سیستم 64 بیت....

سلام بر همه دوستان عزیز!! من با سیستم 32 بیت کار میکنم .اما حالا میخوام 64 بیت نصب کنم!! میخواستم بدونم فرق این دو تا چقدره ! 64 بیت میتونه سرعت کار مارو بیشتر کنه یا زیاد باهم فرق نمیکنند؟ اگه بشه مزایای 64بیت رو توضیح بدین.میدونین که ما با 3بعدی سروکار داریم!!!! خیلی ممنون !

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
دوست عزیز ویندوز 64 بیتی برای ساپورت کردن رم استفاده میشه (تا اونجایی که من میدونم)
وین 32بیتی تا رم 4 رو پشتیبانی میکنه و 64 هم 4به بالا که تا 16شامل میشه!
و خب وقتی رم بیشتر باشه سرعت هم بیشتر میشه دیکه مخصوصا تو کار های سه بعدی که نیاز به رندر و ... داره!
موفق باشیـــــــــــــــ:rose:

mahdi.b

Member
وین 32بیتی تا رم 4 رو پشتیبانی میکنه و 64 هم 4به بالا که تا 16شامل میشه!
چرا میگین تا 16 گیگ ساپورت در حالی که بسته به نوع سیستم عامل فرق میکنه!
سه نسخه ی ultimate و professional و enerprise تا 192گیگ رو پشتیبانی میکنه ! گویا ویندوز 8 تا 512 گیگ!
Physical Memory Limits: Windows 7

The following table specifies the limits on physical memory for Windows 7.
VersionLimit on X86Limit on X64
Windows 7 Ultimate 4 GB 192 GB
Windows 7 Enterprise 4 GB 192 GB
Windows 7 Professional 4 GB 192 GB
Windows 7 Home Premium 4 GB 16 GB
Windows 7 Home Basic 4 GB 8 GB
Windows 7 Starter 2 GB N/A

میخواستم بدونم فرق این دو تا چقدره ! 64 بیت میتونه سرعت کار مارو بیشتر کنه یا زیاد باهم فرق نمیکنند؟ اگه بشه مزایای 64بیت رو توضیح بدین.میدونین که ما با 3بعدی سروکار داریم!!

ببینین سی پی یو برای اینکه پردازشی انجام بده نیاز داره این اطلاعات رو از رم برداشت کنه و پردازش انجام بده .. اگه رم فضای کافی برای ذخیره ی اطلاعاتی که سی پی قراره پردازش کنه نداشته باشه اطلاعات رو میریزه روی هارد به این عمل swapping و این مکان رو بهش حافظه ی مجازی virtual machine میگن .. ولی همون طور که میدونین سرعت رم از هارد خیلی بیشتر پس برداشتن اطلاعات از روی هرد واسه سی پی یو خیلی زمان بره اگه رم کافی ندارید و در زمان رندر کرش دارین میزان virtual machine رو بالا ببرین این طوری از کرش جلوگیری میکنین حداقل ولی کند!! 32 , 64 آدرس ها هستند .. در واقع مسیر انتقال داده .. و شما در 32 بیت ترکیبی از 2 به توان 32 طریق مجزا دارین ولی در 64 2 به توان 64 مسیر انتقال داده !! پس خیلی فرق داره .. موفق باشین

آخرین ویرایش:
به عبارتی تصور کنید یک اتوبان 32 متری و یه دونه هم 64 متری دارین با تعداد ماشین های مساوی، قطعا توی 64 متری ماشین ها سریع تر میتونند حرکت کنند و ترافیکی ایجاد نیمشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا