شروع یادگیری تری دی مگس

شروع یادگیری تری دی مکس

با سلام خدمت همه کاربران ومدیران محترم وعزیز و موفق :rose:
من از امروز میخام تری دی مکس رو شروع کنم به یادگیری ، اما قبلش میخام شما منو راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم :
1) از آموزش هایی که تو اینترنت هست ؟
2) از آموزشهای شرکت های ایرانی مثل پرنیان - پارسیان - دریا سافت وغیره .. ؟
3) برم کلاسهای خصوصی یا عمومی ؟
من اول در سطح مقدماتی وسپس متوسط ودر نهایت پیشرفته تری دی مگس رو میخام بترکوونم
:wink:
چون هدفه من طراحی جلوه های ویژه وبصری وغیر ممکن هست میخام کلا تو زمینه سه بعدی هیچ مشکلی کم کسری نداشته باشم درسته نرم افزار های زیادی تو زمینه سه بعدی هست مثل مایا وغیره .. ولی میخام فعلا در حال حاضر تری دی مگس رو کامل یاد بگیرم ..
:paint:
در گذشته با نرم افزارهایی مثل افترافکت وادیوس وسینما فوردی کشتی گرفتم باید خیلی سریع با تری دی مکس هم تلفیق وترکیب بدم ودرادامه ببینیم خدا چی میخاد ..
هرکسی که از این تایپیک دیدن میکنه ممنونش میشم
که نظرشو بهم بگه ..:oops:
ممنونم از تمامی کاربران ومدیران محترم ..
:rose:
علی علی ..

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام دوست عزیز
اول بگم، بابا
تری دی مگس
چیه؟ :lol: مکس دیوانه ست، یهو ببینه اینجوری باهاش حرف میزنی رسما میشه bug land و همش تو کارات باگ میندازه هآآآآ !!! (( این بهش رو افرادی که با مکس کار کردن بهتر متوجه میشن و تو هم در آینده بی نصیب نمیمونی :cool: ))

به نظر من بهتر با Video ـهایی که از شرکت های بزرگ ارائه شده استفاده کنی و شروع به کار کنی ولاغیر مخصوصا تو رشته ای که میخوای پا بذاری که اینحوری بهت بگم، به ندازه ی انگشتان دست هم نمیشن اینکاره هاش تو ایران. چه برسه به این که بخوان کلاس اونجوری هم برقرار کنن.

به دلیل جبر جغرافیایی (( ایران)) سمت خوب برنامه ای برای این کار امدی، را دست، آموزشی های کامل و زیاد. ولی تو این بخش اصلا و ابدا وابسته به یه نرم افزار نباش، حتما در ادامه دنبال یاد گیری ابزارهای دیگه تو نرم افزار های دیگه هم باش رفیق.

سایت های ایرانی خوبی هست که پک های آموزشی رو ارائه میدن و میفروشن، میتونی با خرید چندیدن DVD هم وقت نذاری واسه پسدا کردن اون همه لینک هم زمان برزای دانلود نمیبره. خودمم هم هیچ ارتباط با اونا ندارم که فکر کنی دارم تبلیغ میکنم :green:

یا حق

سلام دوست عزیز
اول بگم، بابا
تری دی مگس
چیه؟ :lol: مکس دیوانه ست، یهو ببینه اینجوری باهاش حرف میزنی رسما میشه bug land و همش تو کارات باگ میندازه هآآآآ !!! (( این بهش رو افرادی که با مکس کار کردن بهتر متوجه میشن و تو هم در آینده بی نصیب نمیمونی :cool: ))

به نظر من بهتر با Video ـهایی که از شرکت های بزرگ ارائه شده استفاده کنی و شروع به کار کنی ولاغیر مخصوصا تو رشته ای که میخوای پا بذاری که اینحوری بهت بگم، به ندازه ی انگشتان دست هم نمیشن اینکاره هاش تو ایران. چه برسه به این که بخوان کلاس اونجوری هم برقرار کنن.

به دلیل جبر جغرافیایی (( ایران)) سمت خوب برنامه ای برای این کار امدی، را دست، آموزشی های کامل و زیاد. ولی تو این بخش اصلا و ابدا وابسته به یه نرم افزار نباش، حتما در ادامه دنبال یاد گیری ابزارهای دیگه تو نرم افزار های دیگه هم باش رفیق.

سایت های ایرانی خوبی هست که پک های آموزشی رو ارائه میدن و میفروشن، میتونی با خرید چندیدن DVD هم وقت نذاری واسه پسدا کردن اون همه لینک هم زمان برزای دانلود نمیبره. خودمم هم هیچ ارتباط با اونا ندارم که فکر کنی دارم تبلیغ میکنم :green:

یا حق

آقا دمت گرم تری دی مگس رو کردم تری دی مکس ، حواسم نبود ، :lol:

من هیچی از تری دی مکس نمیدونم آخه اگه اول بیام از شرکت های بزرگی مثل لیندا وغیره شروع کنم اوناهم انگلیسی حرف میزنن منم قاطی میکنم هیچی نمیفهمم :shock:
حالا اگه هم بیام از کلاس های خصوصی شروع کنم یکی رو پیدا کردم فامیلیش هاشمی هست خیلی ازش تعریف کردن خیلی کارش درسته ، ولی متاسفانه از کشور کلمبیا اومدن بهش پیشنهاد کار دادن ، خودشو زنه بچشو بردن اونجا با تمام امکانات وحقوق بسیار بالا که الان نیست وگرنه میرفتم پیشه همین . یادمه یه بار گفت دومیلیون خورده ای میگیرم فقط نورپردازی ومدل سازی تری دی مگس رو کامل بهت یاد میدم ولی من نرفتم :cry:

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
آقا کسلاس نمی خواد. این کار که من میگم بکن. 2 سوت میشی متوسط به بالا به معنای واقعی.
آموزش تو نت زیاده ولی یک سزیش به درد نمیخوردن و وقتی بگیری اصلا ار مکس یا هر برنامه ای دیگه زده میشی.

به نظرم یک آموزش از شرکت digital tutors کارت رو راه میندازه. طریقه ساخت ماشین موتور ادم کارتونی چاقوی سوئیسی و رندرینگ با منتال ری و استخون بندی کاراکتر و انیمیشن رو یاد میگیری. برای کسانی که تازه می خوان شروع کنن آموزش از این بهتر نیست تو بازار.
digital tutors 2009 3d max
می تونی دوره وره 12 13 تومان پیداش کنی 8تا دی وی دی هستش. قدیم ارزون تر بود. بگردی شاید ارزون تر هم پیدا کنی.

آموزش Introduction to 3ds Max 2013 & Introduction to 3ds Max 2014 هم جدید اومده. باید خوب باشه.
Digital-Tutors – Creative Development: Mixed Modeling Techniques in 3ds Max 2012 این هم آموزش ساخت قطاره. که سادس خوبه

اگر هم معماری کار می کنی آموزش های سایت viscorbel خوبه

خیلی از بچه ها انگلیسیشون خوب نیست ولی با همین ها یاد میگیرن. این رو حتما تهیه کن. حالا اگر فکر می کنی آموزش جامع مکس نیاز داری ( تو خودش داره ) و انگلیسی نمیفهمی یک آموزش مکس 2013 جامع هم بگیر.

این رو هم بهت بگم سعی کن به روز کار کنی. الان مکس 2013 هستش که یک سری امکانات جدید داره ولی ماشالا باگ هم داره. یعنی ایراد داره. حالا مکس 2013 نصب کردی بگو بگم چه کار کنی که دستگاهت بکشه. اگر هم دستگاهت متوسط به پایین میزنه. خوب مکس 2011 نصب کن. خیلی هم خوبه

یک سری سایت هم برات میزارم که آموزش هاش واقعا به دردت می خورن و عالین و عمرا بهتر از اینها پیدا نمی کنی تو نت

http://www.3d-sphere.com/3d-tutorials
http://www.traptcg.com/
http://www.gfx2day.com/
http://tutorial-z.com/category/3ds-max/
http://cg.tutsplus.com/
http://www.tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/Modeling/1
http://www.3dxpromotion.com

