سوال فوری در مورد استفاده از چند زبان در جوملا

mehrdadsml

Member
سلام. می خواستم بپرسم چه جوری میشه از چند زبان به صورت هم زمان برای جوملا یا مامبو استفاده کرد. مثلا بازدید کننده بتونه زبان سایت رو عوض بکنه به صورتی که هم زبان کلی سایت ( شامل دکمه ها , فهرست و ... ) و هم زبان متن ها که به چند زبان ترجمه شده. مثلا سه زبان فارسی/عربی/انگلیسی
حالا اگه به صورت جداگانه هم بشه زبان رو عوض کرد باز هم خوبه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

mehrdadsml

Member
ممنون . میشه لطفا زبان فارسی و عربی رو هم برای این کامپوننت قرار بدید. در ضمن من می خواستم وقتی زبان رو عوض میکنیم زبان منو ها هم عوض بشه.
برای متن هم من مامبوت JosLang رو نصب کردم روی جوملا 1.0.13 اما ارور میده و کار نمیکنه. البته روی لوکال هاست بود. میشه توضیح بدید و اینکه آیا اکستنشن دیگه ای هست به جای این JosLang .

آخرین ویرایش:

mambolearn

Active Member
شما تنها کافیه Joom!fish رو نصب کنید نه هیچ چیز دیگه ای !

فایل فارسی رو میتونید با دانلود کردن جوملا فارسی از پوشه languages بردارید

فایل عربی هم میتونید از سایت زیر دانلود کنید :
http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/332/1152/arabic_lang_1.0.12_utf8.zip

با این کامپوننت تمام قسمت ها رو میشه تغییر داد ... منو ها ... متن ها و ........

فقط برای راست به چپ شدن با تغییر زبان نیاز به تغییراتی داره که باید PHP بلد باشید

یا علی

yafatemeh

Member
بسیار ممنونم چون من هم دنبال این کامپوننت بودم... ولی وقتی که ورژن Nokkeaw 1.6 رو گرفتم و روی مامبو 4.6.1 خودم نصب کردم در قسمت منو... جایی که باید زبان ها را به کاربر نشان بدهد! Error داد:

Fatal error: Call to a member function on a non-object in c:\appserv\www\mambo\components\com_nokkaew\nokkaew.html.php on line 62

یعنی مشکل کجاست... یعنی با مامبو 4.6.1 سازگاری نداره؟!!! من نسخه 1.5.3 رو هم گرفتم ولی اینبار موقع نصب Error داد:

Warning: main(c:/appserv/www/mambo//includes/domit/xml_domit_lite_include.php): failed to open stream: No such file or directory in c:\appserv\www\mambo\administrator\components\com_nokkaew\nokkaew.class.php on line 34

Fatal error: main(): Failed opening required 'c:/appserv/www/mambo//includes/domit/xml_domit_lite_include.php' (include_path='.;c:\php4\pear') in c:\appserv\www\mambo\administrator\components\com_nokkaew\nokkaew.class.php on line 34

نظر شما چیه؟؟

mehrdadsml

Member
از Joom!Fish 1.7 استفاده کنید من مشکلم حل شد. تقریبا همه جا رو می تونید فارسی سازی کنید.

mambolearn

Active Member

mehrdadsml

Member
من با جوم فیش چند قسمت رو فارسی سازی کردم. اما این کار رو روی دو تا جوملا با نسخه های مشابه انجام دادم و روی یک تمپلت بدون هیچ عمل اضافه ای اما در یکی وقتی زبان فارسی رو انتخاب می کنی و در یکی هم وقتی زبان عربی رو انتخاب می کنی تمپلیت به هم میریزه. همه ی زبان ها هم utf-8 هستند و تمپلیت هم روی یونی کد تنظیم شده به نظرتون مشکل از کجاست؟

mambolearn

Active Member
Nokkeaw for Mambo v4.6.2

این نسخه برای مامبو 4.6.2 هست نه 4.6.1 ;)

Joom!Fish 1.7 برای جوملاست نه مامبو ...
ضمن اینکه امکانات Nokkeaw خیلی بیشتر از Joomfish هست .

یا علی

شما برای مامبو 4.6.2 باید از Nokkeaw استفاده کنید نه Joomfish !!!

لطفا پست ها رو به دقت بخونید ...
لینک دانلود در پست های قبل داده شده ...

------------------------------
مهرداد :
این مشکل از اونجا ناشی میشه که باید در عربی و فارسی قالب RTL باشه و در انگلیسی و ... LTR باشه . این کار نیاز به یه مقدار کد نویسی داره ... اگر با PHP آشنایی دارید که ... اگر هم دوست داشتید تیم مامیتونه این کار رو برای شما انجام بده ...

یا علی

mehrdadsml

Member
ممنون میشم اگه کمک کنید. Php خیلی کم بلدم اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم... تغییرات باید تو Css باشه؟

yafatemeh

Member
Nokkeaw for Mambo v4.6.2
این نسخه برای مامبو 4.6.2 هست نه 4.6.1 ;)
Joom!Fish 1.7 برای جوملاست نه مامبو ...
ضمن اینکه امکانات Nokkeaw خیلی بیشتر از Joomfish هست .
یا علی

ممنونم... قبلا هم احساس می کردم که دیگه کم کم باید برم روی 4.6.2!! البته ای کاش Patch ارتقاء به 4.6.2 زودتر میرسید!! :neutral: سعی خودم رو می کنم...
یا علی

mehrdadsml

Member
آقا من این جوم فیش رو نصب کردم هم روی لوکال و هم روی سرور اما به یک مشکلی که خوردم اینه که بعد از translate هر گزینه و بعد از تعیید اون وقتی می خوام گزینه ی بعدی رو انتخاب کنم جوملا logout میشه و باید مجددا وارد بشم. اگه میدونید مشکل از چیه ممنون میشم راهنمایی کنید...؟؟؟

mambolearn

Active Member
مشکل میتونه از سرور شما باشه ...

چک کنید ببینیید session save path رایتبل باشه
safe mode آف باشه

این مشکل به joomfish یا ... مربوط نیست

یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا