انتخاب میکنی و همینطور کارهایی که کل شیت مال خودته بهتره نظارت چاپ انجام بدی و کار لیتوگرافی و چاپخونه و صحاف رو مستقیماً کنترل کنی.

برای نمونه کار هم باید عباراتی مثل visit card template یا Business cards رو جستجو کنید.

موفق باشی.

amirepsilon

Active Member
سلام
ممنون ولی یه کلماتی گفتی که من نفهمیدم !!

1. Gto چیه ؟

2. ترام چیه ؟

3. کانال چیه ؟

4. آیا هر رنگی میخوام بزنم مشکلی نداره ؟
مثلا آبی و مشکی بزنم بعد برام زرد و مشکلی چاپ کنه ؟

5. میخوام بگم مشکی و نارنجی ؟
به نظرتون خوبه ؟ ایا نارنجی هم نوع داره ؟ کدون نوعش زیبا تره ؟

ممنون
یا علی

MEGA WAVE

Active Member
ممنون ولی یه کلماتی گفتی که من نفهمیدم !!

1. Gto چیه ؟

2. ترام چیه ؟

3. کانال چیه ؟

4. آیا هر رنگی میخوام بزنم مشکلی نداره ؟
مثلا آبی و مشکی بزنم بعد برام زرد و مشکلی چاپ کنه ؟

5. میخوام بگم مشکی و نارنجی ؟
به نظرتون خوبه ؟ ایا نارنجی هم نوع داره ؟ کدون نوعش زیبا تره ؟

GTO نام یه نوع دستگاه چاپ افست هستش.

ترام به فشردگی رنگ در یه سطح هستش مثلاً وقتی توی درست کردن رنگ Cyan مقدارش رو 90% بزاری میگن ترامش 90 هست و اگه 20 % بزاری میگن ترامش 20 هست معمولاً ترام ها ده تا ده تا عوض میشن.

کانا ل: وقتی یه طرح شما میزنی به صورت عادی چهار تا کانال Cyan , magenta , yellow , blak داره که میشه CMYK
که بر اساس تعداد کانال ها فیلم و زینک تهیه میشه.

در مورد رنگ مهدی هم گفت اونی که روشنتره با کانال yellow بزن و اون تیره ها رو با Black بعد نمونه با رنگ اصلی که پیرینت گرفتی قبلاً رو به چاپچی بده تا رنگ مورد نظر رو درست کنه.

amirepsilon

Active Member
سلام
یعنی قبل از این که بخوام شروع به طراحی کنم باید کامال های مگنتا و سایان رو حذف کنم ؟

MEGA WAVE

Active Member
نیازی نیست چیزیو حذف کنی شما وقتی طراحی میکنی توی رنگهایی که استفاده میکنی مطمئن شو که مجنتا و سایان اونها صفر باشه.

یه بار دیگه هم دارم میگم اول کار رو با رنگ اصلی طراحی کن . بعد یه 2 نسخه پرینت بگیر.

بعد اگه میخوای کارت دو رنگ باشه از Yellow و Black استفاده کن.

بعد که رفتی چاپخومه بگو جای بلک رنگی که پرینت گرفتی بزاره مثلاً ( سبز ) و جای یلو رنگ دیگه ای که توی طرحت هست مثلاً ( قرمز )
رو درست کنه و چاپ کنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا