طراحي فرم دو قسمته

fulady

New Member
سلام و خسته نباشيد
من يك فرم دارم كه يك قسمت از آن را كاربر بايد پر كند وقسمت ديگر را كس ديگر.
مثلا يك فرم درخواست خدمات رايانه اي داريم .كارمند مشكلش را از طريق اين فرم وارد مي كند.
كارمند واحد كامپيوتر بايد زير همان فرم كارهاي انجام شده را بنويسد.

مخواستم بدانم چطور مي توانم اين دو فرم را با هم ارتباط بدهم .

و اصلا چطور طراحي كنم

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
يعني شما ميخواين مثلا يك فرم داشته باشيد كه نام و نام خانوادگي طرف رو بگيره و بعد براي يك نفر ديگه ارسال بشه اون نفر ديگه چكش كنه و ok كنه و براي نفر آخر ارسال بشه..؟ درست متوجه منظورتون شدم؟!

خب شما اين فرم رو ميخواين بعدش چي كار بشه؟!
تو ديتا بيس نوشته بشه , ايميل بشه .... ؟!!

لطفا يكم بيشتر بگيد

مجيد

fulady

New Member
سلام
ما در سازمان يك فرم داريم كه كارمند براي رفع مشكل كامپيوترش آن را پر كرده و درخواست خدمات مي كند وبه واحد كامپيوتر ارسال مي كند.در اين واحد بعد از انجام كار شرحي از كارهاي انجام شده را در زير همان فرم مي نويسد و بايگاني مي كند

؟ok

حال من مي خواهم همين كار را با asp
انجام دهم

قسمت اول فرم توسط كارمند در اين برنامه پر مي شود ودر access
ذخيره مي شود
ولي اگر كسي بخواهد جمله اي ميني بر انجام آن كار بنويسد بايد مستقيما در data base
اين كار را انجام دهد كه اين كار درست نسيت

بايد بتوان همان جدول را در يك صفحه asp
ديد و با پر كردن يك فيلد دوباره در همان جدول ذخيره كرد

و اكان رفتن به فيلد هاي ديگر جدول و جستجو را هم داشت

نمي دانم آيا منظورم را توانستم بيان كنم؟

البته من در اين زبان تازه كار هستم و اگر كمكم كنيد ممنون مي شوم
با تشكر

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
خب ... حتما شما براي اين كار از Access ميخواين استفاده كنيد.. درسته؟!

براي اين كار بايد ابتدا فيلدهايي كه توسط فرم قبلي در بانك اطلاعاتي نوشته شده اند را با هر نامي كه هستند فرا خواني كنيد.

مثلا ابتدا يك صفحه اي بياد كه اون مثلا نامها رو نشون بده كه يكي رو انتخاب كنيد و بعد در صفحه جديدي كه باز ميشه كل مشخصات طرف رو نوشته باشه و پايين اون هم يك فرم جديد براي دريافت اطلاعات قرار داشته باشه...

كه بعد با وارد كردن فرم جديد اون فرم رو به بانك اطلاعاتي اضافه كنيد.

حالا براي اين كار من يك مثال ميزنم كه مثلا طرف يك نام و نام خانوادگي رو وارد ميكنه و يك نفر ديگه بايد بياد پايينش مثلا بنويسه كه اون چي كارست!

خب ما اول كه بايد با اكسس يك تيبل به يك نام دلخواهي مثلا Test بسازيم.. بعد توي Table Design فيلدهاي مورد نظرمونو تعريف كنيم. مثلا Name , Lname , Work اينا شد اسم فيلدهامون..
خب حالا بايد در يك فرم بيايم ازشخص نام و نام خانوادگي رو دريافت كنيم. بعد اونا رو در ديتا بيس بنويسيم..
قبل از هر كاري (البته بعد از دريافت فرم) بايد ديتا بيس خودمونو باز كنيم:
ConnectString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Server.MapPath("database.mdb")
Set conn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
conn.open ConnectString

با اين كار ما ديتا بيسمونو كه اسمش database.mdb هستش رو باز ميكنيم.
خب بعدش بايد بيايم و اون مقاديري كه در يافت كرديم رو توي ديتا بيس بنويسيم...
به عنوان مثال :
Set rsUser = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
rsUser.open "users", conn, 3, 3
rsUser.AddNew
rsUser("name") = Name
rsUser("lname") = LName
rsUser("work") = work
(توجه داشته باشيد كه قبلا بايد هر كدوم از متغيرها رو تعريف كنيم مثلا متغير Name برابر هستش با Request.Form("name") )

خب حالا ما اون فرم رو در ديتا بيس نوشتيم اما قسمت work خالي هستش چون ما از طرف فقط نام و نام خانوادگي رو گرفتيم...

حالا در يك صفحه ديگه بايد اونا رو نشون بدين و يك فرم ديگه براي دريافت قرار بدين..
براي نمايش دادن همونطور كه ميدونيد بايد اول ديتا بيس رو باز كرد .

sql = "SELECT * FROM Test WHERE Name= '" & name& "'"
Set TTEST = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
TTEST.Open sql, conn, 3, 3

حالا بايد فيلد خوتونو نمايش بدين كه مثلا مينويسد TTEST("name")
براي دريافت فرم هم كه مانند بالا عمل ميكنيد...

اميدوارم كامل بوده باشه..

P.S: توجه داشته باشيد من اين رو به عنوان مثال براتون گفتم ممكنه كه دقيقا اين دستورات كار نكنه چون ياز هم بايد يك سري چيزهاي ديگه هم نوشت. و نكته دوم اينكه بهتون پيشنهاد ميكنم قسمتهاي انگليسي رو كپي بر داريد و در جايي ديگر نگاه كنيد چون اينجا بصورت راست چين شده اند و بهم ريخته اند

موفق باشيد

مجيد

جدیدترین ارسال ها

بالا