[سوال] شبکه کردن و یا اتصال لپ تاپ و یک کامپیوتر شخصی

سلام دوستان
من یک PC دارم که ADSL را از طریق کارت شبکه به آن وصل کردم و کارت شبکه مشغول می باشد.هم چنین مودم من ADSL wireless است و با لپ تاپ اینترنت را می گیرم.
حال چگونه می توانم لپ تاپ را با PC شبکه کنم؟

Somayeh_Am

New Member
اگه pc شما با پورت شبکه وصله یک کارت شبکه دیگه باید روش نصب کنید بعد با یک کابل شبکه کراس pc رو به لپ تاپ وصل کنید
حالا میمونه آدرس دهی به کارت شبکه ها
مثلا به یکی ip : 192.168.0.1 با subnet mask : 255.255.255.0 و به دیگری ip : 192.168.0.2 با sub netmask : 255.255.255.0 , gateway : 192.168.0 1 میدید
حالا می تونید به هر دو سیستم دسترسی داشته باشید.

دوست عزیز
شبکه کردن را بلد می باشم.می خواستم بدونم راهی دیگری وجود ندارد؟
مثلا از طریق wireless یا روش های دیگر.

mahdi22m

Member
سلام دوست من
اگر شما هم كامپوتر شخصي تون و هم كامپيوتر همراه تون به يك مودم متصل هست نيازي به كار خاصي نداريد و هر دو تا دستگاه بايد هم رو ببينند.

دوست عزیز
الان هر دو به یک مودم وصل هستند.یکی از طریق کابل شبکه و یکیwireless.
منظور از اینکه با ید به هم وصل باشند را متوجه نمی شوم؟

چه کار باید بکنم تا متصل شوند؟یکم بیشتر توضیح بدید؟

saber110

Member
اگر شما با یک مودم هم لب تاپ و هم pc به اینترنت وصل هستید دیگر نیاز به تنظیم خاصی ندارید
شبکه شما هم وصل هست

دوست عزیز
من بازم متوجه نشدم!
چون IP و Defualt gateway ندادم و از DHCP آسیاتک دریافت می کند.
لپ تاپ هم به همین صورت.فقط wirelless را روشن می کنم و نام کانکشن را که برای wireless گذاشته رو انتخاب و به اینترنت وصل می شوم.

حالا چطور به هم وصل هستند؟

mahdi22m

Member
ببین دوست من
شما می تونید اسم سیستم رو از روی سیستم دیگه ping کنی؟
مثلا
ping comp1
اگر می تونی از اسم کامپیوتر هم می تونی برای دسترسی به منابع اش استفاده کنی
در ضمن را زدن دستور ipconfig در ویندوز میتونی IP Address سیستم و همچنین Gateway رو ببنیی

نه دوست عزیز
ping نمی شود.
اصلا حرف شما منطقی نیست.
یعنی اگر دو کامپیوتر به یک مودم وصل باشند و به اینترنت دسترسی داشته باشند می توانند به هم متصل گردند؟

به نظر من شما جایی اشتباه می کنید.

در ضمن من نیازی به ip و defualt gateway ندارم و ممکن هر دفعه تغییر کند.چون من از ip dynamic استفاده می کنم.

AHMAD_REZ

New Member
دوست عزیز شما سیستم اولتون رو به صورت اتومات به مودم وصل کنید یعنی اینکه تنظیمات کارت شبکه ون رو رو اتومات بگذارین و دی اچ سی پی مودم رو هم رو اینیبل باشه بعد از خروجی کارت شبکه دوم سیستم اولیتون که لن باشه با کابل کراس به ورودی کارت شبکه سیستم دومتون وصل کنید و در تنظیمات کارت سیستم دوم آی پی را آی پی لوکال کارت شبکه ون سیستم اولیتون به عنوان مثال 192.168.1.2 بگذارین و دیفالت گیت وی اون رو باید آی پی مودم بدهید مثل 192.168.1.1 و قبا از تمام این مراحل حتما به سیستمهاتون دو تا اسم مجزا بدهید و برای هر دو با یوزر ادمین رو بسازین و وارد شوید و فایر وال ها رو هم دیسیبل کنید تا یک بار هم رو ببینن و بعد تو تنظیمات فایر وال اجازه ورود را تایید کنید.دیگه کار تمام هست

asbtond

Active Member
روشي جديد با بلوتوث

سلام به همه بچه ها
ميخواستم خدمت دوستمون كه ميخواست يه روش ديگه واسه شبكه كردن بدونه بگمكه شما ميتونيد با 1 عدد بلوتوث 5 يا 6 تومني (ر اون حدود هست) شبكه را درست كني لپ تاپ كه بلوتوث داره ميمونه pc كه شما ميتوني واسه اون يه بلوتوث بگيري اگه هم لپ تاپت بلوتوث نداره بايد 2 تا بلوتوث بگيري .

مزيت اين كار : شبكه به صورت بي سيم ميباشد.
عيب اين كار: سرعت تقريبا كم كه در صورت قوي بودن بلوتوث ها اين عيب نيز قابل چشم پوشي هست .

نكته:: سرعت با بلوتوث هاي معمولي حدود 1 مگابيت بر ثانيه است كه با كابل شبكه 100 يا بيشتر از 100 مگابيت بر ثانيه هست. اين روش عملي هست در صورتيكه سرعت واسه شما مهم نباشه. اگه از طريق شبكه قصد بازي كردن داشته باشيد فكر كنم بلوتوث جواب بده.

دوست عزیز
ممنون
اما مشکل من اینه که سیستم خانگی ام یک کارت شبکه بیشتر نداره و همون هم به مودم وصله.

دوست عزیز
مشکل همین جاست
کامپیوتر خانگی من فقط یک کارت شبکه دارد که اون هم به مودم وصل است.
می خواستم بدونم روشی دیگه ای نیست؟

asbtond

Active Member
رفع مشكل

سلام دوست عزيز اين كه مشكلي نيست وقتي من ميگم از بلوتوث استفاده كن يعني اين كه نيازي به كارت شبكه نداري بلوتوث به پورت usb متصل ميشه و نيازي به كارت شبكه و اين ها نداره من خودم اين روش رو امتحان كردم جواب داده خوبيش اينه كه شما ميتوني به طور بي سيم شبكت را داير كني بدون نياز به كارت شبكه تاكيد ميكنم بدون نياز به كارت شبكه
اميدوارم موفق بشي
اين هم تصوير يك بلوتوث

images

من از تمام دوستان خواهش می کنم که اگر در مورد سوالات اطلاعات ندارند جواب ندهند.
خود مودم های adsl wireless در صورت معمولی مانند سوئیچ عمل می کنند فقط کافی هست نام شبکه workgroup رو یکسان قرار دهید.
ربطی به ویندوز غیره و ذالک هم نداره.

Somayeh_Am

New Member
وقتي هر دو سيستمت به يك مودم وصل باشه خود به خود شبكه شده اند اگر داخل my network places رو ببيني بايد اسم هر دو كامپيوترت رو ببيني. حالا اگر مشكل شما جايي ديگست بگيد شايد بتونيم كمك كنيم

دوست عزیز ممنون از توجه شما
من بنده خودم به این مطلب پی بردم و در پست قبلی پاسخ را ارسال کرده ام.

جدیدترین ارسال ها

بالا