سیستم 1.5 میلیونی

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام
سیستمی می خوام برای 3بعدی و رندر

یه سیستم خودم بستم دو تا قطعشو موندم چی ببندم (پاور و گرافیک) لطفا کمی راهنمایی :rose:
گرافیک دو تا انتخاب کردم جی فورس بردارم یا ATI ؟؟
البته اگه قطعات مچ نیستن یا با این پول می تونم چیزه بهتری ببندم بازم راهنمایی :rose:

CPU : Core i7 SandyBridge 2600k

Ram : 8 gig 2*4 GB 1600 corsair

MB : Asus P8P67

VGA : ASUS-GeForce ENGTX550 OR ASUS-ATI RADEON EAH6870

case : green​

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
سلام مهران جان

CPU:Intel Core i7 2600K=390
M.B:Asus P8Z68-V Pro=290
RAM:Corsair XMS3 8Gb 1600 CL9 (2x4Gb)=100
vga: 560 =230
SSD:AData S511 60Gb=180
HDD: Seagate 1Tb (7200.12)=70
DVD RW:HP 1270i=30
Power:Redmax FSP700-80GLN=110
CPU Cooler:Deep Cool Ice Wind=45
Case:Green=50
All:1495

موفق باشی :rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
مرسی مجید جون داداشی کردی :rose:

فقط هاردها رو نمی خوام چون الان 2 TB دارم ،دیگه بستمه :green:

راستش یه ذره دل چرکم نمی دونم صب کنم تا بلدوزر بیاد amd ببندم یا نه همین 2600 رو سری کنم؟
شما چی می گی؟

آخرین ویرایش:

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
همین سندی بریج مدل خوبیه فعلا بولدوزر خوب عمل نکرده توی تستها...

هارد هم خب اون سیگیت رو نمیخواد بگیری ولی ssd برای نصب ویندوز و افزایش کارایی لازمه ....

70 تومنه هارد رو هم اگه بازی زیاد انجام میدی میتونی گرافیک رو افزایش بدی...

یا اگه میبینی کارت بیشتر سه بعدیه 4 گیگ دیگه رم بگیری :rose:

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
همین سندی بریج مدل خوبیه فعلا بولدوزر خوب عمل نکرده توی تستها...

هارد هم خب اون سیگیت رو نمیخواد بگیری ولی ssd برای نصب ویندوز و افزایش کارایی لازمه ....

70 تومنه هارد رو هم اگه بازی زیاد انجام میدی میتونی گرافیک رو افزایش بدی...

یا اگه میبینی کارت بیشتر سه بعدیه 4 گیگ دیگه رم بگیری :rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
مشاوره خوبی بود مرسی
اگه تو این هفته جور شد و خریدم حتما رندر تستیشو می زارم

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
شما کارت اینه که بیای هر کی یه سیستمی میگیره ایراد بگیری درسته؟

این مادربورد رو برای این نوشتم که در اینده بتونه اورکلاک داشته باشه اگه خوب نگاه کنید کولر هم نشوتم براشون

عزیزم یکم رفتارت رو با دیگران تصحیح کن :rose:

آخرین ویرایش:

Hwt

Active Member
شما کارت اینه که بیای هر کی یه سیستمی میگیره ایراد بگیری درسته؟

این مادربورد رو برای این نوشتم که در اینده بتونه اورکلاک داشته باشه اگه خوب نگاه کنید کولر هم نشوتم براشون

عزیزم یکم رفتارت رو با دیگران تصحیح کن :rose:
عزیز من به شما ایراد نگرفتم . به سیستمتون ایراد گرفتم.
شما میگی اورکلاک . خوب برای اورکلاک چرا p67 سفارش نکردی؟
بعد نکته بعدی اینه که ایشون رندر میگیرند . تو رندر smart respond technolgy اونقدرها تاثیر نداره.
cine.png

Mehran coyote

Well-Known Member
تو بنچ خودتون نشون دادی که z68 بهتر عمل کرده پس چرا می گی p67 بردارم؟:-?

Hwt

Active Member
تو بنچ خودتون نشون دادی که z68 بهتر عمل کرده پس چرا می گی p67 بردارم؟:-?

عزیز من این بنج رو گذاشتم که شما اختلاف این 2 مادربرد رو به چشم بینید. در حد 2% هم نیست . در حالی که قیمتش 100 هزار تومن فرقشه.
یعنی همون 100 هزار تومن میتونه بره برای کارت گرافیک و پاورت که به مراتب برای شما کارایی را بالاتر میبره تا این مادربرد.

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
عزیزم دلیلش اینه:

نیم نگاهی به سری P67:

این سری برای پردازنده های K که قابلیت اورکلاک دارند طارحی شده و به کاربر این امکان را میدهد که مولتی گلیر را تا جایی که دما به کاربر اجازه بدهد تغییر اعمال کند

نیم نگاهی به سری H67:

این سری فقط برای کاربرانی طراحی شده که نیاز به گرافیک آنبرد iGPU دارند و علاقه ای به اورکلاک ندارند!

سری Z68 به نوعی ترکیب H67 و P67 هست به این صورت که هم قابلیت استفاده ازپردازنده گرافیکی را دارد و هم قابلیت اورکلاک و فرکانس های رم و پردازنده .

پس میبینید که کارارییشون خیلی فرق داره مخصوصا که 2600 پردازنده ی گرافیکی قوی داره

اینتل در این سری از یک تکنولوژی استفاده کرده به اسم Smart Response Technology . این حالت اینل می تواند از یه درایوSSD در حالت کش

استفاده کنه و سرعت فراخوانی اطلاعات بسته به دسته بندی به صورت کم اهمیت و پرهمین به صورت کش در آورده و این کش با خاموش کردن

کامپیوتر از بین نمیرود و حداکثر میزانی که می تواند به صورت کش استفاده شود 64 گیگابایت می تواند باشد و به عنوان یک درایو می توان

استفاده کرد!

با توجه به ssd که برا ایشون نوشتم این مادربورد دقیقا براشون کاربرد داره ...

چقدر خوبه که ما فقط به جای توجه به گرافیک و رم یکم عمیقتر و اینده نگر تر به قضیه نگاه کنیم

موفق باشید :rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
عزیز من این بنج رو گذاشتم که شما اختلاف این 2 مادربرد رو به چشم بینید. در حد 2% هم نیست . در حالی که قیمتش 100 هزار تومن فرقشه.
یعنی همون 100 هزار تومن میتونه بره برای کارت گرافیک و پاورت که به مراتب برای شما کارایی را بالاتر میبره تا این مادربرد.

داری اشتباه می کنی قیمت ها رو تو بازار گرفتم ASUS - P8Z68-V PRO ارزونتر ASUS - P8P67 DELUXE هست

شما داری کاملا برعکس می گی :wink: شاید هم منظورت ASUS - P8P67 باشه

Hwt

Active Member
عزیزم دلیلش اینه:

نیم نگاهی به سری P67:

این سری برای پردازنده های K که قابلیت اورکلاک دارند طارحی شده و به کاربر این امکان را میدهد که مولتی گلیر را تا جایی که دما به کاربر اجازه بدهد تغییر اعمال کند

نیم نگاهی به سری H67:

این سری فقط برای کاربرانی طراحی شده که نیاز به گرافیک آنبرد iGPU دارند و علاقه ای به اورکلاک ندارند!

سری Z68 به نوعی ترکیب H67 و P67 هست به این صورت که هم قابلیت استفاده ازپردازنده گرافیکی را دارد و هم قابلیت اورکلاک و فرکانس های رم و پردازنده .

پس میبینید که کارارییشون خیلی فرق داره مخصوصا که 2600 پردازنده ی گرافیکی قوی داره

اینتل در این سری از یک تکنولوژی استفاده کرده به اسم Smart Response Technology . این حالت اینل می تواند از یه درایوSSD در حالت کش

استفاده کنه و سرعت فراخوانی اطلاعات بسته به دسته بندی به صورت کم اهمیت و پرهمین به صورت کش در آورده و این کش با خاموش کردن

کامپیوتر از بین نمیرود و حداکثر میزانی که می تواند به صورت کش استفاده شود 64 گیگابایت می تواند باشد و به عنوان یک درایو می توان

استفاده کرد!

