سوال کرل افست کردن همچون ارتکم دستگاه cnc

leksoz

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید...
اقا یه مشکلی هست که مشتری میاد باید مدت زمان زیادی رو صرفش کرد اینه که یه موقع یه نفر میاد میگه یه مستطیل دارم میخوام افست بخوره به مقدار 10 میلی متر!
خوب این توی ارت کم ساده هست و خیلی ساده میشه افست بدی بهش
ولی توی کرل چگونه میشه افست ارتکم رو ساخت؟
من نمیتونم هر سری وسط کار برم توی ارتکم سایز بدم بسازم سیو کنم بیارم تو کرل بیارمش وسط کار و داستانهای دیگه!
الان شکلی رو ساختم توی کرل طرف میخواد از هر طرف 10 میلیمتر به داخل افست بخوره و یا 10 میلی متر به داخل کادر بیفته چه طور باید انجام بشه؟

حالا واضح تر یکمی میگم که یه مستطیل توی کرل داریم
میخوایم همانند قاب عکس داخلش از هر طرف 10 میل یه کادر دیگه کشیده بشه چه طور باد انجامش داد؟
راهی که من انجامش میدم اینه که ابعاد رو در میارم مثلا شده 20 در 30
حالا یه کادر میخواد که از هر طرف 2 میل کم باشه میام یه مستطیل دیگه میکشم به ابعاد 18در 18 و روش c e رو میزنم میندازه توی مربع قبلی به صورت منظم...
ولی این راه حل تنها مربع و مستطیل هست و هم اینکه همیشه ابعاد رند نیستند!

مثلا نوشته داریم بنام میلاد خسروی حالا یه میلاد خسروی کوچیکتر میخوایم توش در بیارم که از همه طرف 2 میل کمتر باشه! نمیشه اینجا دیگه ابعادی درستش کرد!
فکر میکنم منظور خودم رو رسونده باشم باز یه تصویر هم قرار میدم:

پیوست ها

• 12333.jpg
    12333.jpg
    21.3 کیلوبایت · بازدیدها: 11

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
سلام دوست عزیز.

کورل برای این دستورات یک ابزار کامل رو داره. که خیلی خیلی راحت میتونی با جزئیات بیشتر این کار رو انجام بدی.

کافیه با کیبورد کلید های ترکیبی Ctrl+F9 فشار بدید یا از مسیر Windows > Dockers > Contour را انتخاب کنید. اسم این ابزار Contour است.

attachment.php

بعد از فعال کردن سمت راست تنظیمات این ابزار نمایش داده میشه. در قسمت بالایی 3 آیکون وجود داره به نام های To Center ، Inside Contour ، Outside Contour .
که هون جور که از اسمش پیداست To Center کار ابزر Blend رو انجام میده و به فاصله تنظیم شده از آبجکت شما کپی میکنه تا مرکز آبجکت.
گزینه Inside contour و Outside contour دقیقا چیزیه که شما میخواهید. کافیه در حالت انتخاب باشه و تعداد و اندازه پرش رو اضافه کنید ( فیلد اول و دوم )
بعد با Apply کردن به راحتی این اتفاق می افته.
فقط یادتون باشه وقتی این کارو میکنید کادر ها با هم Combine میشن و اگه خواستید جداشون کنید روی لبه کادر راست کنید و گزینه Break Curve Apart رو بزنید.

بر روی نوشته هم میتونید این کار رو انجام بدید. نوشته حتما باید Curve باشد. و معمولا به داخل نمیشه کمتر میشه Contour داد. ولی به بیرون راحت میتونید.

نمونه
3-18-2014 10-06-21 AM.png

موفق باشید .

پیوست ها

• 3-18-2014 9-51-41 AM.png
    3-18-2014 9-51-41 AM.png
    10.4 کیلوبایت · بازدیدها: 25
آخرین ویرایش:

leksoz

New Member
با تشکر فراوان بله دقیقا همین کار من رو به خوبی انجام داد...خیلی ممنونم

جدیدترین ارسال ها