شما هم امتحان کنید!!!!!!!!!

:Mohsen:

کاربر باتجربه
ايول حامد جان :)
خوب من يه حدسايي ميزنم
احتمال خيلي زياد با Radiosity هست ديگه، درسته؟ شايدم با light tracer هست

Farrokh

Active Member
حامد یعنی وای به حالت با این تاپیکهات که داره ما رو سکته می ده

یه ماچ گنده از من طلبکاری :lol:

این رندر منه که 1.1 ثانیه بیشتر طول نکشیده
می تونستم کمترش کنم ولی این به نظرم بهتر بود

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
ايول حامد جان :)
خوب من يه حدسايي ميزنم
احتمال خيلي زياد با radiosity هست ديگه، درسته؟ شايدم با light tracer هست

نه اگه اینجوری باشه که زمان محاسبه ی رادیوسیتی باید به عنوان زمان رندر در نظر گرفته بشه

نه این راه خیلی ضایست
باید یه پلاگین یا یه نرم افزار خاص باشه
شایدم یکی از امکانات منتال باشه

hamed1star

Member
خوب فکر میکنم این تاپیک هم دیگه جواب خودش رو گرفت

جواب محسن عزیز دقیقا همون کاریه که من کردم و در ضمن فرخ جان یادت نره محاسبه radiosity هیچ ربطی به زمان رندر نداره

فکر نمیکنم کسی با ساخت این مورد توی radiosity مشکلی داشته باشه ولی همونطور که خودتون دیدید به راحتی یه تصویر میتونه ذهنتون رو به کل از خیلی چیز هایی که واقعا خوبن و راحتن دور کنه

خوب حالا همه دارید فکر میکنید و پیش خودتون میگید این حامد روزهای اخری عقلشو از دست داده نه؟

این تاپیک رو بیشتر به خاطر محسن عزیز راه انداختم و دوست داشتم خیلی های دیگه هم خیلی چیز ها رو بفهمن

کارای اخری که من توی گالری میزارم واقعا راحتن و واقعا مسخره و ساده نور پردازی میشن

یه نکته به همه میگم دوست دارم هیچ وقت یادتون نره

من کل نور پردازی رو توی 12 ساعت یاد گرفتم و این کار فقط بی عقلی بود

اما این کار باعث شد خیلی چیزها رو بفهمم

محسن جان و همه ی دوستای گلم که دنبال طبیعی شدن کارتون هستید یه پیشنهاد واستون دارم :

اگه واقعا جواب خوبی نمیگیرید دیدتون رو به همه چیز توی نور پردازی عوض کنید چرا که هیچ اموزشی نمیتونه واقعا کمکتون کنه

یه بار امتحان کنید و به مکس عین طبیعت فکر کنید

ادامه ی حرف هام رو توی یه تاپیک و روز اخری که میخوام برم میگم اونجا خیلی چیزای دیگه هم میگم

و تا جایی که میتونم به همه کمک میکنم

منتظر تاپیک (خداحافظ !!!! ) باشید

قربون همه ی دوستای گلم که این تاپیک رو یه سر منشع دوباره میدونن

Farrokh

Active Member
تمام نفرت ما از زمان رندر به این دلیله که باید کامپیوتر رو بذاریم تا محاسبه کنه و خودمون نگاش کنیم

من قبل از وی ری با رادیو سیتی کار می کردم
در عمل نمی شه از رادیو سیتی به عنوان رندر استفاده کرد

یه نمای داخلی که مثلا توی ده دیقه با وی ری تست رندر می گیری
با رادیو سیتی باید حدود دو ساعت الاف محاسبات بشی
رادیو سیتی مشکل نشت نور فراونی داره
و کلا به درد کار نمی خوره
حتی در مقابل اسکن لاین معمولی هم مثل بچه بازیه و مشکلاتی که توی کار پیش میاد خیلی زیاده و واقعا اعصاب آدمو خراب می کنه

پس برای مقایسه باید زمان محاسبه ی راه حل و زمان اتلاف وقت کاربر برای درست کردن نشت نور و همچنین اعصاب خوردی و کاهش بازده کاربر رو در نظر گرفت

رادیو سیتی یه پروژه ی شکست خورده هست که اگه اشتباه نکنم از مکس پنج اضافه شد به تریدی و همون موقع هم عدم کار آمدی خودشو ثابت کرد
به همین دلیل هم هست که از اون به بعد برنامه نویسا اون رو پیشرفت ندادن و ازش قطع امید کردن
وقتتون رو سر این پروژه ی شکست خورده هدر ندید

با عرض پوزش از همه

hamed1star

Member
خوب ظاهرا فرخ جان خیلی عصبانی هستی
موضوع اینه که مقصود این تاپیک نه رندر با زمان پایینه نه رادیو سیتی و نه هیچ کدوم از اینایی که شما گفتی

