سیستم مناسب برای Liquid

jvj

New Member
سلام
ببخشید میشه بگید واسه نصب این نرم افزار چه سیستمی به درد میخوره یعنی مثل پیناکلوقتی فیلمی 45 دقیقه ای داخلش میاوریم سرعتش کند نشه و قفل نکنه

منظورم نرم افزار Liquid هست

میخوام وقتی نصبش کنم حال کنما نه این که حالم گرفته بشه مثل قفل نکنه

matrix10

New Member
خب بستگي به جيبت داره. هر چي خرج كني نتيجه بهتري مي گيري. مثلا رم 2 گيگ . سي پي يو 3.4 و ...

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

نرم افزار Liquid نرم افزار سنگینیه.
از اون جایی که سخت افزاری مخصوص به خودش نداره (به جز پانلش که فقط کار ورود و خروج تصویر رو انجام می ده) همهء کارها رو به گردن سیستم میندازه.
رم برای سرعت کار، CPU برای سرعت رندر و کارت گرافیک برای کیفیت تصاویر رندر شده، (مثل همیشه) مهمترین قطعاتی هستن که باید در نظر گرفته بشن.
یعنی باید سعی کنید که بهترین ها رو واسه کار با این برنامه فراهم کنید.

1- سراغ CPUهای دو هسته ای و چند هسته ای نرید؛ چون هر نرم افزار فقط با یه هسته کار می کنه.
2- رمی که می گیرید، بهتره که دارای باس بالا باشه؛ باس رم های معمولی 400 هست. بهتره که حداقل از باس 533 استفاده بشه.
3- کارت گرافیک رو هم با توجه به چیپ ست انتخاب کنید؛ نه ظرفیت حافظهء داخلی.
4- از همهء اینا مهمتر، یه مادربورد خوب هستش که بتونه اینا رو پشتیبانی کنه.
5- از هاردهای قدیمی که سرعتشون پایینه استفاده نکنید.

درسته که یه کم کلی گفتم؛ چون هیچ وقت به کسی سیستم پیشنهاد نمی کنم.
به قول ماتریس جون: به جیبت نگاه کن. :wink:

التماس دعا
یا علی

matrix10

New Member
جناب آقاي animeditor عزيز
من ديروز برنامه avid liquid 7 كه يكي از دوستام داشت را ديدم ، خيلي پسند كردم.
حالا مي خوام بدونم با اين سيستمي كه دارم مي تونم فقط نصب كنم و جهت يادگيري ازش استفاده كنم. (يعني نمي خوام باهاش كار كنم كه متقبل هزينه زياد بشم). فقط صرف يادگيري باشه.
سيستم من
cpu 2.8
مادر برد معمولي فكر كنم اسمش m800 neo
رم 512 معمولي
كارت گرافيك on board

اگر ضعيفه كدوم قسمتش را با كمترين هزينه ارتقا بدم كه مشكلم حل بشه.
ممنون رفيق

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

چرا نشه؟
من روی سیستمی با قدرت نصف این هم لیکوئید رو نصب کردم. البته نمی شد به خوبی کار کرد؛ ولی به قول شما واسه یادگیری خوب بود.

التماس دعا
یا علی

matrix10

New Member
سلام
من برنامه را بالاخره روي سيستمم نصب كردم ولي به يك مشكل خوردم و اينكه تصوير در مونيتور برنامه به اين شكل كه مي بينيد توي تصوير زير در اومده . علت چيه ؟
البته خودم فكر مي كنم به خاطر كارت گرافيك هستش. اگر اينطوره من چه كارت گرافيك مناسب براي اين كار بگيرم كه قيمتش مناسب باشه؟
http://i8.tinypic.com/4mu3c49.jpg
http://i9.tinypic.com/53ton7k.jpg

ممنون.

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

آره دقیقاً از کارت گرافیکه.
این نرم افزار به کارت گرافیکی خیلی نیاز داره.

التماس دعا
یا علی

matrix10

New Member
خيلي ممنون بابت راهنمايي. فقط اگر ميشه بگيد من چه كارت گرافيكي بگيرم كه از نظر قيمت و كارايي مناسب باشه.
راستي ديگه جهت آموزش اين برنامه كاري نمي كنيد. اگر ميشه آموزش را ادامه بديد تا استفاده كنيم. ما تازه اين برنامه را نصب كرديم تا از تجربياتتون استفاده كنيم. منتظرم. ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا