سیستم برای کارهای حرفه ایی سه بعدی و ...

stk9d

New Member
درود ب همه دوستان :cool:
من از دوستان اهل فن میخوام ک بیان و نظر و پیشنهاد خودشون رو برای خرید یه سیستم برای کارهای حرفه ایی سه بعدی و ... (جلوه های ویژه) بدهند!

+ لوازم جانبی مورد نیاز مثل Tablet و ...

هر چی حرفه ای تر و گرون تر بیتر (1-10 میلیون) :green:

ب محدودیت قیمت کلی هم فکر نکنید !
(البته اگه قیمت حدودیه هر کدوم رو بزنید بازم خوبه)

pclord

کاربر متخصص
برای سخت افزار یه آدرس برات میفرستم،اونجا در خواست بدی بهتره.البته اگه واقعا بخوای بگیری.

فقط یه پیشنها بهت میکنم،گرافیک رو حتما کوادور یا Firepro بردار.اگه کسی بهت گفت به دردت نمیخوره و از این حرفا گوش نگیر و اگه میخوای پشیمون نشی حتما همین که گفتم رو بگیر.

مثل این که نام کاربریت فعال نیست،نمیشه برات پیغام داد.برو توی انجمن p30world تو بخش سخت افزار و قسمت مشاوره و راهنمایی برای خرید سیستم ،درخواستت رو بگو تا راهنماییت کنن.

موفق بابشی.

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
به نظر من با همچین سرمایه ای که داری
در درجه اول و دوم برو به سمت Mac
در درجه سوم اگه با مک حال نمی کنی برو PC

گرافیک هم همونطور که دوستمون گفتن فقط فقط Quadro بگیر
رم DDR3 بگیر
مادربرد به نظر من Asus بگیر که 24 گیگ رم هم جواب بده
هارد می تونی یکی SSD بگیری واسه ویندوزت و بهدش اگه حجم بالا برات مهم هست هارد Sata بگیر ولی Raid کن اگه حجم هم برات مهم نیست همون هارد SSD بگیر ولی بازم Raid کن
یک کارت صدای خوب هم برای همه کارها مفید است
انتخاب کیس و کولبنگش خیل خیلی تاثیر داره
پاور گرین یا کولر مستر

gon4431

Member
سلام ببین این کیس بدردت میخوره؟

ماذربورد : ASUS - P6T Deluxe V2 400,000 toman
سی پی یو : core i7 930 8mb quad core socket 1366 325,000toman
رم : crosaier 2x2g 1600 160,000toman
هارد : hard 1 trabyte segate 105,000
گرافیک : ati 5970 2gb ddr5 256 bit 480,000toman
پاور : power GREEN 1235B قیمت 205 هزار تومان
فن سی پی یو : cooler master قیمت : 90 هزار تومان

قیمت تمام شده این کیس حرفه ای : یک میلیون و 765 هزار تومان نا قابل فقط کیس میشه . ولی معرکه است تو نمیری
. باقی چیزها دیگه سلیقه ای میشه
حال میکنه آدم با این سیستم کار کنه . :cool:

pclord

کاربر متخصص
ماذربورد : ASUS - P6T Deluxe V2 400,000 toman
سی پی یو : core i7 930 8mb quad core socket 1366 325,000toman
رم : crosaier 2x2g 1600 160,000toman
هارد : hard 1 trabyte segate 105,000
گرافیک : ati 5970 2gb ddr5 256 bit 480,000toman
پاور : power GREEN 1235B قیمت 205 هزار تومان
فن سی پی یو : cooler master قیمت : 90 هزار تومان

قیمت تمام شده این کیس حرفه ای : یک میلیون و 765 هزار تومان نا قابل فقط کیس میشه . ولی معرکه است تو نمیری
. باقی چیزها دیگه سلیقه ای میشه
حال میکنه آدم با این سیستم کار کنه . :cool:

با پولی که میخواد هزینه کنه اصلا این سیستم براشون مناسب نیست. این سیستم بیشتر برای یک گیمر مناسب هست.برای یه سه بعدی کار حرفه ای حداقل 24 گیگ رم و یک گرافیک کوادور یا Firepro لازم است و همچنین یک سی پی یو 6 هسته ای .

gon4431

Member
با پولی که میخواد هزینه کنه اصلا این سیستم براشون مناسب نیست. این سیستم بیشتر برای یک گیمر مناسب هست.برای یه سه بعدی کار حرفه ای حداقل 24 گیگ رم و یک گرافیک کوادور یا firepro لازم است و همچنین یک سی پی یو 6 هسته ای .
===========================================
ولی فکر کنم . زیادی داره تخیلی میشه .
کاش میشد برای این 24 گیگ رم پیشنهادی بقیه قطعات رو هم مینوشتی . هم از نظر هماهنگی و در کل آیا واقعا می توان از تمام قدرت اون استفاده کرد ؟
برامون یکم واضح تر توضیح بدین با تشکر .

pclord

کاربر متخصص
===========================================
ولی فکر کنم . زیادی داره تخیلی میشه .
کاش میشد برای این 24 گیگ رم پیشنهادی بقیه قطعات رو هم مینوشتی . هم از نظر هماهنگی و در کل آیا واقعا می توان از تمام قدرت اون استفاده کرد ؟
برامون یکم واضح تر توضیح بدین با تشکر .

من زیاد از سخت افزار نمیدونم، در مورد استفاده از 24 گیگ رم باید اولا حتما از ویندوز 64 بیت استفاده کنن و در مورد مچ شدن قطعات هم باید در انجمن پی سی ورد تو همون قسمتی که گفتم درخواست بدن تا اونایی که واردن بهش کمک کنن.

این سیستم تخیلی نیست،تازه یک سیستم ضعیف هم هست البته برای انیمیشن های بلند و سنگین.

نمیدونم شما با برنا مه های سه بعدی کار کردین یا نه،اما من هر روز دارم کار میکنم و میدونم که 24 گیگ رم زیاد نیست و حتی شاید بعضی وقتا کم هم بیاره.

در مورد باقی قطعا من سی پی یو شش هسته ای ها رو از مدلشون خبر ندارم،اما مطمئنا سی پی یو 6 هسته ای در رندر فوق العاده عمل میکنن.مادربورد هم بهتره مادربوردی برداری که بتونه از 24 گیگ رم استفاده کنه و از sata 3 و usb 3 هم پشتیبانی کنه.

من الان دیدم یکی از بچه ها این سیستم رو بهشون پیشنهاد دادن:

CPU : I7 960 640000
M.B : GIGABYTE X58A-UD7 460000
RAM : 3X2GIG CORSAIR DOMINATOR DDR3 1866 CL8 310000
VGA : LEADTECH QUADRO FX3800 2400000
HDD : 3XSAMSUNG F3 500 RAID5 150000
PSU : GREEN GP885 140000
CASE : CM690 100000
CPU COOLER : TOWER 120 EXTREME 48000
DVD : HP 1270 34000
LCD : 3XSAMSUNG XL2370 1200000

اگه میتونی بیشتر هزینه کنی گرافیک رو مدل بالاتر بگیر ، مثلا 5600

رم رو حتما بیشتر بردار ،یکی از بچه ها در استفاده از درخت توی تری دی مکس در حالی که 12 گیگ رم داشت بازم کم آورد به خاطر همین پیشنهاد بالا دادم.

سی پی یو رو هم همون طور که گفتم صبر کن 6 هسته ای ها وارد بازار بشن و بعد بگیر.

stk9d

New Member
به نظر من با همچین سرمایه ای که داری
در درجه اول و دوم برو به سمت mac
در درجه سوم اگه با مک حال نمی کنی برو pc

گرافیک هم همونطور که دوستمون گفتن فقط فقط quadro بگیر
رم ddr3 بگیر
مادربرد به نظر من asus بگیر که 24 گیگ رم هم جواب بده
هارد می تونی یکی ssd بگیری واسه ویندوزت و بهدش اگه حجم بالا برات مهم هست هارد sata بگیر ولی raid کن اگه حجم هم برات مهم نیست همون هارد ssd بگیر ولی بازم raid کن
یک کارت صدای خوب هم برای همه کارها مفید است
انتخاب کیس و کولبنگش خیل خیلی تاثیر داره
پاور گرین یا کولر مستر

مک رو هم در نظر داشتم و خودم تمایل داشتم ولی بدلایلی بیخیالش شدم ک یکیش گارانتی و خدمات و ... بود

کاشکی ی پکیج سیستم پیشنهاد میدادی! :-?

stk9d

New Member
و ممنون از همه دوستان
دارم بررسی میکنم!

و تا حدود زیادی با pclord موافق هستم!
خودمم همچین با سخت افزار نا آشنا نیستم! :cool:
ولی دوست دارم نظر دوستان رو هم بدونم!
راستی کسی قیمت کارتهای Quadro رو میدونه؟

pclord

کاربر متخصص
و ممنون از همه دوستان
دارم بررسی میکنم!

و تا حدود زیادی با pclord موافق هستم!
خودمم همچین با سخت افزار نا آشنا نیستم! :cool:
ولی دوست دارم نظر دوستان رو هم بدونم!
راستی کسی قیمت کارتهای Quadro رو میدونه؟

در حال حاضر کسی از قیمتهای زور باخبر نیست.باید با شرکت آلبالو کامپیوتر تماس بگیرین تا قیمت های روز رو بهت بدن.
چون استفاده کنندگان این کارت گرافیک ها فقط cg کارا هستن و گران هم هستن تو ایران پیدا نمیشه و باید از آلبالو کامپیوتر سفارش بدین تا براتون وارد کنن.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
دوست من شما یه سقف قیمت دقیق مشخص کن ...
من می تونم یه کارت گرافیک بهت پیشنهاد بدم 3 میلیون تومان اما شاید نتونی این چنین سیستمی رو ببندی

اگر یه سقف دقیق برای من مشخص کنی من برات یه سیستم خیلی عالی پیشنهاد میکنم
اما بعضی قطعات رو شاید نتونی مستقیم از ایران گیر بیاری و باید دست به دامن قطعه فروشی های خارج از کشور بشی

موفق باشید

stk9d

New Member
دوست من شما یه سقف قیمت دقیق مشخص کن ...
من می تونم یه کارت گرافیک بهت پیشنهاد بدم 3 میلیون تومان اما شاید نتونی این چنین سیستمی رو ببندی

اگر یه سقف دقیق برای من مشخص کنی من برات یه سیستم خیلی عالی پیشنهاد میکنم
اما بعضی قطعات رو شاید نتونی مستقیم از ایران گیر بیاری و باید دست به دامن قطعه فروشی های خارج از کشور بشی

موفق باشید

6-7 تومن کافیه؟ :green:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
6-7 تومن کافیه؟
خدا نصیب من هم بکنه
عجب مایه ای
می گم پایه ای یک استودیو یزنی و من فقط پشت سیستم ت بشینم

خدایی پشت سیستم 6 تومنی بسی لذت داره
دقیقا !!

خب حالا در مورد سیستم پیشنهادی شما :

خداییش مچ کردن قطعات یکم سخته . آخه وقتی این همه پول قراره برای یه سیستمی بشه باید بهترین کارایی رو داشته تو قیمت و قطعات خودش . قطعات رو با توجه بنچ مارکهای مخصوص سیستم های کاری گرفتم نه سیستمهای بازی . پس تاکید میکنم این سیستم فقط برای کار گرافیک ساخته شده نه بازی . در بازی اصلا انتظاری نداشته باشین خصوصا از گرافیکش

cpu:
پیدا کردن سی پی یو زیاد سخت نبود . غیر از xeon ها تقریبا در 95 درصد موارد یک سی پی یو با اقتدار در بالای تمام بنچ مارک ها ایستاده : Intel Core i7 Extreme Edition 980X
معماری 32 نانومتری این سی پی یو باعث میشه کمتر برق مصرف کنه و کمتر داغ بشه ، همچنین ساختار 6 هسته ای با امکان پردازش 12 thread به طور همزمان ، به معنای کلمه یه هیولا ازش ساخته .
خوشبختانه در جعبه این سی پی یو یک خنک کننده بسیار عالی وجود داره که دیگه لازم نیست براش یک خنک کننده مجزا و قوی بگیرین . کاری که من همیشه انجام میدم

IMG_8900.jpg

mother borad:
قطعا با corei7 ها گزینه های ما به motherboard های خاصی محدود میشه . اما عجب گزینه هایی ! بین دو چیپست p55 و x58 برای کنترل کننده مادربورد ، x58 قطعه گرون تر و با کارایی بالاتره . من هم یکی از mother board های x58 دار رو انتخاب کردم : ASUS Rampage II Extreme
اول خیلی وسوسه شدم برم سراغ مادربردهای مخصوص worksation تا یک مادربودر مخصوص بازی . اما با مقایسه بنچ مارکها این مادربورد رو برداشتم . چون عملا در کولینگ بهتر از بعضی مادربوردهای wokrsation با برندهای عجیب و غریب بود

ASUS%20Rampage%20II%20Extreme.jpg

ASUS%20Rampage%20II%20Extreme.jpg

Graphic Card :
مشکل ترین قسمت کار ! هنوز هم خیلی از کسانی که گرافیک کار میکنند زیاد با کارت گرافیک های مخصوص کارهای سه بعدی و صنعتی آشنایی ندارند . این گرافیک ها از لحاظ سخت افزاری خیلی وحشتناک نیستند . همون گرافیک های مخصوص بازی هستند که در چند قسمت تغییراتی در معماریشون داده شده و برای پردازش های سنگین بهینه شده اند و صد البته درایورهای نوشته شده برای این گرافیک ها بسیار بسیار عالی هستند.
nvidia در این کارتها سری quadro رو داره و ati هم سری fire pro .
مثل همیشه کارتهای ati از لحاظ سخت افزاری به مراتب قوی تر از nvidia است اما در بنچ مارکها به طرز باور نکردنی quadro ها جلوتر بودند . البته نه همیشه و در هر برنامه ای

به طور کلی در نرم افزار های شرکت ادوبی مثل پریمایر ، فتوشاپ ، افترافکت و ... quadro ها این قدر خوب عمل میکردند که firepro ها حرفی برای گفتن نداشتن . علتش هم نوشتن درایورهای اختصاصی برای محصولات این کمپانی است . یعنی همکاری این دو شرکت باعث یک ائتلاف نرم افزاری - سخت افزاری شده . در وب سایت هر دو شرکت محصولات شرکت همکارشون پیشنهاد میشه.
در زمینه open GL هم quadro ها یه قدم جلوتر از fire pro ها بودند اما در directX محصولات ati جلوتر بودند.
اما در نهایت من کارت گرافیک رو از سری quadro انتخاب کردم : NVIDIA QuadroFX 4800

565057.jpg

Ram :
اینم خیلی سخت بود انتخابش از سه برند ocz ، cursair و kingeston سه نوع رم خیلی خفن بودن که هر کدوم برای خودشون غولی بودند اما در نهایت ocz انتخاب شد.
OCZ Platinum XTC 1600 MHz
که رم سه کاناله است و در هر کانال یک رم 2 گیگابتی است . مجموع رم در پکیج 6 گیگابایت میشه
که می تونین دوتا از پکیج ها رو کنار هم قرار بدین یعنی 2x3x2gB که مجموعا میشه 12 گیگابایت رم

small_7.jpg

hard drive :
اینم یکی دیگه از قطعاتی که اصلا بهش توجهی نمیشه . من اطمینان کامل یه هارد مد نظر داشتم و وقتی ینچ مارکها رو نگاه کردم صحت انتخابم تایید شد : Western Digital Caviar Black 1TB/2TB
من برای این سیستم از معماری Raid برای چینش هاردها استفاده کردم . از raid 1
دو هارد مشابه با اندازه یکسان رو وقتی Raid 1 کنی ، ظرفیت نهایی به اندازه یک هارد میشه اما مزیتهاش افزایش سرعت خواندن و همچنین backup به صورت ریل تایمه . چون اطلاعات در هر دو هارد نوشته میشه و از هر دو هارد خونده میشه و اگر یکی از دیسکها به هر نحوی خراب شد اطلاعات رو هارد دیگه موجوده
میشد به جای Caviar Black از هاردهای سرور همین کمپانی موسوم به raptor هم استفاده کرد . سرعت خیلی بالاتری دارند( تا 15000 دور بر دقیقه) اما حجمشون خیلی کمتر از هاردهای معولیه . تا اونجایی که من اطلاع دارم حجیم ترینشون 400 گیگابیته و البته قیمتشون هم خیلی بالاتره .
به نظر من برای یک سیستم worksation که هم حجم اطلاعاتش خیلی زیاده و هم سرعت لازم داره ، Caviar Black ها بهترن

label.jpg

power
چون quadro ها تا 170 وات !! برق مصرف میکنند و سی پی یو هم با وجود فناوری 32 نانومتری باز هم برای خودش حسابی برق مصرف میکنه . این نکته رو هم در نظر میگیرم که شما شاید تا 4 تا هارد 2 ترابایت بخوای روی سیستمت بذاری و این در زمان شروع به کار برق زیادی از سیستم میکشه ، یک پاور قوی و قابل اعتماد مورد نیاز شماست البته لازم نیست خیلی بالا باشه چون فعلا یک گرافیک بیشتر ندارید.
Cooler Master 700W - Silent Pro

CoolerMaster_RS-600-AMBA-D3.jpg

case :
خیلی کیس های گرون قیمت و واقعا تاپ میشه معرفی کرد اما یک نکته رو همیشه باید یادمون باشه : لزوما گرون قیمت بودن به معنای عالی بودن نیست . نمونه ی بارزش کیسیه که می خوام پیشنهاد بدم . برندهای cooler master و green کیس های واقعا فضایی دارن . مثلا 300 تومان قیمت کیس خالی ! خوب البته باا یک سیستم خنک کننده فوق العاده و البته دیزاین ظاهری عالی
اما به نظر من لازم نیست این قدر پول داده بشه برای یک کیس
کیس green magnum v2 یک کیس 60 هزار تومانیه اما تمام فاکتورهای یک کیس فوق العاده رو داره . 100 درصد کاراییش به کیس های گران قیمت و فوق العاده رده بالا نمی رسه اما اگر کمی توی چیدمان کیس دقت کنیم میتونیم کارایی فوق العاده ای باهاش داشته باشیم

در نهایت سیستم نهایی میشه :
CPU Intel Core i7 Extreme Edition 980X | 1,530,000t
Mother Board ASUS Rampage II Extrem | 540,000t
Graphic Card NVIDIA QuadroFX 4800 | 2,100,000t
RAM OCZ Platinum XTC 1600 MHz (3x2x2GB | 800,000t
Hard Drive 2x Caviar Black 1T | 240,000t
Power Cooler Master 700W - Silent Pro | 180,000t
Case green magnum v2 | 60,000t

که قیمت نهایی چیزی حدود 5.450.000 تومان میشه .
بازم تاکید میکنم اگر قطعات رو از خارج از کشور تهیه کنی حداقل 400 تومن ارزون تر پات در میاد ... این تقریبا میشه گفت بهترین سیستمیه که با این بودجه میشه سرهم کرد

دوستان اگر سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

یه سوال میشه مادربردی انتخاب شود که پشتیبانی 2 تا سی پی یو رو داشته باشه؟ اونوقت این سیستم رویایی میشه:shock::cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا