سیستم بالا و باز هم دردسر

Ultra3D

Well-Known Member
سلام بچه ها
من یک 6 ماهی که این سیستم رو خریدم و تازگی ها ازش کار می کشم و زیر فشار می مونه
ولی ازش راضی نیستم ... بال این که کارت گرافیکی قوی و رم نسبتا ً خوبی داره ولی باز هم تو صحنه هایی که خیلی هم شلوغ نیست error می ده و می خواد که save کنه
مثلا دیگه یک آشپزخونه مدرن رو کار می کنم و توش وسایل آشپزخانه Archmodel رو می زارم دیگه سیستم به حد بحرانی می رسه و وقتی که دوربین رو حرکت می دم دقیقه به دقیقه error می ده و اعصابم رو خراب می کنه
این سیستم چه مرزشه آخه!!:mad:
چی شو باید ارتقا بدم تا آدم شه!:green:

cpu: AMD Phenom2 X4 965 3.4 GH.z
motherbord: DFI lanparty 790FXB-M3H5
Ram: 4GB DDR3 Doul corsair
VGA: 2GB DDR3 4850X2 sapphire
HDD: 500GB 7200 baracoda seagat
Power: 885W real Green
case: Magnom Black Green
Monitir: LG W2286L

mhj

New Member
سلام بچه ها
ولی ازش راضی نیستم ... بال این که کارت گرافیکی قوی و رم نسبتا ً خوبی داره ولی باز هم تو صحنه هایی که خیلی هم شلوغ نیست error می ده و می خواد که save کنه
مثلا دیگه یک آشپزخونه مدرن رو کار می کنم و توش وسایل آشپزخانه Archmodel رو می زارم دیگه سیستم به حد بحرانی می رسه و وقتی که دوربین رو حرکت می دم دقیقه به دقیقه error می ده و اعصابم رو خراب می کنه

شاید مشکل از cpu باشه معمولا cpu های amd خیلی زود داغ می کنه چرا cpu اینتل نگرفتی اون بهتر بود

mhj

New Member
سلام بچه ها

شاید مشکل از cpu باشه معمولا cpu های amd خیلی زود داغ می کنه چرا cpu اینتل نگرفتی اون بهتر بود

pclord

کاربر متخصص
اگه توی ویوپورت گیر میکنه و ارور میده ، اول کارت گرافیک کم داری بعد هم رم . cpu خیلی کم نقش داره، cpu توی رندر نقش بیشتری داره.

اصلا مشکل سخت افزاری نیست
2 گیگ رم دارم
کارت گرافیک 512
که من هم یه اشپزخونه ی مدرن و بسیار سنگین کار می کردم کند بود ولی ارور نداشت مشکل شما نرم افزاری یه چیزی رم و گرافیکت رو می خوره یا نرم افزارت بده مکست رو عوض کن ..../

Ultra3D

Well-Known Member
اگه توی ویوپورت گیر میکنه و ارور میده ، اول کارت گرافیک کم داری بعد هم رم . cpu خیلی کم نقش داره، cpu توی رندر نقش بیشتری داره.

ای بابا کارت گرافیک که 2 گیگ هست و 400 هزار تومن خریدم و رم هم 4 گیگ هست و با رم مجازی به 6 می رسه

ویندوزم XP 64 bit هست و مکس 2009 64 بیت و وی ری Sp2 هست

فقط به نظرم خودم سیستم کولینگ سیستم ضعیف هست ولی باز هم دلیل این error ها نمی شه!!

sharktech

کاربر فعال
به نظر من که سیستم های جدید مفت نمی ارزن !!!!

سیستم خودم p4 هست و تقریبا ماله 8 سال پیشه اما خداییش از خیلی از سیستم های جدید خیلی قویتره.

سیستم های جدید فقط در اعداد و ارقام خیلی قوی به نظر میرسن اما توی کارایی مثل یه تبل تو خالی هستن !!!!

در ضمن cpu های intel خیلی قویتر از amd هستن این تجربه رو طی سه چهار سال تو زمینه سخت افزار کسب کردم.

در ضمن یکی از بخش های مهم که کم بودنش در کارکردcpu و کارت گرافیک تاثیر داره کمبود رم هست, رم هر چقدر بیشتر باشه بهتره.

یه چیزی هم بگم مچ بودن قطعات یکی دیگه از راه های افزایش سرعت سیستمه.

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
ای بابا کارت گرافیک که 2 گیگ هست و 400 هزار تومن خریدم و رم هم 4 گیگ هست و با رم مجازی به 6 می رسه

ویندوزم xp 64 bit هست و مکس 2009 64 بیت و وی ری sp2 هست

فقط به نظرم خودم سیستم کولینگ سیستم ضعیف هست ولی باز هم دلیل این error ها نمی شه!!

2 گیگ بودن گرافیک زیاد کمکی نمیکنه، گرافیک شما گرافیک مخصوص گیم هست ، توی همین چند روز گذشته در مورد کارت گرافیک ها مخصوص تر دی مباحث خوبی گذاشته شد، حتما اونا رو بخون، کمکت میکنه.

موفق باشی.

Ultra3D

Well-Known Member
خوب چی کار کنم
وقتی می خواستم کارت گرافیک رو بخرم از وجود کارت گرافیک های Fir pro , qoudro کلا ً بی خبر بودم و کارت گرافیک رو هم مستقیما ً از خود شرکت وارد کننده و گارانتی کننده خریدم و اولش می خواستم که 4890 oc بخرم و وقتی گفتم بهشون که کارت گرافیک رو برای مکس می خوام با جدیت تمام بهم گفتن که این 4850X2 برای مکس و رندر هست و من خام هم قول خوردم حالا دور و ور همین 400 تومن کارت گرافیک work station رو سراغ دارین که کارایی خوبی داشته باشه!

درباره اینتل هم بگم که البته گرون هم هست و سیستم های Corei7 می تونه با این سری AMD رقابت کنه که البته نه تنها CPU ، بلکه دیگر قطعاتش هم گرون هستن

در ضمن اگه یک watercooling خوب براش بخرم به طور مداوم می تونه روی 4.5 گیگاهرتز فعالیت کنه و رندر بگیره
یک بار که با خنک کننده استانداردش رو 4 گیگاهرتز و ram روی 1600 بردم تقریبا ً سرعت رندر نزدیک 2 برابر شد ولی دما خیلی رفت بالا و زود برگردوندم سر جاش
البته تو فکرش هم هستم که خودم یک کولینگ خوب بسازم و طراحی هم کردم ولی فعلا ً وقت نمی کنم که بسازم( آخه ورق های مسی مخصوصش تو شهر ما نیست و باید از تبریز بخرم)

پیوست ها

• 10.jpg
    10.jpg
    112.7 کیلوبایت · بازدیدها: 13

جدیدترین ارسال ها

بالا