سوال

magenta

New Member
سلام
من تازه اين انجمنا كشف كردم
آقا من تا امروز فلش كار ميكردم اخيرا به اين نرم افزار director تصميم گرفتم ياد بيگيرم ولي وقت كلاس رفتن ندارم ميخوام خودم ياد بيگيرم ميخوام بيبينم ميتونم؟ يا مثلا يه كتاب بخونم ازش؟

من فلش رو تقريبا كامل بلدم ميخوام ببينم اين نرم افزار سختتري فلشه؟
امكاناتش چطور؟ بيشتر فلشه؟ اصلا ارزشش رو داره كه فلش رو ول كنم بيام اين نرم افزارا ياد بيگيرم؟

ممنون ميشم اگه جوابما بدين :wink:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
خوشبختانه نرم افزار های Macromedia (خدا بیامرز) همشون از نظر ابزاری و اصولش یکی هستش... شما هم که فلش رو بلد هستی قاعدتا کمی برات راحتتر هستش.

در مورد اینکه فلش رو ول کنی بیای Director رو یاد بگیری به نظر من این کار خوبی نیستش. چون کلا فعالیتشون با هم فرق داره. اما Director برای سی دی های مالتی مدیا واقعا قدرت داره و خیلی راحت (البته وقتی حرفه ای شدید) میتونید سی دی های قدرتمندی ایجاد کنید.

ضمنا به نظر من یاد گیریش نسبت به Flash سخت تر هستش (البته من نه فلش کار هستم نه Director کار اینو بر اساس یک نگاه گذرایی که به این دو برنامه داشتم میگم)

به نظر من تمام قدرت Director در زبان برنامه نویسی اون یعنی لینگو هستش اگر اونو یاد بگیری خیلی کارهای فوق العاده ای میتونی با Director بکنی.

مجید

iman1981

Member
همونطور كه آقا مجيد گفت هر كدوم تو يه چيز قدرتمنده
كلا ميشه گفت دايركتور پدر فلش هست قدرت دايركتور در زبان اسكريپت نويسيش يعني لينگو هست اين زبان نسبت به actionscript خيلي خيلي قويتره و توي اين ورژن هاي آخر خيلي كامل شده و xtra هاي دايركتورم يه قدرت اضافه بهش دادن يعني تقريبا با دايركتور هر كاري ميشه كرد :
- قدرت كار با انواع database ها را داره از oracle , SQL , access
- قدرت كار با اشيا 3d از طريق موتور سه بعديش بنام Havok كه البته قدرتش مثل موتورهاي بازيها نيست ولي براي كاراي سه بعدي ساده خوبه و همينطور براي بازيهايي كه زياد تحرك نداشته باشه.
- كار با سرويسهاي اينترنت بطور مستقيم يعني شما از توي برنامت مي توني email بفرستي يا با ftp كار كني و...
- استفاده از اكثر فرمتهاي موجود mp3,divx,pdf,psd,mov,ppt و خيليهاي ديگه
- امكان استفاده از dll ها كه خودش يعني همه چي
- پشتيباني از xml
- استفاده از سرور مخصوص خودش بنام shockwave multiuser server براي نوشتن برنامه هاي client/server
و هزارتا چيز ديگه كه الان يادم نيست

ولي به نظر من فلش براي ساختن انيميشن بهتره و بعد اون انيميشنا را توي دايركتور لود كن واز امكانات فلش + دايركتور با هم استفاده كن چون دايركتور پشتيباني خيلي خوب و كاملي از فايلهلي فلش براي اجرا و كنترل داره

اخي خسته شدم تايپ كردم (;

magenta

New Member
آقا خيلي خيلي ممنون بابت راهنماييدون
از نظر گرافيكي ميگين فلش بهتره نه؟
من تو يه سي دي كاتالوگ كه با دايركتور طراحي شده بود ديدم كه از فيلم استفاده كرده و همه فايلهايي كه توش استفاده شده حالا چه عكس چه آهنگ چه فيلم هيچكدوم داخل فايل اصلي اتچ نشده بود برا همين مشتاق شدم ياد بيگيرم
ميشه يه كتاب ازش معرفي كنين؟
ممنون

iman1981

Member
از نظر گرافيكي آره فلش بهتره البته خيلي از كاراي گرافيكيشم ميشه توي دايركتور كرد ولي اگه به عنوان يه آبجكت جدا فلش وارد بشه برنامت سازمان يافته تره و كنترلشم راحتتره.
فايلها را هم ميشه به هر دو صورت داخل فايل اصلي و يا يه فايل خارجي استفاده كرد.
كتاب فارسي هم يه چند تا هست تو بازار يكي دايركتور 7 قرمز رنگه مال انتشارات نص البته قديميه ولي براي شروع خوبه يكي هم دايركتور 8.5 مال ديباگران خوباش اين 2 تا هستند يه چند تا ديگه هم هست جالب نيست.
توي نمايشگاه من ديدم 2 تا كتاب خوب زبان اصلي بود توي ليست كتاباش ميتوني هفته ديگه بگيريشون.

magenta

New Member
آقا دمدون گرم كه حال دادين و جوابما دادين

زبان برنامه نويسيش (لينگو؟) چطور؟ اونم شبيه همون اكشنه اسكريپته؟ سختتره يا آسونتر؟

بعد در مورد وارد كردن فيلمم بگو برام
مثل فلش نيست كه با وارد كردن فيلم سرعت كارا بپوكونه كه؟

M_Alireza

Member
1- زبان لينگو سختره
2- هيچ مشكلي از لحاظ وارد كردن فيلم و اينجور چيزا نداره

iman1981

Member
من با actionscript زیاد حال نمی کنم یه جوریه
لینگو به نظر من خیلی خیلی خیلی بهتر و کاملتره
نه سرعت کار با فیلم پایین نمیاد البته من یه بار یه تکه فیلم فلش بزرگ وارد کردم تو پخشش سرعتش پایین اومد که اونم تا اونجا که من تحقیق کردم راهی نداشت ولی با فیلم عادی مشکلی نداره.

iman1981

Member
پروژکتور فرم exe شده فایل دایرکتور است.
به نظر من بهتره یکی از کتابای دایرکتورا بخونی بعد اگه مشکلی داشتی بپرسی چون این سوالا جزء اصول دایرکتوره و توی همه کتابها هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا