صداي بوق بلند در سيستم

damst2005

New Member
سلام دوستان

من به تازگي يك سيستم جمع كرده ام . مادر بورد من foxconn است . الان وقتي سيستم را روشن مي كنم قبل از بوق عادي روشن شدن سيستم ، صداي يك بوق بلند شبيه سوت وحشتناك از سيستم در مي آيد . ولي سيستم بالا مي آيد. كيس من هم redmaxx ال سي دي دار است . به نظر شما ايراد از چيست؟ آيا اين صداي سوت از ال سي دي كيس است يا از مادر برد؟ چگونه مي شود آن را رفع كرد

با تشكر

unknown63

Active Member
سلام دوست من
من اطلاعات زیادی در این مورد ندارم ولی مطمئنا صدای بوق نشانه مشکلی تو سیستم شماست یا اینکه تو تنظیمات بایوس شما چیزی رو فعال کردی که سیستم شما قابلیت چک کردن اونو نداره واسه همین بوق میزنه
مثلا شما فعال کردی که وقتی سرعت فن سی پی یو صفر شد بوق بزنه در صورتی که سیستم شما سرعت فن سی پی یو رو چک نکنه پیش فرض صفر قرارش میده و شروع به بوق زدن میکنه در صورتی که فن داره کار میکنه
یا اینکه مثلا دمای cpu مثلا از 50 بالا تر رفت بوق بزنه
شما وارد بایوس سیستم شو چک کن ببین چیزی رو فعال نکرده باشی که سیستمت اصلا چکش نتونه بکنه بعد اگر از اونجا نبود باید خود کیس رو چک کنی ببینی فنی یا چیزی از کار نیوفتاده باشه
چون میگی سیستم بالا میاد و هنگ نمیکنه احتمالا تو بایوس چیزی رو فعال کردی
من سوادم تا همین حد بود امیدوارم درست گفته باشم
موفق باشی

Fa

Well-Known Member
بوق ممتد تو سيستم هاي قديمي CPU بود و بوق مقطع RAM :cool:

AMD>INTEL

Member
سلام دوستان

من به تازگي يك سيستم جمع كرده ام . مادر بورد من foxconn است . الان وقتي سيستم را روشن مي كنم قبل از بوق عادي روشن شدن سيستم ، صداي يك بوق بلند شبيه سوت وحشتناك از سيستم در مي آيد . ولي سيستم بالا مي آيد. كيس من هم redmaxx ال سي دي دار است . به نظر شما ايراد از چيست؟ آيا اين صداي سوت از ال سي دي كيس است يا از مادر برد؟ چگونه مي شود آن را رفع كرد

با تشكر

buzzer كيس يا همون بوق كيس رو با يك سالم عوض كنيد . احتمالا مشكل دارد . اين ايراد ربطي به برد ندارد چون بعدش بوق سلامت ميزند .

aliussezar

New Member
سلام.خوفين؟خوفم.
بوق مادربرد كه نيست چون سيستم بالا مياد به احتمال زياد بوق ماله كيسه چون بعضي از كيس ها يه همچين بوق هايي ميزنن و ماله خوده كيسه .كيسو باز كن ببين اسپيكر كيس كجاس بعد سيم متصل به اونو جداش كن .اگه بر طرف نشد (خداي نكرده) بگو تا يه فكر ديگه بكنيم.
:sad:

جدیدترین ارسال ها

بالا