ضبط صدا از میکروفون خونگی و کیفیت حداکثری

confesseur

Member
سلام
من تجربه sounding رو ندارم
من میخام واسه یه مولتی مدیا فلش یه خوشامد گویی بزارم
این فایل های ضمیمه من رو گوش کنید با صدای آخر
خب من فرض رو می گیرم که شنیدین
دقت می کنید یه صدا تهش هست که فک کنم صدای کامپیوتری هست که روشنه که انصافا راهی نیست چون باید روشنه باشه
اونایی که تجربه sounding دارن جواب بدن
اگه دکلمه های مریم حیدرزاده رو شنیده باشین که تو استدیو ضبط شدن کیفیت فوق العاده دارند
با توجه به عدم دسترسی من به استدیو به خاطر اینکه هزیته مولتی مدیا رو بالا میبره و customer پاسخگو نیستش چه پیشنهادی دارین
1-آیا با adobe audition میشه این صدای تَهی رو حذف کرد چون تاثیر زیادی تو کیفیت داره
2-در ضمن پیشنهاد نمی کنید یه میکروفون خوب و قوی بگیرم و در ضمن تفاوت میکروفون های خونگی چیه؟
3- مثلا من این میکروفونی رو که دارم خیلی صدا رو با volume پایین ضبط میکنه آیا این یه ضعفه واسه میکروفون؟
4-در ضمن من من احساس می کنم بعضی میکروفون ها صدا رو عینه صدای شخص وقتی تلفنی هست ضبط میکنن میشه زنده ظبط بشن؟و با کیفیت
5-تاثیر کارت صدا در کیفیت
با تشکر

پیوست ها

• Test.zip
    551.7 کیلوبایت · بازدیدها: 454
آخرین ویرایش:

ali_n1365

Member
سلام
1. بله با Adobe audition می شه صدای نویز رو خذف کرد مثل صدای فن رایانه شما برای این کار در این برنامه روی بخشی که نویز وجود دارد zoom کنید سپس بخشی از صدای نویز رو که صدای شما در اون بخش وجود ندارد رو انتخاب کنید بعد از منوی Effects>Restoration 'گزینه Noise reduction رو انتخاب کنید در این بخش می توانید اون نویز رو حذف کنید.
2. 100% برای کار حرفه ای باید میکروفون حرفه ای هم تهیه بشه میکروفون های خانگی برای ارتباط هستند نه کار های صنعتی.
3. باید ببینید که تنضیمات میکروفون رو در کامپیوترتون درست انجام دادید یا خیر.
4. حتما برای کیفیت خوب از استدیو , میکروفون خوب , سیستم کارت صوتی مناسب و نرم افزار مناسب برای ضبط صدا استفاده کنید.

Nima3d

Member
چیز هایی که باعث میشه صدا با کیفیت رکورد بشه (البته در کامپیوتر منظورمه استودیویی نمیگم)
1- کارت صدای حرفه ای
2- میکروفن حرفه ای
3- فضای آکوستیک یا سکوت کامل

اگه میخوایی صدای خوبی استفاده کنی و حرفه ای باشه باید وسایل بالا رو تهیه کنی که طبیعتا صرف نمیکنه.
ممکنه بتونی مقداری از نویز و هام صدا رو با نرم افزار بگیری اما چون جنس صدا کیفیت نداره ، هرچی فیلتر بدی نویز کم میشه اما خود صدا هم با اون خراب میشه.
پیشنهاد میکنم برو توی یه استودیو ضبط کن هزینش خیلی کمتره. اگه تو تهرانی برو مثلا استودیو بل 15000 تومن بده صداتو ضبط کن. فکر کنم از خرید میکروفن و کارت صدا بهتر باشه. (تازه این دو تا رو هم که خریدی فضای آکوستیک نداری!!)

من فایل شماره 1 رو برات اصلاح کردم تا ببینی چطوری میشه! با برنامه Adobe Sounbooth CS3 هم این کار رو کردم. نسخه جدید Adobe Audition هست.
- فاصلت با میکروفن کمه
- زاویه میکروفن هم اشتباهه (نباید بگیری رو به روت)
- کیفیت رکورد هم که افتضاح (بخشیدا ولی کلمه بهتری پیدا نکردم)

همون استودیو ضبط کن بهتره

پیوست ها

• 1.zip
    114.7 کیلوبایت · بازدیدها: 272

confesseur

Member
ضمن تشکر و علی و نیما
fudjan.com رو دیدم تبریک می گم
من interested شدم با این فایلی که اتچ کردی یه چیزی که برام جالب بود این بود که وقتی من بین کلماتم ایست میکردم صدای هوا قطع میشد و نشون میداد به بهترین شکل از فیلتر استفاده کردی چون من رفتم استفاده کنم همون تنظیمات default رو اکی زدم کلا صدا قطع شد البته میرم بازار یه سیدی آموزشی اگه ازش بود میگیرم ولی خب فعلا سوالی درباره adobe audition ندارم

درباره استدیو کلا منتفی هست
-فاصلم با میکروفون کم بود چون صدا رو از فاصله دور نمی گرفت میکروفون بده میدونم ولی خب میخام بگیرم راهنمایی کنید
-باید میکروفون رو تو چه جهتی بگیرم؟
-چه میکروفونی پیشنهاد می کنید؟آیا با onboard sound card میشه نتیجه گرفت؟ فضای آکوستیک با پرده و پارچه ؟بهمین راحتی؟
مثلا فرض کنید من 50 تومن میک خریدم خب وقتی صدا آنبودره اثری هم داره فرض کنید با یه میک ارزون و یه کارت صدا حرفه ای میشه نتیجه گرفت؟
در ضمن این فایلی که برا من فرستادی خوبه کیفیتش و راضی کننده هست(نسبتا) خب فکر کنم یه ارتقا میکروفون بدم راضی شم نه؟

آخرین ویرایش:

confesseur

Member
خب
حالا یه مسئله
من فضای آکوستیک و میکروفون رو به بهترین حالت ایجاد کردم
از اونجایی که کارت صدای آنبورد هم نیازمو برطرف کرده بود و الان خراب شده باید کارت صدا بخرم
خب یه مسئله ای که من داشتم با همون آمبورد همیشه یه هوا ته صدا بود که فک کنم بهش نویز گفته میشه
خب آیا کارت صدایی که میخرم اونم این مشکلو داره؟و این صدای هوااصلا مربوطه هست به کارت صدا؟
تو فضای آروم خونه من ضبط می کنم فضا بحدی آرومه که تیک تیکه ساعتو هم میشه شنید حالا به نظرتون این صدا هوا همون نویز کارت صدای آمبورده ؟ چه کارتی رو بخرم این صدا هوا دیگه تیستش؟
با تشکر

Saber

مدیر انجمن عکاسی و انجمنهای ویژه
سلام دوست من.
خب یکی از مهمترین عوامل میکروفونه.
دیگری کارت صدا و بعدی محیطی که داری توش کار میکنی که باید لااقل کمترین فضای آکوستیک رو داشته باشه.

برای ضبط صدا بدون نویز باید از pc فاصله داشته باشی و سیستم رو کامل عایق بندی کرده باشی و اتصال ارت رو هم و.صل کرده باشی.
اگه درست نشه احتمال اینکه مادربردت مشکل داشته باشه و ویز ویز کنه زیاده.
من خودمم همچین مشکلی دارم.

در خدمتم

جدیدترین ارسال ها

بالا