سیستم با Core i7 برای تری دی مکس

ali_118

کاربر VIP
news_corei7-965-266-01_full.png

سلام

بعد از مدتی تحقیق ناقص و مختصر به این نتیجه رسیدم که سی پی یو های Core i7 سری 900 با مین های چیپست X58 جزو بهترین گزینه ها برای کارهای گرافیکی از جمله تری دی مکس هستن و علاوه بر من خیلی از دوستان دیگه هم به دنبال چنین انتخابی هستند

عنوانی که برای این تاپیک انتخاب کردم بیشتر برای راه افتادن کار استاتیدی هست که در جستجو یا مستقیما در بخش سخت افزار به این تاپیک میرسن

بعد از انتخاب سی پی یو سری 900 از Core i7 که به علت اختلاف قیمت های نجومی مستقیما با بودجه فرد ارتباط داره نوبت به انتخاب مین برد میرسه
برای مادربرد گزینه های زیادی وجود داره، قیمت های متفاوت و امکاناتی که شاید هرگز به کار نیاد

اول از همه میخوام سقف بودجه رو به طور مثال برای یک کیس با تمام متعلقات 1 میلیون و 500 هزار تومان تعیین کنم که برای یک سیستم گرافیکی به درد بخور تقریبا حد اقل بودجه محسوب میشه

سی پی یو 920 یا 930 یا هر چیز دیگه ای که متناسب با بودجه ی انتخابی باشه

برای مادربرد تنها اولویت 6 اسلات حافظه هست که قابلیت کار با دو سری رم سه کاناله رو داشته باشه

برای رم هم حد اقل یک مدل 3x2 از یک برند معتبر

هارد هم فکر میکنم دو تا هارد 500 گیگ در حالت Raid 0 هم سرعت مورد نیاز رو تامین میکنه و هم ظرفیت مورد استفاده ( البته در یک سیستم حرفه ای نمیشه منکر تاثیر استفاده از هاردهای SSD شد )

درایو های اپتیک هم اصولا چیزی نیست که بخواد روی قیمت تاثیر داشته باشه، یه دی وی دی رایتر معمولی کفایت میکنه تا زمانی که با افزایش بودجه سیستم به یک کمبو یا یه BD رایتر مجهز بشه

کارت گرافیک هم اگه کارتهای ارزان قیمت FirePro از ATI در دسترس باشه که میشه گفت بهترین انتخابه

بعد از اون هم با توجه به قطعات انتخابی یک پاور کم صدا و یک کولر موثر و کم صدا و یک کیس خنک برای سیستم انتخاب میکنیم

امیدوارم امروز بحث هایی که در این تاپیک صورت میگیره بتونه به یک مرجع نسبتا به روز برای کسانی که قصد تهیه سیستم با Corei7 9XX دارن تبدیل بشه، و چه جایی بهتر از مجید آنلاین که علاوه بر متخصصین سخت افزار اساتید گرافیک کامپیوتری هم دور هم جمعند :cool:

آخرین ویرایش:

ali_118

کاربر VIP
خب اولین گام برای انتخاب مادربرد انتخاب برند هست

بعضی ها روی برند های خاصی تعصب دارند، بعضی ها تجربه ی مثبتشون باعث میشه به برند خاصی علاقه مند بشن
و گاهی بنچمارک ها از بعضی مدل ها از برند های ناشناخته اونقدر موفق عمل میکنه که اون مدل به طور خاص برتری خودشو ثابت میکنه و باعث دید مثبت به سایر محصولات اون تولید کننده میشه

برای مادربرد بحثم با یه فروشنده به جایی کشید که از اینو نگیر و اون خوب نیست و اینا به این نتیجه رسید که اصلا X58 نگیر، کلا i7 سری 900 رو بیخیال شو ، مین رو P55 بگیر
blinksmiley.gif

اول از همه میخوام که دوستان با توجه به عقیده ی خودشون که آیا اورکلاک برای یک سیستم زیر بار پردازشی سنگین واقعا نیاز هست یا خیر مادربردی رو با قیمت متناسب با بودجه انتخابی پیشنهاد کنند

آخرین ویرایش:

abizaki

Member
بنده این سیستم رو پیشنهاد می کنم:
CPU:Core i7-930
Main: ASUS P6T
RAM: 3*2 DDR3 1333 Kingston
VGA:نمی دونم اینو خودتون می دونین.

جدیدترین ارسال ها

بالا