سي شارپ يا وي بي!!!

ehsanjoon

New Member
با سلام
يك سوال از دوستان داشتم :oops:
من مي خوام .net ياد بگيرم ولي نمي رونم سي شارپ بهتره يا وي بي.
ببينيد منظورم از همه نظره.يعني مي خوام زباني باشه كه با اون هر كار عاقلانه اي بشه انجام داد و ساده تر باشه بهتره.
و اينكه نمي دونم اينقدر دات نت دات نت مي كنن برا چيه؟همين دلفي خودمون مگه چشه!؟
در ضمن خواهشا اگه يك نفر استاد برنامه نويسي اينجا هستش به ما بگه چي كار كنيم!!!
نمي دونم من كه چند ساله برنامه نويسي كار مي كنم هنوزم اگه يه برنامه ي با ايده ي نو بهم مي دن نمي دونم چي كار كنم.
يعني از اول كه مي خواهيم يك پروژه ي بزرگ رو انجام بديم چه كارهايي لازمه انجام بديم.
آيا بايد از همون اول يه سري دستور رو كنار هم قرار دهم تا شايد برنامه كار كنه يا...؟
ازتون خيلي خيلي ممنونم

saman_sweden

Active Member
دوست عزيز
قبلا من در اين مورد توضيحات كافي داده ام
توي انجمن هست
متاسفانه خواستم جستجو كنم 450 نوع براي من موصوع داد

در هر حال بطور خلاصه بنويسم
سي شاپ ادامه همون ويژوال سي پلاس پلاس است
وب نت ادامه همون ويژوال بيسيك است
سي پلاس پلاس و در ادامه آن سي شاپ يه برنامه خيلي پيشرفته و قوي است و كلا براي پروژه هاي سنگين بكار ميره
ويژوال بيسيك و در ادامه آن وب نت براي برنامه هاي روزمره و سريع و كلا براي استفاده از فايلهاي تريد پارت خيلي خوبه و كار گرافيكيش نسبت سي پلاس پلاس و در ادامه آن سي شاپ ساده و در عين حال خيلي بهتر است
در ضمن براي برنامه نويسي بهتره هر دو را ياد بگيريد براي اينكه در بيشتر جاها مكمل همديگر هستند
آنچه مهم است برنامه ويژوال استوديو نت امكان تبديل شده به همديكر را دارد گه بايد از توي خود مايگروسافت برنامه كمكي را در اين مورد نصب كنيد
درضمن موقع نصب شما به هردو برنامه دسترسي داريد بهتره كه هردم را نصب كنيد
اگر برنامه را كامل نصب كننيد حدود 3 گيگا فضا لازم داره
در ضمن من ازدلفي سرشته آنچناني ندارم يه مبتدي بيش نيستم بهتره در اين مورد از استاد عزيز دوستمان آقا بابك بپرسيد
ولي كلا اينو بگم بورلند و مليكروسافت در برنامه هاي خودشان هر كدام الگوريتم خاص خود را دارند
و در پايان اضافه كنم اگر به برنامه سي پلاس پلاس بورلند دسترسي داريد روي اون كار كنيد تمام اين برنامه ها را بجيب ميگذاره حيلي برنامه كاملي است و بهتر از ويژوال استوديو نت است ولي قيمتش وحشتناك بالاست شركتها مي تونند بخرند براي فرد صرف نداره حدود 15 هزار دلار است البته كامل و كامل است

omidak

Active Member
سلام:
تمام زبانها .Net بجز C++ همه یکی هستند. VB.Net C# J# Delphi.Net
شما که دلفی کار میکنید بهتره با همون Delphi.Net کار کنید با اون شما میتونید طراحیه صفحه بکنید . میتونید برنامه هایه خود رو با .Net Compile کنید.
saman_sweden >
دوست عزیز زبان C# برایه این طراحی و ساخت شده که کسانی که با C کار میکنند و میخواهند برنامه هایه خیلی سریع بسازند و یا اینکه طراحی وب بکنند بتون از اون استفاده کنن.
همون طور که میدونید C++ برایه یک ساخت یک برنامه خیلی خیلی کوچولو کلی باید برنامه بنویسید. اما در C# شما همانند vb.Net میتونید خیلی راهت یک فرم باز کنید و .... و خیلی راهت Compile اش کنید
اگر دقت کنید میبینید که تمام Namespace ها و Assembly ها یکیه و هم چنین همه با C Compile میشن
مثل VBC
CSC
JVC
BCC

موفق باشید :wink:

saman_sweden

Active Member
omidak گفت:
سلام:
شما که دلفی کار میکنید بهتره با همون Delphi.Net کار کنید با اون شما میتونید طراحیه صفحه بکنید . میتونید برنامه هایه خود رو با .Net Compile کنید.
saman_sweden >
دوست عزیز زبان C# برایه این طراحی و ساخت شده که کسانی که با C کار میکنند و میخواهند برنامه هایه خیلی سریع بسازند و یا اینکه طراحی وب بکنند بتون از اون استفاده کنن.
همون طور که میدونید C++ برایه یک ساخت یک برنامه خیلی خیلی کوچولو کلی باید برنامه بنویسید. اما در C# شما همانند vb.Net میتونید خیلی راهت یک فرم باز کنید و .... و خیلی راهت Compile اش کنید
اگر دقت کنید میبینید که تمام Namespace ها و Assembly ها یکیه و هم چنین همه با C Compile میشن
مثل VBC
CSC
JVC

BCC

دوست عزيز قبل از درج مطالب قوانبن انجمن را لطفا بخونيد تا علم غيب نگوييد مجا Delphi.Net با استوديو نت يكي است

عيد نوروز را برايتان تبريك مي گويم

Peyman-Pop

Active Member
سامان جان عکس قشنگی‌ برای پروفایل خودت انتخاب کردی .

عیدت مبارک باشه .

سوال نداره قربون!!! بسته به پروژه ای که داری به عنوان برنامه نویس باید همه زبونی را بلد باشی اول! دوم هر کدوم که مناسبه کارت هست انتخاب کنی. مخصوصا در .Net Framework که اساسی چند تا زبونه VB, C#, Java# C#.NET, VB.NET را می طلبه. البته بعضی هاشون از نظر ورژن فرق کرده بیدن!
مخلص!

omidak

Active Member
saman_sweden گفت:
omidak گفت:
سلام:
saman_sweden >
مثل VBC
CSC
JVC

BCC

دوست عزيز قبل از درج مطالب قوانبن انجمن را لطفا بخونيد تا علم غيب نگوييد مجا Delphi.Net با استوديو نت يكي است

عيد نوروز را برايتان تبريك مي گويم
سلام:
بله من قوانين رو خوندم. اما فكر نميكنم حرف شما در اين مورد درست باشه ها :roll:
اگر يك سري به سایت Borland بزنید میبینید که توضیح داده که Compiler ای که بر رویه Delphi8 هست همون Compiler ای هست که هنگام نصب FrameWork نصب میشه.
و در ضمن Delphi8 برایه FrameWork زده شد که شما بتونید طراحیه ASP.Net هم بکنید

عید شما هم مبارک.

ehsanjoon

New Member
خيلي خيلي ازتون ممنونم
پس من سي شارپ رو ياد مي گيرم.
آيا كسي در مورد جاوا اطلاعاتي داره.مي گن خيلي قويه و با همه ي زبان ها فرق داره!!!
يه سوال ديگه(البته ببخشيد باز وقتتون رو مي گيرم) :oops:
اين برنامه ها براي كد نويسي ولي يك مهندس نرم افزار نبايد فقط كد نويسي بلد باشه.
منظورم اينه كه براي نوشتن يك پروژه اول لازمه پروژه تحليل بشه بعد الگوريتمش نوشته بشه و بعد...(به نظر من كد نويسي رو يك فرد عادي هم مي تونه انجام بده->مهندس نرم افزار كار مهم تر از كد نويسي داره)
خوب سوالم از اساتيد اينه كه ابزار يا كتابي براي اين كارها(تحليل پروژه طراحي الگوريتم ووو...)سراغ دارند.
اصلا آيا براي ساخت يك برنامه ي جديد بايد از همان اول شروع به كدنويسي كرد؟
راستي تا يادم نرفته در مورد ي شارپ چه كتابي بخونم خوبه؟(كلاس برم يا از help مايكروسافت استفاده كنم)
از همتون ممنونم
سال نوي همه مبارك

ehsanjoon

New Member
ببخشيد يادم رفت يه سوال ديگه
مگه اينطور نيست كه اگه قانون كپي رايت تو ايران تصويب بشه ديگه ويندوز طرفدار نخواهد داشت.
يعني چي يعني اينكه شايد در آينده اي نزديك برنامه نويسهاي دات نت تو ايران كله پا بشن و بايد به فكر برنامه نويسي لينوكس بود.
اين يه فرضيه است.به نظر شما چنين امكاني هست يا خير

معلومه جونم! شما درست فکر میکنی. منابع انگلیسی دارم همه جوره! می تونم یه حال اساسی بهت بدم!

omidak

Active Member
سلام:
یک Java هست که توسط Sun ساخته شده . که طرفداران زیادی نداره.
ولی یکی دیگه هست که توسط Microsoft ساخته شده . قدرت و همه چیز اش مشابه به C# و VB هست.
قدرت اونی هم که خود Sun زده. تعریفی نداره.

- شما بلدی و میدونی میخ و چکش و ... چطوری کار میکنه. اما شما میتونید باهاش یک در یا پنجره بسازید؟ این کار کار یک نجار هست.
شما ممکنه Code هایه برنامه نویسی رو بدونید. اما میتونید یک برنامه مفید و کار بردی بنویسید؟
این کار احتیاج به تمرین و تجربه و حرفه داره. کسی که اینا رو داشته باشه و بتونه یک چیز درست و حسابی بسازه. یک برنامه نویس هست :wink:

ehsanjoon

New Member
mohammadram جان اگه مي توني برام بفرست يا لينكش رو همين جا بذار.
[email protected]
yahoo messenger:esi_khadangi
يه چيز ديگه.
من شنيدم تو كانادا و ... جاوا بيشتر خواهان داره.
يا علي

[align=right]
اول از اقاي اميدك معذرت خواهي ميكنم (چونكه ايشان من رو با برنامه نويسي اشنا كردند)
براي اينكه با نظر ايشون در مورد جاوا موافق نيستم
به نظر من تنها زبانهاي ماندگار دنيا سی و جاوا هستند
برای اینکه الان بیشتر برنامه نویسی ها بر روی وب متمرکز شده است
وبنا بر این بزرگترین مشکل ناهماهنگی
سیستم عاملهاست .الان بزرگترین مشکل برنامه نویسها
این است که برنامه ای بنویسند که در هرسیستم عاملی اجراشود
وتنها زبانی که میتواند این کار را انجام دهد جاوا است
که برنامه نوشته شده با ان را میتوان بر روی هر سیستم عاملی میتوان اجرا کرد
این زبان به زبان سی شباهت دارد
وسرعت برنامه های ان بسیار بالاست
مثل کنترل پنل ای میل یاهو
که با اپلتهای جاوا نوشته شده
اگر میخای سرمایه گزاری عمری بکنی جاوا یاد بگیر
َدر مورد الگوریتم هم يو ام ال رو توصيه ميكنم
لازم به ذكره كه طراحي سيستم مشكلترين قسمت برنامه نويسي است
اگه اين متن مشكل املايي يا مشكلات ديگه داره ببخشيد
سال نو مبارك

omidak

Active Member
سلام:
SherlockHolmes عزيز یک سری اشتباهاتی در صحبتهات بود که میگم.:
1. زبان ماندگار دنیا VB هست. ( این حرف من نیست. تحقیقات نشون داده )
2. زبانی که رویه تمام سیستم عامل ها اجرا میشه C هست.
زبان Java با C ساخته شده. درواقع همه چیز با C ساخته شده.
3. زبان Pascal نیز که توسط borland ساخته شده نیز به تمام سیستم عامل ها ترجمه میشه.
و خیلی خیلی خیلی قدیمی تر از Sun و خوده Java هست.
در ضمن علت ماندگار بودن Java رو از نظر شما متوجه نشدم. شما گفتید که علت متمرکز بودن برنامه نویسها بر رویه وب هست.
اگر اینه که الانه تمام زبانها در .Net میتونن برنامه نویسی تحت سرور داشته باشند و میدونید که چه قدرتی داره. و در مورد تفاوت ها هم یک بحث 200 پاسخی در برنامه نویسی در سرور هست که میتونی مطالعه کنید.
کل یاهو هم با YScript ساخته شده که مخصوص خوده Yahoo هست.
یه بخش هاییش هم ASP هست.
سرعت Java هم خیلی پایینه. اینو میتونم با آزمایش عملی بهت نشون بده. خیلی خیلی کم تر از .Net و Delphi هستش. :wink:
جاوا یک خورده باید روش کار بشه که نمونه ای که Microsoft ساخته کاملاً بی نقصه :wink:
و کاملاً مشابه به C# و J# هستش :wink:
سال خوبی داشته باشید :wink:

ehsanjoon

New Member
خيلي خيلي ممنونم
ولي چرا در مورد كتاب كسي كمكم نمي كنه!!!؟
كتابي براي مديريت پروژه طراحي الگوريتم يا ... نمي شناسيد؟
آقاي هولمز مي تونين در مورد يو ام ال كمي توضيح دهيد؟
يا علي
سال نو مبارك

UML میاد و در مورد طراحی یک نرم افزار از ابتدا تا انتها صحبت میکنه. به اصطلاح یه تکنیک برای پیکربندی و طراحی نرم افزار مورد نظر است. یه کتاب هم به انگلیسی دارم. درباره الگوریتم هم یه کتاب به انگلیسی هست.

سلام
سعي ميكنم شما را تا اونجايي كه ميتونم راهنمايي كنم
1:در مورد انتخاب زبان برنامه نويسي در مورد وي بي شك نكن به دليل اينكه تو با وي بي و مشتقاتش ميتوني هر كاري بكني(واقعا هر كاري كه مي خواهي)
به جز دسترسي به سخت افزار(كه البته اصلا لازم هم نيست
اما در مورد يو ام ال به نظرم الان سرمايه فكريت رو بزار روي برنامه نويسي
اما در مورد يو ام ال ميتوني با نصب كردن microsoft visio از يو ام ال در وي بي استفاده كني
كاربرد اصلي يو ام ال در پروژه هاي بزرگ است و براي
اينكه دوباره كاري نشود و از اول همه چيز پيش بيني شود استفاده ميشود
در مورد كتاب هم يك كتاب ناقوس چاپ كرده مثل بقيه كتاباش از وسط شروع ميشه و براي مبتدي ها چيزي
گفته نميشه ولي اگه نص كتابش رو چاپ كرده بود ميتونه كمك خوبي بهت باشه

دوست خوبم اقاي اميدك
اول اينكه در سالار بودن مايكروسافت شكي نيست
دوم اينكه من طبق فرموده شما ويژوال بيسيك شروع كردم و از اون كاملا راضي ام اما جاوا به دليل virtual machin بودنش ميتونه در هر سيستم عاملي اجرا بشه
دوم اينكه با بخشي از جاوا (اسمش يادم رفته) ميشه براي حتي يخچال وموبايل هم برنامه نوشت اين هم از قدرت
در مورد سرعتش هم هيچ راه اثباتي ندارم!!!
در هرصورت ما چاكرتيم وهرچي بگي هم قبول دارم
عيدت مبارك سال خوبي داشته باشي
زنده باد ويبي

راستي در مورد كاتب وي بي اكيدا بهتون توصيه ميكنم
از ويژوال بيسيك در 21 روز انتشارات نص استفاده كنيد
سال نو تون مبارك

جدیدترین ارسال ها

بالا