با توجه به ssd که برا ایشون نوشتم این مادربورد دقیقا براشون کاربرد داره ...

چقدر خوبه که ما فقط به جای توجه به گرافیک و رم یکم عمیقتر و اینده نگر تر به قضیه نگاه کنیم

موفق باشید :rose:

دوست عزیز من که فرقاشون رو میدونم . برای همین گفتم سری P .
من براتون بنچمارک گذاشتم که تو کار رندر اون تکنولوژی تاثیری نداره . مبحث دوم اینکه گرافیک آنبردش هم برای ایشون کاربرد نداره .
خوب حالا شما بگو تو این سیستم فرق سری Z با P تو این سیستم چیه؟
من گفتم تو کار رندر رم + کارت گرافیک به مراتب از مادربرد برای ایشون با اهمیت تره. وگرنه من خودم میدونم سری Z دقیقا چه کاربردهایی داره.

برای دوستمون هم که گفتن . اختلاف قیمت این 2 مادربرد حدود 50 تومنه. منتها من منظورم این نبود که شما حتما Pro اش رو بگیرید . مگر اینکه واقعا اهل اور باشید وگرنه برای شما Pro با معمولیش فرقی نداره.

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
شما کاربرد این مادربورد با ssd رو زیر سوال میبری؟

عزیزم ایشون کارشون رندر هست پس حتما در اینده نیاز به اور پیدا خواهند کرد اون موقع دیگه نگران این نیستن که پاورشو نکم بیاره یا

کولر خوب نداشته باشن و یا مادربوردشون قابلیت اورکلاک خوبی نداشته باشه..

در ضمن شما گفتی تفاوتش 100 تومنه حالا میگی 50 تومن !!

اون چیزی رو که صلاح میدونستم گفتم حالا تصمیم گیری با مهران جانه :rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.بچه ها چرا جر و بحث میکنید؟ فروم یعنی جایی که اطلاعات رو شیر کنین و همه استفاده کنن.
من شخصا اینتل رو بیشتر دوست دارم. اما هیچ وقت تعصبی برخورد نکردم.
z68 به نظرم چون جدید تر هست با توجه به بر طرف کردن اشکال سری قبل توصیه میکنم.
دلیل هم زیاد داره.دیروز هفته نامه کلیک جام جم خیلی عالی توضیح داده
کليک

يكشنبه 01 آبان 1390 - ساعت 19:03
شماره خبر: 100857504720​

راهنماي انتخاب و ارتقاي مادربوردهاي اينتل و AMD در سال 2011
معجزه ارتقاي صحيح مادربورد
100857504846.jpg

