شروع کار استدیو - عاشق های افنر و کلا هر چی جلوه و ویژه هست بخونن

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
شما آدرس و نحوه ارتباط اعضا با تیم را برای من و سایر بچه ها توضیح بدید

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

من ملک سلیمان رو دیدم. خوشم نیامد. بیشتر بخاطر نداشتن قصه. درسته در ظاهر از لحاظ جلوه های بصری کار خوبی نبوده. یه کم پارتیکل و کمی ترکنیگ و کمی پرده آبی! نه رو هم پنج میلیون بدم خوبه!!!

اما دوستان کار به همین راحتی هم نیست. شما یه آموزش اندرو رو می بینید یه درست کردن دود یاد میده اما سینما فقط این نیست.

کلا سینما و تلویزیون ما عقب است از دنیا و به گفته بچه ها مافیا دارن. اما تو این مافیا آدمهای قوی هستند . بسیار قوی . توشون آدمهای ضعیفی هم پیدا میشن که پسر خلا ، دختر دایی و که که بودند. اما اونها فقط حقوق می گیرند کارها رو آدمهای حرفه ای انجام میدهند. من هم توشون بودم از خودم نمی گم ولی نمی تونم نام ببرم

و اما بعد:
من پشت صحنه ملک سلیمان رو از نمایشگاه رسانه دیجیتال پارسال گرفتم و مطالبش رو دنبال می کردم.

مثلا من برای یک کاری کل ایران و گشتم یه steady cam man خوب پیدا نشد. هول نشید بگید سراغ دارم. حرفه ای هاش میگن تو ایران یکی دو نفر بیشتر نیستند. اما شاید اگه از شما بپرسم همه میشن استیدی کم من! یا می گن سراغ دارن. ولی اینطور نیست.

اما 5 میلیارد کل هزینه هاست نه هزینه VFX. یک عالمه دکور ساختن. الان یکی چند طبقه خونه تو تهران بسازه میشه 500 میلیون. فیلم های دکورش رو برین ببین از مرحله طراحی دو بعدی و بعد سه بعدی و بعد متریال و بعد اوسا بنا و گچکار و دکور و هزینه های این چنینی

300 میلیون دادن برای کل جلوه های ویژه بصری. 150 میلیونش رو دادن به اون رییس کار که چینی بود ( بهتره بگیم هنگ کنگی ) 150 میلیونش هم به اپراتورها و بچه های ایرانی رسیده

80 میلیون پول موزیک دادن که می شد با مبلغ کمتری بدهند به آهنگسازان ایرانی . ولی در کل سبک جدیدی ( بخوانید غربی ) رو وارد فیلمهای مذهبی و تاریخی ما کرد و موزیک از سبک فرهاد فخرالدینی ها فاصله گرفت هر چند خودم خیلی این آقا فرهاد رو قبولش دارم بطور کلی می گم

ساختن اون همه دکور ( بخوانید شهر یا شهرک ) و اون همه بازیگر و اسب و شرایط فیلمهای تاریخی کلا خرج برمیداره. چه فیلم خوب بشه چه بد. مشکل اون 5 میلیارد نیست. مشکل اصلی نبود قصه مناسب بود که اصل قصه موجود بود اما درام تولید نشد توش.

هر چند بدون پول کاری نمیشه کرد اما می تونید خودتون رو قوی کنید اما آخرش باید گوش بدید به حرف مافیا چون شما پول ندارید. دوربین فیلمبرداری سینمایی 200 میلیون . می خرید؟ بقیش بماند برای بعد

در پناه خدا

bahman.k70

Member
کل تاپیک رو خوندیم .... بچه ها بنده خدا فرهاد نظرش بد نبود !! زود جبهه نگیرید !
ولی واقعیت امر اینه که اجراش سخته ولی غیر ممکن نیست . اما نه بصورت همکاری از راه دور .
ببینید این کاملا واضحه که همیشه اعتبار چند نفر درقالب یک گروه یا شرکت , بیشتر از اعتبار یک نفر هست . پس داشتن یک شرکت یا استدیو یا هر چیزی که بتونید و بتونیم توش با هم فعالیت و همکاری کنیم در هر صورت به نفعه اعضای اونه .
یه مثال بزنم
من همینجا ( کردستان ) دوستانی رو دارم مثلا در همین بحث مونتاژ و تدوین فیلم .که قبلا تنهایی کار میکردن از نظر فنی خیلی هم حرفه ای بودن . ولی در کل به جایی نمیرسیدن ! تا زمانی که چندتا شون با هم اومدن شرکت زدن ...
الان باکلی منت جواب صدا و سیمای خودمون رو هم میدن . چون بیشتر با شبکه های ماهواره ای بیرون کار میکنن .

چرا ؟ چون یه گروهن . شرکت دارن . اعتبارشون از منه نوعی که شاید حرفه ای تر از اونا هم باشم , بیشتره .
آرومتر بخون !
حالا فرض کنید شما دارید یه فیلم سینمایی با سطح کیفی بالا میسازید و میخاید بخشییش رو جلوه ویژه کار کنید .
دو مورد هم هستن که میتونن کارتون رو انجام بدن : اقای x و شرکت x .

شما طبیعتا برای اینکه اعتبار فیلمتون بالا بره کار رو میسپرید به شرکت .
این تقریبا همون چیزیه که توی ملک سلیمان رخ داد .
اینجاست که حرفی که دوستان مبنا بر همکاری باهم گفتن اهمیت و مصداق پیدا میکنه ...

به قول قدیمیا یه دست صدا نداره ( به قول ماجدیدیا یه دست , کم صدا داره ! )
چون همه اصرار دارن که از اون تک دست فلک زده بهرنحوی شده صدا در بیارن !

mostafa20010

Well-Known Member
آقا من هم هستم
من After effect کار میکنم حدود یک سالو نیم
هر جور بخوای پایه همکاری هستم
جلوه های ویژه که نگو
خوراک خودمه....
خواستی pm بده ...
[email protected]

Iverson

Active Member
پنج میلیارد پول بی زبون دادن ... توجیح هم میکنن ما یک سری تجهیزات سخت افزاری هم وارد کردیم و نیروی
کارآزموده هم آموزش دادیم .... و خدمات قابل قبولی به سینمای ایران در زمینه جلوه ویژه ارائه کردیم !!!!
...
به این آقایون پیشنهاد میکنم تعدادی از کارهای جلوه ویژه بچه های همین فروم رو که با سییستم های معمولی
ساخته شده رو ببینن و بعد بیان بگن که این پنج میلیارد پول چی شده !!!!! ( گفتن پنج میلیارد آسونه !!! )
.
دوستان عزیز از سال 81 با نرم افزارهای مختلف سرو کله میزنم و هنوز هم هیچ هستم و اندر خم یک کوچه
اگه قابل بدونید و اگر بتونم کمکی بکنم که یک کار فاخر با بچه های ایرانی بسازیم خوشحال میشم ..روی من هم حساب کنید
.
.

آنان که محیط فضل آداب شدند ... درجمع کمال شمع اصحاب شدند... ره زین شب تاریک نبردند برون...گفتند فسانه ای و درخواب شدند!

ایمان جان برادر من تو صدا و سیمای تهران است، باید بدونی این فیلم 5 میلیارد هزینه برداشت اینکه اگر 200 میلیون هم فروش میکرد کسی ناراحت نمیشد! چرا؟ چون دوستمون گفت!
ببین این فیلم تبیلیغ رایگان داشت، از همه طرف ساپورت میشد! چون داستانش مشخص کنند بود رفیق! ببین این فیلم ساپورت به تمام معنا میشد! و اصلن مهم نبود چقدر فروش میره و برای اینکه برای مردم توجیه خوبی برای رفتن به سینما داشته باشند اومدن اسم افتر و......رو خراب کردند!

در پناه خرد!

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
دوست عزیز گفتن که:-?
هنوز معلوم نیست چه اتفاقی میفته...
کی برای شما آغار به کار فرستاده؟

mostafa20010

Well-Known Member
من کلی آموزش تصویری از افتر دارم که میخوام همشو آپلود کنم
فعلا با یکی شروع کردم
چون تاپیکی در این رابطه پیدا نکردم اینجا گذاشتم
اگه چنین تاپیکی هست لطفا بگید اونجا بذارم......
با تشکر.
http://www.enterupload.com/0tql2u1el...orial.mp4.html

جدیدترین ارسال ها

بالا