سیستم ورک استیشن برای رندر و 3d (سه نمونه استاندارد با حداقل هزینه)

yaghma2012

New Member
سلام
سیستمی که فرمودین خیلی خوب هست
فقط اگه رندر رو با گرافیک انجام نمیدین ....همین 760 هم خوبه...

واسه کیس هم تحقیق زیاد کردم که در نهایت رسیدم به این مدل.... Cooler Master HAF X - High Air Flow

که یه کیس Full Tower Computer هست من قیمتش رو تو ایران نمیدونم
اما اینجا واقعا به صرفه هست خریدنش
چون هم کیس سرورهست (Full Tower) و هم با وجود فن های 23 سانتی...!!! دیگه هوای گرمی داخل کیس باقی نمیزاره...:)

موفق باشید....:rose:

سلام

خیلی ممنونم

نه رندر رو با گرافیک انجام نمیدم ، گرافیک برای کار با ویو پورت برای من تاثیر داره

حالا قیمت این کیس رو هم میپرسم اگر مناسب بود و بیشتر از 500 هزار تومان نبود همین رو انتخاب میکنم چون خنک کنندگی کیس خیلی برام مهم هست

مرسی

reza_1001

Well-Known Member
قیمتش حدود 1600 هست. گرافیک 780 برای GPU رندر مناسبه برای شما هیچی مناسب تر از کوادرو نیس. x9 اگر گیرت بیاد تو خریدش شک نکن ولی دیگه موجود نیس!

من با خرید گرافیک کوادرو ....پولمو دور ریختم

درسته که واسه این کار طراحی شده.... اما نمیشه قدرت گرافیکهای معمولی رو در نظر نگرفت

وقتی میشه با هزینه خیلی کمتر نتیجه بهتر گرفت... چرا؟....!!!

yaghma2012

New Member
من با خرید گرافیک کوادرو ....پولمو دور ریختم

درسته که واسه این کار طراحی شده.... اما نمیشه قدرت گرافیکهای معمولی رو در نظر نگرفت

وقتی میشه با هزینه خیلی کمتر نتیجه بهتر گرفت... چرا؟....!!!

اتفاقا منم چند جا خوندم از خرید کارت گرافیک کوادرو پشیمون هستن

حالا به نظرتون همون 760 بگیرم یا 780 ؟

rezazarasvand

کاربر فعال
ممنون از آقا رضای عزیز بابت راهنمایی. ببینید من گفتم اگر نمی خواهید رندر با GPU انجام بدید از کوادرو استفاده کنید. درایور کوادرو ها بر اساس توابع Open Gl نوشته شده اند و برای ویو پرت قوی هستند ولی برای رندر باید به هسته کودا کارت گرافیک دقت کنید. من برای سیستم خودم 2 عدد گرافیک تایتان برای رندر استفاده می کنم در واقع نزدیک 9 میلیون برای کارت کرافیک هزینه کردم ولی که برای رندر بسیار عالی جواب میده ، ولی برای ویو پرت با 780 یا 760 هیچ فرقی نداره و ضعیفه من از قبل 560 هم دارم که اصلا تو ویو پرت تفاوتی چندانی با تایتان نداره ! فقط حافظه کم میاره! . من با شرکت octoy ( شرکت اکتان رندر) شرکت nvidia , autodesk مکاتبه کردم و جواب اونها هم همین بود. بهتره از یوتیوب کمک بگیرید! فراموش نکنید برای gpu رندر چی گفتم. دیگه خود دانید ...

reza_1001

Well-Known Member
اتفاقا منم چند جا خوندم از خرید کارت گرافیک کوادرو پشیمون هستن

حالا به نظرتون همون 760 بگیرم یا 780 ؟

این دقیقا بستگی داره به اینکه چقدر میخواین صحنه رو شلوغ کنید(مقدار ورتکسها)

770 گرافیکی هست که قدرتش و قیمتش در توازن هستن...(performance per dollar)

جدیدا هم که انودیا مدل 970 رو معرفی کرده که کمی از 780 قویتره

با توجه به هزینه که برای کل سیستم میکنید...به نظرمن نباید زیر 770 بگیرین...ولی این به این معنی نیست که 760 کارتون رو راه نمیندازه

ببینید خوبی خرید گرافیکهای بازی در اینه که اگه الان شما 670 رو بخرین و بعد چند وقت بفهمین که نیاز به گرافیک قویتری دارین
یا مثلا.... طبق گفته دوستان گرافیکتون به علت گرما... هلاک بشه...:green:

میتونید بفروشینش (با ضرر) یا اصلا بندازینش دور :wink:....و یه مدل بالاتر رو بگیرین...باز هم هنوز مونده تا برسین به قیمت یک کوادروی هم قدرت....

من همیشه قطعاتی رو میگیرم که نسبت به هزینشون ....عملکرد خوبی داشته باشند....و کوادرو جزو اونا نیست....:-?

موفق باشین....:rose:

reza_1001

Well-Known Member
ممنون از آقا رضای عزیز بابت راهنمایی. ببینید من گفتم اگر نمی خواهید رندر با GPU انجام بدید از کوادرو استفاده کنید. درایور کوادرو ها بر اساس توابع Open Gl نوشته شده اند و برای ویو پرت قوی هستند ولی برای رندر باید به هسته کودا کارت گرافیک دقت کنید. من برای سیستم خودم 2 عدد گرافیک تایتان برای رندر استفاده می کنم در واقع نزدیک 9 میلیون برای کارت کرافیک هزینه کردم ولی که برای رندر بسیار عالی جواب میده ، ولی برای ویو پرت با 780 یا 760 هیچ فرقی نداره و ضعیفه من از قبل 560 هم دارم که اصلا تو ویو پرت تفاوتی چندانی با تایتان نداره ! فقط حافظه کم میاره! . من با شرکت octoy ( شرکت اکتان رندر) شرکت nvidia , autodesk مکاتبه کردم و جواب اونها هم همین بود. بهتره از یوتیوب کمک بگیرید! فراموش نکنید برای gpu رندر چی گفتم. دیگه خود دانید ...

احسنت .... فرمایش شما متین

اما چرا گرافیک کوادرو 2000 رو پیشنهاد دادین که فقط 2 گیگ رم داره....

بر طبق فرمایش خودتون بهتره از گرافیکهایی با توابع Open Gl استفاده بشه... چرا گرافیکهای AMD FirePro رو توصیه نکنیم ...

که هم قیمت مناسبتری دارن و هم مقدار حافظه بیشتری دارند...مثلا این مدل AMD Hawaii FirePro W9100 که 16 گیگ رم داره

اینم لینک مقایسش با quadro k6000 ...
http://wccftech.com/amd-unleashes-hawaii-based-firepro-w9100-professional-graphics-card/

اصلا میشه از گرافیکهای مخصوص بازی AMD استفاده کرد...اونا هم از توابع Open Gl استفاده میکنن

این که ما بیایم از گرافیکهای بازی بجای quadro و FirePro استفاده کنیم...رو من هم دوست ندارم ...اما از طرفی دلم نمیخاد واسه یه نتیجه مشترک چند برابر هزینه کنم

اما انتخاب خیلی خوبی کردین....دو عدد تایتان....:oops:

rezazarasvand

کاربر فعال
fire pro هم عالی هست. ولی چون کم یاب تره نگفتم.در مسئله رندر صحیحه یه تایتان با k6000 برابری می کنه با قیمتی به اندازه 1/3. k2000 رو با توجه به قیمت گفتم.

تایتان ها قابل شما رو نداره.:rose:

rezazarasvand

کاربر فعال
راستی همیشه گول مقایسه ها رو نخورید ! fire pro ها در Open Cl قوی تر از
quadro ها عمل می کنند ولی در Cuda فقط کارت گرافیک های شرکت nvidia جواب گو هستند. این تست ها بر اساس Open CL انجام شده که برای موتور هایی مانند lux render یا furry ball کاربرد داره ولی در octane render ، arion و.... فقط کودا جواب گو خواهد بود. پس اگر کسی برای رندر کارت گرافیک تهیه می کنه باید حواسش باشه می خواد از Open Cl استفاده کنه یا کودا! البته فراموش نشه Open Cl توسط کارت های شرکت nvidia ساپورت میشه ولی ضعیف تره.

reza_1001

Well-Known Member
راستی همیشه گول مقایسه ها رو نخورید ! fire pro ها در Open Cl قوی تر از
quadro ها عمل می کنند ولی در Cuda فقط کارت گرافیک های شرکت nvidia جواب گو هستند. این تست ها بر اساس Open CL انجام شده که برای موتور هایی مانند lux render یا furry ball کاربرد داره ولی در octane render ، arion و.... فقط کودا جواب گو خواهد بود. پس اگر کسی برای رندر کارت گرافیک تهیه می کنه باید حواسش باشه می خواد از Open Cl استفاده کنه یا کودا! البته فراموش نشه Open Cl توسط کارت های شرکت nvidia ساپورت میشه ولی ضعیف تره.

سلام

من دو تا بنچمارک جالب واستون میزارم

یکی مایا ...و یکی مکس...دیگه نتیجه گیری با خودتون.....

فقط اینو در نظر بگیرید که کوادرو k6000 از فایر پرو w9100 حدود 51% گرونتر هست....

14-Maya.png3dsMax2011.png

http://www.tomshardware.com/reviews/firepro-w9100-performance,3810-8.html

http://hothardware.com/Reviews/Workstation-War-AMDs-FirePro-W9100-vs-Nvidias-Quadro-K6000/?page=4

rezazarasvand

کاربر فعال
ممنون ، تمام اینها رو دیدم ! بار ها و بارها ! بنچ های قبلی Open Cl و این بنچ ها Open Gl هستند، دوست من شما مقایسه کودا بین این دو پیدا نخواهید کرد ! چون کودا توسط AMD ساپورت نخواهد شد. پس:
در کودا quadro ها قوی تر هستند. ( کودا در AMD ساپورت نمی شود) یعنی قید i-ray ، octane , arion رو در AMD بزنید.
در Open Cl کارت های Fire Pro قوی تر اند. ( Open Cl در quadro ساپورت می شود)
در Open GL طبق بنچ مارک های موجود مقایسه می شوند.

نکته: موتور هایی که Open Cl رو ساپورت کنند بسیار کم هستند و موتوری که کودا رو ساپورت نکند وجود ندارد!!!
ممنون از دوست خوبم بابت بنچمارک ها:rose:

آخرین ویرایش:

reza_1001

Well-Known Member
ممنون

مسئله اینه که اگه شما با برنامه هایی که با قابلیت
Open Cl
کار میکنید به صرفتونه از فایر پرو استفاده کنید(مثلا مایا... البته بدون قصد رندر گرافیکی...:green:)

و در اینکه انویدیا در کارتهای حرفه ایش و هم در گرافیکای بازی...... رو دست ای ام دی بلند شده هم حرفی نیست...

گر چه مدل amd 295x قویترین گرافیک بازی دنیاست که قیمتش هم نصف تایتان زد هست....اما اونم بخاطر مصرف زیادش (500w) چنگی به دل نمیزنه....

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام .چقدر بحث خوبی شده. از بچه ها ممنونم که اطلاعات خوبشون رو شیر میکنن.
من شخصا تجربه ای ندارم توی بحث ویو پورت با کو آدرو اما فکر کنم برای مکس خیلی کو آدرو به درد بخور نباشه. آخه مگه توی مکس قرار چقدر بخوایم ازش استفاده بکنیم. من نظرم روی گرافیک های گیم هست.چون شاید پیش بیاد یه وقتی با آریون اینها کار کنیم اما اینکه ویوپورت عجیب داشته باشیم فکر کنم کم پیش بیاد

rezazarasvand

کاربر فعال
سلام ممنون که نظر دادی عارف جان. یعنی شما هیچ وقت پروژه ات تو ویو پرت سنگین نشده؟! خوش به حالت!! البته این رو در نظر بگیر که با کارت گرافیکی که برای ویو پرت گذاشتی بخوای رندر کنی کل سیستم رو از دست میدی! من برای کار حرفه ای همیشه یه کارت گرافیک برای ویو پرت و یک یا بیشتر برای رندر پیشنهاد می کنم. پس شما که اسم arion رو آوردی نظرت nvidia باید باشه.

mohammad@er

Well-Known Member
سلام.
کارت گرافیک خیلی هم بی فایده نیست تو بحث ویوپورت ...
ولی اینی که فکر کنید معجزه می کنه نیست ..
ولی کارت گرافیک برای رندر عالیه ...
من با ارنولد رندر گرفتم بشدت سریع و با کیفیت ... گرافیکم فایر پروگ v5800 بود ...

HR3D

کاربر فعال
سلام خسته نباشید

من این هفته قصد خرید یک سیستم با بودجه هشت میلیون رو دارم

مواردی که یکی از اساتید تری دی کار به من معرفی کردن اینا بودن

CPU : I7 4930K
Ram : 32 G
VGA:760 GTX
MB: Asus

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمائید چون در زمینه سخت افزار کامپیوتر سررشته ای ندارم

سیستم هم برای انجام کارهای سه بعدی ( معماری) میخوام استفاده کنم

سیستم خود استاد حدود 14 میلیون هزینه کرده بودن ولی من بودجه ندارم و اونقدر هم حرفه ای نیستم بخوام همچین کاری انجام بدم

سلام دوست عزیز ، به نظرم این سیستم شما آینده نگر نیست و بهتره دست بزارید روی مادربرد های Workstation با دو اسلات برای سی پی یو که در آینده بشه ارتقاش داد ، کاری که من کردم

به نظرم طرف k2000 اصلا نرید ، حداقل برای کار های رندرینگ چون این مدل برای کار با برنامه هایی مثل افترافکت و فتو شاپ و ویدیو ادیتور هاست و برای رندرینگ سنگین کم کم باید از مدل k4000 شروع کرد تا برسی به مدل های کار راه اندازی مثل k6000 و telsa k40 که به تربیت 16 میلیون و 20 میلیون تومان هستند !!!!

خود من هم از خرید k2000 پشیمون هستم و مثلا هنگام کار در ویوپورت با Forest Pack یک فضای سبک ساختم که اف پی اس و سرعت دستگاه پایین اومد و به اصطلاح لگ میزد !

پیشنهاد من برای شما نه 780 هست نه 760 بلکه من 770 Ti رو پیشنهاد میکنم که هم به قیمت صرفه تره و هم زمین نمیزارتون توی این کارها

سی پی یو ورک استیشن هم که سری های Xeon تا دلتون بخواد هر مدلی با هر قدرتی توی بازار هست و پیشنهاد من برای شما اینه که مادربردی با پیشتیبانی از سی پی یو های E5 زئون بگیرید و از همون مدل ها استفاده کنید و مطمعن باشید پشیمون نمیشید ، من هم تنها پشیمونیم سر گرافیک بود که چرا این پول زیاد برای k2000 رو (یک و هفتصد ! ) نزاشتم برای 770 یا 780

موفق باشید

آخرین ویرایش:

rezazarasvand

کاربر فعال
سلام دوست عزیز mohammad@er میشه بگید از چه ورژن آرنولد استفاده می کنی ؟!! تا جایی که من میدونم آرنولد رندر فعلا cpu بیس هست ! به تازگی ورژن GPU در siggraph 2014 معرفی شده!! آرنلد رندر سریع هست ولی با CPU کار می کنه دقت کنید لطفا!!

mohammad@er

Well-Known Member
سلام دوست عزیز mohammad@er میشه بگید از چه ورژن آرنولد استفاده می کنی ؟!! تا جایی که من میدونم آرنولد رندر فعلا cpu بیس هست ! به تازگی ورژن gpu در siggraph 2014 معرفی شده!! آرنلد رندر سریع هست ولی با cpu کار می کنه دقت کنید لطفا!!

رضا جان همه بچه ها میدونن من برون مرزی نمیزنم .. فرا تر از ویری نمی رم .. چون سیستمم شدیداً ضعیفه ... !!!

ولی تکو توک برا کنجکاوی سراغ بعضی از موتور ها میرم ...

بنده حدود 2 سال پیش تو یه شرکت داشتیم با دوستم آرنولد رو تست می کردیم که بشدت سریع رندر گرفت .. و اون بنده خدا گفت از gpu برا پردازش استفاده می کنه ..

ولی در فرای رندر بشدت ضعیف عمل کرد و رندرو با نویز وحشتناک رندر کرد ..

ولی الان که گفتید یه لحضه هنگ کردم ... تحقیق کردم دیدم حرف شما صحیحه ...

اوکی ؟؟؟

yaghma2012

New Member
سلام

دوستان برای کارت گرافیک الان موندم gtx-760 ، 4g بگیرم یا 2 گیگ ؟ فروشنده بهم گفت تو صحنه های خیلی سنگین رم گرافیک کمک میکنه و سرعت رندر بیشتر میشه نمیدونم چقدر حرفش درست هست ، اگر به رم 4 نیاز ندارم همون 2 گیگ بگیرم با 300 تومن ارزونتر

rezazarasvand

کاربر فعال
سلام

دوستان برای کارت گرافیک الان موندم gtx-760 ، 4g بگیرم یا 2 گیگ ؟ فروشنده بهم گفت تو صحنه های خیلی سنگین رم گرافیک کمک میکنه و سرعت رندر بیشتر میشه نمیدونم چقدر حرفش درست هست ، اگر به رم 4 نیاز ندارم همون 2 گیگ بگیرم با 300 تومن ارزونتر
هنگام رندر با gpu کل پروژه در رم کارت گرافیک لود میشه من رم کمتر از 3 گیگ رو توصیه نمی کنم.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا