شبکه های رمز ارزها

saalek110

Well-Known Member
بهترین شبکه انتقال ارز دیجیتال کدام است؟

انتخاب یکی از انواع شبکه انتقال کریپتو به ارز دیجیتال و حجم تراکنش موردنظر شما بستگی دارد. بااین‌حال، با توجه به سرعت بالا و کارمزد پایین، به‌نظر می‌رسد که شبکه‌های سولانا، ترون، استلار، دوج کوین و ریپل گزینه‌های بسیار خوبی برای انتقال ارزهای دیجیتال هستند.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۸-۰۸_۰۹۱۷۰۴.jpg

سالک: در عکس بالا ، شاید زمان ارسال درست باشد،
ولی کارمزد انتقال شاید درست نیست. من تودم ترون منتقل کردم و کارمزدش یک ترون است ، حدود ۷ هزار تومن. نمی دونم چرا در جدول بالا نوشته یک دلار. ولی زمان انتقال ترون که نوشته یک دقیقه فکر کنم حدودا همون است یعنی بعد یک دقیقه به هدف می رسد. من بین چند کیفی که دارم منتقل کردم و همان یک دقیقه بود.

در مورد بقیه اطلاعات جدکل تجربه ندارم و نظر نمی دهم.

saalek110

Well-Known Member
سالک : در اینجا نقل از سایت فوق تمام شد. سایت اکسبیتو بود.
حالا می رویم سراغ سایتهای دیگر....

پس ممکن است مطالب تکراری شود.

saalek110

Well-Known Member
شبکه ERC20
سالک: فکر کنم منظورش همون شبکه اتریوم است که در پستهای قبلی بحث کردیم.یا یکی از شاخه های اتریوم شاید منظورشه.

یکی از مزایای انتقال ارز دیجیتال در شبکه نام برده ، سرعت بالا و کارمزد کمتر آن به نسبت شبکه بیت کوین است.

یکی از ویژگی‌های برجسته اتریوم، قابلیت ایجاد توکن‌های مختلف بر پایه استانداردهایی مانند ERC-20 است.

آمارها نشان میدهد بیش از 90 درصد از ارزهای دیجیتال بر روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده اند.

در اکثر صرافی ها خرید تتر روی شبکه اتریوم انجام میشود و پشتیبانی از آن بسیار ساده است.

saalek110

Well-Known Member
شبکه بایننس BEP2 و BEP20

برای انتقال یک توکن از ولت یا همان کی پول ارزی باید توجه داشته باشید که توکن مورد نظر مبتنی بر چه استانداردی است. لطفا دقت کنید کیف پول مقصد از شبکه توکن مورد نظر شما پیشتیبانی میکند؟

در سال 2019 شبکه بایننس اسمارت چین به عنوان یکی از پروژه های زیر مجموعه صرافی بایننس راه اندازی شد. از ویژگی های بارز بایننس اسمارت چین میتوان به کاهش کارمزد تراکنش ها و سرعت بالای آن اشاره کرد.

یکی از تفاوت های ادرس این دو شبکه نحوه شروع آدرس آنهاست. ادرس کیف پول مبتنی بر شبکه bep2 با bnb شروع میشود ولی ادرس کیف پول مبتنی بر شبکه bep20 با 0x شروع میشود.

نکته حائز اهمیت آن است که انتخاب اشتباه این دو شبکه باعث میشود توکن شما از دسترس خارج شود و دیگر دسترسی نداشته باشید . البته بیشتر صرافی ها فرمت ادرس کیف پول را طوری تنظیم کردند که به کاربر ارور دهد و متوجه اشتباه شود و این اتفاق ناخوشایند پیش نیاید.

saalek110

Well-Known Member
شبکه ترونTRC20

یکی از صرافی های معتبر

زمان انتقال ارز تتر چندین شبکه برایتان ارائه میدهد از جمله: ERC20، TRC20، BSC، BEP . اگر دقت کنید اکثر کاربران از شبکه های ERC20 و TRC20 استفاده میکنند.

اولین استاندار ارز دیجیتال ترون بستر TRC10 بود و در نهایت بعد از مدتی توسعه ، استاندار جدید به نام شبکه TRC20 تعریف شد.

آدرس ارز دیجیتال ترون و توکن های ترون با حرف T شروع میشوند . به این نکنه توجه کنید شما نمیتوانید توکن TRC20 را به کیف پولی که از توکن ERC20 پشتیبانی میکند انتقال دهید اگر به صورت اشتباه این کار را انجام دهید تمام دارایی که انتقال دادید از بین میرود و هیچگونه راهی برای بازگردانی آن وجود ندارد.

saalek110

Well-Known Member
تفاوت شبکه ERC20 با TRC20

سرعت تراکنش های شبکه ها

بر روی بلاکچین ترون هر 2000 تراکنش در یک ثانیه صورت میگرد این در حالیست که در بلاکچین اتریوم در هر 25 ثانیه یک تراکنش انجام میشود. بنابراین سرعت انجام تراکنش ها در شبکه ترون بسیار بالاتر از شبکه اتریوم است.

saalek110

Well-Known Member
کارمزد تراکنش ها در شبکه های بلاک چین

در بلاکچین ترون کارمزد تراکنش ها بسیار پایین و مقرون به صرفه است در حالیکه در بلاکچین اتریوم کارمزد تراکنش ها بالاتر است. به همین دلیل است آمارها نشان داده بیشتر افراد روی بستر ترون خرید میکنند.

saalek110

Well-Known Member
شبکه چین لینک

چین ‌لینک یک پلتفرم ارتباطی بین قراردادهای هوشمند و منابع خارج از بلاکچین مانند داده‌های واقعی است. ارز دیجیتال این شبکه با نام LINK شناخته شده است.

saalek110

Well-Known Member
شبکه یونی سواپ
شبکه یونی سواپ در واقع روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و از نظر میزان حجم بازار در بین تمامی شبکه های بلاک چینی جایگاه دوم را کسب کرده است. ارز دیجیتال این شبکه با نام Uniswap معرفی شده است.

سالک: شاید مطلب قدیمی باشد و اون جایگاه دوم دیگه الان دست رمز ارز دیگری باشه.

saalek110

Well-Known Member
ترتیب سرعت شبکه های انتقال ارز دیجیتال

شبکه ترون TRC20
شبکه بایننس چین BEP2
شبکه بایننس اسمارت چین BEP20
شبکه اتریوم ERC20
شبکه بیت کوین OMNI

جدیدترین ارسال ها

بالا