شرکت !

sprants

Member
سلام .

چند نفری در این مورد سوال پرسیده بودن اما من جواب جامعی پیدا نکردم . به بعضی از دوستان هم خصوصی گفتم مثله اینکه علاقه ای نداشتن . اگه کسی واقعا جواب سوالمو میدونه و مطمئنه خواهشن بگه !

راستش میخوام بدونم برای راه اندازی یه شرکت کوچیک طراحی و چاپ دیجیتال چه دستگاه هایی لازمه و کدوم مارک ها . هزینه نسبی این ها و اینکه ایران بخرم یا نه ! لطفا کمک کنید !

ممنون

یه اسکنر حرفه ای باید بگیری یه چاپگر که اونم مجبوری اپسون 1290 بگیری بخاطر به صرفه بودن بقیه شو دیگران بگن

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست من سلام
من خيلي دوست دارم به اين سوال شما كامل جواب بدم. اما واقعا سوال شما يه سوال كليه و جوابش تا حدي زيادي احتياج به تبادل نظر حضوري با شما داره. شما فرض كن مي ري ساندويچ بخوري به هر حال بايد بنا به پول و موقعيتت يه انتخاب بكني. من با اجازت اول كليات رو به شما مي گم تا شما يه مروري تو ذهن خودن بكني و بعد مي ريم سراغ جزييات.
اصولا هر كسي براي راه اندازي يك شركت در هر زمينه اي با توجه به هدفي كه داره اقدام مي كنه. اما به هر حال مثلا اگر شما يه وسيله نقليه رو در نظر بگيري براي اينكه بهش بگن وسيله نقليه يه امكانات و ابزار و چهار چوپ اوليه و استاندارد بايد براش در نظر گرفت و بعد گفت كه اون وسيله چه امكانات اضافي مي تونه داشته باشه.
اما براي يك شركت از باب هزينه ها كه در واقع سرمايه اوليه شما براي راه اندازي و ايجاد يك كاربري مشخص براي كسب درآمد و سود هست 3 عامل اساسي وجود داره :
1. مكان
2 . ابزار و مواد اوليه اون
3. نيروي انساني
اينها 3 عامل اساسي هستن كه مقدار هزينه اي اونها با توجه به هدف و بزرگي و كوچكي واحد اقتصادي و سازماني شما فرق داره و متفاوت خواهد بود. اما شما اينجا صحبت از حداقل كردي منتها همين حداقل هم مقداريش فرق مي كنه. از طرفي شما فقط عامل 2 رو مد نظر قرار دادي.
ابزاري كه شما مي خواي استفاده كني فقط ماشين آلات نيستند بلكه ابزار دفتري هم هستند به ليست زير توجه كن و فكر كن تا بعد بيشتر با هم حرف بزنيم:
1. سيستم كامپوتري دسك تاپ
2 . سيستم كامپيوتري لپ تاپ
3. دوربين ديجيتال
4 . اسكنر
5. دستگاه چاپ ديجيتال ليزري 4 رنگ
6 . دستگاه ليزري تك رنگ
7. دستگاه چاپگر جوهر افشان رو ميزي
8 . پلاتر جوهر افشان
9. دستگاه لمينت حرارتي
10 . دستگاه لمينت سرد
11. دستگاه برش ورقي
19 . دستگاه سوراخ كن و پانچ حرفي اي
10 . يك دستگاه كپي
11 . يك دستگاه تكثير
12. دستگاه فنر گذاري
13. اسكنر
14 . لوازم عكاسي ( نور و پرده و ساير لوازم )
در اين ليست فقط دستگاه هاي شما هست و حتي مواد اوليه هم نيست. شما محبت كن فكرات رو بكن . بودجه و هدف و اينها رو فكر كن بعد با هم حرف مي زنيم . اگر هم كارت خيلي واجب بود يه پيغام خصوصي بده تا شماره تلفن بدم با هم صحبت كنيم.

جدیدترین ارسال ها

بالا