سیستم برای کارهای حرفه ایی سه بعدی و ...

pclord

کاربر متخصص
سلام دوست عزیز متین جان اگه اسمتو اشتباه نگفته باشم.ممنون به خاطر اطلاعاتی که دادی.

من یه مدت قبل در مورد کارت گرافیک ها Quadro و FirePro چند جا تحقیق کردم،اکثرا بهم گفتن که FirePro با آفتر و مایا بهتر سازگاری داره و FirePro رو پیشنهاد میدادن.چند بنچمارک هم که ازشون دیدم FirePro خیلی خوب ظاهر شده بود، لطفا اگه تونستی چند تا بنچمارک از Quadro بزار، چون بنچمارک درستی ازش ندیدم و به همین خاطر زیاد در موردش اطلاعات ندارم.

البته این دوستمون نگفتن با چه برنامه هایی کار میکنن.

این سی پی یو که معرفی کردی 6 هسته ای هست؟ سی پی یو های 6 هسته ای برای کامپیوتر های خانگی عرضه شدن؟

اگه میتونی یه تبلت هم معرفی کن.

ممنون دوست عزیز.

R2D2

New Member
عرض کنم که...
دوستان سخت افزارهای مناسبی پیشنهاد دادند و دیگه جایی برای توضیح بیشتر نیست...

ببخشید اگر فضولی میکنم، نمیدونم واقعا این سیستم رو برای چه کاری جمع میکنید، اما بنظر میاد کمی زیاده روی کردید، این رو هم در نظر داشته باشید که هزینه این سیستم حالا حالا ها برگشت نداره و تا به خودت بجنبی قدیمی شده و 1/10 این قیمت هم ازت نمیخرن!

شما با این پول میتونی Mac حرفه ای بگیری، میتونی Wacom Cintiq بگیری، میتونی یک Farm Render جمع کنی و از این راه کلی پول در بیاری، حتی بیشتر از اون پولی که قراره بابت کار طراحی بدست بیاری!!!

البته هزینه کردن برای کارت quadro بیشتر اجباریه تا دل بخواهی، چون با Maya به مشکل بر میخوری، اما در مورد بقیه سخت افزارها شک دارم که واقعا نیاز داشته باشی!

بازم میگم ببخشید که فضولی میکنم، اصلا به من ارتباطی نداره، فقط میگم این پول میتونه بهتر خرج بشه، جوری که بازدهی بیشتری داشته باشه، اونوقت میتونی با سود پولت چندتا سیستم خفن بخری بجای یکی!!

من کسانی رو میشناسم در داخل و خارج که با 1/5 هزینه شما سیستم جمع کردن و دارن باهاش کار استودیویی انجام میدن و هیچ مشکلی هم از نظر performance ندارند!!

میدونی جیگر آدم کباب میشه وقتی 10 میلیون خرج کامپیوتر میکنی و بعد از 2-3 سال پشیزی هم ارزش نداره! :green:
خلاصه بازم ببخشید اگر رسمآ فضولی کردم!!

آخرین ویرایش:

cyberpunk

New Member
منم با R2D2 موافقم، شما این 10 میلیون تومن رو دقیقا به سمت سطل زباله هدف گرفتی !!!
البته با FarmRender که خیلییییییییییییییییییییییییییییییییی هستم...

pclord

کاربر متخصص
عرض کنم که...

ببخشید اگر فضولی میکنم، نمیدونم واقعا این سیستم رو برای چه کاری جمع میکنید، اما بنظر میاد کمی زیاده روی کردید، این رو هم در نظر داشته باشید که هزینه این سیستم حالا حالا ها برگشت نداره و تا به خودت بجنبی قدیمی شده و 1/10 این قیمت هم ازت نمیخرن!

شما با این پول میتونی Mac حرفه ای بگیری، میتونی Wacom Cintiq بگیری، میتونی یک Farm Render جمع کنی و از این راه کلی پول در بیاری، حتی بیشتر از اون پولی که قراره بابت کار طراحی بدست بیاری!!!

البته هزینه کردن برای کارت quadro بیشتر اجباریه تا دل بخواهی، چون با Maya به مشکل بر میخوری، اما در مورد بقیه سخت افزارها شک دارم که واقعا نیاز داشته باشی!

بازم میگم ببخشید که فضولی میکنم، اصلا به من ارتباطی نداره، فقط میگم این پول میتونه بهتر خرج بشه، جوری که بازدهی بیشتری داشته باشه، اونوقت میتونی با سود پولت چندتا سیستم خفن بخری بجای یکی!!

من کسانی رو میشناسم در داخل و خارج که با 1/5 هزینه شما سیستم جمع کردن و دارن باهاش کار استودیویی انجام میدن و هیچ مشکلی هم از نظر performance ندارند!!

میدونی جیگر آدم کباب میشه وقتی 10 میلیون خرج کامپیوتر میکنی و بعد از 2-3 سال پشیزی هم ارزش نداره! :green:

اول این که عضویتت رو تبریک میگم،به جمع بچه های مجید آنلاین خوش اومدی.

ایشون معلوم نکردن میخوان کارای سنگین انجام بدن یا نه.چون در صورت انجام کارای سنگین اصلا کامپیوتر 1/5 براشون مناسب نیست.اگه 3d حرفه ای کار کرده باشین منظور منو میفهمین،چون به یک کارت گرافیک قدرتمند مثل Quadro یا FirePro احتیاج داره که در درجه ی اول توی صحنه های سنگین در ویوپورت کم نیاره و بعد در رندر.شما اگه توی صحنه از پارتیکال استفاده کنین ،همین که تعداد زرات رو بالا ببرین سرعت به شدت پایین میاد و لازم یک کارت گرافیک قوی داشته باشین.

به یک سی پی یو قوی احتیاج داره تا بتونه با حداکثر سرعت رندر بگیره که خیلی مهمه.

به رم بالا احتیاج داره که باز هم اول در ویوپورت و بعد تا مقدار کمی در رندر کم نیاره.
در ضمن رم بالا در برنامه هایی مثل آفتر خیلی به کارشون میاد.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام دوست عزیز متین جان اگه اسمتو اشتباه نگفته باشم.ممنون به خاطر اطلاعاتی که دادی.

من یه مدت قبل در مورد کارت گرافیک ها Quadro و FirePro چند جا تحقیق کردم،اکثرا بهم گفتن که FirePro با آفتر و مایا بهتر سازگاری داره و FirePro رو پیشنهاد میدادن.چند بنچمارک هم که ازشون دیدم FirePro خیلی خوب ظاهر شده بود، لطفا اگه تونستی چند تا بنچمارک از Quadro بزار، چون بنچمارک درستی ازش ندیدم و به همین خاطر زیاد در موردش اطلاعات ندارم.

البته این دوستمون نگفتن با چه برنامه هایی کار میکنن.

این سی پی یو که معرفی کردی 6 هسته ای هست؟ سی پی یو های 6 هسته ای برای کامپیوتر های خانگی عرضه شدن؟

اگه میتونی یه تبلت هم معرفی کن.

ممنون دوست عزیز.

شما لطف داری دوست من
http://www.nvidia.com/object/product_quadro_fx_4800_us.html
اینجا صفحه رسمیه گرافیکیه که معرفی کردم . یه قسمت داره که در مورد سازگاری با محصولات ادوبی حرف میزنه .
در اینجا
http://www.tomshardware.com/reviews/quadro-fx-4800,2258.html
و اینجا
http://hothardware.com/Articles/Nvidia-QuadroFX-4800-15-GB-Workstation-Graphics-Card/?page=1
معرفی و بررسی تخصصی این گرافیک رو به همراه بنچ مارک ها داریم

در بعضی جاها از ati ها عقب میفته اما نسبت به قیمتش با مدل بالاتر خودش و همچنین مچ شدن با محصولات ادوبی من این کارت گرافیک رو انتخاب کردم

در مورد تبلت هم به زودی ان شالله .

عرض کنم که...

حرف شما کاملا درسته دوست من
من خودم شخصا چنین بودجه ای ندارم که بخوام برای یک سیستم هزینه کنم . من یه سیستم برای خودم انتخاب کردم و در آینده نزدیک شاید بستمش . حدود 1.7 میلیون در میاد با یک quadro در رده mid rage . خوب برای من که بسیار هم عالیه

من ترجیح میدم چنین پولی رو صرف یه سیستم دیگه یا قطعات دیگه ای مثل تبلت یا دوربین بکنم
البته این دستمون طبیعتا شرایطشون با من و شما یکسان نیست . حتما دلیل خودشون رو دارن

R2D2

New Member
اول این که عضویتت رو تبریک میگم،به جمع بچه های مجید آنلاین خوش اومدی.

ایشون معلوم نکردن میخوان کارای سنگین انجام بدن یا نه.چون در صورت انجام کارای سنگین اصلا کامپیوتر 1/5 براشون مناسب نیست.اگه 3d حرفه ای کار کرده باشین منظور منو میفهمین،چون به یک کارت گرافیک قدرتمند مثل Quadro یا FirePro احتیاج داره که در درجه ی اول توی صحنه های سنگین در ویوپورت کم نیاره و بعد در رندر.شما اگه توی صحنه از پارتیکال استفاده کنین ،همین که تعداد زرات رو بالا ببرین سرعت به شدت پایین میاد و لازم یک کارت گرافیک قوی داشته باشین.

به یک سی پی یو قوی احتیاج داره تا بتونه با حداکثر سرعت رندر بگیره که خیلی مهمه.

به رم بالا احتیاج داره که باز هم اول در ویوپورت و بعد تا مقدار کمی در رندر کم نیاره.
در ضمن رم بالا در برنامه هایی مثل آفتر خیلی به کارشون میاد.

مرسی از تبریکات و خوش آمدگویی...

ببینید درسته، خوب CPU هرچی قویتر باشه سریعتر رندر میگیری، حتی روی Viewport هم تاثیر داره، RAM بیشتر باشه بازم روی مقدار Polygon های قابل نمایش در Viewport و همچنین حافظه رندر (مخصوصا با منتال ری) تاثیر داره، Quadro هم که برای مایا یا هر نرم افزار Opengl دیگه ای شدیدا پشنهاد میشه .. خوب من همه اینها رو میدونم، اما فکر نمیکنم کار ایشون اینقدر در سطح فوق حرفه ای باشه که واقعا به 10 میلیون تومان سیستم نیاز داشته باشند! (البته بازم شرایط ایشون رو نمیدونیم)

حتی سیستم هایی که اینجا در کار انیمیشن سازی یا تیزرسازی استفاده میشن هم چنین مشخصاتی رو ندارند! (البته بجز سیستم های صدا و سیما که اونم پولش از خود صدا و سیما تامین میشه)

بازم مرسی از خوش آمدگویی ... موفق باشید

حرف شما کاملا درسته دوست من
من خودم شخصا چنین بودجه ای ندارم که بخوام برای یک سیستم هزینه کنم . من یه سیستم برای خودم انتخاب کردم و در آینده نزدیک شاید بستمش . حدود 1.7 میلیون در میاد با یک quadro در رده mid rage . خوب برای من که بسیار هم عالیه
من ترجیح میدم چنین پولی رو صرف یه سیستم دیگه یا قطعات دیگه ای مثل تبلت یا دوربین بکنم
البته این دستمون طبیعتا شرایطشون با من و شما یکسان نیست . حتما دلیل خودشون رو دارن

منم الان با یک سیستم 1.9 میلیونی کار میکنم، که البته بیشتر هزینه صرف تبلت وکام و کارت Quadro و پرینتر لیزری شد، از نظر CPU هنوز 4 هسته ای 6600 دارم، 8GB رم دارم و بقیه قطعات هم در سطح نورمال هستند، حتی مانیتورم هم هنوز 17 اینچه CRT هست، اما نه با مایا مشکلی داشتم که واقعا روی کار تاثیر بگذاره نه با مکس! .. کارم هم خداییش چندان سبک نبوده، با این سیستم یک شهرک ساختمانی به وسعت نیم هکتار طراحی کردم و مشکلی واقعا نبود!
البته بازم بقول شما باید دید کار ایشون چی هست و چه شرایطی دارند.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
دمتون گرم
R2D2 عزیز خیلی حال کردم

حال بجث به اینجاها کشید
می شه یک کارت گرافیک خوب و قوی برای AE و Maya معرفی کنید
رنج قیمت تا سقف 350 تومن

یک توضیحی هم در مورد انواع تبلت ها بدین ؟ البته از اونایی که روش تصویر میاد و راحت می کشن برای Digital paiting
و در رده پایین تبلت ها ، یک تبلت معمولی برای آغاز کار با تبلت معرفی کنین

R2D2

New Member
حمید جان، دوست خوبم، درمورد تبلت، یک مقاله چند صفحه ای نوشتم، همراه با عکس از داخل و خارج تبلت ها و قلم ها و خلاصه زیر و بم قضیه رو بصورت تکنیکی در آوردم و خیلی طولانیه، اگر اجازه بدی بعد از اینکه تمیز و مرتبش کردم یک تاپیک جدید در بخش سخت افزار باز میکنم تا دوستان بیشتری استفاده ببرند! .. البته منظورم آینده دور نیست، سعی میکنم حداکثر تا 1 ساعت دیگه مقاله رو تقدیم دوستان کنم!

در مورد کارت گرافیک راستش زیاد از بازار اطلاعی ندارم و ممکنه اطلاعات غلط بدم به شما، اما خودم FX4800 دارم و حدود 650 تومان برام تموم شد، اما اگر تمایل به خرید Quadro داشتی، هر کوادرویی رو نخر، بعضی از مدل ها هستند که سرعتشون از Geforce هم کمتره یا دیگه مشابه Geforce هستند، مثل 980XGL یا FX580 یا FX480، اینا مدل هایی هستند که اتودسک هم پیشنهاد نمیکنه برای مایا.

به هر حال تنها کمی که از دستم بر میومد همین بود، منتظر مقاله تبلت باشید...

اینم از قولی که دادم ... راهنمای خرید تبلت!

آخرین ویرایش:

stk9d

New Member
خدا نصیب من هم بکنه

دقیقا !!

خب حالا در مورد سیستم پیشنهادی شما :

خداییش مچ کردن قطعات یکم سخته . آخه وقتی این همه پول قراره برای یه سیستمی بشه باید بهترین کارایی رو داشته تو قیمت و قطعات خودش . قطعات رو با توجه بنچ مارکهای مخصوص سیستم های کاری گرفتم نه سیستمهای بازی . پس ....
cpu:
....
mother borad:
....
graphic card :
....
ram :
....
hard drive :
....
power
....
case :
....

در نهایت سیستم نهایی میشه :
Cpu intel core i7 extreme edition 980x | 1,530,000t
mother board asus rampage ii extrem | 540,000t
graphic card nvidia quadrofx 4800 | 2,100,000t
ram ocz platinum xtc 1600 mhz (3x2x2gb | 800,000t
hard drive 2x caviar black 1t | 240,000t
power cooler master 700w - silent pro | 180,000t
case green magnum v2 | 60,000t

که قیمت نهایی چیزی حدود 5.450.000 تومان میشه .
بازم تاکید میکنم اگر قطعات رو از خارج از کشور تهیه کنی حداقل 400 تومن ارزون تر پات در میاد ... این تقریبا میشه گفت بهترین سیستمیه که با این بودجه میشه سرهم کرد

دوستان اگر سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ممنون از تو وست عزیز تا حدود زیادی با شما هم نظر هستم! فقط یکی 2 مورد رو من ب شکلی دیگه انتخاب کردم!

stk9d

New Member
در ابتدا تشکر میکنم از تمام دوستان عزیز ک تفکرات خودشون رو با من شریک شدند و باعث شدند ک من تصمیم بهتری در مورد سیستم بگیرم!

من تا حدودی با سخت افزار این زمینه آشنایی داشتم (7سال سابقه کار با مایا) و از اول حدود قطعات رو مشخص کرده بودم ولی دوست داشتم نظرات دوستان این کاره رو هم داشته باشم ک نتیجه خوبی هم برایم داشت!

این سیستم رو واسه محل کار جدیدم میخوام! (صبح تا ظهر) :green:
سیستم خونگیم و دفترم هم نزدیک ب همینه ولی اینبار یخوره با حساسیت بیشتری با کمک شما دوستان عزیز انتخاب کردم!

و...

تصمیم من تا این لحظه::)

CPU: i7 960=650t
MB: Giga x58 UD7= 450t
Ram: 2ta triple 6G corsair= 600t
Vga: Quadro 4800= 2,500t
Master HDD: SSD 128G= 450t
other HDD: 1tra Western Black= 120t
Power: 1035 green= 190t
Case: Infinity green= 110t
Monitor: 2ta 2286L LG LED= 580t
Tablet: centiq 19" ya intuse A4= 2,000 ya 650t
(البته خدا کنه همشون گیرم بیاد و مجبور ب تغیرشون نشم) :sad:

نظر شما؟؟؟؟ :cool:

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
سیستم خوبیه ، پیشاپیش مبارک باشه.

هر کدوم نبود ، میتونی سفارش بدی تا از خارج برات وارد کنن.مثلا همین گرافیک فکر نکنم الان تو ایران پیدا بشه.بهترین شرکتی که برای خرید این گرافیک میشناسم آلبالو کامپیوتر هست که اونا هم وارد میکنن.

برای تبلت هم لینک زیر رو ببین ، دوست عزیز زحمتشو کشیده:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=143131

راستی نگفتی کارات در چه حد هست.انیمیشن بلند یا تیزر و ...

stk9d

New Member
سیستم خوبیه ، پیشاپیش مبارک باشه.

هر کدوم نبود ، میتونی سفارش بدی تا از خارج برات وارد کنن.مثلا همین گرافیک فکر نکنم الان تو ایران پیدا بشه.بهترین شرکتی که برای خرید این گرافیک میشناسم آلبالو کامپیوتر هست که اونا هم وارد میکنن.

برای تبلت هم لینک زیر رو ببین ، دوست عزیز زحمتشو کشیده:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=143131

راستی نگفتی کارات در چه حد هست.انیمیشن بلند یا تیزر و ...

ممنون دوست عزیز

کاری هم ک قرار با این سیستم انجام بشه چند تا انیمیش کوتاه هست ولی با کیفیت بالا! :wink:

stk9d

New Member
سیستم خوبه
ولی به نظر من به جای

3 تا هارد 320 بذار که هر سه تاشو raid 0 کنی اونطوری خیلی سرعتش فرق می کنه

ولی هارد اصلی سیستم SSD
این هارد SSD سرعتش تقریبا از raid بیشتره!
بهش میگن هارد جامد! :neutral:

آخرین ویرایش:

sunsoon

Member
:shock:اقا كيو ديدي با اي سون بازي كنه
چرا كفران نعمت ميكنيد بابا
جان مادرتون نگيد اي سون براي بازي

هركي ميخواد بازي كنه اي سونشو براي من بياره من براش يه كنسول بازي ميخرم
:neutral:

جدیدترین ارسال ها

بالا