سیستم مناسب برای رندر گیری تا سقف 7-8 میلیون تومن

ali7848

Member
سلام دوستان:rose:

قصد بستن یه سیستم مناسب تا سقف 7-8 میلیون برای رندر گیری رو دارم .( اینم بگم که خیلی از رندر ها هم به صورت 360 درجه هست یعنی کل فضا باید مدلسازی و آبجکت گذاری بشه و حتما باید کیفیت خروجی بالایی داشته باشه و پروژه های فضای شهری هم شاملش میشه . کلا برای کارهای معماری سنگین! ) دوستانی که اطلاع دارن چه قطعاتی مناسب هست برای این کار ؟
مثلا رم چند و چه مارکی باشه و ddr چند
سی پی یو ....
یه توضیحی هم راجع به مانیتور مناسب بدید که رنگ هارو واقعی نشون میده.

rmreza

Well-Known Member
سلام
بابا دمت گرم خوداییش اگه به من بگن بیا 8 میلیون برا خودت سیستم بخر از شدت خوشحالی منفجر میشم .
خدایا از این سیستم ها هم روزی ما بگردان ...
همگی بگین الهی آمین
این صفحات رو با دقت بخون :
http://blog.miragestudio7.com/building-a-computer-for-3d-rendering/638/
http://www.tomshardware.com/answers...ling-rendering-3ds-max-sketchup-2000-plz.html
و در آخر هم این صفحه برام جالب بود :
http://www.custompcreview.com/pc-computer-builds/recommended-workstation-pc-builds/
خدا یا منم از اینا میخوام . چی میشه مگه خوب !:sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad:

khatam.0761

Well-Known Member
ببین این چطوره؟
شرکت مازستا اینارو ارائه میده
5.800.000 تومان
attachment.php

پیوست ها

• 2015-12-01_01-24-14.jpg
    2015-12-01_01-24-14.jpg
    158.4 کیلوبایت · بازدیدها: 69

ali7848

Member
سلام
بابا دمت گرم خوداییش اگه به من بگن بیا 8 میلیون برا خودت سیستم بخر از شدت خوشحالی منفجر میشم .
خدایا از این سیستم ها هم روزی ما بگردان ...
همگی بگین الهی آمین
این صفحات رو با دقت بخون :
http://blog.miragestudio7.com/building-a-computer-for-3d-rendering/638/
http://www.tomshardware.com/answers...ling-rendering-3ds-max-sketchup-2000-plz.html
و در آخر هم این صفحه برام جالب بود :
http://www.custompcreview.com/pc-computer-builds/recommended-workstation-pc-builds/
خدا یا منم از اینا میخوام . چی میشه مگه خوب !:sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad:

:lol::lol: ممنون از پاسخگویی دوست عزیز . این سیستم برای شرکت هست و ما هم به عنوان نماینده در حال انجام تحقیقات :cool:
این مطالب رو تو سایت های مختلف خوندم و پست هایی که بچه های انجمن هم در گذشته ای دور گذاشته بودم نگاه کردم . اما الان مد نظرم اینه دوستانی که اطلاع دارن قطعات رو معرفی کنن چون خودم اطلاعی از قطعات ندارم . چون این ها سیستم های خاص برای کارهای خاص هستن و اگر یه سیستمی همینطوری سر هم بشه فقط پول دور ریختنه . اگه قطعات رو میشناسید ممنون میشم بهم معرفی کنید

ali7848

Member
ببین این چطوره؟
شرکت مازستا اینارو ارائه میده
5.800.000 تومان
attachment.php

سلام . این سایت رو معمولا دنبال میکنم تا یه مدت پیش تنوعش خیلی بیشتر بود . اما چون قطعات رو نمیشناسم واقعا نمیدونم چی خوبه چی بده . به هر حال داره یه هزینه ای میشه و با اون هزینه که البته کم هم نیست میخوایم بهترین جواب رو بگیریم. حالا اگه قطعات رو میشناسید راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم. چون به شدت سردرگم هستم :sad:

khatam.0761

Well-Known Member
سلام . این سایت رو معمولا دنبال میکنم تا یه مدت پیش تنوعش خیلی بیشتر بود . اما چون قطعات رو نمیشناسم واقعا نمیدونم چی خوبه چی بده . به هر حال داره یه هزینه ای میشه و با اون هزینه که البته کم هم نیست میخوایم بهترین جواب رو بگیریم. حالا اگه قطعات رو میشناسید راهنمایی کنید بسیار ممنون میشم. چون به شدت سردرگم هستم :sad:

DFM.ir
از نظر من عالیه
.
.
البته من با لبتاب MSI GE60 2PC Apache gaming system رندر میکنم.
کارم رو راه میندازه و رازی ام
هنگی نداره. سرعتش حرف نداره.. تو بازی کولاک میکنه و تو رندر کردن هم توپ
خلاصه رازی ام
اما دسکتاپ رو بیشتر ترجیح میدم
با شرکت DFM تماس بگیر
کمکت میکنن
نیاز تعیین میکنه چه سیستمی بخری
نه پول

ali7848

Member
دوستان هیچکدومتون اطلاعات سخت افزاری ندارید کمک کنید تو خرید این سیستم ؟ شرکت ازم جواب میخواد .... هنوز نتونستم جمع بندی کنم که چه قطعاتی جوابگوی کارامونه:sad:
بچه ها فوق العاده قوی تو این انجمن بودن ... چرا دیگه نیستن :sad:

Hidden Dragon

کاربر فعال
ali7848 عزیز سلام،

شخصا اطلاعات زیادی راجع به سخت افزار ندارم اما میتونم یه بخشی از تجربه خودم رو در مورد خرید سخت افزار خدمتتون تقدیم کنم.

اولا من تا حد زیادی با صحبت khatam.0761 موافقم، برای اینکه اگر اطلاعات سخت افزاری کاملی ندارید بهترین روش خرید استفاده از محصولات شرکت های معتبره .

( علی الخصوص با این وضعیت بنداز و در رو که توی مراکز فروش سخت افزار حاکمه _ البته قصد بی احترامی به کسبه این صنف رو ندارم چون کاسب های خوبی تو همین وضعیت دارن منصفانه کار میکنن _ )

ثانیا همیشه یادتون باشه که حتی اگر بهترین سیستم رو بخرید بازم ممکنه بعد از خرید با توجه به عملکرد و پاسخگویی اون سیستم متوجه نکاتی بشید که اگر موقع خرید به اونها توجه میکردید ممکن بود بتونید سیستم مناسب تری تهیه کنید

پس بیش از حد وسواس بخرج ندید!!!

ثالثا اطمینان داشته باشید که اگر خودتون در بحث سخت افزار تسلط کافی می داشتید میتونستید سیستمهایی مشابه سیستم بالا رو با اختلاف قیمت قابل توجهی نسبت به قیمتی که شرکت ها و یا فروشگاه های سخت افزاری عرضه

می کنند تهیه کنید ... خب حالا که این تسلط وجود نداره اینو بدونید که بعد از خرید سیستم ممکنه آدمهای بانمکی پیدا بشن و بیان براتون توضیح بدن که اگر چنین و چنان میکردید میتونستید سیستم رو با قیمت پایین تر تهیه کنید ...

قضیه از اون وقتی جالب میشه که تا قبل از خرید سیستم مورد نظر تمامی این افراد با نمک لال تشریف داشتند !!! چون این سیستم رو برای شرکت میخرید پس بهتره خریدتون رو از شرکت های معتبر انجام بدید که فردا روز حکایت آش نخورده و دهن سوخته براتون پیش نیاد ...

بگذریم ...

بعنوان مثال در مورد نمونه ای که در بالا معرفی شده چند تا نکته رو باید مد نظر داشته باشید :

1_ من یه تعداد از همین سری سیستم ها رو از شرکت مازستا خرید کردم اما با Cpu 4790k ( فکر میکنم هم قیمتش مناسب تره و هم بازده اون و ضمنا واحد پردازش گرافیک قابل قبولی داره که در 5820k موجود نیست، با این حال در این مورد کمی تحقیق بفرمایید )

چپ چپ نگاه نفرمایید!!! :wink: خدمتتون عرض کردم که اطلاعات سخت افزاری بالایی ندارم و فقط تجربه خرید سیستمهای قبلی خودم رو خدمتتون تقدیم میکنم، پس باید یکم خودتون با تمرکز بیشتر تحقیق بفرمایید.

2- تکلیفتون رو با گرافیک سیستم مشخص کنید، هرچند Gtx950 با توجه به قیمتش کارت قابل قبولیه اما روش حساب خاصی باز نکنید ( Gpu Rendering ) به عنوان مثال من سیستم های خودم رو چون بیشتر برای بحث Cpu Render لازم داشتم بدون کارت گرافیک خریدم

اما در نهایت تعجب متوجه شدم که Gpu موجود روی Cpu برای کار با یک مانیتور Full HD و کار توی محیط مکس حتی با تعداد پلیگان قابل توجه بخوبی کار میکنه ( البته در مورد سیستم نمایش Realistic یا بازی کردن با سیستم و یا استفاده از نرم افزارهایی مثل Lumion

اصلا نمیشه رو این حالت حسابی باز کرد ) اما به هر حال 600 تا 700 هزار تومن هم پول کمی نیست ... روی بحث Gpu و انتظاراتتون از اون کمی دقیقتر عمل کنید ...

3- هر کاری میکنی بکن اما خونه رو کثیف نکن :lol:ببخشید اشتباه شد منظورم این بود هر کاری میکنی بکن اما زیر 32G رم روی پروژه های بزرگ فکر نکن ( رم تنها قطعه ای از سیستمه که زیادش هم کمه و با توجه به قیمتش ارزشش رو داره )

امیدوارم این مطالب مفید بوده باشه.

موفق باشید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام ممنون از توضیحات خاتم و روح الله عزیز.
واقعیتش من اگه جای شما بودم سیستمی میخریدم که بهم اجازه بده تا سقف 64 گیگ رم بگیرم. چون وافعا نیاز هست
تجربه و بنچ مارک ها میگه لازم نیست خیلی رم باس بالا بگیرین. فکر نمی کنم خیلی تاثیر وحشتناک داشته باشه.
در مورد cpu هم سری 6700 چون فن آوری جدید هست انتخاب خوبی به نظر میاد مخصوصا که می تونین رم ddr4 روش بندازین.
هارد ssd نمی دونم اما توی فایل باز کردن مفیده توی رندر تاثیری نداره.
موفق باشید

madmaster_3d

Well-Known Member
رم حتما مارک کرسیر بگیر corsair 2 تا 8 گیگ میشه 16 رو هم دیگه
باسش هم چون شما اورکلاک نخواهی کرد و کار شما نیست 2000 هم زیاده. چون بیشتر مادربوردها تو حالت عادی از 1333 استفاده می کنند
در مورد مادربورد هم ایسوس خوبه
سی پی یو هم اینتل
گرافیک هم که انویدیا جیفورس چیپست ایسوس یا گیگا حالا چه گرافیکی میخوای بخری یا سی پی بستگی به خودت داره چقدر بخوای پول بدی
ولی برای رندر سی پی یو مهم هستش و رم. گرافیک برای محیط مکس هستش
پاور هم بالا بگیر و مدل گرین خوبه
هارد هم ونستر دیجیتال مارک خوبیه
این مارک هایی که میگم کلی تحقیق کردم قبل از خرید و خودم هم استفاده می کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا