شمارش تعداد رکوردهای جدول access

qwqw1364

Member
با سلام من دو تا تکس باکس و یک باتن ذخیره و یک باتن ثبت مورد جدید و یک دیتا گرید دارم میخوام وقتی تو تکس باکس مبلغی وارد میکنم و باتن ذخیره رو میزنم در تکس باکس دوم تعداد شماره بشه

بعنوان مثال تو تکس باکس اول مینویسم 200000000 و وقتی باتن ذخیره رو میزنم در تکس باکس دوم عدد 1 ثبت بشه و وقتی مجددا باتن ثبت مورد جدید رو میزنم و عدد وارد میکنم و باتن ذخیره رو میزنم در تکس باکس دوم عدد 2 ثبت بشه الی آخر لطفا همراه با کدنویسی راهنمایی بفرمایید با تشکر
ضمنا دیتا بیس من نامش Tbllist هست

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام من دو تا تکس باکس و یک باتن ذخیره و یک باتن ثبت مورد جدید و یک دیتا گرید دارم میخوام وقتی تو تکس باکس مبلغی وارد میکنم و باتن ذخیره رو میزنم در تکس باکس دوم تعداد شماره بشه

بعنوان مثال تو تکس باکس اول مینویسم 200000000 و وقتی باتن ذخیره رو میزنم در تکس باکس دوم عدد 1 ثبت بشه و وقتی مجددا باتن ثبت مورد جدید رو میزنم و عدد وارد میکنم و باتن ذخیره رو میزنم در تکس باکس دوم عدد 2 ثبت بشه الی آخر لطفا همراه با کدنویسی راهنمایی بفرمایید با تشکر
ضمنا دیتا بیس من نامش Tbllist هست
توضیحاتی که برای روال کد تون دادید خیلی ناقصه، و اطلاعاتی که میدید ارتباط مشخصی با دیتابیس و دیتاگرید تون نداره. یکجوری باید روال رو توضیح بدید که کسی که از مشخصات دیتابیس تون خبر نداره و فرم برنامه و کد فعلی تون رو نمی بینه و از موضوع و کاربردش هم اطلاعی نداره بتونه شرایط رو تصور کنه.
در نظر بگیرید که دیتاگرید تون به تعداد مشخص نشده ای ستون داره که معلوم نیست قراره چی باشند و دیتابیس تون هم قاعدتا شامل جداولی است که مشخص نشده اند و Tbllist هم معلوم نیست دقیقا اسم چه شیء ای ئه، برای ارتباط با یک دیتابیس اصولا به DataAdapter و DataSet و DataTable و Connection و ... مواردی مثل اینها نیاز دارید.
از کل توضیحاتی که دادید برای کد این مشخص میشه که یک Button ای هست که وقتی اولین بار فشرده شد مقدار 1 داخل یک TextBox قرار می گیره و با کلیک های بعدی اون رقم افزایش پیدا می کنه :
کد:
        private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            int num;
            int.TryParse(textBox2.Text, out num);
            textBox2.Text = (num + 1).ToString();
        }

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون مشکلم حل شد اگه امکان داره معنی کد رو بفرمایید
یک متغیر num تعریف می کنه
سعی می کنه مقدار داخل TextBox رو به عددی در num تبدیل کنه که اگه موفق نشه، فرضا TextBox خالی باشه، بجای بروز خطا مقدار داخل num صفر میشه.
در انتها مقدار num + 1 رو در TextBox قرار میده.

جدیدترین ارسال ها

بالا