شيء گرايي در ASP .net

m_ziba

Member
سلام!
من بايد يه سمينار بدم در رابطه با ارتقاي شيء گرايي درASP .net نسبت به ASP.
يعني ASP .net چه پيشرفت هايي در زمينه object-oriented نسبت به ASP داشته؟

كسي هست كه بتونه در اين زمينه به من اطلاعاتي بده؟
يا لينك هايي رو به من معرفي كنه؟

omidak

Active Member
سلام:
والا اين جور مطالب تويه يك خط و 10 خط 10 صفحه تموم نميشه.
شما به سايت http://www.asp.net برید اطلاعات خوبی بدست میارید :wink:

m_ziba

Member
سلام!
اگه مي شه بيشتر راهنمايي كنيد!
چون من وقت زيادي ندارم!
سمينار من 15 دقيقه بايد باشه.
حالا هر چه در اين باره مي دونين به من بگين.

omidak

Active Member
سلام:
اين هم يك خلاصه از شي گرايي:
زماني كه VisualBasic 4 ارایه شد سرانجام برنامه نویسی با شی گرایی بود. اما متاسفانه در زبان VB شی گرایی معدودی را شاهد بودیم . به حدی که توارث که به عنوان اصلی ترین بخش این موضوع بود در این زبان دیده نمیشد. و همچنین استفاده از ظرفیت غیر مجاز کامپوتر جهت استفاده از متدها بود که نقاط ضعفه زیادی در این زبان را ایجاد کرده بود
سرانجام در VB.Net این زبان برنامه نویسی با شی گرایه بسیار کامل و انتقال کل این سیستم به شی گرایی امروزه به عنوان یکی از بهترین زبانهایه برنامه نویسی شناخته شده.
در VB.Net توارث به طور کامل مشخص است.
به طور کلی زبانی که از 4 ویژگیه زیر برخوردار باشد به عنوان مختص قابل برسی است:
1. Abstraction
2. Encapsulation
3. Inheritance
4. Polymorphinsm

1. Abstraction:
زبان VB خلاصه سازی را از vb4 به عارییه گرفته است, خلاصه سازی جهت ایجاد نشانه است و منظور از آن ایجاد یک نمایه است
2. Encapsulation:
این نظریه در زمان نسخه 4 نیز مطرح بوده و به مفهوم جداسازیه رابط و پیاده سازیه آنهاست.
3. Inheritance:
VB.Net نخستین نسخه از VB است که در گیرنده توارث است. این نظریه مربوط به طبقه ای است که قدر است فاصله رابط و عملکردهایه پیشید را از طبقه فعلی کسب کند.
با معرفی کامل توارث و با توجه به هر نوع مشخصه منطقی، زبان VB امروزه به عنوان زبانی مختص و کامل محسوب میشود
4. Polymorphinsm:
این ویژگی نیز همراه با VB4 مطرح شد و مربوط به نوشتن قاعدای است که طی آن بتوان اهداف طبقات مختلف را تحت یک روش طراحی کرد.
در حقیقت VB به دو طریق از روش چند بعدی حمایت میکند.
1. اخیر
2. با فواصل مبانجی .
این ویژگی ها که تغییر پذیری بسیار مهم هستند. از ویژه گی هایه درونیه VB.Net محسوب میشوند.
خوب این یه مقدمه ای در موردش بود. اون هم یه مقدمه کوچولو.
حالا اگر بگید که دقیقاً چه بخشهایی از شی گرایی رو میخوایید تا براتون توضیح بدم :wink:

m_ziba

Member
سلام!
واقعاْ خيلي لطف كردين!

اگه يه لطفي بكنين راجع به اين 4 مورد كه گفتين يه كمي بيشتر توضيح بدين خيلي خيلي ممنون مي شم.

جدیدترین ارسال ها

بالا