شروع به یادگیری دلفی

+Mohammad+

Well-Known Member
سلام به متخصصین برنامه نویس:rose:
من برنامه نویسی رو با Multimedia Builder شروع کردم ... البته می دونم اون رو نمیشه جزء زبان های برنامه نویسی دونست .... ولی کار کردم دیگه ... Dos هم کار کردم... یه مقداری هم Html در کل با علم برنامه نویسی آشنا هستم
اما کلا از دلفی سر در نیاوردم...:cry:
الان شما فرض رو بر این بگذارید که من هیچی برنامه نویسی بلد نیستم و یه منبع فارسی در اختیار بنده قرار بدید
فعلا فارسی باشه تا بعدا که یکم پیشرفت کردم میرم سراغ مرجع های انگلیسی...:wink:

شاید این سوال واستون پیش بیاد که : واسه چه کاری میخای یاد بگیری؟
فرقی نمی کنه .... دیتابیس ... همش رو... ، میخام دلفی رو یاد بگیرم تا اون جایی که به قول معروف پا میده...!

یه سوال هم داشتم : چجوری میشه از توابع API ویندوز استفاده کرد؟ ( نه فقط تو دلفی ... هر جایی ... توی هر زبانی...)

در کل ازتون ممنونم.:rose:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به متخصصین برنامه نویس:rose:
من برنامه نویسی رو با multimedia builder شروع کردم ... البته می دونم اون رو نمیشه جزء زبان های برنامه نویسی دونست .... ولی کار کردم دیگه ... Dos هم کار کردم... یه مقداری هم html در کل با علم برنامه نویسی آشنا هستم
اما کلا از دلفی سر در نیاوردم...:cry:
الان شما فرض رو بر این بگذارید که من هیچی برنامه نویسی بلد نیستم و یه منبع فارسی در اختیار بنده قرار بدید
فعلا فارسی باشه تا بعدا که یکم پیشرفت کردم میرم سراغ مرجع های انگلیسی...:wink:

شاید این سوال واستون پیش بیاد که : واسه چه کاری میخای یاد بگیری؟
فرقی نمی کنه .... دیتابیس ... همش رو... ، میخام دلفی رو یاد بگیرم تا اون جایی که به قول معروف پا میده...!

یه سوال هم داشتم : چجوری میشه از توابع api ویندوز استفاده کرد؟ ( نه فقط تو دلفی ... هر جایی ... توی هر زبانی...)

در کل ازتون ممنونم.:rose:

بهتره که یادگیری برنامه نویسی رو با یک کتاب گام به گام و مقدماتی شروع کنید.

آموزش مقدماتی دلفی 2009 - نویسنده : م.قاسمپور

توابع ویندوز در یکسری فایل های dll مشخص ذخیره شده اند، اسم توابع مشخصه، اسم فایل شون مشخصه،
پارامتر های هر تابع و نوع داده پارامتر ها هم مشخصه، بنابر این هر زبان برنامه نویسی ای که با سیستم عامل
ویندوز 32 / 64 بیتی سازگار باشه می تونه از این توابع api استفاده کنه.

هر زبان برنامه نویسی برای فراخوانی توابعی که در یک فایل dll دیگه قرار دارند یک شیوه مخصوص به خودش رو
ارائه می کنه، ممکنه در یک زبان ساده تر و در یک زبان دیگه پیچیده تر باشه.

پیوست ها

• Introduction delphi 2009.rar
    2.3 مگایابت · بازدیدها: 47
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا