طراحی سایت

MAH203

Member
سلام دوستان
من می خوام یه سایت با فلش بسازم
نمی دونم برای این کار چه زبان هایی لازمه
php یا html یا...؟؟؟ کلا فلش با چه زبانهای تحت وبی کار می کنه؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم:rose:

sizanjavad

کاربر فعال
خود فلش زیانش اکشن اسکریپت هست. شما به راحتی می تونی با خود فلش یه سایت جذاب با ظاهر گرافیکی و انیمیشی زیبا تهیه کنی. برای انجام بعضی کارا مثل ارسال ایمیل یا کار با دیتابیس که از عهده فلش خارجه باید بین فلش و زبانهای رایج وب مثل php و asp ارتباط برقرار کنی.
در کل برای سایتهایی که ظاهر تقریبا استاتیک دارند و بیشتر شبیه به یه کارت ویزیت پویا هستند برنامه فلش مناسبه.

MAH203

Member
یعنی flash + php می تونه یه سایت کامل رو راه بندازه؟
شما php رو پیشنهاد می کنید یا asp؟
جاوا اسکریپتو اینا نمی خواد؟

sizanjavad

کاربر فعال
گفتم که. بستگی داره چه سایتی بخواید. اگه یه سایت خدماتی باشه و عضو گیری داشته باشه و کارای دیتابیسی و پردازشی داشته باشید اصلا فلش گزینه مناسبی نیست و بهتره کل سایت رو با زبانای رایج (php - asp )تهیه کنید.

ولی اگه سایتتون حالت معرفی کارت ویزیت داره فلش مناسبه.

sizanjavad

کاربر فعال
برای این کار شما بهتره با همون زبانهای رایج نظیر php و Asp کار کنید. البته سیستم های از پیش نوشته شده برای اینکار وجود داره و که می تونید با یه جستجو تو اینترنت سیستم های متن باز و رایگان رو هم پیدا کنید

MAH203

Member
مثل چی؟
من زیاد باهاشون اشنا نیستم می شه بیشتر راهنمایی کنید؟
ممنون می شم
من با php و asp تا حدی اشنا هستم فقط می خوام ببینم کارم با چیها راه میوفته اونو دنبال کنم...

L-B

Well-Known Member
من با فلش کار نکردم .. اما طبق شنیده ها و پیش بینی ها در سال های آینده فلش ( شاید - نمیشه 100 % گفت ) html5 جای اونو خواهد گرفت ..
شاید اگه روی اون تمرکز کنید بهتره باشه .. ( البته یادگیری فلش رو من نفی نمیکنم ! )

پ . ن : این نوشته هم یکجور نظر برای دونستن نظر دوستان در این باره هست .

MAH203

Member
در کل دوستان برای طراحی سایتی مثل تراوین یا عصر پادشهاهان یا بازی هایی دیگه ای در این سبک چی پیشنهاد می کنید؟؟؟
پروژه دانشگاهمه :s:mad:

wlan

New Member
سلام دوستان عزیز من دارم یک سایت با فلش درست میکنم ولی در جاییش به مشکل برخوردم وقتی فارسی می نویسم و save میکنم در زمانی که از سایت اجرا می گیرم متن فارسی نمایش داده نمیشه ممکنه کسی بهم کمک کنه مسئله خیلی برام مهمه.ممنون میشم از پاسخگوییتون

wlan

New Member
دوست عزیز این مجموعه مشکل من رو حل میکنه؟ چون با عدم نمایش مطالبی که با فونت فارسی نوشته شده مواجه هستم

MAH203

Member
دوستان گلم من این پستو به یه منظور دیگه زدم.شما اگه سوالات خودتونو اینجا مطرح کنید سوال من گم میشه و من بی جواب می مونم.دقیقا مثل همین حالت الان..............

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
wlan عزیز،
لطفا سوال خودتون رو در تاپیک دیگیری مطرح کنید. این تاپیک در مورد بحث دیگری ایجاد شده است.
اما در جواب به سوال دوستمون که پرسیدند برای طراحی و ساخت بازی های آنلاین :
ببینید فلش در این مورد کاربر اینترفیس بیشتری دارد، اکثر کنترلر ها در بازی های رایج توسط php یا asp ( توصیه من php ) انجام می شه. به عبارت دیگر شما می توانید یک بازی رو بدون فلش برنامه نویسی و طراحی کنید، اما نمی توانید یک بازی را فقط توسط فلش برنامه نویسی کنید و حتما نیاز به دانستن php به عنوان زبان سرور ساید دارید؛ همچنین نیاز به زبان های کلاینت سرور دیگری همچون html, java script و ... نیز دارید. دانستن jquery و ajax نیز بسیار لازم می باشد.
از گرافیک کار نیز غافل نشوید که نیاز به گرافیک دستی و تسلط بر برنامه های گرافیکی دارد.

موفق باشید و سربلند،
محسن

MAH203

Member
با سلام و عرض ادب،
wlan عزیز،
لطفا سوال خودتون رو در تاپیک دیگیری مطرح کنید. این تاپیک در مورد بحث دیگری ایجاد شده است.
اما در جواب به سوال دوستمون که پرسیدند برای طراحی و ساخت بازی های آنلاین :
ببینید فلش در این مورد کاربر اینترفیس بیشتری دارد، اکثر کنترلر ها در بازی های رایج توسط php یا asp ( توصیه من php ) انجام می شه. به عبارت دیگر شما می توانید یک بازی رو بدون فلش برنامه نویسی و طراحی کنید، اما نمی توانید یک بازی را فقط توسط فلش برنامه نویسی کنید و حتما نیاز به دانستن php به عنوان زبان سرور ساید دارید؛ همچنین نیاز به زبان های کلاینت سرور دیگری همچون html, java script و ... نیز دارید. دانستن jquery و ajax نیز بسیار لازم می باشد.
از گرافیک کار نیز غافل نشوید که نیاز به گرافیک دستی و تسلط بر برنامه های گرافیکی دارد.

موفق باشید و سربلند،
محسن
---------------------------------------
ممنون دوست عزیز بابت پاسخ جامعت
فقط یه چیز دیگه!!!
بدون در نظر گرفتن بازی (هرچی که باشه.نیاز به ذخیره اطلاعات در دیتابیس و لود دوباره و تغیرات زیاد....)می شه طرف کاربر رو مطلقا با فلش ساخت سرور رو با php.javascript....بعد اینارو به هم ربط داد؟

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
دوست عزیز،
بله می توان، شما می توانی از فلش به عنوان اینترفیس استفاده کنی، و از پی اچ پی به عنوان زبان واسط ذخیره و لود و کنترل دیتابیس.

موفق باشید و سربلند

michealwiper

Active Member
سلام دوستان

من در ادامه بحث این دوست خوبمون در طراحی سایت میخاستم بدونم که آیا در تبدیل فایل خروجی کا ما میبینیم که بصورت Html هم میتونیم در فلش داشته باشیم آیا کدی وجود داره که من بتونم از عکسی که بک گراند گزاشتم بصورت تمام

صفه و ادامه دار استفاده کنم؟ مثل این سایت :

attachment.php

یا مسه این سایت که بکگراندش اینجوریه

attachment.php

Security9776

Active Member
با سلام و عرض ادب،
دوست عزیز،
بله امکان پذیر می باشد، شما می توانید با ایجاد یک مووی کلیپ و با استفاده از دستور duplicate مووی کلیپ بک گراند خود را داپلیکیت کنید و با تنظیم مقدار x , y آن کار خود را تنظیم کنید.
اما روش ساده تری نیز وجود دارد که البته برای پروژه ای هست که شما بکگراند رو از قبل توش وارد کنی ( یعنی بک گراند داینامیک نباشه )
برای این پروژه، شما می تونید یک مووی کلیپ درست کنی، توش یک مربع بکشی ( ابعادش رو می تونی خیلی بزرگ بزاری و باید بزرگ کردن رو اول انجام بدی ) بعد تو پنل color از قسمت type گزینه bitmap رو انتخاب کن. می بینی که پشت سر هم انداختتشون .

موفق باشید و سربلند

michealwiper

Active Member
با سلام و عرض ادب،
دوست عزیز،
بله امکان پذیر می باشد، شما می توانید با ایجاد یک مووی کلیپ و با استفاده از دستور duplicate مووی کلیپ بک گراند خود را داپلیکیت کنید و با تنظیم مقدار x , y آن کار خود را تنظیم کنید.
اما روش ساده تری نیز وجود دارد که البته برای پروژه ای هست که شما بکگراند رو از قبل توش وارد کنی ( یعنی بک گراند داینامیک نباشه )
برای این پروژه، شما می تونید یک مووی کلیپ درست کنی، توش یک مربع بکشی ( ابعادش رو می تونی خیلی بزرگ بزاری و باید بزرگ کردن رو اول انجام بدی ) بعد تو پنل color از قسمت type گزینه bitmap رو انتخاب کن. می بینی که پشت سر هم انداختتشون .

موفق باشید و سربلند

مرسی دوست خوبم ولی میخاستم ببینم آیا کدی داره که بشه راحت تر کنه اینکارو :--)

جدیدترین ارسال ها

بالا