امیدوارم بقیه نتیجه ی این چنیینی نگیرن

Farrokh

Active Member
گه واقعا جواب خوبی نمیگیرید دیدتون رو به همه چیز توی نور پردازی عوض کنید چرا که هیچ اموزشی نمیتونه واقعا کمکتون کنه

یه بار امتحان کنید و به مکس عین طبیعت فکر کنید

کاملا باهات موافقم
یه چیزی که خیلی می تونه کمک کنه اینه که از همه چیزی که می بینید عکس بگیرید و رفتار نور و بازتاب ها از روی عکسهاتون تحلیل کنید
اینجوری تجسمتون از جهان پیرامونتون خیلی بهتر می شه و نتیجشم توی کاراتون مشخص خواهد بود

من با خانواده که مثلا پیکنیک می رم موبایلم رو ور می دارم و هی عکس می گیرم از در و دیوار
همه شاید بخندن
بگن طرف خل شده
ولی نتیجه ی این کار واقعا ارزششو داره

حامد جون این تاپیکت هم حد اقل برای من باعث شد که با ویری بیشتر ور برم تا زمان رندر رو کم کنم

ممنون
ولی از من میشنوی روی رادیو سیتی اصلا انرژیتو هدر نده
من دادم و پشیمونم

Farrokh

Active Member
خوب ظاهرا فرخ جان خیلی عصبانی هستی
موضوع اینه که مقصود این تاپیک نه رندر با زمان پایینه نه رادیو سیتی و نه هیچ کدوم از اینایی که شما گفتی

امیدوارم بقیه نتیجه ی این چنیینی نگیرن

نه داداش من منظورت رو فهمیدم و اصلا هم عصبانی نیستم

گاهی اوقات آدم به ساده ترین چیز فکر نمی کنه در صورتی که همون جواب مشکلشه

ولی مثالت اونی نبود که باید ازش این نتیجه گرفته می شد

به هر حال تاپیک جالبی بود
بازم از این کارا بکن

:wink:

hamed1star

Member
ببین فرخ جان من هیچ وقت نگفتم برید با رادیو سیتی کار کنید خوب این واقعا ثابت شده که کار مسخره ایه وای حرف اینه که وقتی یه کار خوب میبینید فکر نکنید که یارو چقدر خفنه و چقدر کار کرده نه واقعا اینطوری نیست و هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که بگم:

ساده تر نگاه کنید

من تو کارم مدیون این جمله هستم که هر چی دارم از این جمله هست

امید وارم شما هم یه بار امتحان کنید

رادیو سیتی یه مثال بود اینو یادتون نره !!

:Mohsen:

کاربر باتجربه
حامد جان 2 تا چيز برا من كه خيلي جالب بود و بايد ازت تشكر كنم
1- باعث شد كه منم با vray ور برم تا بتونم يه صحنه رو با سرعت بالا و كيفيت متوسط رندر كنم، كه البته هدف شما اين نبود
2- من قبلا با راديو سيتي كار كرده بودم ولي اين دفعه خيلي خيلي برام جالب تر بود و قصد دارم تا حدي برم دنبالش
با اين حساب من فكر مي كنم راديو سيتي و چيزايي شبيه اون تو بازي سازي خيلي كاربرد داشته باشه

یه نمای داخلی که مثلا توی ده دیقه با وی ری تست رندر می گیری
با رادیو سیتی باید حدود دو ساعت الاف محاسبات بشی

فرخ جان اجازه بده يه چيزي رو بگم
من نمي دونم شايد واقعا راديو سيتي ضعيف و مسخره باشه، ولي عملكرد اون با وي ري تا حدي تفاوت داره، وقتي ميتوني توي ويو پورت يه صحنه داشته باشي كه مثلا 2 روز هم رندرش طول كشيده باشه ولي از همه زوايا بتوني بهش نگاه كني و خيلي چيزا رو ياد بگيري، اين خيلي كمك بزرگي هست كه موتور رندري مثل وي ري اين كارو تا اونجا كه من مي دونم نميكنه، اصلا فكر نمي كنم كار راديو سيتي رندر باشه، ولي به نظر من راديو سيتي يا پلاگين ها و ... كه اين كارو مي كنن خيلي ارزشمندن و از همين جهت هم به درد بازي سازي و ياد گيري مي خورن

همونطور که گفتم بقیه توضیحات رو تو پست( خداحافظ!!! )میگم:)

حامد جان اين تاپيكت غير از تاپيكاي ديگه بود و واقعا ازت تشكر مي كنم
داداش حامد، فكر كنم مي خواي درس بخوني، موشك كه نمي خواي هوا كني!!!، بايد بعدا هم، هر چند كم، ولي سر بزني، اگه بخواي كلا بري ها ...!!:mad: بهت گفته باشم...

Farrokh

Active Member
فرخ جان اجازه بده يه چيزي رو بگم
من نمي دونم شايد واقعا راديو سيتي ضعيف و مسخره باشه، ولي عملكرد اون با وي ري تا حدي تفاوت داره، وقتي ميتوني توي ويو پورت يه صحنه داشته باشي كه مثلا 2 روز هم رندرش طول كشيده باشه ولي از همه زوايا بتوني بهش نگاه كني و خيلي چيزا رو ياد بگيري، اين خيلي كمك بزرگي هست كه موتور رندري مثل وي ري اين كارو تا اونجا كه من مي دونم نميكنه، اصلا فكر نمي كنم كار راديو سيتي رندر باشه، ولي به نظر من راديو سيتي يا پلاگين ها و ... كه اين كارو مي كنن خيلي ارزشمندن و از همين جهت هم به درد بازي سازي و ياد گيري مي خورن
میل خودته دوست من
ولی اگه نظر منو بخوای بهت میگم که رادیو سیتی هیچ چیزی نداره که ارزش کار کردن باهاشو داشته باشه
اینکه توی ویو پورت بتونی gi ببینی هم اینقدر مهم نیست که از رادیو سیتی بخوای استفاده کنی
این کار رو وی ری و منتال ری هم می تونن با تکسچر بیکینگ انجام بدن
خیلی سریع تر و بهتر

من با رادیو سیتی خیلی کار کردم که دارم اینو می گم

رادیو سیتی آشغالی بیش نیست

من بعد کلی وقت کار کردن با رادیو سیتی تونسته بودم کم و بیش با ایراداش کنار بیام
اینا آخرین کارای من با رادیو سیتیه که تقریبا مال یه سال پیشه
ببین چقدر ضایست
تازه من کلی باهاش تجربه پیدا کرده بودم مثلا
ولی فهمیدم که ارزش وقت گذاشتنو نداره

من از رادیو سیتی فرار کردم و به ویری پناه بردم
الانم دارم می زنم توی کار منتال

این تجربه ی من بود
حالا تصمیم با خودته

آخرین ویرایش:

rezvooli

Member
فکر کنم از اموزش حامد جان خیلی دور افتادیما حالا رادیو سیتی یا ویری یا منتال
ولی حامد جان با این حرفت کاملا موافق و حال کردم

سسسسسسسساده تر نگاه کنیم / سخت نگیریم ( حامد جان شرمنده این دومیو خودم اضافه کردم )

:)

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
GREAT
GREAT
GREAT
این تاپیک جزو بهترین تاپیکهایی بود که تا بحال توی مجیدآنلاین دیدم...
هم به خاطر سبکی که باهاش آموزش رو شروع کردی هم به خاطر ادامش و هم به خاطر صحبتهای خودت و فرخ که کاملا از روی تجربست... هر دو تا تون... عالی بود... کلی چیز یاد گرفتیم...
.
در مورد تاپیک خداحافظی هم اگه مثل تاپیک خداحافظی روح ا... بعد از خداحافظی حضورت پر رنگتر میشه من برات برپاش میکنم...!!
30upn9j.gif

roohollah

Banned
در مورد تاپیک خداحافظی هم اگه مثل تاپیک خداحافظی روح ا... بعد از خداحافظی حضورت پر رنگتر میشه من برات برپاش میکنم...!!
میکشمت بشر!:lol:
آخه ! خوب! دهه! :mad:
من داشتم به خاطر یک چیزی میرفتم! بعدش یک بنده خدایی گفت نرو که خوب خیلی عزیزه! ما هم نرفتیم فقـــط به خاطر ایشون و خوب دلیل منطقیی که پیدا شد!:lol:
ای بابا، ولی خودمون خیلی باحال گفتی:lol:
============================جدا از شوخی:
حامد!
یک ساعتع ما رو گزاردی سر کار!
بابا از اول بگو خوب!
حالا که خیلی سر کار گزاشتیم، دو تا نکته بگم...
اولا که اگر از امکانات این یارو هم استفاده کنی، رندرش کند میشه...
دوما که من یک تکنیک بلدم که نه این رو، خفنترش رو کمتر از ثانیه رندر میکنه...
حالا بگو چی، تا بگم بهت:D

Divine Love

Well-Known Member
سلام
چه خبره اين جا؟ مثل اين كه از غافله عقب موندم.
به شدت منتظر حامد جان هستيم تا پرده از اين راز مهر شده برداره.
راستي حامد جان منظورت يه وقت Linear Workflow نيست؟؟؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا