سيستم جديد-Cinema4D

3Derror

New Member
fe39a74e42.jpg

سيستم جديد Mograph

به تازگی برای علاقه مندان VFX و Post Production سيستم Mograph
رو Cinema 4D به بازار عرضه کرده

اين سيستم به احتمال زياد بازار VFX و Post Production اشباع کنه

با اومدن اين تکنيک جديد فکر کنم دنيای Particle هم خيلی به طرف جلو بره

و در پايان اگه بخواهم يه توضيح در رابطه با اين براتون بگم اين است که

تصور کنيد که دنيای Particle رو برديد توی After Effect و به جای اينکه توی فرم 2D باش کار کنيد
در حالت 3D باش کار ميکنيد

يا ساده تر بگم اين چی هستش..

تصور کنيد سيستم يا تکنيک After Effect رو از اين به بعد داخل Cinema 4D داريد

اما فرق اين سيستم جديد تو Cinema 4D با After Effect اين هست که
After Effect يک برنامه 2D هست، اما Mograph در يک محيط 3D هستش

البته بی اندازه تشکيلات توش داره که بايد خودتون تست کنيد

اما چيزی که باور نکردنی هستش در داخل اين سيستم که آدم چشاش 4 تا ميشه
اين هست که، يک سيستم صدا يا Sound داخلش هست، که شما ميتونيد روی اجسام يا رنگها و يا هر چيزی که فکر ميکنيد رو باش به رقص در بياريد، وحشتناک زيباست....

2 تصوير انيميشن به صورت فيلم کوتاه نمونه:

http://maxon.net/pages/products/c4d/modules/mograph/movie_xpresso1.html

http://maxon.net/pages/products/c4d/modules/mograph/movie_objekttypen2.html

آخرین ویرایش:

ToFaN

Well-Known Member
سلام
دسوت عزیز تشکر از اطلاعاتی که دادین
بله فوق العاده Madule قوی و جالبی هستش
3D-Kiwi یه چند تا آموزش از این درست کرده که اینا هم خالی از لطف نیست
http://www.c4dcafe.com/ipb/index.php?dlcategory=51
باید عضو باشی تا بتونی ببینی

mamali132002

Active Member
ممنون یوسف جون... باید خیلی باحال باشه .
3Derror در مورد حرفت باید بگم که after effect یک برنامه 3D + 2D هستش. و قابلیت ساخت همچین چیزی رو داره اما در صورتی که particle ها توی خودش ساخته شده باشه.
احتمالا باید چیز جالب تری تو این سیستم باشه.

این امکان الان تو C4D هستش ؟ ورژن چند ؟

من خودم خیلی از این امکان خوشم اومد حتما در آینده ازش استفاده زیادی میکنم.

آخرین ویرایش:

mamali132002

Active Member
بچه ها من کارای این سیستم رو دیدم. و نظر خودم رو میگم:
من max کار میکنم و همه ی این قابلیت ها رو 100% داره ولی به مشکل و پر وقت !
خود C4D هم این قابلیت رو قبلا داشته ( فقط خواهشن نگید نداشته که من به قدرتش شک میکنم) توی انیمیشن polar express من یه سری قابلیت ها رو دیدم.

کار بزرگی که این سیستم جدید میکنه آسونی کار باهاش + کم کردن زمان ساختش هستش و واقعا جای تحسین داره. برنامه نویسی بسیار خوبی برای این قسمت شده.

اما در خصوص حرف دوستمون برای نثل جدید particle که عرض کردن باید بگم که الان thinking Particle به شما امکان این رو میده که تک تک particle های صحنه تحت کنترل مستقیم شما باشن . پس در این مورد هنوز چیز رو دستش نیومده. من در مکس دیدم این رو و تو C4D هم یادمه بودش.

ولی در کل تا آدم باهاش کار نکنه نمیفهمه چیه منم منتظرم تا بگیرم و باهاش کار کنم تا بعد نظرمو بگم. ولی این بحث کاملا اشتباست که بگیم after effect رو آورده توی c4D اول شما باید بدونید که after effect چه فاکتوری داره که اونا به c4D اضافه شده! همین جوری الکی نیست که شما همچین حرفی رو میزنید. کار اینا با هم تفاوت داره.

اگرم حرف شما درسته پس از قسمت out put الان باید گزینه after effect حذف شده باشه نه ؟
اگر همچین چیزی رو دیدید من حرفتون رو میپذیرم ولی در غیر این صورت لطفا قبل از نوشتن مطلبی دربارش تحقیق کنید و از درستیش مطمئن بشید.

3Derror

New Member
mamali132002 گفت:
بچه ها من کارای این سیستم رو دیدم. و نظر خودم رو میگم:
من max کار میکنم و همه ی این قابلیت ها رو 100% داره ولی به مشکل و پر وقت !
خود C4D هم این قابلیت رو قبلا داشته ( فقط خواهشن نگید نداشته که من به قدرتش شک میکنم) توی انیمیشن polar express من یه سری قابلیت ها رو دیدم.

کار بزرگی که این سیستم جدید میکنه آسونی کار باهاش + کم کردن زمان ساختش هستش و واقعا جای تحسین داره. برنامه نویسی بسیار خوبی برای این قسمت شده.

اما در خصوص حرف دوستمون برای نثل جدید particle که عرض کردن باید بگم که الان thinking Particle به شما امکان این رو میده که تک تک particle های صحنه تحت کنترل مستقیم شما باشن . پس در این مورد هنوز چیز رو دستش نیومده. من در مکس دیدم این رو و تو C4D هم یادمه بودش.

ولی در کل تا آدم باهاش کار نکنه نمیفهمه چیه منم منتظرم تا بگیرم و باهاش کار کنم تا بعد نظرمو بگم. ولی این بحث کاملا اشتباست که بگیم after effect رو آورده توی c4D اول شما باید بدونید که after effect چه فاکتوری داره که اونا به c4D اضافه شده! همین جوری الکی نیست که شما همچین حرفی رو میزنید. کار اینا با هم تفاوت داره.

اگرم حرف شما درسته پس از قسمت out put الان باید گزینه after effect حذف شده باشه نه ؟
اگر همچین چیزی رو دیدید من حرفتون رو میپذیرم ولی در غیر این صورت لطفا قبل از نوشتن مطلبی دربارش تحقیق کنید و از درستیش مطمئن بشید.

:wink:

hmmm... نميدونم تو کجا رفتی تحقيقاتتو انجام دادی
اما فکر ميکنم بازم رفتی يجا يک مطلب انگليسی خوندی و دوباره معنيشو درست نفهميدی

آدرس اونجا که رفتی تحقيقات انجام دادی بده تا برات به فارسی صحيح ترجمه کنم

آخرین ویرایش:

mamali132002

Active Member
3Derror گفت:
:wink:

hmmm... نميدونم تو کجا رفتی تحقيقاتتو انجام دادی
اما فکر ميکنم بازم رفتی يجا يک مطلب انگليسی خوندی و دوباره معنيشو درست نفهميدی

آدرس اونجا که رفتی تحقيقات انجام دادی بده تا برات به فارسی صحيح ترجمه کنم

دوست عزیز منظورت از ( بازم ) چیه ؟ قبلا مطلبی گفتم که باب میلت نبوده ؟
من نمونه کارهای این رو در درجه ی اول دیدم.
حالا خوبه من زبان اونا رو نفهمیدم ولی تو زبون خودمون رو هم نمیفهمی. نو مطالب من بخون چی گفتم. گفتم که این امکان هایی که میبینید قبلا بوده تو همه نرم افزار ها هم بوده ولی الان c4D برنامه نویسیه خیلی خوبی برای افراد مبتدی کرده که کار برای اونا راحت بشه.
شما با thinking Particle کار کردید ؟ اگر با اون کار میکردید دیگه این حرفا رو نمیزدید.

جواب سوال من رو هم ندادید ... در ورژن جدید از قسمت out put حذف شده after effect ؟ یا هنوزم هستش ؟

omidcool

Member
بچه ها ما اینجا هستیم که بتونیم از هم دیگه چیزی یاد بگیریم و اگه میتونیم به هم یاد بدیم. ما هیچ کدوممون پرفکت نیستیم پس باید کمی انتقاد پذیر بود و اشتباهات هم رو طوری که به کسی بر نخوره ( مثلا در قسنت پیغامهای خصوصی ) به هم گوشزد کنیم.
این بحثی رو که باز کردید برای من یه چیز کاملا جدیده اگر کسی به من بگه چطوری میتونم آموزش این بحش رو پیدا کنم ممنون می شم.

جدیدترین ارسال ها

بالا