طراحی بازی انلاین

dirlink

Member
سلام من یک بازی بیلیارد شبیه b30d.ir دارم البته ما لابی هاشو نمی خوایم فقط بازیش برامون مهمه و قابلیت های چت در بازی و دیدن بازی های دیگران

و از همه مهمتر ثبت نتیجه در دیتابیس

دوستان هزینه و زمانی که مد نظرشونه رو اعلام کنند

AMINMIX

Member
شما هم میتونی مثل اونها سورسشو بخری . فعلا تو ایران توانایی نوشتن همچین چیزیو کسی نداره

++Hadi++

Active Member
خیلی هم نمی شه گفت هیچ کسی تواناییشو نداره ...تو ایران هم استعداد های نهفته زیادی هست...ولی قیمتها معمولا با زحمت کار نمی خونه.مخصوصا که خیلیا با encrypt سورس و دادن قیمت خیلی نازل بازار یه همچین کارایی رو خراب کردند.

AMINMIX

Member
با شما موافقم ، علاوه بر این عوامل مشکل بعدی اینه که توی ایران چون برنامه های پر کاربردی مثل اکشن اسکریپت به صورت آکادمیک آموزش داده نمیشه برای درست کردن یک بازی باید تمام اجزای اون رو از اول بنویسیم (یعنی مجبوریم چرخ رو اختراع کنیم تا یه ماشین بسازیم) . ولی اونجا برای هر قسمت از کارشون از کلاسهایی که در اختیار دارن استفاده میکنن . البته نحوه استفاده از کلاسها و ارث بری صحیح بهشون آموزش داده شده.

mehdadoo

Member
البته هم اکنون میتونید با استفاده از لایبرری های ارایه شده توسط Mochi یا Come2Play تمام نیازهای این دست بازی ها رو بر آورده کنید.
در صورت دانش کافی از اکشن اسکریپت، کتاب Actionscript for multiplayer games and virtual worlds دانش نوشتن چنین لایبرری ها رو هم میده. اپن سورس متعلق به همه دنیاست و اینجا و آنجا نداره.

AMINMIX

Member
آموزش این ها باید به صورت آکادمیک باشه ، توی آمریکا دانشکده فلش و گرافیک وجود داره. افرادی هستند که مثل شما با پشتکار زیاد چنین کتاب هایی رو پیدا کردن و تا حدودی تونستن از کلاسها استفاده کنن ولی تا کار آکادمیک صورت نگیره توی ایران به جایی نمیرسیم.

benyamin_pc

Well-Known Member
کی گفته کسی تو ایران توانائی ساخت این چیزارو نداره؟چرا اونوقت به این نتیجه رسیدین شما؟

benyamin_pc

Well-Known Member
اخیرا ی بازی شبیه تراویان با تمام امکانات با فلش قرار بسازم و همچین چیزی هم اگه نیاز دارین و البته هزینه انجام میدم

AMINMIX

Member
در توانایی شما که شکی نیست ، اما هروقت ساختید بفرمایید تا کیفیتش رو با نمونه های خارجی مقایسه کنیم .
بازیهایی مثل این بیلیارد نیاز به تکنولوژی real-time interactivity داره و باید بپرسم شما با چه کلاسی قصد دارید این مدل کانکشن رو برقرار کنی؟
کار تراویان با loadVariables یا XML.sendAndLoad راه میوفته اما بازیهایی مثل بیلیارد و پوکر اینطور نیست. دوستانه بگم که قبل از قبول هر پروژه ای این چیزارو بررسی کنید.

آخرین ویرایش:

benyamin_pc

Well-Known Member
مطمئنا قبل از انجام هر پروژه باید توانائی انجام اون بررسی شه و شکی توش نیست , برای انجام این گونه کارها بنده از ترکیب Flash+php+mySql+ajax+js بهره میبرم

AMINMIX

Member
اینها که لازمه ی هر بازی فلشه و برای همون تراویان کافیه . البته بجز آژاکس و js که ارتباطی به بازی های تمام فلش ندارند. اما نفرمودید از کدام کلاس اکشن اسکریپت میخواید برای ارتباط پر سرعت با سرور استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

benyamin_pc

Well-Known Member
بنده اشاره کردم و شما سرچ نکردید,اون کل کاریه که بنده باهاش این بازیه به همین خوبی انجام میدم اگه نیاز به انجام پروژه دارید در خدمت هستم

AMINMIX

Member
شما که هنوز جواب منو در مورد کلاس اکشن اسکریپت ندادید . البته قصد من بحث کردن با شما نیست . شما سابقه زیادی توی این انجمن دارید و ما بارها از پست های مفید هم استفاده کردیم . من نه قصد خودنمایی دارم نه میخوام از اینجا مشتری بگیرم که بیامو ادعای حرفه ای گری بکنم. فقط قصدم این بود که از ضعف برنامه نویسای ایران بگم ، تا دردو نشناسیم علاجی پیدا نمیشه .
یا علی

++Hadi++

Active Member
لطفا بسه... بنیامین جان لطفا سعی کن جو بحث رو یه دفعه متشنج نکن ...به قوانین عمل کنین ... هر گونه بحثی که موجب تشنج و در گیری بشه کلا ممنوعه ...خیر سرشون این دوست عزیزمون یه در خواست انجام پروژه دادند و آخرش به کجا رسید... از همگی معذرت می خوام ولی بیخودی همدیگه رو خراب نکنین ....

benyamin_pc

Well-Known Member
عزیز من کلاس xmlsocket بنده رد نکردم اما بهم طی تجربیات کاریم ثابت شده کسائی مثل شما با این نوع برخورد و صحبت نمیتونن حرفه ای باشن
و نیازی به اثبات چیزی برای شما و جواب دادن لحن بد شما ندارم , پسر خوب شما از کلاس Socket هم که استفاده کنین باید سمت سرور هم برنامه بنویسین و میتونین از برنامه های سرور آماده که برای فلش موجوده و تو همین انجمن درموردشون هم صحبت شده استفاده کنین ! و اگه ی حرفه ای بودین متوجه میشدین که صحبت بنده هم ی راه حله و شدنی

آخرین ویرایش:

++Hadi++

Active Member
خوب بیایین و پروژه رو واسه این دوست عزیز انجام بدین تا ثابت بشید.طرف کارش لنگه بعد دو نفر بدون اینکه کاری بکنند هی با هم کل کل می کنند.تصور کنید چه صحنه ای بشه ...

benyamin_pc

Well-Known Member
به ایشون پیام داده بودم خیلی وقت پیش ها اما ایشون جوابی نداده بودن
بنده هم از پول بدم نمیاد که نخام کاری که درخواست شده و توانائی انجامش هست انجام ندم !!

آخرین ویرایش:

benyamin_pc

Well-Known Member
باتوجه به تجربم و نوع صحبتی هم که ایشون داشتن فکر نمیکنم به هیچ روشی این کارو بتونن انجام بدن و فقط توهین بدون آگاهی کردن وگرنه ایشون هم مثل من که حداقل یک هفته پیش پیام داده بودم برای انجام کار به درخواست کننده تاپیک پیام میدادن
ضمنا "شما گفتین : فقط قصدم این بود که از ضعف برنامه نویسای ایران بگم " شما که خودتونو برنامه نویس میدونین و اشاره کردین هرکی سورس باز کرده تصور برنامه نویسی داره شماهم بسم الله ...

جدیدترین ارسال ها

بالا