افزونه 1 صدا در as3 کمک فوری

usof_808

New Member
سلام دوستان یه پروژه فلش در as3 دارم که درونش آهنگ گزاشتم و می خوام با تنها یک دکمه صدا قطع و وصل بشه (مهم نیست چطوری مثلا از اول شروع بشه آهنگ) لطفا راهنمایی بفرمایید
در ضمن اهنگ درون خود پوروژه هست ونمیخوام از بیرون فراخوانی بشه

سلام ، 1- شما صدا رو وارد کتابخانه (library) میکنی سپس روی صدا راست کلیک میکنی و export for actionscript رو میزنی و یک نام دلخواه انتخاب می کنی مثلا snd به همین راحتی!

2- یک شکل دلخواه توی فلش رسم میکنی حالا هر شکلی که دوست داشتی و سپس f8 رو میزنی و اونو به button تبدیل میکنی

3- حالا نوبت برنامه نویسیه ! f9 رو میزنی و یک eventlistener برای button ای که درست کردی تعریف میکنی به این معنا که وقتی کاربر روی دکمه کلیک کرد صدا اگر در حال پخشه قطع بشه اگر قطعه پخش بشه به همین راحتی

متوجه شدی ؟ اگه نشدی کدشو بنویسم ، البته پیشنهاد من اینه این راهی که دادم رو خودتون یه بار اجرا کنید بعد اگه نشد من بهتون کد و بدم

موفق باشی

usof_808

New Member
خیلی ممنون از پاسختون فقط eventlistener نمیدونم چی هست .ببخشید تازه کار هستم:cry:

usof_808

New Member
همون کدشو اگه لطف کنی ممنون میشم.فقط تو پروژم از صفحه ی اصلی به صفحات دیگه با چندین کلید میره میخوام هنگام رفت و برگشت موزیک دوباره تکرار نشه یجورایی فقط کل صدا ی موجود قطع بشه

خواهش میکنم ابتدا به شما کتاب آموزشی اکشن اسکریپت 3 از انتشارات مهرگان قلم رو پیشنهاد میکنم که واقعا کتاب خوبیست (یکبار دیگه با جزییات توضیح میدم)

1- ابتدا صدایی که میخواهید باهاش کار کنید رو به library ایمپورت (import) می کنید و بر روی صدا راست کلیلک میکنید و بر روی گزینه properties کلیک میکنید سر برگ actionscript رو انتخاب می کنید و گزینه export for actionscript

رو میزنید و در قسمت class یک نام به دلخواه تایپ میکنید برای مثال snd

2- حال یک شکل دلخواه ترسیم میکنید و f8 رو فشار میدید و به button تبدیل می کنید سپس دکمه ی خودتون رو انتخاب میکنید و به قسمت properties میرید و در قسمت instance name یک نام دلخواه مثلا button رو تایپ می کنید

3- حالا نوبت به برنامه نویسیه ! پس یک لایه به نام دلخواه مثلا action ایجاد کن و یک keyframe رو انتخاب کن و f9 رو فشار بده و این کدها رو بریز توش (نکته : قبلا کد امتحان شده و کار میکنه پس با دقت و به ترتیب این موارد رو انجام بده)

button.addEventListener(MouseEvent.CLICK, fl_ClickToPlayStopSound);

var fl_SC:SoundChannel;

var fl_ToPlay:Boolean = true;

function fl_ClickToPlayStopSound(evt:MouseEvent):void
{
if(fl_ToPlay)
{
var s:Sound = new snd;
fl_SC = s.play();
}
else
{
fl_SC.stop();
}
fl_ToPlay = !fl_ToPlay;
}

نکته : eventlistener چیست؟ یک گوش کننده رویداد مثلا شما برای یک دکمه eventlistener تعریف میکنی یعنی چی ؟ یعنی مثلا اگه رویداد ما از نوع موس بود و کاربر بر روی دکمه ما کلیک کرد این eventlistener یا رویداد ما بلافاصله فعال میشه و یک تابعی رو اجرا میکنه همین ! حالا توی این تابع شما هر دستوری و دوست داری بنویس مثلا میتونی یه دستور بنویسی که اگه کسی روی دکمه کلیک کرد رنگ دکمه بشه قرمز

designer1500

New Member
خواهش میکنم ابتدا به شما کتاب آموزشی اکشن اسکریپت 3 از انتشارات مهرگان قلم رو پیشنهاد میکنم که واقعا کتاب خوبیست (یکبار دیگه با جزییات توضیح میدم)

1- ابتدا صدایی که میخواهید باهاش کار کنید رو به library ایمپورت (import) می کنید و بر روی صدا راست کلیلک میکنید و بر روی گزینه properties کلیک میکنید سر برگ actionscript رو انتخاب می کنید و گزینه export for actionscript

رو میزنید و در قسمت class یک نام به دلخواه تایپ میکنید برای مثال snd

2- حال یک شکل دلخواه ترسیم میکنید و f8 رو فشار میدید و به button تبدیل می کنید سپس دکمه ی خودتون رو انتخاب میکنید و به قسمت properties میرید و در قسمت instance name یک نام دلخواه مثلا button رو تایپ می کنید

3- حالا نوبت به برنامه نویسیه ! پس یک لایه به نام دلخواه مثلا action ایجاد کن و یک keyframe رو انتخاب کن و f9 رو فشار بده و این کدها رو بریز توش (نکته : قبلا کد امتحان شده و کار میکنه پس با دقت و به ترتیب این موارد رو انجام بده)

button.addEventListener(MouseEvent.CLICK, fl_ClickToPlayStopSound);

var fl_SC:SoundChannel;

var fl_ToPlay:Boolean = true;

function fl_ClickToPlayStopSound(evt:MouseEvent):void
{
if(fl_ToPlay)
{
var s:Sound = new snd;
fl_SC = s.play();
}
else
{
fl_SC.stop();
}
fl_ToPlay = !fl_ToPlay;
}

سلام.واقعا ممنونم من خیلی وقته دنبال این میگشتم.اگه وقت دارین میشه قسمت ولوم هم بگین؟
بازم ممنون.:)

جدیدترین ارسال ها

بالا