بعد آموزشی چیزی خواستی بخری غیر از اینها که گفتم حتما قبلا تحقیق کن. چون خیلی از آموزش ها به درد نمی خورن و به شما درست و حسابی یاد نمیدن.(یعنی حداقل ما ها که اینگلیسیمون ضعیفه )

برای اینکه از کارت خروجی بگیری باید یا با موتور منتال ری که تو اموزشی که گفتم هستش خروجی بگیری یا موتور وری رو یاد بگیری که یک آموزش فارسی تو همین سایت ازش هست و بعدا آموزش های خارجیش رو هم تو نت سرچ کن پیدا کن و ببین. وری کلا بیشتر به کار میبرن.

سعی کن فتوشاپ رو هم کار کنی. در سطح جامع و متوسط. چون برای ساخت تکسچر ( مثلا لباس آدمی که ساختی یا پوستش ) بهش نیاز پیدا می کنی.
سایت برای دانلود تکسچر هم این بهترین هستش
cgtextures.com

بعد یک چیزی بهت بگم مکس دنیای بزرگی داره اینطوری نیست 1 2 سال کار کنی حرفه ای بشی. بستگی به پشت کارت و استعدادت داره. خوبش 4 سال میکشه. اگر زیاد کار کنی
البته یک نکته هم بهت بگم تو روز بیشتر از 3 4 ساعت مکس کار نکن. چون به دست ها به شدت فشار میاره و داغون می کنه. و هر 1 ساعت هم کلا پای کامپیوتر و مخصوصا مکس که میشینی 15 دقیقه از کامپیوتر دور شو و راه برو. اگر می خوای پس فردا مثل بعضی از دوستان دست و کمرت سندرم تونل کارپ نگیری

خلاصه اینکه من یک سری از تجربیات خوبم رو در اختیارت گزاشتم که وقت و پولت رو حروم نکنی. و یک نکته هم بگم. اینکه این ویندوزی که شما استفاده می کنی و خود برنامه مکس مثلا4000 دلاره. پس د ز دی حساب میشه. حالا ممکنه بعضی های کلک به خودشون بزنن و یا قبول نداشته باشن. به هر حال گفتم که بدونی. اگر مصرف خونگی استفاده می کنی بازم اشکال داره ولی اگر بخوای ازش پول در بیاری که تو ایران به این سادگی ها نیست. بهتره اگر زمانی پول در آوردی برنامه رو اورجینال بخری. نظر شخصیمه. حالا شما یا دوستان دوست ندارید این کار رو نکنید. جواب دادنش با خودتونه. و الان تو ایران از برنامه های 3 دی یا تو معماری میشه پول در اورد. یا یک شرکت تبلیغاتی. جای دیگه به این راحتی نمیشه. ولی به نظرم برای دل خودت کار کن.و اینکه همه وقتت رو هم روی برنامه نزار. وقت برای مطاله کتاب و ورزش و دوستان و کلا همه چیز بزار . عجله نکن که بخوای سری حرفه ای بشی. خبری نیست :lol:

انشالا که موفق باشی

آخرین ویرایش:
آقا کسلاس نمی خواد. این کار که من میگم بکن. 2 سوت میشی متوسط به بالا به معنای واقعی.
آموزش تو نت زیاده ولی یک سزیش به درد نمیخوردن و وقتی بگیری اصلا ار مکس یا هر برنامه ای دیگه زده میشی.

به نظرم یک آموزش از شرکت digital tutors کارت رو راه میندازه. طریقه ساخت ماشین موتور ادم کارتونی چاقوی سوئیسی و رندرینگ با منتال ری و استخون بندی کاراکتر و انیمیشن رو یاد میگیری. برای کسانی که تازه می خوان شروع کنن آموزش از این بهتر نیست تو بازار.
digital tutors 2009 3d max
می تونی دوره وره 12 13 تومان پیداش کنی 8تا دی وی دی هستش. قدیم ارزون تر بود. بگردی شاید ارزون تر هم پیدا کنی.

خیلی از بچه ها انگلیسیشون خوب نیست ولی با همین ها یاد میگیرن. این رو حتما تهیه کن. حالا اگر فکر می کنی آموزش جامع مکس نیاز داری ( تو خودش داره ) و انگلیسی نمیفهمی یک آموزش مکس 2013 جامع هم بگیر.

این رو هم بهت بگم سعی کن به روز کار کنی. الان مکس 2013 هستش که یک سری امکانات جدید داره ولی ماشالا باگ هم داره. یعنی ایراد داره. حالا مکس 2013 نصب کردی بگو بگم چه کار کنی که دستگاهت بکشه. اگر هم دستگاهت متوسط به پایین میزنه. خوب مکس 2011 نصب کن. خیلی هم خوبه

یک سری سایت هم برات میزارم که آموزش هاش واقعا به دردت می خورن و عالین و عمرا بهتر از اینها پیدا نمی کنی تو نت

http://www.3d-sphere.com/3d-tutorials
http://www.traptcg.com/
http://www.gfx2day.com/
http://tutorial-z.com/category/3ds-max/
http://cg.tutsplus.com/
http://www.tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/Modeling/1
http://www.3dxpromotion.com

بعد آموزشی چیزی خواستی بخری غیر از اینها که گفتم حتما قبلا تحقیق کن. چون خیلی از آموزش ها به درد نمی خورن و به شما درست و حسابی یاد نمیدن.(یعنی حداقل ما ها که اینگلیسیمون ضعیفه )

برای اینکه از کارت خروجی بگیری باید یا با موتور منتال ری که تو اموزشی که گفتم هستش خروجی بگیری یا موتور وری رو یاد بگیری که یک آموزش فارسی تو همین سایت ازش هست و بعدا آموزش های خارجیش رو هم تو نت سرچ کن پیدا کن و ببین. وری کلا بیشتر به کار میبرن.

سعی کن فتوشاپ رو هم کار کنی. در سطح جامع و متوسط. چون برای ساخت تکسچر ( مثلا لباس آدمی که ساختی یا پوستش ) بهش نیاز پیدا می کنی.
سایت برای دانلود تکسچر هم این بهترین هستش
cgtextures.com

بعد یک چیزی بهت بگم مکس دنیای بزرگی داره اینطوری نیست 1 2 سال کار کنی حرفه ای بشی. بستگی به پشت کارت و استعدادت داره. خوبش 4 سال میکشه. اگر زیاد کار کنی
البته یک نکته هم بهت بگم تو روز بیشتر از 3 4 ساعت مکس کار نکن. چون به دست ها به شدت فشار میاره و داغون می کنه. و هر 1 ساعت هم کلا پای کامپیوتر و مخصوصا مکس که میشینی 15 دقیقه از کامپیوتر دور شو و راه برو. اگر می خوای پس فردا مثل بعضی از دوستان دست و کمرت سندرم تونل کارپ نگیری

خلاصه اینکه من یک سری از تجربیات خوبم رو در اختیارت گزاشتم که وقت و پولت رو حروم نکنی. و یک نکته هم بگم. اینکه این ویندوزی که شما استفاده می کنی و خود برنامه مکس مثلا4000 دلاره. پس د ز دی حساب میشه. حالا ممکنه بعضی های کلک به خودشون بزنن و یا قبول نداشته باشن. به هر حال گفتم که بدونی. اگر مصرف خونگی استفاده می کنی بازم اشکال داره ولی اگر بخوای ازش پول در بیاری که تو ایران به این سادگی ها نیست. بهتره اگر زمانی پول در آوردی برنامه رو اورجینال بخری. نظر شخصیمه. حالا شما یا دوستان دوست ندارید این کار رو نکنید. جواب دادنش با خودتونه. و الان تو ایران از برنامه های 3 دی یا تو معماری میشه پول در اورد. یا یک شرکت تبلیغاتی. جای دیگه به این راحتی نمیشه. ولی به نظرم برای دل خودت کار کن.و اینکه همه وقتت رو هم روی برنامه نزار. وقت برای مطاله کتاب و ورزش و دوستان و کلا همه چیز بزار . عجله نکن که بخوای سری حرفه ای بشی. خبری نیست :lol:

انشالا که موفق باشی
آقا آلوده ی مرامتم :green:
خیلی مردی همین چیزی که گفتین رو میخام پیاده کنم حق باشماست :oops:
والا حقیقتش تو فکرم این بود که پک جامع آموزشی تری دی مکس رو از یکی از همین شرکت های ایرانی بخرم و یه جورایی با تمام ابزارها وتمامی درواقع چیزهایی که تو تری دی مگس هست رو به زبان فارسی آموزش ببینم ، وبیام از همین شرکتی که شما گفتین digital tutors رو بخرم و آموزش ببینم و در طی مراحل بعدی هم از شرکت های نامبرده استفاده کنم
در مورد فتوشاپ اره در حد متوسط بلدم ولی روش کار میکنم بیشتر تو روتوش حرفه ایم
در مرود تری دی مکس میخام تمامی کلمه های انگلیسی که تو تری دی مکس استفاده شده میخام اصطلاحاتشو در واقع معنی هاشو یادبگیرم ، همچین چیزی تو بازار هست ؟
الان مشخصات سیستمم :
رم دوگیگ
سی پی یو دوهسته ای 7400 ، 2.8 گیگا هرتز
هارد :500 گیگ
ورژن تری دی مکس : 2013
که در آینده نه چندان دور به سیستم زیر ارتقا پیدا میکنه
رم : 24 گیگ ddr3
گرافیک رو نمیدونم از چه جنسی بخرم
سی پی یو core7i قریب به یقین 16 هسته ای
هارد 2 ترابایت وغیره ..
نظرتون چیه ؟

آخرین ویرایش:
سلام
واسه شروع خوبه ولی اصلا به درد ادامه کارت نمیخوره، فعلا با همین سیستم کار کن.
اره بابا مسلمه باهمین کار میکنم
ولی در اینده خیلی زود که حرفه ای شدم این سیستم جدیده رو میخرم اینجور که حساب کردم هفت تومن برام اب میخوره
:shock:

آخرین ویرایش:

Abasonline1369

New Member
سلام دوست عزیز.
من حدود یک سال پیش دنبال آموزش بودم. مثل خودت از مبتدی گرفته تا حرفه ای می پرسیدم که چجوری میشه 3d max رو یاد گرفت حتی تو این انجمن هم پست گذاشتم و بچه های با حال اینجا کمکم کردن.
الان دارم تو یه گروه بازی سازی فعالیت می کنم و تقریبا متوسط کار رو یاد گرفتم و درحال پیشرفتم.
خلاصه بهت بگم. اگه میخای اصولی و سریع یاد بگیری بهتره دو مجموعه آموزشی رو بری دنبالش .
1. مجموعه آموزشی گروه آموزشی آوید که به زبان فارسیه و همه ی جزئیات 3dmax رو یاد میده. از منوها شروع می کنه تا نور پردازی و مباحث حرفه ای.
2. مجموعه آموزشی digital toturs , cg academy که به زبان انگلیسیه و به صورت ورکشاپ(عملی) یاد میده.چون یه چیزی میسازی علاقت به مکس بیشتر میشه.
اولی رو میتونی از سایت http://aviedstudio.com/direct.htm دانلود کنی. هر چند وقت یه بار update میشه. قصد تبلیغ ندارم چون نیازی به تبلیغ نداره و رایگانه ولی مکس رو اصولی یاد میگیری و واقعا کارش درسته. اولش همش اینترفیسه و محیط رو یاد میده ولی به گفته ی خودشون در آینده ورکشاپ هم میزارن.
من با یکی از دوستانم همکاری کردیم و همه ی فایل هایی که گذاشتن رو تا حالا دانلود کردیم. چون دانلودش هزینه بر بوده اگه کسی می خواست با قیمتی خیلی مناسب بهش می فروشیم.
دومی رو هم می تونی از سایت های مختلف بخری چیزی حدود 12-15 تومن من خریدم حالا نمی دونم قیمتش چنده.
یه چیز دیگه هم بهت بگم فقط باید پشتکار داشته باشی. هرچی میتونی مدل بزن اصلا هم نترس و نگو نمی تونم. مطمئن باش بعد درامد خوبی داری.
یا علی.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم و موفق باشی

madmaster_3d

Well-Known Member
cg academy فقط بحث تکسچرینگش خوبه. بقیش خبری نیست. به نظرم سیستم خفنی می خوای ببندی. این همه پول داری؟ گرافیک برای 3 دی معمولا گرافیک های quadro هستش. حالا اگر پول نداشتی geforce gtx 560 570 یا بالاتر میبندی
در مورد سی پی یو هم اگر پول نداشتی cpu i7 3560 تو این مایه ها میبندی. عددش دقیق یادم نیست.
در مورد رم هم 8 گیگ میبندی. 2 تا 4گیگ .
در مورد مادربورد هم خوب تو سایت های خارجی تحقیق کن و یه نظرم asus ببند.
فن رو هم با توجه به مشخصاتی که گفتم 700 وات ببند. ویندوز رو هم 64 بیت سون
الان اگر 2 گیگ رم اضافه کنی فعلا رات میندازه

فقط صبر داشته باش. اون سایت هایی که گفتم آمورش هاش رو دانلود کن. تو هر آموزشی یک چیزه جدید یاد میگیری. آموزش اوید رو دوستمون درست میگه. فقط کیفیتش پایینه حالا اینکه دوستمون داره رو نمیدونم. موفق باشی

پس نتیجه میگرم که که اول از
آموزش اوید شروع میکنم ، بعدش میام از آموزشهای شرکت
digital tutors وبعد در ادامه از آموزش های شرکت های دیگه اگه خوب بود همچنان ادامه میدم .

آقایون تری دی کارا ممنونم از تمامی شماها
:oops:

دوستتون دارم
:oops:

منتظر اون روز نچندان دور باشید که نمونه کارام رو خواهید دید ونظرات ارزشمند شما ..
:paint::oops:

با سپاس بی نهایت ..
:rose:

b4u0914

New Member
دوستان عزیز پکیج اموزش کامل تری دی مکس که بنده اموزش میدم و تضمین میکنم در مدت 1 ماه بهترین طرح ها رو میکشین حتی اگه تلگرام پیام بدین نمونه کار دوستان قبلی رو براتون میفرستم در این دوره 7 مدل متفاوت اشپزخانه 8 مدل متفاوت سقف کاذب -کمد دیواری اوپن طراحی کامل دکوراسون داخلی طراحی نمای ساختمان طراحی بوتیک لباس فروشی طراحی غرفه نمایشگاه طراحی طراحی میز طراحی مسجد طراحی استخر طراحی اتاق خواب و هزارران طراحی دیگر به شما اموزش میدهیم همچنین همراه پس 65 جلسه کامل اموزش اتوکد و 20جلسه کامل فوتوشاپ و به همراه ابجکت ها و تکسچر های مورد نیاز برای طراحی براتون ارسال میشود حتیییییییییییییییییی نرم افزار های مورد نیازتون تری دی مکس اتوکد و وی ری رو براتون ارسال میکنیم بهترین کیفیت طراح میکنید با من در ارتباط باشید 09148894431 در تلگرام پیام بدین یا زنگ بزنید یا اس ام اس من خوشحال میشم راهنمایی کنم وووووووووووووو پکیج ما پشتیبانی انلاین داره یعنی تا یاد گیری کامل هررررررررررر سوالی هر مشکلی داشتین میتونید از ما پشتیبانی بگیرین اموزش ها کاملااااااااااااااااااا فارسی و خود بنده اموزش دادم من در خدمت شمام

جدیدترین ارسال ها

بالا