سیستم مدیریت محتوای جویندگان هنر نهم !

Expon

Member
بهبود خان گل پست های ما نشان دهنده ی شخصیت ماست .
بهتره با هم دوستانه برخورد کنیم .
شرمنده مدیر نیستم نمی خواستم پست بزنم ولی ...
از Yakoza جان هم معذرت می خوام جاش پست زدم
شرمنده بحث هم داره منحرف میشه .
موفق باشید

آخرین ویرایش:

behbood

Member
دوستان عزیز خوشحالم که وقت گذاشتین و انتقاداتتون رو گفتین.

AriaGlobal جان این سیستم رو شما از لحاظ امنیت هرجور که دوست داری تست کن، متوجه میشی غیر قابل هک منظورم چی هست.

behbood جان خوشحالم که رک نظراتت رو گفتی، ولی باید به عرضتون برسونم که این CMS هستش و الان هم به چند موسسه دولتی داره فروخته میشه....

در مورد ایندکس نشدن هم قبلاً گفتم برای ایندکس شدنش فکر شده، ولی متاسفانه الان وقتشو ندارم.

الان تنها ایراد این سیستم ایندکس نشدنش هست ولی ایراد دیگه ی فکر نکنم داشته باشه.

اگر هم شما به عنوان CMS قبولش ندارید، دلیلتون رو لطفاً بگین.

از yakoza عزیز هم خواهش میکنم اجازه بدن که نظراتشون رو آزاد بگن. من خوشحال میشم انتقاد بشنوم.
http://forum.majidonline.com/member.php?u=41271
خيلي خوشحالم كه روحيه انتقاد پذيري داريد و با جملات اين چنيني نا اميد نميشي... انشاءالله موفق باشي و سيستم رو ارتقاء بدي و اگه هم كمكي از دستم بر بياد خوشحال ميشم ولي انتقاداي من بيشتر متوجه جملات خود شما بود. هر سيستمي كه از صفر كار ميشه و فارسي سازي شده سيستم هاي ديگه نباشه، واقعاً ارزش داره و اميدوارم كه با قاطعيت ادامه بدي!

ولي انتقادات من در مورد اين موارد هنوز پابرجاست:
1- هيچ سيستمي رو نبايد گفت غير قابل هك هست! (اگه بگي، ميگن آماتوري)
2- با اينكه خوتون نوشتيد ولي نمونه ها مشابه اين سايت تو نت خيلي زياده
3- سيستم مديريت محتوا به چيزي ميگن كه بدون دستكاري فني، تمام نياز هاي مشتري رو بر طرف كنه. براي مثال آيا در سيستم شما ميشه مثل ساير cms ها مطلب گذاشت؟ شما با اينكه ابتكار به خرج داديد ولي عملاً دست و بال مدير رو مي بندي و طرف بايد فقط در چارچوبي كه شما مشخص مي كني مطلب بزنه!
4- سيستم خودتون رو با سيستم هايي مثل جوملا مقايسه نكنيد (مسلماً در مقوله مديريت محتوا، سيستم شما كم خواهد آورد)
5- هنگام طراحي سيستم مديريت محتوا در پلن اوليه بايد به فكر SEO بود زيرا كاربر سيستم شما رو ميخره چون ميخواد مشتري ها رو از موتور هاي جستجو گير بياره. اين مورد يه باگ نيست كه بگي حلش ميكنم، از زير بنا بايد به اين فكر مي كردي!
6- استفاده از تم ويندوز كاربر رو به اين اشتباه ميندازه كه سيستم شما دات نت هست و از فارسي و يونيكد پشتيباني كامل ميكنه
7- فروش به سازمان هاي دولتي يك امتياز فني نيست بلكه امتياز تجاري است. متاسفانه مسئولين ما بي سوادترين قشر جامعه هستند و كمتر پيش مياد كه يك سازمان دولتي سيستمي رو بخاطر مزاياي فني بخره و همه شون با معرفي و رابطه اقدام به خريد مي كنند (حتي اگه در ظاهر اسمش مناقصه باشه!)
8- ... بازم خواهد بود.... كارت رو ادامه بده و يكي يكي باگ ها در مياد (تمام سيستم هاي جديد اينگونه اند و اولش پر از ايراد)

آخرین ویرایش:

behbood

Member
بهبود خان گل پست های ما نشان دهنده ی شخصیت ماست .
بهتره با هم دوستانه برخورد کنیم .
شرمنده مدیر نیستم نمی خواستم پست بزنم ولی ...
از Yakoza جان هم معذرت می خوام جاش پست زدم
شرمنده بحث هم داره منحرف میشه .
موفق باشید
پس خودتم گلي؟ ;-)
علت لحن من اين بود كه Yakoza در تاپيك ديگه اي بحث من و اين دوست جديدم رو با حذف پست ها و ايجاد سوء تفاهم به جدال كشوند!

Omid PLUS

Member
خيلي خوشحالم كه روحيه انتقاد پذيري داريد و با جملات اين چنيني نا اميد نميشي... انشاءالله موفق باشي و سيستم رو ارتقاء بدي و اگه هم كمكي از دستم بر بياد خوشحال ميشم ولي انتقاداي من بيشتر متوجه جملات خود شما بود. هر سيستمي كه از صفر كار ميشه و فارسي سازي شده سيستم هاي ديگه نباشه، واقعاً ارزش داره و اميدوارم كه با قاطعيت ادامه بدي!

ولي انتقادات من در مورد اين موارد هنوز پابرجاست:
1- هيچ سيستمي رو نبايد گفت غير قابل هك هست! (اگه بگي، ميگن آماتوري)
2- با اينكه خوتون نوشتيد ولي نمونه ها مشابه اين سايت تو نت خيلي زياده
3- سيستم مديريت محتوا به چيزي ميگن كه بدون دستكاري فني، تمام نياز هاي مشتري رو بر طرف كنه. براي مثال آيا در سيستم شما ميشه مثل ساير cms ها مطلب گذاشت؟ شما با اينكه ابتكار به خرج داديد ولي عملاً دست و بال مدير رو مي بندي و طرف بايد فقط در چارچوبي كه شما مشخص مي كني مطلب بزنه!
4- سيستم خودتون رو با سيستم هايي مثل جوملا مقايسه نكنيد (مسلماً در مقوله مديريت محتوا، سيستم شما كم خواهد آورد)
5- هنگام طراحي سيستم مديريت محتوا در پلن اوليه بايد به فكر SEO بود زيرا كاربر سيستم شما رو ميخره چون ميخواد مشتري ها رو از موتور هاي جستجو گير بياره. اين مورد يه باگ نيست كه بگي حلش ميكنم، از زير بنا بايد به اين فكر مي كردي!
6- استفاده از تم ويندوز كاربر رو به اين اشتباه ميندازه كه سيستم شما دات نت هست و از فارسي و يونيكد پشتيباني كامل ميكنه
7- فروش به سازمان هاي دولتي يك امتياز فني نيست بلكه امتياز تجاري است. متاسفانه مسئولين ما بي سوادترين قشر جامعه هستند و كمتر پيش مياد كه يك سازمان دولتي سيستمي رو بخاطر مزاياي فني بخره و همه شون با معرفي و رابطه اقدام به خريد مي كنند (حتي اگه در ظاهر اسمش مناقصه باشه!)
8- ... بازم خواهد بود.... كارت رو ادامه بده و يكي يكي باگ ها در مياد (تمام سيستم هاي جديد اينگونه اند و اولش پر از ايراد)
1. من بازم میگم این سیستم غیر قابل هک هستش، شما خلافشو ثابت کن حرف شما درست!!!

2. موقعی که درستش میکردم اگه این مشابه ها رو میدیدم، اصلاً درستش نمی کردم، ولی مشابه هاش (اونایی که من دیدم) خیلی فرق دارن با این..

3. این کاملاً سیستم مدیریت محتوا هستش و ادمین بدون دستکاری فنی میتونه ماژول هم اضافه و کم کنه و میتونه هر قسمت رو هرجور که بخواد تغییر بده.

4. اینو قبول ندارم!!! جوملا خیلی ضعیفه!

5. SEO بودن حتماً که نباید از پایه عوض بشه، htaccess واسه همینجور چیزاست!!

6. این سیستم دات نت نیست ولی کاملاً از یونیکد و فارسی پشتیبانی میکنه

7. در مورد سازمان های دولتی هم نمیشه اینجوری گفت چون اگه حتی بلد هم نباشن از چند جا میپرسن!!!

8. ما مدعی هستیم که سیستم بدون ایراده اگه شما ایرادی داخلش دیدی خوشحال میشم بگی. (به غیر از ایندکس شدن!)

eAmin

Well-Known Member
من بازم میگم این سیستم غیر قابل هک هستش، شما خلافشو ثابت کن حرف شما درست!!!
سلام دوست عزیز.

قبول کنید این حرفی که دارید می زنید، غیر قابل باوره و یا باور کردنش خیلی سخته!

تو عرصه ی کامپیوتر و اینترنت، هیچ چیز غیر قابل هک شدن نیست، حتی سایتهای مایکروسافت و گوگل هم بطور %100 نمی تونن دراین مورد اظهار نظر کنن. ولی همونطور که می دونین سایتهایی مثل مایکروسافت، گوگل و یاهو بخاطر اینکه دیتاسنترها و سرورهای اختصاصی خودشون رو دارن و درجاهای مختلف دنیا هست، هک کردنشون یه خرده سخته، چون ما در اینجا با یه سرور رو به رو نیستیم، بلکه با 100 ها سرور باید دست و پنجه نرم کنیم! مطمئن باشید اگر شما بتونید یه سیستم غیر قابل هک طراحی کنید، شرکتها نامبرده شده شما رو، رو هوا می زنند! شک نکنید.

و اینکه شما می گید: اگر می تونید خلافشو......
این حرفتون درست نیست ( البته جسارته ها می بخشید ). شما می دونید که ما یه هکر واقعی نیستیم، و می دونید که یه هکر وقت زیادی نداره تا وقتش رو روی پروژه های تازه تاسیس بزاره، دارید این حرفتون رو می زنید.

البته به شما حق می دم باید به اینصورت عمل کنید تا مشتری جذب کنید، ولی می تونید از راههای بهتری استفاده کنید.
---------------

تمام این حرفهایی که زدم دوستانه بود و امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشید. و بدونید که این حرفها بدور از حسادت بوده.

از خدا می خوام همیشه تو کاراتون موفق باشید.

Omid PLUS

Member
امین جان من هم نگفتم امنیت رو 100% تامین کردم، امنیت سیستم 99.99% هستش...:paint:
اگه پست های قبل رو میخوندین، گفته بودم:)

اینکه میگین کسی نمیاد وقت بذاره، دوستان من که هکرهای شناخته شده ای هستن (فکر کنم دیگه همه آشیانه رو میشناسن) روی این سیستم وقت گذاشتن و انواع متدهای مختلف رو تست کردن، اگر من هم با اطمینان حرفی میزنم به خاطر همینه.:rose:

اینم مطمئن باشین که شرکت های مایکروسافت و گوگل و ... به خاطر بالا بودن امنیت یه سیستم کسی رو از رو هوا نمیزنه!

الان vBulletin امن ترین سیستم مدیریت یک سایت هستش ولی خودم که چیزی هم بلد نیستم تونستم یه قسمتش رو کرک کنم (که بعداً که استفاده کردم میبینید:D). ما مدعی هستیم که سیستم ما از vBulletin هم امن تره.:cool:

این حرفا هم اصلاً به خاطر جذب مشتری نیست چون الحمدالله هم درآمدم جوری هست که به این چیزا احتیاج نداشته باشم، هم به اندازه کافی این سیستم مشتری داره. اگر این حرفا رو میزنم فقط برای جواب دادن به حرف های شما دوستان خوبم هستش.:wink:

yakoza

Well-Known Member
پس خودتم گلي؟ ;-)
علت لحن من اين بود كه yakoza در تاپيك ديگه اي بحث من و اين دوست جديدم رو با حذف پست ها و ايجاد سوء تفاهم به جدال كشوند!

اگه نمیدونی بدون
پست بی ربط به عنوان تاپیک خلاف قوانینه و گرنه من با شما دشمنی ندارم که پستاتون رو پاک کنم

مديريت انجمن رو ضعيف و از نظر اطلاعات پايه، پائين تر از كاربرانش تشخيص دادم
به نظر شما به این چی میگن
در ضمن شما تو مقامی نیستی که بخوای تشخیص بدی یا نه

موفق باشی

behbood

Member
1. من بازم میگم این سیستم غیر قابل هک هستش، شما خلافشو ثابت کن حرف شما درست!!!

4. اینو قبول ندارم!!! جوملا خیلی ضعیفه!

5. SEO بودن حتماً که نباید از پایه عوض بشه، htaccess واسه همینجور چیزاست!!

6. این سیستم دات نت نیست ولی کاملاً از یونیکد و فارسی پشتیبانی میکنه

8. ما مدعی هستیم که سیستم بدون ایراده اگه شما ایرادی داخلش دیدی خوشحال میشم بگی. (به غیر از ایندکس شدن!)
نه ميخوام جواب اين مدير بالامقام (!!!) رو بدم و نه به امنيت غير قابل هك (؟) و سيستم بدون ايراد (؟) شما كاري دارم ولي براي راهنمايي:
4- من خودم شخصاً باجوملا و كلاً اوپن سورس مشكل دارم و براي همينم خودم يه cms ساختم و در سايت مايكروسافت ثبت و تائيد شده ولي باز هم نمي تونم ادعا كنم كه سيستم هايي مثل جوملا ضعيف هستند!!! مي دونيد چند هزار نفر/ساعت روي جوملا كار كردند؟ هنوز اعتقاد داريد ضعيفه؟
5- مطابقت با اصول SEO، دقيقاً بايد از اساس سيستم پايه ريزي بشه، مشكل ايندكس شدن در گوگل نيست، سئو فقط اين نيست. بايد در نوع محتوا هم دقت كني تا رنكينگ صفحات بالا بره كه اين مورد كه با Htaccess قابل حل نيست! در اين زمينه مطالعه بيشتري بكنيد چون امروزه ورود به وب معنايي مهمتره از گرافيك و ايندكس شدنه!
6- سيستم شما با php كار شده و اين زبان فعلاً از يونيكد پشتيباني كامل نميكنه!!! اينكه ميتوني در سيستمت فارسي بزني و بخوني به معناي پشتيباني از يونيكد نيست. براي درك موضوع، ضمن مطالعه در اين زمينه، يك متن فارسي در ديتابيس خودت بنويس و همون رو از db به فايل اكسس كپي كن.... كاراكتر هاي غير قابل خواندن نتيجه كاره!

آخرین ویرایش:

Omid PLUS

Member
نه ميخوام جواب اين مدير بالامقام (!!!) رو بدم و نه به امنيت غير قابل هك (؟) و سيستم بدون ايراد (؟) شما كاري دارم ولي براي راهنمايي:
4- من خودم شخصاً باجوملا و كلاً اوپن سورس مشكل دارم و براي همينم خودم يه cms ساختم و در سايت مايكروسافت ثبت و تائيد شده ولي باز هم نمي تونم ادعا كنم كه سيستم هايي مثل جوملا ضعيف هستند!!! مي دونيد چند هزار نفر/ساعت روي جوملا كار كردند؟ هنوز اعتقاد داريد ضعيفه؟
5- مطابقت با اصول SEO، دقيقاً بايد از اساس سيستم پايه ريزي بشه، مشكل ايندكس شدن در گوگل نيست، سئو فقط اين نيست. بايد در نوع محتوا هم دقت كني تا رنكينگ صفحات بالا بره كه اين مورد كه با Htaccess قابل حل نيست! در اين زمينه مطالعه بيشتري بكنيد چون امروزه ورود به وب معنايي مهمتره از گرافيك و ايندكس شدنه!
6- سيستم شما با php كار شده و اين زبان فعلاً از يونيكد پشتيباني كامل نميكنه!!! اينكه ميتوني در سيستمت فارسي بزني و بخوني به معناي پشتيباني از يونيكد نيست. براي درك موضوع، ضمن مطالعه در اين زمينه، يك متن فارسي در ديتابيس خودت بنويس و همون رو از db به فايل اكسس كپي كن.... كاراكتر هاي غير قابل خواندن نتيجه كاره!

دوست عزیز شما چه کار به آقا مسعود مدیر محترم اینجا دارید؟؟!:-?

ضعیف بودن جوملا رو من نمی گم، یه کم سرچ کنی متوجه میشی، اینجا رو نگاه کن تا ببینی چندتا باگ و اکسپلویت و ... داره::wink:
http://www.milw0rm.com/search.php?dong=joomla

البته اگه بگردی خیلی بیشتر از اینجور چیزا پیدا میکنی.

htaccess فقط اون چیزی نیست که شما فکر میکنی، با htaccess میشه به موتورهای جستجو چیز دیگه ای کلاً نشون داد با لینک های دیگه که درصورت استفاده کاربر redirect بشه.:paint:

در مورد یونیکد هم باید بگم که سیستم طوری طراحی شده که مثلاً "سلام" رو "& #1587;& #1604;& #1575;& #1605;" ذخیره میکنه، که تو هر زبونی به صورت صحیح ذخیره میشه.:rose:

behbood

Member
دوست عزیز شما چه کار به آقا مسعود مدیر محترم اینجا دارید؟؟!:-?

ضعیف بودن جوملا رو من نمی گم، یه کم سرچ کنی متوجه میشی، اینجا رو نگاه کن تا ببینی چندتا باگ و اکسپلویت و ... داره::wink:
http://www.milw0rm.com/search.php?dong=joomla

البته اگه بگردی خیلی بیشتر از اینجور چیزا پیدا میکنی.

htaccess فقط اون چیزی نیست که شما فکر میکنی، با htaccess میشه به موتورهای جستجو چیز دیگه ای کلاً نشون داد با لینک های دیگه که درصورت استفاده کاربر redirect بشه.:paint:

در مورد یونیکد هم باید بگم که سیستم طوری طراحی شده که مثلاً "سلام" رو "& #1587;& #1604;& #1575;& #1605;" ذخیره میکنه، که تو هر زبونی به صورت صحیح ذخیره میشه.:rose:
اسم مدير آقا ناصره ;-)
اگه شما هم سيستم خودتون رو اوپن سورس كنيد صدها برابر باگ امنيتي گزارش ميشه (در صورتي كه سيستم معروف و پركاربرد باشه)
در مورد htaccess، تنها كاري كه با روش خودتون مي تونيد انجام بدين تغيير نام مسير و ايجاد URL mapping است چيزي كه تنها يك درصد از كاريه كه بايد در بهينه سازي سايت خود براي موتور هاي جستجو انجام بديد! اينكه محتواي صفحات بگونه اي باشه كه كراولر ها براي صفحه رتبه بدهند مقوله اي اساسيه! سيستم شما فاقد حتي ساده ترين تگ هاي meta هستش و استايل مطالب مغاير با علايق موتورهاي جستجوست!
شما از كد هاي يونيكد استفاده مي كنيد كه روشي خيلي قديميه و فقط مرورگر ها اونارو تفسير مي كنند و نمي تونيد اطلاعات داخل ديتابيس خودتون رو بدون ايراد به نرم افزار هاي ريپورتينگ و ... ايمپورت كنيد... با روش شما مي تونم بپرسم RSS مطالب هم اينطوري منتشر ميشه؟!! پس اگه كسي بخواد از RSS شما (اگه ساختيد) در نرم افزارهاي stand-alone (غير وب) تحت دسكتاپ استفاده كنه خروجي چه شكلي ميشه؟

behbood

Member
دوست عزيز از حرفاي من ناراحت نشيد ها... هدفم تضعيف روحيه يا خداي نكرده تخريب توانايي هاي شما نيست... هركي تو اين تاپيك نظر انتقادي نوشته، متوجه سيستم شما نيست بلكه بخاطر ادعاهاي غير معقوليه كه در مورد سيستم خودتون گفتيد! :)
موفق و پيروز باشين.

Omid PLUS

Member
دوست عزیز من گفتم که، ناراحت که نمیشم هیچ، خوشحال هم میشم اینا رو بگین.
من در مورد سیستمم ادعا نکردم که بخواد غیر معقول باشه، بلکه فقط قابلیت هاشو گفتم.

در مورد چیزهایی که نوشتید:

سورس سیستم رو در اختیار کسایی که تو باگ یابی و اینجور چیزا وارد تر بودن گذاشتم و باگی یافت نشد. ولی سیستم هیچوقت اپن سورس نمیشه!!

در مورد htaccess هم اجازه بدین وقتم که آزاد شد، درست میکنم بعد نظر بدین.

اطلاعات دیتابیس هم احتیاجی به export شدن توی phpMyAdmin نداره، توی منوی مدیریت چند مدل export براش تعریف شده، که تست کردم روی excel و access و MsSQL درست جواب داد. درمورد RSS خوان ها هم اینجوری encode شده روی 99% جواب میده.

لطفاً یه چیز رو چندبار نگید و پست بیهوده ندید که از بحث اصلی خارج نشیم.:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا