شمارشگر صفحه

سلام به همه آقايون زحمتكش آخه گفتن بايد حتما احترام بذاريد.
يه پروژه صد صفحه اي دارم كه ميخوام يه شمارشگر صفحه داخلش بذارم به اينصورت كه
در پايين صفحات شماره هر صفحه رو نشون بده و مهمتر اينكه بتونيم داخلش اگه شماره صفحه مثلا 15 رو وارد كرديم و كليد go زديم به صفحه 15 بره.
يكي از دوستا قبلا كمك كرد و يه مثال برام ساخت ولي فقط شماره صفحه رو نشون ميداد و ورودي نميگرفت من ميخوام ورودي بگيره و بطوري كه گفتم به صفحه دلخواه كاربر بره
از دوستاني كه كمك ميكنن و نميكنن ممنون.

AV_3SG

Member
یه ادیت باکس درست میکنی که هرچی توش نوشته شد توی متغیر $page ذخیره بشه ، بعد یه کلید درست می کنی که توش این دستورات رو می نویسی
کد:
page$='Page '+page$
Page("page$")

در داخل ليست باكس يه سري فايل عكسي با نامهاي فارسي كه در محيط ويندوز اونارو رينيم كردم ليست ميشن اگر فونت رو توهاما بذارم ليست داخل ليست باكس فارسيه ولي اعداد لاتين اگر فونت ليست باكس رو فارسي بذارم اعداد ليست باكس فارسي ولي ليست عكسها با علايم عجيب و قريب نشون داده ميشه چون ظاهرا در محيط ويندوز براي رينيم كردن فكر كنم كه از فونت توهاما استفاده ميشه اين شده يه مشكل.
دوم اينكه داخل ليست باكس ليست فارسي رو هم از چپ ليست ميكنه و اين يه مقدار پروژه رو ضايع ميكنه آيا راهي براي اين مشكل هست؟

ممنون از راهنماييتون ولي من طراحي فونت بلد نيستم و در واقع من يك ليست باكس ميخوام كا فايلهايي رو كه نامشان فارسيه لود كنه و شماره گذاريشم فارسي باشه البته خودم به فكر اين افتادم كه هنگام تغير نام فايلها به فارسي اونارو شماره گذاري فارسي كنم ولي يه مشكل اينجاست اونم اينه كه ليست باكس در بيلدر متون فارسي رو از چپ مرتب ميكنه و اين براي پروژه يه مقدار ناخوشاينده.
از دوستان اگه كسي تونست كمك كنه ممنون ميشم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
ممنون از راهنماييتون ولي من طراحي فونت بلد نيستم و در واقع من يك ليست باكس ميخوام كا فايلهايي رو كه نامشان فارسيه لود كنه و شماره گذاريشم فارسي باشه البته خودم به فكر اين افتادم كه هنگام تغير نام فايلها به فارسي اونارو شماره گذاري فارسي كنم ولي يه مشكل اينجاست اونم اينه كه ليست باكس در بيلدر متون فارسي رو از چپ مرتب ميكنه و اين براي پروژه يه مقدار ناخوشاينده.
از دوستان اگه كسي تونست كمك كنه ممنون ميشم.

استفاده از فونت هايي كه اعداد رو به صورت فارسي درج مي كنند علاوه بر اينكه فونت مورد نظر بايد رو سيستم مقصد نصب بشه تنظيمات زبان ويندوز (پانل كنترل) هم بايد اعداد فارسي رو پشتيباني كنه وگرنه با اينكه فونت فارسي رو سيستم مقصد نصب هست اما باز هم اعداد انگليسي درج خواهند شد. پس قبل از هرچيزي به حل اين مشكل فكر كن.

براي راست چين كردن نوشته ها هم بايد از پلاگين استفاده كني

براي راهنماي استفاده از پلاگين هم به اين آدرس مراجعه كن
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=48271

پیوست ها

• RTFPlugInV2.zip
    264 کیلوبایت · بازدیدها: 49

splinter cell

Well-Known Member
استفاده از فونت هايي كه اعداد رو به صورت فارسي درج مي كنند علاوه بر اينكه فونت مورد نظر بايد رو سيستم مقصد نصب بشه تنظيمات زبان ويندوز (پانل كنترل) هم بايد اعداد فارسي رو پشتيباني كنه وگرنه با اينكه فونت فارسي رو سيستم مقصد نصب هست اما باز هم اعداد انگليسي درج خواهند شد.

دوست عزیز!
اگر منظورتون پیرامون حرفهای بنده هست ،باید عرض کنم فونتی که بنده طراحی کردم رو اگر ملاحظه میفرمودید مشاهده میکردید که اسکریپت وسترن داره و نه عربیک! یعنی من همون فونت انگلیسی رو تغییر دادم و اعدادش رو فارسی کردم وگرنه ماهیت فونت همان وسترن ههست. و این یعنی احتیاج به تنظیمات زبان در کنترل پنل نداره و با تمامی ویندوزها که پیشفرض زبانشون انگلیسی هست کار میکنه. حرف شما درباره فونتهای فارسی که دارای اسکریپت عربیک هستند مصداق داره.
یا حق!

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزیز!
اگر منظورتون پیرامون حرفهای بنده هست ،باید عرض کنم فونتی که بنده طراحی کردم رو اگر ملاحظه میفرمودید مشاهده میکردید که اسکریپت وسترن داره و نه عربیک! یعنی من همون فونت انگلیسی رو تغییر دادم و اعدادش رو فارسی کردم وگرنه ماهیت فونت همان وسترن ههست. و این یعنی احتیاج به تنظیمات زبان در کنترل پنل نداره و با تمامی ویندوزها که پیشفرض زبانشون انگلیسی هست کار میکنه. حرف شما درباره فونتهای فارسی که دارای اسکریپت عربیک هستند مصداق داره.
یا حق!

نه دوست عزيز
من منظورم كلي بود. البته حرف شما درسته و فونتهايي كه اسكريپت وسترن دارن اگه كمي دستكاري بشن و اعدادشون فارسي بشه در واقع همون فونت انگليسي به شكل جديدتر ويرايش شده و تو همه سيستمها نمايش يكساني خواهد داشت.
اما همه دوستان كه نميتونن فونت طراحي كنن يا فونت هاي با اسكريپت وسترن رو ويرايش كنن. بنابراين ممكنه دچار اين اشتباه بشن كه هر فونت فارسي كه اعداد رو تو سيستم خودشون درست ميزنه لابد رو همه سيستماي ديگه هم درست خواهد بود.
به اين خاطر من اين نكته رو تذكر دادم كه از هر فونتي با هر شرايطي نميشه استفاده كرد.

ممنون از همه دوستان.
خوب شد كه بحث رو روشن كرديد چه واسه من و چه واسه كسايي كه اين تاپيك رو ميخونن
اگه ميشه يه تنظيم اصلي رو بگيد كه به عنوان استاندادرد ازش استفاده كنم فايلها كه در ويندوز xp معمولا با فونت توهاما رينيم ميشن حالا پيش خودتون فرض كنيد يه سري فايل داخا ليست باكس با نام فارسي لود ميشن اگه امكان داره لطفا بگيد كه از كدوم فونت استفاده بايد كرد كه هم شمارشگر ليست باكس فارسي بشه و هم ليست فايلها و مهمتر از همه اينكه در اكثر رايانه ها هم باشه و نياز به نصب فونت نباشه.
اينم بگم چون من از فارسي ساز هايي مثل مريم و كليپ برد فارسي استفاده ميكنم فونتهاي زيادي دارم كه اعداد و متن رو در ليست باكس فارسي نشون ميده و در رايانه خودم مشكلي ندارم
در واقع اين تاپيك باعث شد تا متفكرانه تر عمل كنم حا لا لطف كنيد و يك يا چند تا فونت رو كه معمولا روي همه ويندوزها نصبه و به صورت استاندارد ميشه استفاده كرد و روي رايانه هاي ديگه هم جواب ميده معرفي كنيد تا راحت تر بتونم در مورد استفادشون تصميم بگيرم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
فكر ميكنم براي حل مشكلتون بايد از يك فونت فارسي استفاده كنين اما با اسكريپت وسترن. تا در تمامي ويندوزها بدون نياز به تنظيمات خاص اعداد و متون فارسي رو نمايش بده.
تا جايي كه من ميدونم اكثر فونتهاي فارسي كه اعداد رو هم فارسي ميزنن با اسكريپت عربيك طراحي شدن و تو فونتهاي استاندارد ويندوز هم فونتي كه هم متن و هم عدد فارسي با اسكريپت وسترن بزنه وجود نداره.
بنابراين فكر ميكنم تنها راه همون راهيه كه splinter cell پيشنهاد كرده . شما يك فونت فارسي با اسكريپت وسترن طراحي كنين يا يكي از فونتهاي موجود رو ويرايش كنين.
اما در هر حال مجبور هستين كه فونت رو قبل از استفاده روي سيستم كاربر نصب كنين. (اين قسمت كار زياد پيچيده اي نيست)
طراحي و ويرايش فونت هم كار سختي نيست هم ميتونيد از ابزار ويندوز براي ساخت و ويرايش فونت استفاده كنين و هم اينكه نرم افزارهاي زيادي براي ساخت و ويرايش فونت وجود داره كه كاركردن باهاش خيلي سادس.
موفق باشين

جدیدترین ارسال ها

بالا