اين روزها شاهد پيشرفت‌هاي زيادي در مادربوردها (motherboard) هستيم كه نه تنها شكل و شمايل ظاهري انواع آنها را نيز تحت تاثير قرار داده، بلكه ويژگی و قابليت‌هاي تازه‌اي را به آنها افزوده است. از جمله اين ويژگي‌ها مي‌توان پايانه اتصال PCI 3.0، USB 3.0، ساتا(SATA) 6 گيگابايت بر ثانيه (Gb‌/‌s) را نام برد كه اخيرا به بيشتر مادربوردها افزوده شده است.
البته در مورد سوكت آنها نیز بازنگري اساسي صورت گرفته است. گمان نمي‌رود مادربوردهاي سايز كامل (ATX) به اين زودي‌ها كنار گذاشته شوند ؛ پس آنها همچنان سنگر را حفظ كرده و پيشرفت و نوآوري در مورد بوردهاي ميني ATX و ميني نيز ادامه خواهد يافت. قرار است ساتاي 6 گيگابايت بر ثانيه‌اي محلي در سال 2011 به صورت استاندارد چيپ ست مادربوردها درآيد. اين نوع از ساتا هم‌اكنون به صورت جزئي جدايي‌ناپذير از چيپ ست‌هاي مادربوردهاي پيشرفته سطح متوسط و حرفه‌اي امروزي 890FX‌/‌GX شركت AMD و H61، P67 و H67 پشتيباني‌كننده تراشه‌هاي سندي بريج (Sandy Bridge) اينتل درآمده است. اما تفاوت بوردهاي داراي ساتا 6 گيگابايت بر ثانيه‌اي محلي با بوردهاي سال گذشته اين است كه مادربورد شما از مدار الكترونيك با برنامه كاربردي تعبيه شده اختصاصي (ASIC) به منظور فعال‌سازي ساتا 6 و چند درگاه ديگري كه پهناي باند بالاتري دارند بهره مي‌برد. در حالي كه پشتيباني محلي به اين معني است كه تعداد بيشتري از درگاه‌هاي ساتاي شما با تنظيمات سرعت بالا كار خواهند كرد. قرار است تمام چيپ ست‌هاي AMD و اينتل از قابليت پشتيباني PCI-E 3.0 برخوردار شوند.
درگاه PCI-E 3.0
درگاه‌هاي پي سي آي اكسپرس 3 با استفاده از يك ترفند هوشمندانه 2 برابر سرعت درگاه‌هاي PCI-E 2.0 را ارائه مي‌كنند. PCI-E 3.0 سرعت انتقال داده 8 گيگابايت بر ثانيه در برابر سرعت 5 گيگابايت بر ثانيه‌اي PCI-E 2.0 دارد و 20 درصد توان عملياتي را برای رمز‌گذاري (encoding) پهناي باند به كار مي‌برد تا مقدار واقعي نرخ انتقال داده را 2 برابر كند. يكي از ويژگي‌هاي PCI-E 3.0 قابليت انطباق آن با انواع پيشين است. پس در استفاده از قطعات قديمي‌تر جاي هيچ گونه نگراني باقي نمي‌ماند و از قراين برمي‌آيد كه انتقال PCI-E از نگارش 2 به 3 بايد به صورتي روان و بدون مشكل انجام گيرد.
درگاه انتقال داده USB 3.0
اين موضوع در مورد USB 3.0 نيز صدق مي‌كند. وجود درگاه محلي USB 3.0 كه در بوردهاي مجهز به چيپ ست P67 و H67 اينتل، 890GX شركت AMD و در مورد چيپ ست‌هاي سري 900 آن نيز روشن نبود، اكنون مي‌رود تا در بیشتر بوردهاي امروزي جا بيفتد. اكنون USB 3.0 هم به صورت يك استاندارد درآمده است. اينتل مشخصات داخلي كابل USB 3.0 را پيشتر منتشر ساخته و هدر‌هاي USB 3.0 مادربوردها را نيز استاندارد سازي كرده است. به دلیل متفاوت بودن گير و دار خارجي USB نگارش 2 و 3 بيشتر كيس‌هاي جديد براي اتصال درگاه‌هاي USB 3.0 روي مادربورد به جلوي كيس رايانه بر استفاده از كابل‌هاي ميان گذر تكيه دارند.
انواع سوكت مادربوردهاي اينتل
در حال حاضر سوكت‌هاي LGA1156 پردازنده‌هاي سري core و LGA1155 سندي بريج اينتل دستخوش تغييرات قابل توجهي شده اند و كاربران سوكت‌هاي LGA1155 بايد منتظرتغييرات عظيم تري هم باشند. ابتدا مشكلاتي از نظر تطابق سوكت‌هاي 1155 با پردازنده‌هاي سندي بريج پيش آمده بود كه با به بازار آمدن بوردهاي سري جديد B3 سندي بريج، این مشكلات بتدريج حل شد. در بدو ورود سندي بريج‌ها تصور غلطي وجود داشت بر این مبنا كه كارايي آنها تفاوت زيادي با پردازنده‌هاي لينفيلد (Lynnfield) و كلارك ديل (Clarkdale) ندارد؛ اما اين تراشه‌ها با گذشت زمان قدرت خود را نشان دادند و ارزش واقعي خود را اثبات كردند. چيپ ست‌هاي X58 اينتل براي سوكت‌هاي LGA1366 از سال 2008 پايه بسياري از مادربوردهاي دسكتاپ و سرور را تشكيل مي‌دهند. با آن كه امروزه در واقع پلتفرم LGA1366 حكم يك مرده متحرك را دارد، اما كاربران آن نبايد چندان نگران اين موضوع باشند كه بوردهاي داراي اين سوكت به اين زودي‌ها كنار گذاشته شده و از بازار خارج شوند. همچنين نبايد زياد هم اميدوار باشند كه پردازنده روزآمد (update) جديدي براي مادربوردهاي سوكت 1366 آنها تا آخر امسال در راه باشد. اينتل مدتي است مادربوردهاي سوكت LGA 1155 چيپ ست Z68 خود را براي پردازنده‌هاي سندي بريج به بازار عرضه كرده و قرار است بزودي بوردهاي سوكت LGA2011 را كه مخصوص كاربران حرفه‌اي و بازيخورها و براي پردازنده‌هاي سندي بريج هستند، راهي بازار مصرف كند.
Intel Z68 Exprss chipset
100857504745.jpg

چيپ ست
Z68 اينتل تركيبي از 2 راه حل برجسته P67 و H67 رايانه‌هاي دسكتاپ است. چيپ ست H61 پايه مادربوردهاي LGA155 ارزان قيمت با گرافيك آنبورد و خروجي‌هاي تصوير VGA و DVI است كه برای مصارف حرفه‌اي تر، از بوردهاي H67 و P67 استفاده مي‌شود. در مورد پردازنده‌هاي سندي بريج، ارتقای سخت پردازنده با دستكاري تنظيمات آن (overclocking) تنها به وسيله چيپ ست‌هاي P67 به آساني ممكن است. اما بوردهاي H67 اجازه تنظيمات مالتي پلاير و حالت توربو را نمي‌دهند. چيپ‌ست Z68 با تركيب ويژگي‌هاي چيپ ست‌هاي P67 و H67 اين مشكل را حل كرده است. استفاده از فضاي ذخيره داده وضعيت جامد يا هارد‌هاي SSD تاثير زيادي در سرعت تبادل داده در رايانه دارد. اما به علت گراني قيمت و كمي ظرفيت، استفاده آن فراگیر نیست. چيپ ست Z68 همراه با استفاده از تركيب هاردهاي وضعيت جامد كم ظرفيت ارزان قيمت با ديسك‌هاي سنتي (HDD) و بهره بردن از فناوري پاسخگويي هوشمند (SRT) اينتل، قادر است سرعت و كارايي سيستم را بهبود ببخشد و آن را ارتقا دهد. حافظه نهان (cache) درايورها اغلب فايل‌هاي روي فضاي ذخيره داده وضعيت جامد را مورد استفاده قرار مي‌دهد؛ بنابراين به جاي گرفتن آنها از روي ديسك سخت معمولي، آنها را از روي درايو وضعيت جامد بر مي‌دارد. اينتل ادعا مي‌كند اين كار سرعت و كارايي سيستم را 4 برابر مي‌كند. مضاف بر آن، Z68 به شما اجازه مي‌دهد هسته گرافيك تعبيه شده روي تمام انواع پردازنده‌هاي سندي بريج را اوركلاك كرده و با دستكاري تنظيمات، آنها را ارتقا دهيد. همچنين در برخي مادربوردها اين امكان براي شما فراهم مي‌شود تا به اختيار خود هسته گرافيك تعبيه شده روي پردازنده يا گرافيك مستقل اختصاصي سيستم خود را فعال كنید و مورد استفاده قرار دهيد؛ به عبارتي رايانه شما را قادر مي‌سازد تا بين اين دو نوع گرافيك سوئيچ كند.
انواع سوكت مادربوردهاي AMD
100857504779.jpg

كار دوستداران AMD براي به روزرساني مادربوردهاي اين شركت به مراتب راحت‌تر است. هجرت آنها از پردازنده‌هاي
Athlon 64 به فنوم (Phenom II X6) خيلي راحت‌تر صورت گرفته است. AMD اين گرايش را با فراهم ساختن امكان سوار شدن پردازنده‌هاي فنوم 2 براساس سوكت AM3 كه نسبتا قديمي‌تر است و همچنين جديدترين پردازنده‌هاي بولدوزر (Bulldozer) اين شركت روي يك مادربورد AM3+ مشابه را در بوردهاي خيلي جديد AM3+ حفظ كرده است. یادآوری می شود پردازنده بولدوزر روي بوردهاي قديمي موجود كار نمي‌كند ؛ اما پردازنده‌هاي قديمي‌تر روي بوردهاي جديد AM3+ مخصوص بولدزر جواب مي‌دهند. اين امر به اين دلیل است كه تراشه‌هاي بولدزر متشكل از قطعه جديد تركيبي GPU‌/‌CPU فيوژن (Fusion) هستند كه به خاطر ويژگي گرافيك تعبيه شده داخل پردازنده كه به تعداد بيشتري از پين‌هاي سوكت پردازنده احتیاج دارد، نيازمند نوع جديدتري از سوكت هستند. پس اگر يك مادبورد AM3 قديمي داريد بايد حداكثر به ارتقا با يك پردازنده Phenom II X6 اكتفا كنيد.
جمع‌بندي
سال 2011 براي آن دسته توليدكنندگان مادربوردها كه مي‌خواهند پايداري خود را در بازار مصرف حفظ كنند و فعال بمانند، سالي سخت و پر از چالش است ؛ زيرا بايد بتوانند با توليد بوردهاي جديدتر و گنجاندن قابليت‌هاي فناوري‌هاي روز، پاسخگوي نيازهاي كاربران باشند و با ديگر شركت‌هاي توليدكننده به رقابت بپردازند. كاربرها هم مي‌توانند با انتخاب صحيح سخت‌افزارها، مخصوصا چيپ ست و مادربورد مناسب، سرعت و كارايي رايانه خود را به صورتي باورنكردني بهبود بخشند و ارتقا دهند. البته انتخاب نادرست يك چيپ ست و مادربورد نمي‌تواند پردازنده Phenom II X6 يا Core i7 شما را از حركت بازدارد، اما راه‌هاي ارتقای رايانه را براي شما سد و محدوديت‌هايي در توانايي‌هاي سيستم شما ايجاد مي‌كند.
جواد ودودزاده
منابع:
http:‌/‌‌/‌www.motherboards-reviews.com
http:‌/‌‌/‌www.futurelooks.com
http:‌/‌‌/‌www.softpedia.com

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
ممنون عارف جان از مطلب مفیدت..

ولی جر و بحثی نیست عارف جان من فقط خواستم توضیح بدم..

ولی ایشون هر کسی هر پیشنهادی بده فقط دنبال پیدا کردن مشکله ...

Hwt

Active Member
شما کاربرد این مادربورد با ssd رو زیر سوال میبری؟

عزیزم ایشون کارشون رندر هست پس حتما در اینده نیاز به اور پیدا خواهند کرد اون موقع دیگه نگران این نیستن که پاورشو نکم بیاره یا

کولر خوب نداشته باشن و یا مادربوردشون قابلیت اورکلاک خوبی نداشته باشه..

در ضمن شما گفتی تفاوتش 100 تومنه حالا میگی 50 تومن !!

اون چیزی رو که صلاح میدونستم گفتم حالا تصمیم گیری با مهران جانه :rose:
من گفتم سری P 100 تومنی تفاوت داره با مدل شما . اشاره ای به Pro بودنش نکردم.
من کار با SSD رو تو تکنولوژی که شما معرفی کردی برای کار رندر زیر سوال بردم و لاغیر.:rose:
اورکلاک یک نیاز نیست یک تخصصه . برای اورکلاک هم انتظارم از شما این بود که اقلا یک کولر خوب + یک پاور خوب رو معرفی میکردید و البته به این فکر میکردید که کیسی که قراره 50 تومن باشه دقیقا عرضش چقدر باشه تا کولرهای حرفه ای روش نصب بشه.

در نهایت حرف آخرتون کاملا درسته . انتخاب اخر با مشاوره گیرنده است.
ما هم صرفا داریم اطلاعات رو باهم تقسیم میکنیم . طبیعیه که هیچ کس به لحاظ اطلاعاتی کامل نیست و اشتراک گذاری اطلاعات عملا باعث رشد فکری اعضا میشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا