شبیه سازی محیط های کوچک با 3D Max یا Cinema 4D

ArTaBaZ

Well-Known Member
شبیه سازی محیط های کوچک با 3D Max یا Cinema 4D؟

سلام دوستان 3D :)
در نظر داشتم یکی از نرم افزار های سه بعدی رو بشینم و یاد بگیرم ، البته با توجه به اینکه میخوام برای طراحی محیط ها و مدل های کوچیک استفاده کنم (بطور مثال : یک میز کامپیوتر به همراه تمام آبجکت های کوچک و بزرگ ، یک اتاق کوچیک ، یک آبجکت خاص و ...) میخوام بدونم کدوم یکی از نرم افزار ها برای من کاربردی تر و بهتر خواهد بود !
یکی از نمونه هایی که مد نظرم بود :
http://img.majidonline.com/pic/315877/Preview.jpg
ممنون میشم دلایلتون رو بهمراه توضیحات بیان کنین

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام به نظرم مکس خیلی راحت و بی دق دقه هست.اگه مدلسازی مهندسی میخواین شک نکنین autodesk inventor fusion یا autocad بهترین آبشن هستن
اگه مدلسازی خیلی دیتیله هنری میخواین قطعا چیزی نمی تونه با زیبراش رقابت کنه.
در مورد مدلسازی معماری فکرکنم مکس خیلی خوب از پسش بر میاد. البته آرشیو evermotion.org یا کمپانی هاش مشابه خیلی خوبن و عملا 90 درصد کارهای آرکویز جهان که خیلی هاشون رو توی تاپ گالری ها میبینیم با آبجکت آماده پیش میره و این چیز کوچیکی نیست

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام به نظرم مکس خیلی راحت و بی دق دقه هست.اگه مدلسازی مهندسی میخواین شک نکنین autodesk inventor fusion یا autocad بهترین آبشن هستن
اگه مدلسازی خیلی دیتیله هنری میخواین قطعا چیزی نمی تونه با زیبراش رقابت کنه.
در مورد مدلسازی معماری فکرکنم مکس خیلی خوب از پسش بر میاد. البته آرشیو evermotion.org یا کمپانی هاش مشابه خیلی خوبن و عملا 90 درصد کارهای آرکویز جهان که خیلی هاشون رو توی تاپ گالری ها میبینیم با آبجکت آماده پیش میره و این چیز کوچیکی نیست
ممنون آقا عارف عزیز
پس نظر شما اینه که مکس رو یاد بگیرم ! البته نظری درباره Cinema 4D ندادید ؟
همونطور که در مطلب اول یک عکس قرار دادم من مشابه اون کار رو مد نظر دارم. البته یک سوال برام بوجود اومد : گفتید " آرشیو evermotion.org" توی کارهای دیگران استفاده میشه ! حالا میخوام بدونم اگه این آبجکت ها رو در کارم استفاده کردم و یک خروجی عکس گرفتم و بعد روی خروجی عکس ادیت انجام بدم ،مشکلی بابت کپی رایت بوجود نمیاد که بخوام طرح رو واسه فروش بذارم ؟ چون از کارهای سه بعدی اطلاع ندارم اینو پرسیدم. یکسری طرح های سه بعدی دیدم که اجازه استفاده برای خریداران هم داره ، حالا استفاده از این آبجکت ها در طرح خودم هم امکان پذیر هست و مشکلی نداره ؟ بعنوان مثال یک مدلسازی برای موکاپ (مثل عکسی که گذاشته بودم) رو در نظر بگیرید.
پیشاپیش ممنونم ;)

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام
مکس بهترین انتخابه ...
قدرتمند - سرعت بالا - روش مطمئن در اموزش...

سینما فوردی خوبه اما هنوز به تکامل نرسیده و ضعف های در بخش های مختلف داره اما میتونه بهترین انتخاب برای Motion Graphic باشه ...

اما مکس برای هر گونه مدلینگی ، معماری و غیر معماری با اصول پلیگان مناسبه ... بدون تعریف اضافی ، جدا بهترین پیشنهاده ...

برای مدل های پیشرفته ای که عارف جان عرض کردند هم ابزار خاص خودش رو داره که یا به صورت داخلی یا به صورت پلاگین موجوده ...

در زمینه رندرینگ هم که خب یکی از نرم افزار هاییه که حرف اول رو میزنه ...

اموزشش هم بسیار زیاده ، منبع های بسیار عالی ...

اما در مورد مدلینگ های پیشرفته و ارگانیک زیبراش حرف اول رو میزنه چون کارش مدله اما فکر نیکنم شما بهش نیازی داشته باشید.

موفق باشید

ArTaBaZ

Well-Known Member
ممنون حمید آقای عزیز ;)
یکی از دوستان در مورد مسائل مربوط به کپی رایت در استفاده از آبجکت ها و مدل های آماده در یک فضا/طرح رو میتونه بگه ؟ که مشکلی وجود نداره ؟ (خیلی ساده بخوام بگم مثلا یک گلدون ، ظروف و ... رو روی میز قرار بدم و بخوام از خروجی عکسش استفاده کنم، فقط خروجی بصورت عکس ! ) برای فروش عمومی در سایت خودم ، البته از اون طرح ها بعنوان تزئین بکگراند استفاده بشه و اصل کار چیز دیگه ای باشه! (منظورم کپی رایت از نوع خارجیش هست نه ایرانی :green:)

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام
از لحاظ خارجی مشکل داره ، میتونید به سمت نرم افزار Blender برید .
منظورت بخاطر نرم افزار هست یا آبجکت ها که مشکل داره ؟
چون دیدم blender یک نرم افزار رایگان هست ، اما من به نرم افزار کاری ندارم !
حتی اگه آبجکت ها خریداری بشه میخواستم ببینم مشکلی نداره از اونا فقط برای تزئین استفاده کنم ؟! ( مثلا مدل های
evermotion.org) چون شما تو اون سایت ها حتما نگاه انداختید و شاید بیان شده که لایسنسش به چه صورت هست !

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
بخاطر نرم افزار براتون مشکل پیش میاد
باید لایسنس قانونی و تجاری مکس - سینما فوردی و ... داشته باشید

اما بلندر رایگانه میتونید هرکار تجاری میخواید باهاش بزنید.

ArTaBaZ

Well-Known Member
بخاطر نرم افزار براتون مشکل پیش میاد
باید لایسنس قانونی و تجاری مکس - سینما فوردی و ... داشته باشید

اما بلندر رایگانه میتونید هرکار تجاری میخواید باهاش بزنید.
بازم ممنون
همونطور که گفتم به نرم افزار کاری ندارم ، از نظر مدل های آماده چطور هست ؟

goodzila46

Active Member
سلام، تصور من این هست که شما می خواهید بدون اینکه مدل هارو خریداری کنید ازشون استفاده تجاری در سطح کلان بکنید، چون در غیر اینصورت به نظر نمی رسه جای نگرانی باشه، به هر حال حتی با خرید لیسانس ها باز هم شما باید حق انتشار رو پرداخت کنید، و بهتره خودتون به سایت اورموشن مراجعه کنید. موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا