سیستم جدید من با بودجه متوسط

samadionline

Well-Known Member
سلام به تمامی کاربران گرامی
امروز سیستم جدیدم رو میگیرم . با کلی پرس و جو و خوندن تاپیک های مختلف این رو بستم.
سیستم تقریبا 1میلیون و ششصد در اومد. البته توی این گرونی بازار بودجه مالی دیگه نرسید.

میخواستم اینجا بزنم تا هم نظراتتون رو بدونم هم دوستانی که میخوان سیستم ببندن یک مشاوره داشته باشن.

هارد رو نخریدم چون بازار بدجور خرابه.

قیمت ها رو براتون میزنم تا یکم دقیق تر باشه.

CPU Intel Core i7-2600K 8MB L3 Cache LGA 1155
401
MainBoard ASUS - P8Z68-V PRO
298
VGA NVIDIA Quadro 600
350
RAM Corsair 8GB 1600MHz(2*4GB)
128
Power POWER GREEN GP785B
152
Case GREEN INFINITY
130
DVD.RW
Pioneer SATA
28
Cpu Fan Cooling

100

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام آقای صمدی عزیز به نظر من انتخاب کارت گرافیکت خوبه اما رم خیلی کمه چرا رو 16 فکر نمیکنی من الان دارم با 10 کار میکنم اما باز راضی نیستم و سیستمم مشابه شماست تقریباً

samadionline

Well-Known Member
سلام آقای صمدی عزیز به نظر من انتخاب کارت گرافیکت خوبه اما رم خیلی کمه چرا رو 16 فکر نمیکنی من الان دارم با 10 کار میکنم اما باز راضی نیستم و سیستمم مشابه شماست تقریباً

برای شروع فعلا 8 بستم ولی ان شالله اضافه خواهم کرد. ولی دیگه بودجه نرسید.

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
صمدی جان سلام ... خوبی
من هم AMD داشتم هم Intel ولی شخصا AMD رو می پسندم
.
چیزی که برای من مشخص شده توی 4 تا سیستم قبلی که عوض کردم --- 2 تا AMD و 2 تا Intel
AMD از Intel ارزان تر و مقرون به صرفه تر و در رده های مشابه بسیار قدرتمند تر بوده

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
مبارک باشه من یک سوال میتونم بپرسم البته اگه دوست دارید جواب بدید

1 قیمت سیستم قبلی چند بوده ؟
2 بازگشت مالی سیستم قبلی چند بوده ؟

:rose:

Iverson

Active Member
این سی پی یو فعلی خیلی بهتر از مدل های مشابه AMD هست...تا بولدزر ها وارد بازار بشه...

به نظرم به جای اینکه 16 گیگ رم 1600MHz بگیری 8 گیگ رم 2000MHz داشته باشی خیلی بهتره (چون گفتی بعدا میخوای ارتقا بدی)

samadionline

Well-Known Member
مبارک باشه من یک سوال میتونم بپرسم البته اگه دوست دارید جواب بدید

1 قیمت سیستم قبلی چند بوده ؟
2 بازگشت مالی سیستم قبلی چند بوده ؟

:rose:

زنده باشید

سیستم قبلی من خیلی مدلش پایین بود و تا الان حسابی ازش کار کشیدم شاید الان 300 ازم بردارن.

اوایل امسال میخواستم سیستم جمع کنم با کمی پرس و جو گفتن نسل جدید سی پی یو ها داره میاد و مادربردهای جدید ایسوس . بالاخره اینو گرفتم. بازگشت مالی آنچنان نبوده.

حالا ان شالله با این کار کنیم تا دو سه سال آینده بازار چی میخواد بشه.

samadionline

Well-Known Member
صمدی جان سلام ... خوبی
من هم AMD داشتم هم Intel ولی شخصا AMD رو می پسندم
.
چیزی که برای من مشخص شده توی 4 تا سیستم قبلی که عوض کردم --- 2 تا AMD و 2 تا Intel
AMD از Intel ارزان تر و مقرون به صرفه تر و در رده های مشابه بسیار قدرتمند تر بوده

سلام ایمان جان ممنون که نظر دادی

با جستجو بین تمامی انجمن های تخصصی سخت افزار و تحقیق در مورد سیستم های تدوین و گرافیک و سه بعدی همه حرفشون فقط اینتل بود و گرافیک کوآدرو . یک سیستم برای شرکت بستیم حدودا یکسال بیشتره Amd هست اصلا راضی نیستم ازش اعصابمون رو خورد کرده. الانم از همین سیستم خودم دو تا برای شرکتی که کار می کنم براشون بستم.

sharktech

کاربر فعال
مبارک باشه :rose:
راجع به سیستم نظری ندارم ولی بد موقعی داری سیستم عوض میکنی, درست موقعی که دلار زده بالا!

samadionline

Well-Known Member
من با این قیمت جمع کردم امروز فروشنده بهم گفت دلار رفته بالا زدی تو خال وگرنه تا یکی دو ماه آینده با این وضعیت نمیشه سیستم جمع کرد.

aligraphic

Well-Known Member
آقای صمدی مبارک باشه!
یکی دو ماه پیش یه هارد 1t گرفتم 80 تومن، چند وقت بعدش رفتم یکی از همون مدل واسه دوستم بگیرم
بهم گفتن 210 تومن ... :shock:
هیچی دیگه از همون راهی که رفتم، برگشتم خونه!!!
چند روز پیش هم یه i5 واسه خودم گرفتم 250تومن و یه i3 واسه دوستم 170 تومن.

یه سوال: چرا تو همچین اوضاع مالی 130 تومن دادید به کیس؟

albertoperanc

Active Member
آقا صمدی سیستمت تو حلقم...:green:

ایشالا یه روز همه باهم........:-?

من یه سوال دارم...این لپ ناپ MSI سری G780 چند چنده؟؟

مناسب هست؟کار میده؟

قیمتش تو سایت زده 1.900.000

آخرین ویرایش:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
سلام
سیستم من هم مشابه سیستم شماست با این تفاوت که من 16 گیگ رم رو سیستم بستم و توصیه می کنم شما هم به فکر ارتقا سیستم باشی.
اما نکته ایی که چندان بهش توجه نشد نوع هارد شماست. من ویندوز رو روی هارد ssd ریختم. باور کنید سرعت اجرای نرم افزار و حتی رندر در افترفتکت به شکل محسوسی بالا می ره. به نظرم شما حتما یه هارد ssd تهیه کن. من 64 گیگش رو خریدم 190 تومن. سرعت انتقال دیتا و خواندن دیتا در محیط افتر از روی هارد بسیار بالاست.
دوم در مورد cpu . سی پی یویی که شما تهیه کردید شک نکنید بهترین سی پی یو تو بازار ایران تو رنج قیمت های زیر 500 تومن هستش. به خصوص وقتی شما در روز بیش از 8 ساعت قرار باشه با سیستم کار کنید.
به طور معمول اصلی ترین تفاوت amd و intel برمی گردد به طول زمانی که شما کار می کنید.
دوستان توجه کنند زمانی که سیستم تازه روشن شده باشد سرعت سی پی یوی amd از یک سی پی یوی اینتل که در یک رنج قیمت است بالاتر است. اما هرچه از زمان کار کردن می گذرد اینتل قدرت خودش رو نشون می ده در ساعت های 5 و ششم هنگام کار در افترافکت ، amd دیگه جونش داره بالا میاد ولی اینتل تازه نفسش گرم شده. ربطی هم به این نداره که فکر کنی این مشکل رو با یه کولینگ می تونی برای amd حل کنی.
به هر حال intel 2600k برای کار افترافکت یه جورایی فعلا بی رقیبه.
منتها کانفیگ چنین سی پی یو با 8 گیگ رم مثل اینه که پلی استیشن 3 رو وصل کنی به یه تلویزیون سیاه سفید 14 اینچ. شما با این سی پی یو و مادربورد تا 32 گیگ رم می تونی رو سیستم ببندی که از این 32 گیگ به راحتی 26 گیگ تو محیط افترافکت شناسایی می شه و کاملا فعاله.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
صمدی جان آخه شما دیگه چرا؟:shock:
این بخش برای تاپیک سیستم جدید هست؟ :-?

تاپیک به بخش مربوطه منتقل شد. خواهش میکنم بیشتر دقت کنید!!!

موفق باشید:oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا