سورس: Dicti [دیکشنری ساخته شده با MMB]

harem

Member
سلام دوستان عزیر من دو تا سوال داشتم اگه لطف کنید به من جواب بدید
1-چطور میشه کاری کرد رودیکشنری کلیک راست نشه و اون منوی restore,about,exit رو نشون نده؟
2- چطور میشه کاری کرد که آیکون دیکشنری در سیستم تری نشون داده بشه؟
3-چطور میشه به جای کاربرد ctrl+q کاری کرد که هروقت کاربر متنی رو کپی کرد دیکشنری اتواتیک بالا بیاد ومعنی رونشون بده؟
با تشکر :oops:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام، این که شد سه تا سوال ! :wink:

1-چطور میشه کاری کرد رودیکشنری کلیک راست نشه و اون منوی restore,about,exit رو نشون نده؟
در خود فرم برنامه که هیچ منوی راست کلیکی وجود نداره، احتمالاً منظور شما منوی راست کلیک آیکون برنامه در سیستم تری هست، خب برای غیر فعال کردن نمایش منو با راست کلیک بر روی آیکون برنامه در سیستم تری شما باید اسکریپت trayicon_event_handler در Master Top Layer v رو ویرایش کنید، این کدش هست:
[ltr]
کد:
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]If[/COLOR] (icon_event=[COLOR=#ff0000]20[/COLOR]) [COLOR=#0000ff]Then[/COLOR] 
  [COLOR=#009000]** Right Click on Tray Icon[/COLOR] 
  [COLOR=#0000ff]For[/COLOR] i=Restore [COLOR=#0000ff]To[/COLOR] Exit 
    [COLOR=#000090][B]PluginSet[/B][/COLOR]("SmallPlugIn","i") 
    [COLOR=#000090][B]PluginRun[/B][/COLOR]("SmallPlugIn","ShowMenuItem") 
  [COLOR=#0000ff]Next[/COLOR] i 
  X=[COLOR=#000090][B]MouseX[/B][/COLOR]() 
  Y=[COLOR=#000090][B]MouseY[/B][/COLOR]() 
  Param$=[COLOR=#000090][B]CHAR[/B][/COLOR](X)+[COLOR=#800000]','[/COLOR]+[COLOR=#000090][B]CHAR[/B][/COLOR](Y) 
  [COLOR=#000090][B]PluginSet[/B][/COLOR]("SmallPlugIn","Param$") 
  [COLOR=#000090][B]PluginRun[/B][/COLOR]("SmallPlugIn","DisplayPopupMenu") 
[COLOR=#0000ff]End[/COLOR][/SIZE]
[/ltr]
کافیه این قسمت رو حذف کنید یا مطابق میلتون ویرایشش کنید

2- چطور میشه کاری کرد که آیکون دیکشنری در سیستم تری نشون داده بشه؟
خب آیکون برنامه که در سیستم تری نشون داده میشه !!!
اگر میخاید هنگام Minimize برنامه به سیستم تری نره باید کد زیر رو در اسکریپت Menu Builder حذف کنید و یا مقدار متغیر Enable_Min رو برابر 0 قرار بدید:
[ltr]
کد:
  [COLOR=#009000]** Enable Minimize to tray[/COLOR] 
  Enable_MIN = [COLOR=#ff0000]1[/COLOR] 
  [COLOR=#000090][B]PluginSet[/B][/COLOR]("SmallPlugIn","Enable_MIN") 
  [COLOR=#000090][B]PluginRun[/B][/COLOR]("SmallPlugIn","EnableMinToTray")
[/ltr]
3-چطور میشه به جای کاربرد ctrl+q کاری کرد که هروقت کاربر متنی رو کپی کرد دیکشنری اتواتیک بالا بیاد ومعنی رونشون بده؟
برای اینکار احتمالاً نیاز خواهید داشت که هر لحظه مقدار کلیپ بورد رو چک کنید و اگه تغییری در محتوای کلیپ بورد رخ داد، برنامه ی کمکی رو صدا بزنید تا محتوای کلیپ بورد رو به برنامه ارسال کنه

harem

Member
1- دوست عزیز اگر بر روی دیکشنری کلیک راست کنید یک منو ظاهر میشه منظورم اون منو است. مانند عکس پایین:

attachment.php

2- همون طور که گفتم آیکون دیکشنری در سیستم تری نشون داده نمیشه (عکس پایین):

attachment.php

3- دوست عزیز من منظورتون رو نفهمیدم :sad:لطفا اگه میشه یک مثالی یک چیزی بذارید که بتونم منظورتون رو بهتر درک کنم.

4- به بزرگی خودتون ببخشید که من اینقدر سوال می پرسم :wink:

پیوست ها

• dicti01.JPG
    dicti01.JPG
    20.7 کیلوبایت · بازدیدها: 142
  • dicti.JPG
    dicti.JPG
    7.2 کیلوبایت · بازدیدها: 142
آخرین ویرایش:

nevercom

در مورد منوی راست کلیک که عکسش رو گذاشتین، واقعاً عجیبه، چون برای اینکه همچین منویی ظاهر بشه باید کد براش نوشته بشه که من هیچ کدی در این مورد تو دیکشنری قرار ندادم، و الان هم هرچقدر که امتحان میکنم این منو برای من ظاهر نمیشه، واقعاً عجیبه !!!

در مورد آیکون برنامه در سیستم تری؛ در این قسمت آیکون خود برنامه قرار داده میشه، یعنی یک آیکن از پیش تعریف شده نیست، بلکه یک آیکن 16x16 از آیکن اصلی برنامه نمایش داده میشه و برای من هم بخوبی نمایش داده میشه:

attachment.php

- مثلاً شما در یک اسکریپت تایمر هر 50 میلی ثایه چک میکنین که محتوای کلیپ بورد تغییر کرده یا نه، در واقع شما آخرین محتوای کلیپبورد رو در یک متغیر ذخیره دارین و هربار مقدار کلیپ بورد رو با مقدار اون متغیر مقایسه میکنین و اگه مساوی نبودن معنیش اینه که یه متن دیگه تو کلیپبورد کپی شده....
مثلاً همچین چیزی:[ltr]
کد:
[COLOR=#000090][B]Clipboard[/B][/COLOR]("GET","ClipBoard$") 
[COLOR=#0000ff]If[/COLOR] (ClipBoard$ <> OldClipBoard$) [COLOR=#0000ff]Then[/COLOR] 
  Param$ = [COLOR=#800000]'"Dicti 1.4" GetText'[/COLOR] 
  [COLOR=#000090][B]Run[/B][/COLOR]("<[COLOR=#0000ff]SrcDir[/COLOR]>\GetText.exe","Param$") 
  OldClipBoard$ = ClipBoard$ 
[COLOR=#0000ff]End[/COLOR] 
[COLOR=#000090][B]ScriptTimer[/B][/COLOR]("Timer1=ClipCheck","[COLOR=#ff0000]50[/COLOR]")
[/ltr]
که اینجا متغیر $OldClipBoard حاوی محتوای کلیپ بورد از آخرین باری که برنامه محتواش رو خونده و ترجمه کرده هست.
البته این فقط یه مثال بود، من حتی چک هم نکردم که جواب میده یا نه ولی این یکی از روشها هست.

اگر مشکلی یا ایرادی در برنامه دیدید و یا سوال و پیشنهادی داشتید خوشحال میشم مطرحش کنید.

موفق باشید.

پیوست ها

• Dicti.JPG
    Dicti.JPG
    7.9 کیلوبایت · بازدیدها: 140

Singular

Active Member
سلام.. من دیکشنری دانلود کردم ولی وقتی اجراش میکنم میگه دیتا بس ندارم... دیتا بس باید از کجا بیارم...کجا با چه اسمی باید باشه تا فراخوانی بشه..ممنونممم....

Singular

Active Member
سلام یه سورس میخوام. وقتی برنامه اجرا شد آیکن در سیستم تری نشون بده و زیر شاخه هم داشته باشه .. یعنی وقتی رو همون آیکن کلیک چپ کنی و کلیک راست کنی

Singular

Active Member
در ضمن این 3 تا فایل آنتی ویروس ویروس میشناسه

ListboxExtras.dll
SysMetrics - Pre.dll
SmallPlugin.dll
خواستم بدونم کاره این 3 تا پلاگین چیه .هر چند ژلاگین SmallPlugin.dll احتمالا مربوط به سیستم تری هست.....این 3 پلاگین رو حذف کردم دیکشنری بازم کار میکنه.... ممنونم از همه چی

nevercom

از پلاگین ListBoxExtras احتمالاً برای این استفاده شده که در ویندوز ویستا به بعد افکتی رو به لیست باکس اضافه کنه که لیست باکس، شبیه بقیه ی لیست باکس های سیستم بشه، خودتون چک کنید متوجه میشید.
پلاگین SysMetrics احتمالاً برای ارسال کلید هایی مثل Tab بکار رفته، تا در موقع نیاز Focus رو به EditText منتقل کنه تا آماده ی تایپ باشه.
پلاگین SmallPlugin هم برای ساخت Tray Icon و مینیمایز کردن به System tray بکار برده شده.

به احتمال خیلی زیاد این فایل ها ویروسی نیستن و آنتی ویروس ها به اشتباه این ها رو ویروس تشخیص میدن، میتونید بسته ی اصلی پلاگین ها رو دانلود کنید و پلاگین ها رو جایگزین کنید، شاید فایل های موجود در این بسته آلوده باشن که البته گمان نمیکنم. هیچ وقت از آنتی ویروس ها خوشم نیومده !!!

برای ساخت Tray Icon از همین SmallPlugin یا TrayPlugin که خودش ابزاری ویژوال برای ساخت منو داره استفاده کنید (البته برای SmallPlugin هم همچین ابزاری ساخته شده، SP Tools اگر اشتباه نکنم)

Singular

Active Member
آدرس اصلی این 3 پلاگین رو میزارید...شاید این پلاگین آلوده باشه

اگه زحمتی نیست سورس کار با سیستم تری را بزارید.. چه جوری ازش استفاده کنیم... یه نمونه ساده توضیح بدید ممنون میشم
منو چپ کلیک
منو راست کلیک
منو راست کلیک در برنامه

------------------------------------
یه سیوال دیگه هم برام پیش اومد... چطوری میشه دستور بدیم نوشته درون فایل تکست رو در edit box ya test2 بنویسه

editboz be text2 را بلدم برعکسشو بلد نیستم..
بازم ممنون از سایت خوب شما

Singular

Active Member
معمولا چی زمان هایی برای پاسخ به سوالات میان
من از ظهر تا الان هی میام چک میکنم جواب سوالم ننوشتید
فقط لطف کنید سورسشو برام بزارید

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
دوست عزیز هر کی بلد باشه جواب سوالتون رو بگ حتما میده

درضمن بهتره خودتم دست به کار بشی بهرته یه جستجویی هم میکردی تو این مدت چون جواب همه سوالاتت توی انجمن هست

جدیدترین ارسال ها

بالا