شما كدوم رو مي پسندين ؟

yaghi

Member
قربون مي خواستم بدونم كدوم يكي از اين سيستم هاي مديريت محتوا رو بيشتر مي پسندين ؟ چرا ؟
Drupal
Geeklog
Mambo Open Source
PHP-Nuke
phpWCMS
phpWebSite
Post-Nuke
Siteframe
Xoops
Site man
e107
خب من اين چندتا رو ميشناختم گذاشتم . ولي اگه شما چندتا ديگه هم ميشناسين بگيد.
فقط قربون الكي براي هيچ كدوم تبليغ نكنيد . مي خوام بدونم كدوم از همه بهتره .
بعد هر كدوم پروژه فارسي داره بگيد . در ضمن اونايي كه مي دونستم پروژه فارسي داره با رنگ قرمز مشخص كردم .
فقط يادتون نره كه بگيد با كدم كار كريد و مي پسندينش يا نه ؟ اگه مي پسندين چرا ؟

a Truth Seeking

Active Member
سيستم هاي مديريت محتواي كدباز PHP :
AngelineCMS
AWF
bes-cms
CPG-Nuke
Drupal
e107
eNvolution
eZ Publish
ezContents
Geeklog
Jetbox One
LDU
Mambo
MD-Pro
myPHPNuke
Ovidentia
PHP-Nuke
phpwcms
phpWebSite
PHPX
Postnuke
Props
RUNCMS
Spip
TikiWiki
Typo3
Xaraya
XOOPS
اطلاعات بيشتر در مورد سيستم هاي مديريت محتواي كدباز رو مي تونين از سايت http://www.opensourcecms.com بگيرين.

yaghi

Member
faramarz_s گفت:
معيار مور نظر شما براي پسنديدن چيه؟
معيار من بيشتر كاراي بهتر . استفاده راحت تر . داشت پروژه هاي فارسي . پشتيباني قوي و هر چيزه ديگه اي كه لازمه !

a Truth Seeking

Active Member
yaghi گفت:
شما كدوم رو بيشتر مي پسنديد ؟
من كدوم رو مي پسندم؟
اوني كه امكانات بيشتري داشته باشه امنييتش بيشتر باشه كاراييش راحتتر باشه همينطور نصبش راحتتر باشه بروزآوري هاش بموقع و مرتب باشه.
اينا چيزي هست كه تا وقتي شما هر كدوم از اون برنامه هارو استفاده نكنين نمي تونين در موردشون قضاوت كنين شما مي تونين با استفاده از همون سايتي كه معرفي كردم وارد بخش نمايشي مديريت و بخش هاي مختلف هركدوم از برنامه هاي نام برده بشين و اونهارو از نظر نقاط ضعف و قوتشون مورد آزمايش قرار بدين الان من هر برنامه اي رو به شما معرفي كنم در حكم تبليغ و تعريف و نظر شخصي به حساب مي ياد.

a Truth Seeking

Active Member
من بخاطر اين درخواست شما اين برنامه هارو نام بردم.
yaghi گفت:
خب من اين چندتا رو ميشناختم گذاشتم . ولي اگه شما چندتا ديگه هم ميشناسين بگيد.
yaghi گفت:
بعد هر كدوم پروژه فارسي داره بگيد.
در مورد پروژه فارسي برنامه ها بايد بگم بعضي از برنامه هايي كه فارسي شدن فايل هاي زبان و فايل هاي مربوط به فارسي سازي اونها به سايت رسميش هم داده شده تا در اختيار عموم قرار بگيره البته باز هم مي گم بعضيهاشون.
بابا دمت گرم من بحث رو از موضوع اصلي دور كردم. :wink:
قبلا هم بحثي مشابه اين توسط يكي ديگه از دوستان صورت گرفته بود كه به نتيجه قابل قبولي نرسيد.شما بايد بهترين رو انتخاب كنين.
يه خبر : همين الان به سايت مورد بحث رفتم ديدم يه برنامه مديريت محتواي ديگه هم به نام zTml به فهرست اضافه شده البته هنوز هيچ نسخه اي از اون براي دريافت تو سايت رسميش نيست.

yaghi

Member
a Truth Seeking گفت:
در مورد پروژه فارسي برنامه ها بايد بگم بعضي از برنامه هايي كه فارسي شدن فايل هاي زبان و فايل هاي مربوط به فارسي سازي اونها به سايت رسميش هم داده شده تا در اختيار عموم قرار بگيره البته باز هم مي گم بعضيهاشون.
بابا دمت گرم من بحث رو از موضوع اصلي دور كردم. :wink:
قبلا هم بحثي مشابه اين توسط يكي ديگه از دوستان صورت گرفته بود كه به نتيجه قابل قبولي نرسيد.شما بايد بهترين رو انتخاب كنين.
يه خبر : همين الان به سايت مورد بحث رفتم ديدم يه برنامه مديريت محتواي ديگه هم به نام zTml به فهرست اضافه شده البته هنوز هيچ نسخه اي از اون براي دريافت تو سايت رسميش نيست.
واقعا شرمنده
عزيز من اون سايت و باز نكردم چون فكر كردم فقط اسم برنامه ها رو نوشته !
بازم شرمندم .
ولي عزيز نظر شما هم شرطه شما از كدوم كه تا حالا كار كردين بيشتر خوشتون اومده ؟

a Truth Seeking

Active Member
خواهش مي كنم دشمنت شرمنده سايت http://www.opensourcecms.com سايت جامعي در مورد سيستم هاي مديريت محتواي كدباز PHP هست كه آخرين خبرهارو در مورد اين سيستم ها در اختيار كاربران قرار مي ده در ضمن شما اونجا مي تونين از امكانات آزمايش نسخه نمايشي اين سيستم ها هم استفاده كنين.
والله من تقريبا بيشتر اين برنامه هارو دريافت و نصب كردم دوست ندارم اينجا چيزي بنويسم که خدای ناکرده کسی فکر کنه دارم نظر شخصی خودم رو بهش تحمیل می کنم ولي ...
AngelineCMS
AWF
bes-cms
CPG-Nuke : تقریبا شبیه PHP Nuke هست البته با افزودن شدن امکانات بیشتری مانند گالری عکس CPG . از نظر امنیتی هم که تا حالا با مشکل خاصی روبرو نشده.
Drupal
e107 : یک سیستم مدیریت محتوای جمع و جور و قشنگ که بخش تالار گفتمانش با IPB هست.
eNvolution : تقریبا شبیه Post Nuke .
eZ Publish
ezContents
Geeklog : یک سیستم مدیریت محتوا که به عنوان یک سیستم مدیریت وبلاگ با امکانات زیاد هم شناخته شده البته نصب اون مسلتزم اعمال یک سری تغییرات دستی در فایل config اون هست.
Jetbox One
LDU : یک سیستم با امکانات خیلی خیلی کم .
Mambo : سیستم مدیریت محتوای قشنگ و جمع و جوریه البته بخش Forum اون از قالب اصلی برنامه جدا هست.
MD-Pro
myPHPNuke : تقریبا شبیه Post Nuke .
Ovidentia
PHP-Nuke : یکی از معروفترین و پرطرفدارترین سیستم های مدیریت محتوای کدباز که امکانات زیادی هم داره البته اگر نیازهای امنیتی اون به موقع برطرف بشه سیستم خوبی هست.
phpwcms : اصلا معلوم نیست چه جوری نصب می شه.
phpWebSite : این هم همینطور.
PHPX : یک سیستم مدیریت محتوای کوچک و با امکاناتی کم.
Postnuke : یک سیستم مدیریت محتوای با امکانات خوب جز یکی از 4 یا 5 سیستم مدیریت محتوای پرطرفدار البته نمی دونم کاری پروژه فارسی سازی اون به کجا رسید.
Props
RUNCMS : تقریبا شبیه XOOPS البته با کمی تفاوت در سطح امکانات که به eXOOPS هم شهرت داره.
Spip : یک سیستم مدیریت محتوا برای ساخت مجله الکترونیک که نسخه فارسی اون هم در سایت رسمیش که به زبان فرانسه هست موجوده من مدت زیادی دنبال برنامه ای اینچنینی بودم البته این برنامه چند اشکال بزرگ داره که از مهمترین اونها میشه به برنامه نویسی قدیمی اون اشاره کرد همیچنین نصب برنامه هم با مشکل روبروست.
TikiWiki : یک سیستم مدیریت محتوای که نصب اون تا حدودی مشکل هست ولی با کمی ور رفتن می شه ازش سر در آورد البته من چیز زیادی از خود برنامه نفهمیدم بیش تر فکر کنم مبنای کار اون ساخت یک گالری عکس باشه ولی دقیقا اطلاعی در این زمینه ندارم.
Typo3 : یک سیستم مدیریت محتوای ساده و با امکانات خیلی کم.
Xaraya : از اون سیستم های مدیریت محتوایی که واقعا برای مدیریتش احتیاج به مدیر داره امکانات زیاد و گیج کننده و از همه بدتر مدیریت مشکل اون هست.
XOOPS : یک سیستم مدیریت محتوا با امکانات و مدیریت به نسبت راحت.
در مورد بقیه سیستم های مدیریت محتوا هم اطلاعاتم به اون حدی نیست که بتونم در بارشون قضاوت کنم البته بیشتر اونهارو همونطوری که گفتم دریافت و نصب کردم ولی به نظر من چیز قایل توجهی برای گفتن ندارن.
در کل انتخاب نهایی به عهده خود کاربر هست و اینها بیشتر نظر شخصی بود.

yaghi

Member
عزيز واقعا ازت ممنونم .
ولي تصميم نهايي رو بعدا مي گيريم .

yaghi

Member
ولي مساله ديگه اينكه كدوم راحتتر ميشه داخل سورسشون تغيير داد ؟
منظورم اينه كه بتونيم برنامه هاي ديگه اي هم بهشون پيوند داد !

mohsenshahbazi

Active Member
خب به نظر من فعلا-- Xoops-- بهتر بوده تا حالا
چون استفاده ازش براي من راحت بوده فقط مشكلش اينه كه استايل فارسي زياد نداره يعني من فقط يكيشو پيدا كردم

من از بين همه برنامه هاي مديريت محتوا 4 تا رو توصيه ميكنم كه بستگي به اطلاعات خودتون و راحتي كه ميخوايد و كاري كه داريد يكي رو انتخاب كنيد:
1- مامبو: مديريت خيلي راحت و ظاهر بسيار زيبا بدون نياز به آپديت هاي مداوم چون تازه ورژن جديد بيرون داده به درد كسايي ميخوره كه يه چيز بي درد سر و ايمن ميخوان البته فروم از خودش نداره ( به تازگي گذاشته يكي ولي خيلي فروم ساده اي هستش ) و قالب هاش هم اسمارتي تمپليت نيست يعني بر اساس html كار نميكنه

2- زارايا: براي افراد حرفه اي بهترين CMS هستش ايرادش اينه كه كد هاش خيلي حرفه اي نوشته شده و دست بردن توش كار هر كسي نيست از post-nuke مشتق شده

3- دروپال: خوبيش اينه كه اوريجيناله و از php-nuke مشتق نشده يا از هر سي ام اس ديگه اي زياد باهاش كار نكردم ولي نصب ماژول توش يكمي سخت بود

4- زوپس : كه خودم استفاده ميكنم و فارسيش كرديم. نصب ماژول توش آب خوردنه و دست بردن در كد هاش هم خيلي راحته و ميتوني كلي كارهاي كاستوم روش انجام بدي در حال حاضر بزرگترين مشكلش اينه كه يك سالي ميشه ورژن جديد اصلي بيرون نداده ( اين ورژن رو حد اكثر تا پايان اين سال ميلادي بيرون ميده ) و يكي هم فرومش هست كه اينم يكي جديد دارن بيرون ميدن در همين ماه ميلادي كه از نظر من قوي ترين فروم هستش فراتر از Vb و ipb و اينا

yaghi

Member
خيلي ممنون از اظهار نظرتون جناب عشق مدرن !
ولي همون طور كه مي بينيم جناب mohsenshahbazi نوشتن كه استايل فارسي زياد نداره ؟

در اين رابطه ... ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا