طراحی داخلی یه اتاق

vpic

Well-Known Member
با سلام خدمت همه اساتید.
این تصویریو که ملاحظه می کنید دومین کار من با وی ری هست.
کل آبجکت ها رو خودم طراحی کردم و ساختم.
لطفا مشکلات کار رو خصوصا در زمینه ی نور و متریال ذکر بفرمایید.البته همراه با راه های رفع اونها.
اگه یه قسمت از کار هم خوب اجرا شده بفرمایید تا دیگه روش کار نکنم.
کوچیک همه تون Vpic
2TH%281%29.jpg

hadi_nn

Member
دو تا نور ies روی تابلو میبینم که نه نورشون معلومه نه منبع نور :دی

vpic

Well-Known Member
چهار تا target spot هستن اونا.اینا رو به صورت فرضی گذاشتم.هنوز منبع نور و جزئیات(پریز برق و نخ پرده مونده.
معمولا جزئیال چی اضافه کنم.حالت واقعی تر پیدا کنه.واسه اون نورها تو اینترنت خوندم که از spot photometric یه omni استفاده کنم.درسته؟

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
خسته نباشید.
فقط برای مدلسازی مرسی.
برای آموزش تمامی فنون نور پردازی به لینک امضام سر بزنین.کتاب جامع وی ری.لطفا بخونین کامل اگه سوالی داشتین مطرح کنین.لطف کنین و عکسی از وایر فریم کارتون رو هم بزارین.

vpic

Well-Known Member
ممنون از نظراتون.نور پردازی مشکلی داره؟کجاش ضعیفه؟کتاب وی ری رو از سایت گرفتم هم کیفیتش خوب نیست هم اسکن شده است.وایر فریم هموت حالت کاری wireing در view port هست که فقط خطوط کار رو نشون میده یا یه حالت رندر هست؟
شما کارهاتون خیلی قشنگه.مثلا نور خیلی خیلی واقعیه.تو سکانس lunch که گرفتید یه نور شدید تر همراه یه نور محو تر (منبع هردو خورشیده)وارد کار شده.شمار برای این دو تا sky light با multi مختلف گزاشتید؟

AREF

من معمولا در درجه اول با Day Light کار می کنم.و دوربین مخصوص وی ری.

حتی آموزش ساختن یه استدویوی رندر رو گذاشتم.برین بخونین.یاد می گیرین.
(لطفا مشکلات کار رو با راه های رفع اونها ذکر کنید)
و کارتون کجاش ضعیفه؟! دوست عزیز شما مدلسازیتون بدنیست اما خیلی باید وقت بزارین.این کارتون حتی به عنوان رندر تستی هم قبول نمیشه. شما فقط الان تونستین از توی Assign Render انجین رو روی وی ری تنظیم کنین.

کتاب وی ری رو از سایت گرفتم هم کیفیتش خوب نیست هم اسکن شده است
کتاب وی ری هممون همینه.فکر کردین برای ما تو سینی نقره ای آوردن؟! .انتظار دارین کتاب تمام رنگی گلاسه که چندهزار دلار قیمتشه رو چجوری داشته باشین؟! یه مقداری تلاش کنین و بخواین که یاد بگیرین.و تا به 1 سوالی برحورد کردین فوری پست نزنین " چیکار کنم پیغام داد تکسچر پیدا نشد! " 1 مقدار سعی کنین خودتون حل کنین.اگه خیلی غیر ممکن بود از اساتید سایت بپرسین. اگه منم کمکی ازم بر بیاد دریغ نمی کنم.شما اول ترجمه کتاب وی ری رو که من گذاشتم رو یاد بگیر بعد همین کارت رو عین تنظیماتی که من گفتم رندر بگیر خودت متوجه اختلاف میشین.

ساخت صحنه داخلی از روی عکس

اموزش ساخت استدیوی رندر V-Ray

چند نکته طلائی از کتاب جامع وی ری

vpic

Well-Known Member
ممنون از راهنماییهاتون.من کل مطالبی رو که تو سایت گذاشتید رو خوندم.کم لطفی می کنید میگید رندر تستی هم حساب نمیشه.اینقدرها هم ببو نیستم.شاید با وی ری تازه شروع کرده باشم ولی 6 سال دارم مدلینگ کار می کنم(بیشترشون طراحی صنعتی و طرح هایی جهت ارایه در خوارزمی بوده).
این استدیو رو مطابق روش شما ساختم.منظورم کتاب شما رو سینی نقره بوده نیست حاجی منظورم کیفیت بود اگه خوب خونده باشید.تازه این کتاب اینقدر دلار ارزششه من کتاب اسکن شده معماری و مجلات معتبر رو دارم که ارزش هر کدوم بالاتر از این حرفاست ولی کیفیتش از خود کتاب بهتره.
در مورد زیاد سوال پرسیدن هم من چون تازه با وی ری شروع کرده بودم یه تاپیک زدم و مشکل(بسیار کند بودن تایم رندر) هم با کمک اساتید رفع شد.حالا چه عیبی داره واسه اینکه کار زودتر راه بیافته سوال مطرح بشه.پی انجمن یعنی چی؟
اینم یه عکس از تنظیمات.
بازم ممنون از پیگیریتون.خیلی مخلصیم
1%28308%29.jpg
2%28235%29.jpg

3%28162%29.jpg
4%28143%29.jpg
.

hmv-ray

Member
سلام،خسته نباشی
از target Light واسه هالوژ نات استفاده کن یه IES هم بده بهشون
واسه پایه میز و صندلیاتم این متریالو بده http://up.iranblog.com/7/1264892216.jpg
کفتم یه مقدار رفله بده .
dark multiplayer بذار رو 0.8
دیگه تو صحنه چه نورایی داری ؟

آخرین ویرایش:
vpic اگر این آخرین تنظیماتته باید بگم خیلی مشکل داره ، اگه خاستی میتونم کمک کنم ، ای شماره ی منه ( 09127170217 احمد سلیمانی ) زنگ بزنی بهت میگم چه کار کنی

vpic

Well-Known Member
سلام،خسته نباشی
از target Light واسه هالوژ نات استفاده کن یه IES هم بده بهشون
واسه پایه میز و صندلیاتم این متریالو بده http://up.iranblog.com/7/1264892216.jpg
کفتم یه مقدار رفله بده .
dark multiplayer بذار رو 0.8
دیگه تو صحنه چه نورایی داری ؟
ممنون از راهنماییهاتون.سه تا VRAY LIGHT دارم که هر سه به طرف داخل اتاق هستند یکی دیوار چسبیده به پنجره و دوتای دیگه هم دیوار روبروی پنجره هستند(تو رندر این دیوارها معلوم نیست.
بعدش طبق گفته عارف خان دو تا وی ری لایت دیگه که حالت SKYLIGHT PORTAL رو دارن اندازه پنجره ها هستند. یه SUN LIGHT و ENVIROMENT که متریالش از نوع VRAY LIGHT هست.
راستی این مقدار DARK MULTI رو کم کنم قسمت های سیاه نور بیشتری بهشون میخوره درسته؟
راستی اینم یه رندر دیگه که خیلی طول کشید.
اون آدرس متریال رو که زحمت کشیدی مشکل داره و باز نمیشه(جنس متریال که بهش داده استیل تو ARCHSHADER هست.بازم ممنون از همه دوستان که در این وهله منو یاری می کنند.
FDSD.RGB_color.0000.jpg

hmv-ray

Member
ممنون از راهنماییهاتون.سه تا vray light دارم که هر سه به طرف داخل اتاق هستند یکی دیوار چسبیده به پنجره و دوتای دیگه هم دیوار روبروی پنجره هستند(تو رندر این دیوارها معلوم نیست.
بعدش طبق گفته عارف خان دو تا وی ری لایت دیگه که حالت skylight portal رو دارن اندازه پنجره ها هستند. یه sun light و enviroment که متریالش از نوع vray light هست.
راستی این مقدار dark multi رو کم کنم قسمت های سیاه نور بیشتری بهشون میخوره درسته؟
راستی اینم یه رندر دیگه که خیلی طول کشید.
اون آدرس متریال رو که زحمت کشیدی مشکل داره و باز نمیشه(جنس متریال که بهش داده استیل تو archshader هست.بازم ممنون از همه دوستان که در این وهله منو یاری می کنند.
خواهش میکنم خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم
بر عکس اگه کمش کنی نور قسمتای تاریک کمتر میشه
به هر حال واسه دومین کارت بهت تبریک میگم عالیه

AREF

سلام.تازه داره کم کم خوب میشه.
حالا می تونم روش نظر بدم
1-متریال کف رو ArchShader 2 چوب شماره 41 رو بزار
2-متریال قاب پنجره خامه
3-مقیاس های صندلی و میز مطمئن هستید درسته؟!
4-رنگ بندی قرنیز مناسب نیست.البته بعد از دادن چوبی که گفتم یاید ببینید چه رنگی میاد
5-تنظیمات GI رو اینطوری بزار
Irradianc حالت Medium.حالا نکته طلائیش اینجاست
از حالت Medium روی حالت Custom عوض کن.حالا عدد Min رو از -3 به -30 تغییر بده!! حتما میگین 30!!!! این 1 فوت کوزه گریه.نه تنها سرعت رندر کم نمی شه بلکه کیفیتش با حالت High برابری میکنه حال اینکه زمان محاسبه شاید نصفHighباشه:cool:
عدد HSphرو روی 40 بسته و زیریش رو روی 25 کافیه
برایLight Cacheروی 1000 بزار و عدد سمپل رو روی 0.02بزارین.

6- نوری که وارد میشه رو یمقداری شدید تر بشه.

vpic

Well-Known Member
ممنون از همه اساتید.اینم دوتا دیگه رندر که تنطیمات روش اعمال شده.ببینید کدوم بهتره؟

پیوست ها

• final.jpg
    final.jpg
    423.1 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • FDSD.RGB_color.0000.jpg
    FDSD.RGB_color.0000.jpg
    451.4 کیلوبایت · بازدیدها: 5

vpic

Well-Known Member
با سلام مجدد.تصویر اول با فرمایشات عارف خان هست.(واقعا نکته طلایی اینه)زمان رندر یک سوم میشه.ولی یه مقدار نویز می خوره رو دیوار)راستی اون چوب شماره 41 زدم اتاق از نظر رنگ بندی خیلی سرد شده.نور اتاق خیلی زیاد نیست؟
راستی منوی pre-filter و.اسه چیه؟من مقدار رو رو 10 گزاشتم.
دومی هم همون تنظیمات با کف تیره تر هست.
واسه قرنیز و قاب پنجره از چی استفاده کنم؟

پیوست ها

• ree.RGB_color.0000.jpg
    ree.RGB_color.0000.jpg
    425.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ffi.RGB_color.0000.jpg
    ffi.RGB_color.0000.jpg
    402.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

جدیدترین ارسال ها

بالا