سوال پیرامون استفاده فلش در mmb

rezapf

Member
سلام به همه دوستان
هنگامی که از آبجکت فلش در صفحات mmb استفاده میکنیم در برخی از سیستمها و ویندوزها ، برنامه به هنگام اجرا در ابتدا تقاضای آپدیت کردن فلش پلیر را دارد ، علیرغم اینکه در صفحه کامپایل گزینه embeded flash player runtime را انتخاب کرده ایم ، بعد از راه افتاده فلشها را نمایش نمیدهد .
من حتی آخرین آپدیت فلش پلیر را در اول برنامه بدون اینکه نمایش داده شود در سیستم کاربر نصب کردم و لی باز به مشکل برخورد کرد و این حدوداً در 10 درصد سیستمها اتفاق افتاد .
آیا راه حلی وجود دارد ؟:-?
متشکرم .:rose:

ubuntu

Member
اگه از اون صفحه Flash Player که آپديت مي‌خاد بدتون مياد گزينه‌ي Suppress Flash Warning رو هنگام کمپايل کردن پروژه انتخاب کنيد.

rezapf

Member
متشکرم از لطفتون ، جلوی چشمم بود ولی بهش توجه نکرده بودم ،
ولی این تنها مشکل پیغام را برطرف میکنه اما مشکل باز نشدن در برخی سیستمها و ویندوزها رو برطرف نمیکنه ، البته یکی از بچه های بخش فلش گفت که باید موقع اکسپورت گرفتن از برنامه های فلش ، ورژن فلش پلیر را 6 یا 7 قرار دهید که به این مشکل برخورد نکنید ، که البته این خود یه مشکل دیگری شد که خیلی از برنامه های فلش ساز نوع ورژن را انتخابی قرار نمیدهند . فکر میکنم قضیه مختومه است ، اگر راه حل دیگری هست لطف بفرمائید .

BEHESHT

Well-Known Member
موقع اکسپورت گرفتن از برنامه های فلش ، ورژن فلش پلیر را 6 یا 7 قرار دهید که به این مشکل برخورد نکنید
سلام

عزیز اگر ورژن بالاتر باشه می ره دنبال فایل dll که تو پوشه ویندوز سیستم 32 و سپس ماکرومدیا فلش پلیر اگه باشه شروع به اجرا می کنه اگر نباشه پیغام رو به رویی

حالا من یه فلش پلیر سایلنت ساختم که تانسخه ی 10 بتا رو ساپورت می کنه تو عناصر مولتی مدیا تو مباحث مهم می تونی یه صفحهی یه دونه مونده به آخر دانلود کنی که کابر هم متوجه نشه

فقط تنها چیزی که حواست باشه باید قبل نمایش فلش این فلش پلیر نصب شه

و دیگه احتیاجی به embeded flash player runtime هم نخواهد بود و به مشکل بر نخواهید خورد

من شخص رو چندین سیستم تست کردم و حتی پروژه خودمم انتشار دادم

موفق باشی

rezapf

Member
ممنون
ولی واقعاً لازم بود که همه ورژنهای بعد از 7 نصب بشن
اگر فقط همون دهمی بود چه ایرادی داشت
بازم متشکرم

BEHESHT

Well-Known Member
سلام دوست عزیز

این حد کمال رو در برداشت یعنی کیفیت خب اگه شما یه فایل از ورژن 9 داشته باشید mmb نمی ره سراغ ورژن های بالاتر ببین هست یا نه همون ورژن رو برای نمایش چک میکنه و ورژن های قبل

مهم برام کیفیت بود

بگذریم

اما ظاهر بدلیل ایراد در ارسال دوبار این پست رو تکراری زدید لطفا برای اصلاحش اقدام کنید جسارتاً

موفق باشی دوست عزیز

ubuntu

Member
سلام

عزیز اگر ورژن بالاتر باشه می ره دنبال فایل dll که تو پوشه ویندوز سیستم 32 و سپس ماکرومدیا فلش پلیر اگه باشه شروع به اجرا می کنه اگر نباشه پیغام رو به رویی

حالا من یه فلش پلیر سایلنت ساختم که تانسخه ی 10 بتا رو ساپورت می کنه تو عناصر مولتی مدیا تو مباحث مهم می تونی یه صفحهی یه دونه مونده به آخر دانلود کنی که کابر هم متوجه نشه
فکر نکنم ويستا از اين کار زياد خوشش بياد. چون اين ويندوز به هر برنامه‌اي که نزديک پوشه ويندوز بشه گير مي‌ده. چه برسه بره داخلش!!! تو ويستا هم امتحان کردين؟

BEHESHT

Well-Known Member
یه نکته من پروژه ی خودمو تو ویستا باز کردم خودشو کشت نتونست فول اسکرین جوری که با mmb دستور داده شده بود تو رزلوشن 1024*768 اجرا شه مجبور به استفاده از پلاگین شدم اما دریغ از جواب پلاگین هم پاسخگو نبود

اما دوست عزیز ubuntu اینجوری که می فرمایید نیست چون من با برنامه ی smart install maker 5.0 این فلش پلیر رو ساختم خب این برنامه مخصوص نصب هستش

یعنی اگر این برنامه که آخرین ورژن موجودش هست نتونه به ویندوز فایل ها رو تحمیل کنه باید شرکت درش رو تخته کنه

اما تست من خودم روی یه لب تاب با ویندوز ویستا اورجینال خوده toshiba تست کردم جواب داد و کوچیک ترین ضعفی رو نشون نداد مسلماً PC هم از این قاعده استثنا نیست

ubuntu

Member
ويستا به Windows Installer و Control Panel خودش هم رحم نمي‌کنه و براي اجراي اون‌ها 6 تا پيغام ميفرسته! چه برسه به Smart Install Maker که مال مايکروسافت نيست... ولي امکان نداره تو ويندوز ويستايي که امکان UAC ويستا فعال باشه پروژه‌اي که بدون Run as administrator اجرا شده باشه امکان کپي فايل داشته باشه. اون هم کپي تو پرونده ويندوز. مگه اين که مايکروسافت از اين قايليت ويندوز خوشش نيومده باشه و تو SP1 تغييرش داده باشه.

BEHESHT

Well-Known Member
ویستا!

این ویندوز فقط یه نقطه ی بی اتکا و متزلزل تو کارنامه درخشان ماکروسافت با اون ابهتشه!

بر خلاف تصور همه گان این ویندوز محبوبیت که انتظار می رفت رو حتی اندکیش رو هم برآورده نکرد

پس از انتشار هنوز به 11 ساعت از عرضه اش نرسیده بود که توسط یه هکر کلاه سیاه روسی هک گشت

و تمام مشغله ذهنی کابران این سیستم عامل اینه که آیا از فلان برنامه پشتیبانی می کنه یا نه!؟

و mmb خیلی تو ویستا به مشکل برخورده

و دلالیل زیادی که اینجا مناسب نیست برای نقدش

اینقدر این ویندوز ضعیف واقع شد که ماکروسافت بلافاصله دست به کار برای ساخت ویندوز 7 شد و عرضه اون رو خیلی رو سرعتش تاکید داشت(win7)

خب به نظر من این ویندوز ارزش سرمایه گذاری رو نداره اشتباه محض(البته نظر شخصی منه)

آیا شما هنوز هم فکرتون رو معطف به این ویندوز می کنید؟

ويستا به Windows Installer و Control Panel خودش هم رحم نمي‌کنه

اما در این باره بگم آیا ویستا توانایی مقابله با دستور های صادر شده از داس رو داره؟:lol:

پس زیاد رو این قابلیت بدبینانه چشم ندوزید چون راه های زیادی برای دور زدن هر سیستمی وجود داره

امیدوارم باعث آزردگی کسی نشده باشم و اگر هم این گونه بوده پوزش می طلبم.

یاحق باحق تاحق

آخرین ویرایش:

rezapf

Member
سلام
میخواستم ببینم silent install Flash player 1 until 10 beta رو چگونه باید نصب کرد ؟
من در صفحه اول نرم افزارم سه بار گذاشتم نصب شود (" ",Run("<Embedded>\flash player.exe ولی نه نصب شد و نه پیغام اول نرم افزار از بین رفت .
بازهم از کمکهایتان متشکرم
یاعلی

ubuntu

Member
ویستا!

این ویندوز فقط یه نقطه ی بی اتکا و متزلزل تو کارنامه درخشان ماکروسافت با اون ابهتشه!

بر خلاف تصور همه گان این ویندوز محبوبیت که انتظار می رفت رو حتی اندکیش رو هم برآورده نکرد

پس از انتشار هنوز به 11 ساعت از عرضه اش نرسیده بود که توسط یه هکر کلاه سیاه روسی هک گشت

و تمام مشغله ذهنی کابران این سیستم عامل اینه که آیا از فلان برنامه پشتیبانی می کنه یا نه!؟

و mmb خیلی تو ویستا به مشکل برخورده

و دلالیل زیادی که اینجا مناسب نیست برای نقدش

اینقدر این ویندوز ضعیف واقع شد که ماکروسافت بلافاصله دست به کار برای ساخت ویندوز 7 شد و عرضه اون رو خیلی رو سرعتش تاکید داشت(win7)

خب به نظر من این ویندوز ارزش سرمایه گذاری رو نداره اشتباه محض(البته نظر شخصی منه)

آیا شما هنوز هم فکرتون رو معطف به این ویندوز می کنید؟

نقل قول:ويستا به Windows Installer و Control Panel خودش هم رحم نمي‌کنه

اما در این باره بگم آیا ویستا توانایی مقابله با دستور های صادر شده از داس رو داره؟

پس زیاد رو این قابلیت بدبینانه چشم ندوزید چون راه های زیادی برای دور زدن هر سیستمی وجود داره

امیدوارم باعث آزردگی کسی نشده باشم و اگر هم این گونه بوده پوزش می طلبم.

یاحق باحق تاحق
به نظر من اين ويندوز اصلاً يه نقطه ضعيف نيست! بلکه علت عدم محبوبيتش يسشتر به خاطر لجبازي با اين ويندوزه! مايکروسافت تو يه تست جالب به چند تا از شرکاي مخالف با ويستا يه ويندوز جديد رو براي تست داد. جالب اين بود که همشون از اين ويندوز اظهار رضايت کردند و اون رو بهترين ويندوز مايکروسافت خوندند. حالا مي‌دونين جواب مايکروسافت به اين شرکتها چي بود؟ اين: "اين نسخه همون ويستا هستش!!!":lol:
در مورد هک شدن هم هيچ ويندوزي مثل XP اول ضعيف نبود. بعداً به مرور زمان به وضعيت کنونيش رسيده. در ضمن امنيت ويستا خيلي بيشتره (طبق آمار منتشر شده از برخي سايت‌ها)
در مورد اون DOS هم بايد بگم بله! خاصيت UAC به DOS هم گير ميده. پروژه ويندوز هفت هم قبل از عرضه ويستا کليد خورده بود و تنها به علت عدم موفقيت آنچناني ويستا سريع تر شده!
به هيچ وجه هم نمي‌تونيم ويستا رو دست کم بگيريم. چون ويندوز هفت هم همون هسته رو داره. الآن هم تقريبا 80% نرم‌افزارها خودشون رو با ويستا سازگار کردند. در مورد ويندوز XP هم اوايل همين وضع عدم سازگاري رو داشت. به هر حال ما بايد ويستا رو به عنوان 25% از مخاطبان پرژه خودمون مورد توجه قرار بديم. عدم سازگاري با ويستا يه مزيت نيست. بلکه يه نقصه که اکثر شرکت‌ها خواه يا نا خواه در حال از بين بردن اون هستند چون به هر حال اگه همين جوري پيش برن با ويندوز هفت هم مشکل پيدا مي‌کنند. الآن هم وضعيت بازار رايانه جوريه که اين نرم‌افزارها نيستند که مسير ويندوز رو مشخص مي‌کنند. در واقع بلعکسه! اگه دقت کنيد مي‌بينين اين ويندوز که بيشتر مسير نرم‌افزارها رو تعيين مي‌کنه!

BEHESHT

Well-Known Member
ویستا رو هنوز قبول ندارم

نه نه شما باز هم در مورد ویستا اشتباه کردید بهتون قول می دم این غولی که از این سیستم عامل ساختید نیست حالا به روش های زیر توجه کنید لذت می برید:lol:

چگونه User Account Control) UAC) را در ویستا غیر فعال کنیم؟

ویندوز ویستا یک توانایی پیش فرض دارد که قدرت امنیتی آن را بالا می برد.این خاصیت همان UAC نام دارد. اگر چه این خاصیت ویندوز ویستا امنیت سیستم را افزایش می دهد ،لیکن در بعضی موارد ممکن است مزاحم و دست و پا گیر به نظر آید و مایل باشید که آن را موقتا و یا حتی برای همیشه غیر فعال کنید. در این مقاله راههایی را بدین منظور بیان می کنیم.

روش اول : استفاده از MSCONFIG :

1. از Start روی گزینه Run کلیک کنید و در آن MSCONFIG را تایپ کنید.

2. روی Tools Tab کلیک کرده و در لیست گزینه های مختلف که در زیر آن نمایان می شود گزینه Disable UAC را پیدا کنید و روی آن خط کلیک کنید.

3. روی دکمه Launch کلیک کنید.

4. یک پنجره CMDباز می شود .پس از پایان اجرای دستور در این پنجره ، آن را ببندید.

5. حال پنجره MSCONFIG را ببندید. برای اعمال این تغییر به ویندوز ، لازم است که آن را Restart کنید.

توجه داشته باشید که شما می توانید مجددا با اجرای مراحل بالا تا مرحله 2 و سپس انتخاب گزینه Enable UAC و اجرای ادامه مراحل ، این خصوصیت را مجددا فعال کنید.

روش دوم : استفاده از REGEDIT :

1. در Run تایپ کنید: Regedit

2. در محیط ویرایش Registry این مسیر را جلو بروید

کد:
[FONT=Tahoma] 

[/FONT] 

[COLOR=green][FONT=Tahoma]HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft [/FONT][/COLOR]

[COLOR=green][FONT=Tahoma]\Windows\CurrentVersion\Policies\System [/FONT][/COLOR]

[COLOR=green][FONT=Tahoma] 
[/FONT][/COLOR]

3. روی کلید EnableLUA دوبار کلیک کنید و سپس مقدار آن را به 0 تغییر دهید.

4. محیط ویرایش Registry را ببندید و برای اعمال تغییرات سیستم را Reset کنید.

واضح است که برای Enable کردن مجدد UAC باید مقدار EnableLUA را به 1 تغییر دهید.

روش سوم : استفاده از Group Policy :

این روش هم در مورد یک کامپیوتر شخصی و هم در یک کامپیوتر عضو شبکه مبتنی بر Active Directory (AD)کاربرد دارد.اما در واقع کاربرد اصلی آن اعمال بر روی تعداد زیادی کامپیوتر در یک شبکه بزرگ و به صورت همزمان است.

اگر روی کامپیوتر شخصی خود از آن استفاده می کنید از Start به Run رفته و سپس تایپ کنید:gpedit.msc

اگر در یک محیط مبتنی بر AD کار می کنید ابتدا در Run تایپ کنید: gpedit.msc و سپس در کنسول مدیریت Policies (GPMC) روی محلی که می خواهید این Policyاعمال شود(کل Domain یا یک OU) کلیک کنید.

در محیط ویرایش Policies این مسیر را جلو بروید :

کد:
[COLOR=maroon][FONT=Tahoma]Computer Configuration > Windows Settings [/FONT][/COLOR]
[LEFT][RIGHT][COLOR=maroon][FONT=Tahoma]> Security Settings> Local Policies > Security Options[/FONT][/COLOR][COLOR=maroon][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR][COLOR=maroon][FONT=Tahoma][/FONT][/COLOR][/LEFT][/RIGHT]

حال در قسمت سمت راست این پنجره گزینه های زیر را این گونه تغییر دهید :

User Account Control:

Behavior of the elevation prompt for administrators in Admin Approval Mode

--------> No Prompt

User Account Control:

Behavior of the elevation prompt for standard users --------> No Prompt

User Account Control:

Detect application installations and prompt for elevation -------->Disable

User Account Control:

Run all users, including administrators, as standard users --------> Disable

برای اعمال تغییرات لازم است که سیستمها Reset شوند.

روش چهارم : استفاده از Control Panel :

1. Control Panel را باز کنید

2. در قسمت User Account and Family Safety روی Add or Remove User Account کلیک کنید

3. یکی از User ها انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید

4. در پنجره باز شده روی لینک Go to the main User Account page کلیک کنید.

5. در پنجره باز شده روی لینک Change security settings کلیک کنید.

6. در این قسمت تیک کنار گزینه Use User Account Control (UAC) to help protect your computer را بردارید و سپس OK را بزنید.

7. حال سیستم را Reset کنید.
واضح است که برای فعال کردن مجدد UAC باید تیک گزینه فوق را بر گردانید.

خب اینم از UAC بازم طرفدار ویستا هستید؟

اما اگر این کار ها خیلی سخته من به رفیقم بگم برنامه ای بنویسه با همین VB به سرعت این کار رو کنه؟

بگذریم ویندوزی که تو 11 ساعت کرک شه غول به حساب می یاد؟ حیف بحث در مورد این مسائل ممنوعه وگر نه حرف از کرک و کرک کدن زیاده ولی اینو بدونید هکرش گفت ویستا بچه ای بیش نبود
mmb مشکل اصلی ماست که هنوز تو ویستا حل نشده پس بهتره اینقدر الکی به حاشیه دامن نزنیم.

ubuntu

Member
1- اينجا انجمن ويندوز نيست پس خواهشاً شما اين بحث رو تموم کنين.
2- تمام اين راه‌هايي رو که گفتين براي اجراشون بايد از UAC اجازه بگيرين. يا بهتر بگم اون از شما اجازه بگيره! هيچ برنامه‌اي بدون اجازه شما نمي‌تونه اين رو غير فعال کنه.
حالا اگه مايل به ادامه بحث هستين لطفاً پيام خصوصي بزنيد. باتشکر...:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا