شناسایی و نصب فلش پلیر

smartie7

Member
سلام،

من یه کار مالتی مدیا با فلش ساختم میخوام روی سی دی بریزم که بصورت autorun اجرا بشه.
میخوام وقتی کاربر سی دی رو میزاره و برنامه اجرا میشه چک کنه ببینه فلش پلیر نصب هست یا نه که اگر نصب نبود خودش اتوماتیک نصبش کنه تا برنامه بعد از نصب فلش پلیر اجرا بشه.

با خود فلش و action script که نمیشه اینکار رو کرد چون اگه رو سیستم فلش پلیر نباشه، برنامه ی روی سی دی اصلا اجرا نمیشه که بخواد چک کنه که فلش نصبه یا نه ...
پس باید چطوری اینکار رو انجام بدم؟
برای ساخت همچین چیزی باید از چه برنامه ای کمک بگیرم در کنار کاری که با فلش ساختم؟

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام

از برنامه های کمکی مثل MDM Zinc , mProjector , swfKit استفاده کنید ، این برنامه ها امکان پیوست کردن فلش پلیر را به برنامه شما می دهد و دیگر نیازی به نصب نیست
در ضمن امکان نصب هم در صورت نیاز به شما خواهد داد
موفق و پیروز باشید

smartie7

Member
سلام

از برنامه های کمکی مثل MDM Zinc , mProjector , swfKit استفاده کنید ، این برنامه ها امکان پیوست کردن فلش پلیر را به برنامه شما می دهد و دیگر نیازی به نصب نیست
در ضمن امکان نصب هم در صورت نیاز به شما خواهد داد
موفق و پیروز باشید

یک دنیـا ممنــون

هیچکدوم از این نرم افزارها رایگان نیست متاسفانه، نرم افزار رایگـانی برای این منظـور وجود داره؟

حالا اگه بخوایم کرک شده این ها رو هم استفاده کنیم پیدا نمیشمن!
کرک آخرین ورژن zinc که action script 3 رو هم ساپورت میکنه رو پیدا نکردم.
mprojector رو هم همینطور.

swfkit pro 3.5 رو پیدا کردم، آیا action script 3 رو ساپورت میکنه؟!

++Hadi++

Active Member
اگه اکشن 3 بلدید ،ادوب ایر با قابلیت امبد شدن دیگه مشکل شما رو بدون نیاز به این نرم افزار ها حل می کنه...

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام
کرک شده هر سه برنامه فکر می کنم موجود باشد در انجمن هم یه زمانی قرار گرفته بود
در مورد swfkit فکر می کنم توی توضیحاتش نوشته شده بود که فلش پلیر 9 را هم پشتبانی می کند ؛ که اگر این طور باشد اکشن 3 را هم پشتیبانی می کند، بنده خیلی با این برنامه کار نکرده ام....
موفق و پیروز باشید

smartie7

Member
اگه اکشن 3 بلدید ،ادوب ایر با قابلیت امبد شدن دیگه مشکل شما رو بدون نیاز به این نرم افزار ها حل می کنه...

نمیشه گفت بلدم، یه چیزهای کوچیکی ازش میدونم ...
امکانش هست قابلیت امبد شدن رو توضیح بدید؟

++Hadi++

Active Member
ایر همون اکشن اسکریپت 3 هست با برخی توابع افزوده شده و تکمیل کننده و در کل خیلی راحت تر شما رو به مقصودتون می رسونه و آموزش ادوب ایر جناب آقای علی عامل به درد شما می خوره و از این بابت که ایشون واقعا در ایر استاد هستند ،مسلما آموزش های جامع و کاربردی رو دادند.ایشون یکی از کاربران انجمن فلش اینجا هستند...
کاربری ایشون هست : aliamel
یه سری هم به امضای من و آموزش های مفید اکشن اسکریپت بندازید...

آخرین ویرایش:

aliamel

کاربر فعال
دوستان توضیحات مختلفی رو خدمت شما مطرح کردند که حتما از توضیحات بنده جامع تره.
به هرحال با توجه به بحثی که پیشتر اینجا صورت گرفته و احتمالا هم درسته و هم چنین با توجه به این که چند روزی ممکنه نباشم کلیات قضیه رو می گم.تعمیمش با خودتون و سایر دوستان فلش کار!
در ابتدا نیاز به چند خط هست که لیست فایل های موجود در پوشه محل نصب فلش پلیر رو در بیاریم و سپس به دنبال فایل(فایلهای) مشخصی بگردیم که بود یا نبود اونا می تونه توجیه گر نصب یا عدم نصب فلش پلیر باشه.این قطعه کد در AIR می تونه بدین صورت باشه:
PHP:
import flash.filesystem.File;
var top:File=new File();
top.nativePath = "C:\\Windows\\System32\\Macromed\\Flash";

var files:Array = top.getDirectoryListing();
for (var i:Number = 0; i < files.length; i++)
{
    if (files[i].extension == "ocx")
    {
        trace("Flash Player already installed");
    }
}
برای مثال درصورتی که فایل مربوطه موجود نباشه(در اینجا فایلی با پسوند OCX) میشه دو کار انجام داد :
1-پیغامی رو به کاربر نشون داد و به نوعی مطلعش کرد که نیاز به نصب فلش پلیر دارد.
2- نصب خودکار ستاپ فلش پلیر به کمک دستور fscommand
(بنده به شخصه مورد 1 رو ترجیح می دم.چرا که حالت 2 مسائل و احتمالا پیچیدگی های خاص خودشو داره)

در نظر داشته باشید که AIR هنوز از API های کافی جهت محاوره هرچه بیشتر با سیستم عامل برخوردار نیست و بنابراین در بسیاری مواقع باید به طور غیر مستقیم به آنچه که نیاز هست برسید(مثل دسترسی به سریال هارد و CPU و دسترسی به رجیستری و اعمال تغییرات)

آخرین ویرایش:

smartie7

Member
اگر پروژه رو air for desktop بسازم، و موقع publish توی air setting گزینه Application with runtime embedded رو انتخاب کنم.
اونوقت دیگه میشه گفت پرتابل شده و رو هر سیستمی اجرا میشه؟

smartie7

Member
با این روش پست قبل که خروجی میگیرم. مشکلی که توی این پست هست بوجود میاد. راه حلی براش هست؟

آخرین ویرایش:

smartie7

Member
من گیج شدم ، الان این تاپیک رو پیدا کردم، آخرش میشه برای ساخت سی دی مالتی مدیا ازش استفاده کرد یا نه؟!
خب وقتی cross-platform هست باید بشه دیگه، آره؟!
مگه air player لازمه تا اجرا بشه برنامه؟!
در کل متوجه نشدم چی هست این air !!!

smartie7

Member
اکثر تاپیک های این فروم نیمه کاره رها شده مثل این. که اگه ادامه داده میشد خیلی خوب بود.

مشکل حل شد برای تمام صفحه کردن توی air باید از این استفاده میکردم:

stage.displayState = StageDisplayState.FULL_SCREEN_INTERACTIVE; a

آخرین ویرایش:

aliamel

کاربر فعال
این تاپیک اطلاعات لازم رو در اختیارتون قرار داده.
اما چیزی که شما نیاز دارید داشتن اطلاعات و تجربه بیشتر در بحث فلش و air هست.
موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا