شما كدوم برنامه رو پيشنهاد مي كنين ؟

شما از كدوم برنامه تري دي استفاده مي كنين ؟

• مجموع رای دهندگان
    14
  • نظرسنجی بسته .

Sampro

Member
سلام دوستان تري دي كار.
من (و خيلي از بقيه ي دوستان) كه تازه خودمونو به جمع تري دي كار ها چسبونديم :) در باره ي برنامه اي كه بشه در زمينه ي تري دي با هاش كار كرد در جدال هستيم . يكي مي گه مايا يكي مي گه تري دي مكس و ... :neutral:
من خودم تو چند تا از پست ها ديدم كه يكي مي گه تري دي مكس بهتره يكي مي گه مايا سخت تره و ...

اين بود كه خواستم (لطفا) شما اساتيد بياين و نظر بدين و از نرم افزاري كه كار مي كنين بگين (خصايصشو مي گم) .
تا كساني كه مي خوان با يه نرم افزار سه بعدي كار كنند نرم افزاري كه بيشتر فعاليتشاون رو ارضا مي كنه انتخاب كنن .

من نرم افزار هايي كه در همين انجمن استفاده مي شن رو به عنوان ليست نرم افزار هاي تري دي (ليست سياه) كه مورد بحث قرار مي گيرند انتخاب مي كنم (با اجازه ي پيشكسوتان:cry:)

با تشكر فراوان .

آخرین ویرایش:

iranimation

Member
Zbrush رو واسه چی گزاشتی تو انتخابا
این برنامه مثل هارونه واسه موسی
هیچ کسی به تنهایی با این برنامه کار نمی کنه

Divine Love

Well-Known Member
Maya تا اونجایی که من شنیدم امکانات داینامیک و انیمشنش قوی تره که البته حالا حالاها به کار ما مبتدی ها نمی یاد. ولی تو مدلینگ نسبت به MAX ضعیف تره. بخصوص تو editable poly.
ولی MAX پرطرفدار تره چون به نسبت ساده تره، توتوریال های بیشتری تو وب براش پیدا میشه.
ZBrush هم که معمولا در کنار یک نرم افزار مدلینگ دیگه به کار می ره. مثل MAX ، Maya یا Modo ...

در نهایت اینو بگم که اون چیزی که از نرم افزار مهم تره تجربه و خلاقیته. یعنی این که از مکس استفاده کنیم یا مایا در درجه پایینی از اهمیت قرار می گیره.
شرکت های انیمیشنی هستند که با Lightwave 3d انیمیشنایی می سازن که ما با Maya هم نمی تونیم بسازیم.

amin2001

Active Member
ببین 3dsmax بیشتر از همه دستت توش بازه
در واقع کامل تره و همین طور جذاب تر
بقیه برنامه ها بیشتر برای خدمت به مکس هستن :)

تو باید اول از هر چیز ببینی استفادت از مکس برای چی هست
این طوری که من میدونم maya تو Animation شاخ تره
ولی مکس سر ور همشونه :wink:

خولاصه اول باید تکلیف خودتو مشخص کنی که تو چه زمینه بیشتر فعالیت داری
همشون برنامه های خوبی هستن

من خودم از اولش مکس کار کردم
چون بیشتر خوشم اومد

آخرین ویرایش:

einollahia

Well-Known Member
ببین 3dsmax بیشتر از همه دستت توش بازه
در واقع کامل تره و همین طور جذاب تر
بقیه برنامه ها بیشتر برای خدمت به مکس هستن

خیلی جالبه. max حتی برای مدلسازی توانایی ایجاد یه Image plane هم نداره که بشه با مدلت در هر حالت wire،ray یا حالت عادی مدلسازی کرد.

ضعیف ترین امکانات و محاسبات رو max داره.
به هیچ وجه نمیشه با مکس یه پروژه سنگین رو آغاز کرد و تا آخرشم رفت.

تو مدلسازی برنامه های Maya و XSI و Light wave از 3ds max جلو ترند. برای اینکه همشون اصولیند. هر کدوم یه محیط خاص برای مدلسازی دارند و ابزار مدلسازیشون جدا از بقیه ابزار هستند.

تو انیمیت XSI اول هست و بعد maya

تو dynamic هم اول Maya هست و بعد XSI

تو سیستم های fur و hair و cloth هم دو حالت داره:

برای تک فریم: اول Maya و بعد XSI
برای انیمیت: اول XSIو بعد Maya

نمی دونم می دونید یا نه ولیتا پارسال بالای 50% از شرکت های بازی سازی که با مکس کار می کردند نرم افزارشون رو به XSI تغییر دادند.
البته USER باید توانایی کار با نرم افزار رو اول داشته باشه هر نرم افزاری.الکی باهاش بازی نکنه.

pythoN

Active Member
سلام .
به هیچ وجه به این مقایسه ها توجه نکن مکس مایا xsi و... فرقی نمیکنه همه رو تست کن و از هر کدوم خوشت اومد یادگیری رو شروع کن بعد از یه مدت که احساس کردی خوب بهش چیره شدی بعدی رو شروع کن .

خیلی اشتباهه که قصد مقایسه داشته باشیم . اما برای شروع به نظر من هم از مکس شروع کن . خیلی قوی تر میتونی شروع کنی .

Sampro

Member
خیلی جالبه. max حتی برای مدلسازی توانایی ایجاد یه Image plane هم نداره که بشه با مدلت در هر حالت wire،ray یا حالت عادی مدلسازی کرد.

ضعیف ترین امکانات و محاسبات رو max داره.
به هیچ وجه نمیشه با مکس یه پروژه سنگین رو آغاز کرد و تا آخرشم رفت.

تو مدلسازی برنامه های Maya و XSI و Light wave از 3ds max جلو ترند. برای اینکه همشون اصولیند. هر کدوم یه محیط خاص برای مدلسازی دارند و ابزار مدلسازیشون جدا از بقیه ابزار هستند.

تو انیمیت XSI اول هست و بعد maya

تو dynamic هم اول Maya هست و بعد XSI

تو سیستم های fur و hair و cloth هم دو حالت داره:

برای تک فریم: اول Maya و بعد XSI
برای انیمیت: اول XSIو بعد Maya

نمی دونم می دونید یا نه ولیتا پارسال بالای 50% از شرکت های بازی سازی که با مکس کار می کردند نرم افزارشون رو به XSI تغییر دادند.
البته USER باید توانایی کار با نرم افزار رو اول داشته باشه هر نرم افزاری.الکی باهاش بازی نکنه.

عين الله جان . بابت توضيحات مفيدت ممنون . جالب بود

توضيحات شما با بقيه يه كم ضد و نقيزند .

در ضمن يه سوال . چه طوريه كه مكس و مايا هر دو تاشون مال اتودسكن ولي با هم تفاوت دارند . و با هم سنجيده مي شن . چرا اتودسك همه ي قابليت هاي هر دو نرم افزار را تو يكي خلاصه نمي كنه تا خيال همه هم راحت تر بشه .

يه سوال ديگه هم داشتم .
چه طوري يه كاربر كه با نرم افزار كار نكرده مي تونه توانايي كار با اون نرم افزار رو داشته باشه ... :)neutral:) همچنين چيزي امكان داره اصلا ...
بي نهايت ممنون

Miladbat

Well-Known Member
آقای einollahia کاملا توضیحات درست و حرفه ای رو دادن و در کل کاملترینشون مایاست .

Sampro

Member
آقای einollahia کاملا توضیحات درست و حرفه ای رو دادن و در کل کاملترینشون مایاست .

دوستان مكس كار كجايين ؟
چرا از نرم افزارتون دفاع نمي كنين . :neutral:

ببخشيد كه خيلي حرف مي زنم ولي كسي مي تونه در مورد XSI هم يه توضيح بده لطفا
ممنون

amin2001

Active Member
من دفاع نمیکنم

هر کی با یه برنامه راحته
من مکس رو از همه برنامه ها بیشتر دوس دارم

مکس و مایا رو خودت !! امتاحان کن و یکیشو به طور حرفه ای ادامه بده :wink:
هیچ چیز تجربه شخصی نمیشه

pythoN

Active Member
دوستان مكس كار كجايين ؟
چرا از نرم افزارتون دفاع نمي كنين .

نه اصلا موضوع این نیست . قبلا هم توی تاپیک های قدیمی بحث شده . محم اینه که شما با کدوم میتونی بهتر کار کنی . ولی انگار هنوز برای خیلی ها این مثله حل نشده .
ببخشيد كه خيلي حرف مي زنم ولي كسي مي تونه در مورد XSI هم يه توضيح بده لطفا
ممنون

xsi از softimage
توی ایران هنوز جا نیفتاده این هم مثل مکس و مایا ست البته تقریبا یه پله پاینتر و با قابلیت های کمتر ( که البته اونقدر مهم نیست )
در کل برنامه ی بدی نیست . میتونید مدل سازی هاش رو توی بازی assassin creed مشاهده کنید . توی بخش لایتینگ خیلی قویه .
اما توی ایران بهتره که به همه ی برنامه ها فکر کنید چرا که با قیمت خیلی کم میتونید تهیه کنید .

اینم وب سایت XSI

einollahia

Well-Known Member
ببین خلاصه پارسال نرم افزار اول MAYA شده و دومی XSI.

در مقابل 3ds max هم پر فروش ترین نرم افزار شده.

از softimage
توی ایران هنوز جا نیفتاده این هم مثل مکس و مایا ست البته تقریبا یه پله پاینتر و با قابلیت های کمتر

XSI خیلی از مکس بالاتره.

roohollah

Banned
خدا این الایس رو چکار...:mad:
میمورد این مایا رو نمیساخت!:razz:
من سیستمم که درست شه,مایا رو هم یاد میگیرم ببینم چیه!:-?

ایکس اس ای هم فعلا پخی نیست(حدس میزنم, سازندش چون شرکت قابلی نیست, اصبات نکنید که هست, چون نیست!)! روش حساب نکنید!:neutral:

جدیدترین ارسال ها

بالا