سيستم های ساخت تصاوير گرافيکی

Saeid Taheri

Active Member
يکی از مفاهيم اصلی در انيميشن مفهوم فريم(frame) وزمان ميباشد.يک موضوع برای اينکه از مبدا حرکت کند و به مقصدبرسد بايد از تعدادی فريم استفاده کند.در هر فريم موضوع در يک حالت و يک مکان خاص قرار دارد.از کنار هم قرارگرفتن اين فريم ها و نمايش آنها در زمانی خاص حرکت ايجاد ميشود.در نرم افزار3dmax تعداد فريم های موجود در يک ثانيه مفهوم زمان را بيان ميکند.انيميشن شما طبيعی به نظر نميرسد مگر اينکه به سرعتی حداقل معادل۲۰ فريم در ثانيه دسترسی پيدا کنيد.اين سرعت به اين بستگی دارد که شما چه سيستمی را برای ضبط انيميشن انتخاب کنيد.درتری دی مکس ۴ سيستم برای ضبط انيميشن وجود دارد.

۱-سيستم NTSC :اين سيستم استاندارد برای پخش تلويزيون در ژاپن و آمريکا محسوب ميشود

سرعت اين سيستم معادل ۹۷/۲۹ F/S (فريم در ثانيه) ميباشد که البته تری دی آن را با سرعت

تقريبی برابر۳۰ فريم در هر ثانيه منظور ميکند.

۲-سيستم PAL : اين سيستم استاندارد در اکثر کشورهای اروپايی ميباشد سرعت پال ۲۵F/S است.

۳-سيستم FILM :سرعت سيستم فيلم ۲۴ فريم در ثانيه ميباشد.و استانداردی است که آن را برای فيلم بکار ميبرند.

۴-سيستم CUSTOM :سيستم تعرفی کاربر است شما با اين سيستم ميتوانيد تعداد فريم ها را

بطور دلخواه کم يا زياد کنيد.و با اينکار سرعت انيميشن را کم يا زياد کنيد.مثلا اگر تعداد فريم ها

کمتر از۲۰ کنيد انيميشن slow monation ميشود واگر فريم ها را زياد کنيد سرعت پخش انيميشن زياد ميشود.

از : http://simaanimation.persianblog.com

nava-121

Member
سلام
بسيار خوب بود.
لطفا در مورد كپي كردن يك فريم اصلي(كي فريم) توضيح دهيد.
متشكرم.

سعد جان مطلب جالبيه ولي اسمشو نميتوني بگذاري (سيستم های ساخت تصاوير گرافيکی)
بهتره بگي استاندارد هاي زمان در ساخت انيميشن بر حسب فريم يا يه همچين چيزي
راستي من هنوزم منتظر پي ام تو هستم اگه راه ديگه ايهم سراغ داري كه سيديشو به دستت برسونم يه خبري به من بده :d

Saeid Taheri

Active Member
درسته امیر جان ( الان عنوان رو ادیت میکنم ) ، به هر حال دست نویسندش درد نکنه !

جناب nava-121 امکان داره در مورد سوالاتون بیشتر توضیح بدید ؟

raziyeh

New Member
خوب مثلا چه جوری یه انیمیشنی که در 100فریم درست کردیم بخواهیم آهسته بشه با این روشی که شما گفتید؟نمی دونم منظورمو درست گفتم یا نه؟

Saeid Taheri

Active Member
این کار رو من پیشنهاد میکنم در نرم افزر های ادیت ویدویی انجام بدید مثل Edius ، Media Studio ، Premiere

mamali132002

Active Member
سلام سعید
من یک سوال داشتم ازت اینجا که انجمن after effect و ... نداره مجبورم این تو مطرح کنم...
اگر به سرعت show های خارجی دقت کرده باشی و همچنین فیلم هاشون یک حالت خواصی دارن.
من frame rat رو تغییر میدم موقع export اما نتیجه ی جالبی نمیگیرم.
میشه راهنمایی کنی ؟

Saeid Taheri

Active Member
عذر میخوام دیر جواب میدم ، من این رو نیدیه بودم ، سوالت رو میشه واضح تر بپرسی ؟

mamali132002

Active Member
مثلا اگر دقت کرده باشی ... تصاویری که با دوربین های معمولی گرفته میشن قبل از edit و بعد از edit با هم فرق دارن... یکم از نظر سرعت با هم فرق دارن . این کار جدیدا در سریال های ما هم داره انجام میشه... این کار نیاز به کم کردن speed در primier داره ؟ یا راه حل بهتر و با کیفیت تری هم برای این کار وجود داره ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا