صاف کردن لبه های یک نوشته در برنامه ایلوستریتور

TAKSAZ

New Member
سلام خسته نباشید .

من با قلم یه خط نستعلیق نوشتم و بعد اسکن کردم و بردم توی ایلستریتور ، منتها لبه های این خط متاسفانه صاف نیستن .

میخواستم ببینم چطوری میتونم لبه های این خط رو در برنامه ایلستریتور صاف کنم . پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم.

آخرین ویرایش:

+Mohammad+

Well-Known Member
شما تصویر اسکن شده رو باید Import کنید توی خود ایلوستریتور و با ابزار Pen دورش خط بکشید... البته این روش خیلی وقت گیر هستش ولی در عوض طرح خیلی دقیق و قشنگ میشه
روش دیگه استفاده از ابزار Trace هست که بعد از استفاده از ابزار باید خطوط رو اصلاح کنید
موفق باشید.

TAKSAZ

New Member
شما تصویر اسکن شده رو باید Import کنید توی خود ایلوستریتور و با ابزار Pen دورش خط بکشید... البته این روش خیلی وقت گیر هستش ولی در عوض طرح خیلی دقیق و قشنگ میشه
روش دیگه استفاده از ابزار Trace هست که بعد از استفاده از ابزار باید خطوط رو اصلاح کنید
موفق باشید.

ممنون از پاسختون ولی این کار واقعا وقت گیر هست

قبلا من یه خطی رو با قلم برای یکی از دوستام نوشته بودم و ایشون این کارو در عرض 10 دقیقه با بهترین کیفیت انجام داد و بهم تحویل داد.

منتها بنابه دلایلی اصلا دوست ندارم در این مورد ازش سوال کردم . در کل مطمئین هستم راه دیگه ای هم برای این کار وجود داره که متاسفانه من ازش بی خبرم

TAKSAZ

New Member
قبلا مجید آنلاین به این شکل نبود و متاسفانه هرچه جلوتر میره بدتر از قبل میشه !

قبلا یه سوالی که مطرح میشد بلافاصله جواب داده میشد ولی الان دیگه به این شکل نیست

نمیدونم چه اتفاقی افتاده؟! سایت همون سایته ، کاربرا همون کاربرا هستن ، مدیرای سایت هم تغییری نکردن ولی ...

آخرین ویرایش:

TAKSAZ

New Member
سلام بعد از سه ماه این تاپیک رو دوباره اوردم بالا تا شاید فرجی بشه و یه عزیزی بهم جواب داد

متاسفانه من هنوز راهی برای حل این مشکل پیدا نکردم و نمیدونم چطوری باید این کارو انجام بدم

واقعا در خیلی جاها بهش گیر میکنم و نمیتونم کاری انجام بدم!

سلام.ابتدا trace کنیدو سپس expand را بزنید تا بتوانید نوشته ای که trace کردید را ادیت کنید.ابزار smoothness را از زیر گروه pencil tool انتخاب کرده و در جاهایی که احساس می کنید نوشتیتان نرم نیست و نقاط خشک دارد بکشید.نکته ی قابل توجه این است که شما میتوانید با دبل کلیک روی ابزار smoothness به آپشن آن دست پیدا کنید و مقدار تاثیر گذاری(منظور نرم کردن نقاط) را مشخص کنید.موفق باشید.

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
سلام دوست عزیز
من قبلا این کار رو زیاد انجام دادم ولی همه چی بستگی به این داره اون متنی که شما به خط نستعلیق نوشته اید و اسکن کردید حروف و اندازه استاندارد خط نستعلیق هست یا نه !

به نظر من شما میتونید با یک فونت نستعلیق این کار رو انجام دهید. حتی کشیدگی ها هم میتونید درست کنید. فونت نستعلیق رو تکه تکه کنید و اون ها رو روی حروف قرار دهید.
نمونه تصویری که براتون گذاشتم رو در کمتر از 5-6 دقیقه اجرا کردم. ضمناً از فونت نستعلیق 2 استفاده کنید تا با کشیدگی ها مشکلی نداشته باشید.
nastaliq.jpg
موفق باشید.

دانلود فونت مشاهده پیوست IranNastaliq-Font.zip

Aliɾeza

Member
همین طوری که MeyGraph عزیز گفتند این روش بهترین روشه میتونید از نرم افزار های مریم ، کلک و عماد هم استفاده کنید که دستتون بیشتر باز باشه

موفق باشید

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا