سیستم ذره ای

من به دنبال نرم افزار هستم که مستقیما بشه مثل تی ری دی مکس سیستم ذره ای قوی داشته باشه
با این تفاوت که قابلیتهای مدل سازی وبقیه امکانات دیگه رو نداشته باشه و بشه فیلم دو بعدی را در آن وار کرد
با آفتر و سیستم ذره ای اش کامل آشنا هستم و نرم افزار , چند تا نرم افزار دیگه ولی اشکال این نرم افزاره این هست که مثلا اگ ه خاستیم مجموعه ای از سنگ ها از دست یک نفر که نیروی درون داره بیرون بیاد و دوربین دور ان بچرخه و تمام ابعاد ایکس وای زد را داشته باشه را ندارن و فقط میشه یک تصویر رو بعدی به آن ها داد

پس سوالم رو خلاصه تر کنم
نرم افزاری که بشه فیلم دو بعدی را در آن وارد کرد
وسیستم ذره ای سه بعدی روی اون اعما کرد تا راحت کامپوزییت بشه

BWAN

کاربر VIP
fusionو nuke این قابلیت رو دارن. یا تقریباهمچین قابلیتی رو توی آموزشهایfxphd دیدم.

آخرین ویرایش:
تشابه

fusionکه گفتین شبیه همون آفتر افک ت هست با این تفاوت که فیوژن بر اساس گره کار میکنه و نه لیه و سیستم ذره ای ه م نداره
نوک هم که فقط کارش کامپوزیته

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
fusionکه گفتین شبیه همون آفتر افک ت هست با این تفاوت که فیوژن بر اساس گره کار میکنه و نه لیه و سیستم ذره ای ه م نداره
نوک هم که فقط کارش کامپوزیته

رسول جان هم Fusion و هم Nuke سیستم ذره ای رو دارن توی خودشون.
در مورد سیستم ذره ای در Fusion اطلاعا چندانی ندارم اما سیستم ذراتی که از ورژن 6.3 به Nuke اضافه شده یه سیستم ذرات کاملا سه بعدیه نه 2 بعدی و امکانات و قابلیت هایی خیلی جالبی داره و قدرتش خیلی زیادیه.
توی این صفحه می تونید 2 تا آموزش در مورد کار با این سیستم ذرات ببینید:
http://www.thefoundry.co.uk/articles/2011/07/19/267/particles-in-nukex-particle-fundamentals/
به نظر من هم Nuke در بین نرم افزارهای مختص کامپوزیت در بخش 3D بیشترین قدرت رو داره،حالا هم که یه سیستم ذرات سه بعدی اضافه شده بهش.

پیوست ها

• 705.png
    705.png
    614.1 کیلوبایت · بازدیدها: 84

shirani

برای افتر افکت هم یک سیستم ذره ای خیل قوی (3بعدی) +یک موتور شبیه سازی فوق العاده جالب (برای وزن دهی و ..) + یک پلاگین قدرتمند برای تراکینگ اومده

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
به حق چیزای ندیده !!!!! چطوری Fusion سیستم ذره ای نداره !!!!!!
اتفاقا فیوژن سیستم ذره ای فوق العاده قوی داره
........
Nuke م دیگه نیازی به گفتن نیست که از افترافکت یک سرو گردن بالاتره
به دلایل خیلی خیلی زیاد .. که ساده ترینش وارد کردن فایل های سه بعدی بصورت مستقیم هست
البته این دلیل نمیشه افترافکت نادیده گرفته بشه
افترافکت خیلی دوست داشتنی خیلی جذاب و خیلی هم در حال رشد هست
و به زودی هم با ساپورتی که Adobe ازش داره به یکی از غول های کامپوزیت تبدیل میشه
.......
در مورد بحث تصویر دو بعدی !!!!!
پارتیکل به راحتی آبجکت سه بعدی رو هم میپذیره اما با فرمت خاص و در جای خودش
اگر کسی پارتیکل رو در سطح مقدماتی هم بلد باشه به راحتی می فهمه که هم
قابلیت چرخش داره هم قابلیت های محور X,Y,Z داره و هم قابلیت چرخش دوربین !!!!
....

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام
دوست عزیز من با ورژن cs4این برنامه کار میکنم میشه اسم پلاگین ها رو بگی
.
پلاگین سه بعدی Element محصول ویدیو کوپایلت هست که به زودی ارائه میشه
تا این لحظه فقط توضیحات این برنامه منتشر شده و احتمالا به زودی خود پلاگین هم ارائه میشه
پلاگین تراکینگ هم Camera Tracker هست
.

BENgraph

Member
نرمافزار

من به دنبال نرم افزار هستم که مستقیما بشه مثل تی ری دی مکس سیستم ذره ای قوی داشته باشه
با این تفاوت که قابلیتهای مدل سازی وبقیه امکانات دیگه رو نداشته باشه و بشه فیلم دو بعدی را در آن وار کرد
با آفتر و سیستم ذره ای اش کامل آشنا هستم و نرم افزار , چند تا نرم افزار دیگه ولی اشکال این نرم افزاره این هست که مثلا اگ ه خاستیم مجموعه ای از سنگ ها از دست یک نفر که نیروی درون داره بیرون بیاد و دوربین دور ان بچرخه و تمام ابعاد ایکس وای زد را داشته باشه را ندارن و فقط میشه یک تصویر رو بعدی به آن ها داد

پس سوالم رو خلاصه تر کنم
نرم افزاری که بشه فیلم دو بعدی را در آن وارد کرد
وسیستم ذره ای سه بعدی روی اون اعما کرد تا راحت کامپوزییت بشه

بهترینش به نظر من خود تری.دی.مکسه (از اون بهتر نداریم ، البته اگه سیستم جواب میده )

بله من هم نظر شما رو قبول دارم اما نمیشه توی مکس کار مچ موی انجام داد و فیلم واقعی و سه بعدی رو تلفیق کرد البته چون من
با نرم افزار های مثل نوک نمی تونم کار کنم و روشش چون گره ای هست کار باهاش رو بلد نیستم و نمیتونم موشن ترکین انجتم بدم
با خود مکس مچ موی و تلفقی سه بعدی و فیلم واقعی رو انجام میدم اون هم با هزار ترفند و البته خوب هم میشه

در مورد افکت هایی که گفتی خود افتر cs 4به احتی میشه با امکان جدیدی که در اون هست و میشه پروژه سه بعدی رو در اون باز کرد و کار مچ موی رو انجام و نیازی به این پلاگین ها نیست
البته من با این پلاگین ها این کار رو نکردم و مزایای این پلاگین ها رو نمیدونم

در مورد توضیح دوست خوبمون که نوک یه سر و گردن بالاتر از آفتر افکت هست من خ ودم این نرم ا فزار رودارم و تو سایت این شرکت هم رفتم و لی چندین تا نرم افزار به اسم نوک داره که هر کدوم یه کاری رو انجام میدن بهتریه شما اون نرم افزار نوک رو که باهاش کار میکنید ررو لسم کاملش رو بگید
و یه توضیح دیگه این که اکثرا کسایی با نرم افزار نوک کار میکنن که دو تا کار رو یکی کنن سه بعدی و هم دو بعدی
یا کسایی که مکس و کامل بلد نیست و الا میشه مستقیما بدون نیاز به نوک کار مچ موی رو توی مکس انجام داد و کامپوزیت نهایی رو توی آفتر افکت
ابیه ورژن cs4آفتر افکت کار رو راحت کرده تا سه بعدی و فیلم واقعی رو با هم مچ کنیم

آخرین ویرایش:
سوال آخرم این که من کار جلو ه های ویژه برای شرکت و ها و سازمان ها رو میخام شروع کنم و از نظر روش کاری استنداری رو برای خودم چیدم
میخا م از نظر این که چه قیمتی به مشتری بدم راهمائی کنید
نرم افزار هایی کهمن کار میکنم دوبعدی تک فریم:فتوشاپ-ایلاستریتور-ایندیزاین
مولتی فریم:(تدوین )پیریمیر-اوید-ادیوس-فلش-----جلوه های ویژه:افتر-ایلاژن-اف ایکس هوم-
پارتیکل مجیک-و 3dمکس
در زمینه فیلم سازی:عکاسی-کارگردانی-فیلم نامه-سینمای مستند-تدوین
خوب اگه میشه به طور جامع روش قیمت دادن رو به من بگید از کار انیمشن دو بعدی گرفته تا سه بعدی و از تودن گرفته تا فیلم سازی
ممنون میشم
راستی اگر میشه دوستان هم مثل من روش کاریشون رو معرفی کنن و پیش خودبتون نگید که روشم رو در انحصار خودم نگه میدارم
و به این مثال من توجه کنید
سلام دوستان من علاوه بر فیلم سازی تاریخ هم میخونم و توی تاریخ در مورد خوارزمشاهیان و حمله مغلول به ایران و خلافت عباسیان هم خوندم و تنها چیزی که خوب یاد گرفتم فقط چیزی هیت که در مورد ارتباط این سه سلسله یاد گرفتم
که اگر خوارزمشاهیان از لحاظ قدرت نظامی و خلفای عباسی به لحاظ قدرت معنوی که در جهان داشتند متحد می شدند و غرور رو کنار میگذاشتند سلسله مغول ها را تار مار می کردند و لی به سبب غرور متحد نشدند و مغول حمام خورن در ایران به راه انداخت
منظورم از این حرفا این هست که به جاب کل کل کردن اطلاعاتتون رو به اشتراک بگذارید و حتی پروژه های هم دیگه را با هم انجام بدین تا این که قطبی در ایران بشینسلام دوستان من علاوه بر فیلم سازی تاریخ هم میخونم و توی تاریخ در مورد خوارزمشاهیان و حمله مغلول به ایران و خلافت عباسیان هم خوندم و تنها چیزی که خوب یاد گرفتم فقط چیزی هیت که در مورد ارتباط این سه سلسله یاد گرفتم
که اگر خوارزمشاهیان از لحاظ قدرت نظامی و خلفای عباسی به لحاظ قدرت معنوی که در جهان داشتند متحد می شدند و غرور رو کنار میگذاشتند سلسله مغول ها را تار مار می کردند و لی به سبب غرور متحد نشدند و مغول حمام خورن در ایران به راه انداخت
منظورم از این حرفا این هست که به اطلاعاتتون رو به اشتراک بگذارید و حتی پروژه های هم دیگه را با هم انجام بدین تا این که قطبی در ایران بشین

Amin 4D

در مورد توضیح دوست خوبمون که نوک یه سر و گردن بالاتر از آفتر افکت هست من خ ودم این نرم ا فزار رودارم و تو سایت این شرکت هم رفتم و لی چندین تا نرم افزار به اسم نوک داره که هر کدوم یه کاری رو انجام میدن بهتریه شما اون نرم افزار نوک رو که باهاش کار میکنید ررو لسم کاملش رو بگید
و یه توضیح دیگه این که اکثرا کسایی با نرم افزار نوک کار میکنن که دو تا کار رو یکی کنن سه بعدی و هم دو بعدی
یا کسایی که مکس و کامل بلد نیست و الا میشه مستقیما بدون نیاز به نوک کار مچ موی رو توی مکس انجام داد و کامپوزیت نهایی رو توی آفتر افکت
ابیه ورژن cs4آفتر افکت کار رو راحت کرده تا سه بعدی و فیلم واقعی رو با هم مچ کنیم

خب دوست من Nuke فقط دو تا نرم افزار هست. یکی Nuke و یکی دیگه هم Nukex، همین. و این دو تا هم به جز در چند قابلیت کاملا شبیه همدیگه هستن و با هم دیگه هم نصب می شن.
اینکه گفتید چندین نرم افزار که هر کدوم یه کاری رو انجام می دن، فکر کنم منظورتون این بود که شرکت The Foundry نرم افزارهای زیادی داره که هر کدوم یه کار خاصی رو انجام می دن، که البته از تولیدات این شرکت فکر کنم فقط 4 تاش هستن که نرم افزار جداگونه هستن و بقیشون پلاگین هایی هستن که به خود Nuke و Nukex اضافه می شن.
و از این 4 تا نرم افزار یکیش Nuke هست که در رابطه با کامپوزیت هست و بقیه نرم افزارهاش اصن ربطی به کامپوزیت نداره و تو این بحث ازشون حرفی زده نشده و اگه جایی گفته شد Nuke منظور همین نرم افزار اصلی شرکت The Foundry هست.

sajjadcheraghi

New Member
من فک میکنم بهتر از Trapcode particular 2 نتونی پیدا کنی واسه کمپوزیت 2 دی . من بارها ازش استفاده کردم و کاملا جوابگو بوده .

godfather66

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام

خبرهای جدید نشون میده به احتمال زیاد پلاگین جدید کمپانی VC ی(VideoCopilot) یعنی Element 3D امکان ایمپورت کردن فایلهای Obj از RealFlow را خواهد داشت!!!
بعد این با سیستم ذره ای خود پلاگین Element 3D که مخلوت بشه ...:evil:

این به تنهایی یعنی انقلاب جدید در AE

:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا