سوال فوري در مورد چاپ بروشور دو رنگ

kimiapt

Member
با سلام و تشكر
من قصد طراحي يك بروشور دو رنگ دارم . مي خواهم از دو رنگ آبي و سياه ايتفاده كنم . اندازه بوم من 35 * 50 هستش و از حالت cmyk با شفافيت 300 پيكسل بر اينچ استفاده مي كنم . سوالم اينه كه ايا مي تونم از رنگهاي تركيبي استفاده كنم يعني ايا رنگ آبي من بايد خالص آبي باشد يا اينكه ميتونم رنگ آبي دلخواه را به كار ببرم . در صورت امكان كاملا راهنمائي كنيد و كد رنگهاي آبي و سايه را برايم بنويسيد
ممنونم

digitalBIZ

Member
سلام.
آقا ببين نكته مهمي كه تو ي اين نوع چاپ بايد درنظر بگيري اينه كه كار شما فقط از 2 كانال رنگ استفاده كرده باشه..
اصلا هم مهم نيست كه شما از كدوم كانال رنگ CMYKاستفاده كنيد...
در ضمن شما ميتونيد با مسپول چاپ خود صحبت كنيد تا براي شما رنگ مورد نظر را بسازند.
مثلا همون آبي كه گفتي رو برات به سازند و از اون براي زينكي كه قرار آبي استفاده بشه استفاده كنند..
و به همون ترتيب براي رنگ دومت...

گفتم فقط نكته مهم استفاده از 2 كانال رنگ هست..

موفق باشيد

absoonoo

New Member
سلام

من خواهشم ميكنم از برو بچ ها كه اگه در مورد چيزي اطلاعات صحيح ندارند به اين بنده خدا جواب هاي پرت و پلا ندن

1- دوست عزيزمون درست گفتند شما بايد از دو كانال استفاده كني و مركب چاپ رو هم چاپچي عزيز بايد درست كنه .

2- مطلب مهم اينه كه يه عكس چهار رنگ رو چطور دو رنگش كني بدون اينكه رنگهاي ديگه از بين برن .پروفسورهاي زيادي رو كه من در بخش ادوبي فتوشاپ ديدم اينكار رو ميكنن كه دو تا از كانال ها رو حذف ميكنن در صورتي كه با اين كار بخشي از رنگ هاي يك عكس كاملا از بين ميره و تبديل به سفيد ميشه امتحان كنيد كه يه عكس از چهره يك خانوم خوشگل رو كدو كانالشو ميشه حذف كرد هر كانال رو حذف كنيد حتي با وجود چاپ دو رنگ و يا حتي تك رنگ چهره اين خانوم تبديل به مرده تو تابوت ميشه پس چيكار بايد كرد .

3 - در فتو شاپ يك بخشي وجود دارد به نام channel mixer تو اين بخش كه تو قسمت adjestment هستش شما ميتونين تك تك كانال ها رو انتخاب كنين و مقدار اونا رو صفر كنين و در عوض به جاي رنگ حذف شده يه رنگ ديگه رو جايگزينش بكنيد .

مثلا براي حذف رنگ سايان كانال سايان رو از قسمت بالا انتخاب كنيد و مقدارشو با اهرم مربوطه صفر كنيد اونوقت مقدار كشويي كانال سياه رو در پايين به مقدار لازم كه عموما همون صده برسونيد .
شما بايد در حقيقت دو تا كانال خاكستري براي خودتان درست كنيد و چاپ چي هم مركب مربوطه رو بسازه اونوقته كه به چاپ ميگن دو رنگ تك رنگ يا سه رنگ

متاسفانه سايت آقا مجيد شده محل و مامن اكثر همون پروفسورهايي كه كانال حذف ميكنن و هيچ بخش حرفه اي توش وجود نداره و همه فتوشاپ رو بچه گانه و در حد ساخت افكت هاي عجيب و غريب اونم به صورت كپي از سايت هاي خارجي در آوردن
راستي اين ديجيتال كامبيز كارش خيلي درسته ازش استفاده كنين
كامبيز جون قيمت كارهاتو برام بفرست خوشحال ميشم با هات همكاري كنم
يا حق
مسوول دپارتمان آموزش ادوبي در ايران

Ghamnevis

Well-Known Member
absoonoo گفت:
متاسفانه سايت آقا مجيد شده محل و مامن اكثر همون پروفسورهايي كه كانال حذف ميكنن و هيچ بخش حرفه اي توش وجود نداره و همه فتوشاپ رو بچه گانه و در حد ساخت افكت هاي عجيب و غريب اونم به صورت كپي از سايت هاي خارجي در آوردن

خوب اين نظر شخصي شماست... البته تا حدودي درسته ! ولي نياز به بحث داره كه چرا داريم در اين مسير حركت ميكنيم !

من به عنوان مدير انجمن اختياراتي دارم ولي قوانين و اهداف سايت دست من را خيلي ميبنده !
غير از آقا كامبيز كس ديگري به اين دوستمون جواب ندادند . آقاي محمودي هم كه هيچ حرفي از حذف كانال هاي رنگ نزدند !

من چندين بار و چند كتاب مختلف در مورد چاپ در فوتوشاپ خوندم ولي همه تئوري بوده ! تا حالا كار چاپي نكردم به اون صورت (مثل اكثر كاربراي اين انجمن) براي همين معمولا در مسائلي كه مربوط به چاپ ميشه دخالت نكردم و نميكنم !

آقاي ارسوني فكر ميكنم برداشت شما يكم غير منصفانه بوده ! توي اين انجمن ها كاربران حرفه اي كم نيستند ! ولي بنا به اقتضاي كار و علاقه اكثر در وب ديزاين و طراحي هاي كامپيوتري كار ميكنند نه چاپ...

جداي از اين موارد...
اين انجمن براي يك سطح خاص از كاربران نيست ! نميشه مقالات حرفه اي گذاشت فقط ! اكثريت قريب به اتفاق بازديد كنندگان اين انجمن يا كار با فوتوشاپ را تازه شروع كردند يا ميخوان شروع كنند...
وجود همين آموزش هاي ساده ميتونه تا حد خيلي زيادي براشون كارگشا باشه...

هميني كه بچه ها زحمت ترجمه و انتقال آموزشها را ميكشند خيلي لطف ميكنند. درست نيست اينطوري در موردشون حرف بزنيم...

اميدوارم موفق باشيد...
سايان

digitalBIZ

Member
با سلام به همه دوستان...
absoonoo عزيز شما به بنده لطف داريد...
لطفا پيغام خصوصي خود را چك كنيد.

absoonoo

New Member
من شرمنده ام اگه به دوستان اهانت يا كم لطفي كردم نه به واسطه وجود دوستان حرفه اي در اين بخشه بلكه در مورد سوالاتي اين چنيني منظورم بود كه جدا از دوستان حاضر بعضي ها كه خود شما هم مثل من از دستشون خسته شديد و با برچسب گرافيست و انيماتور گند زدند به هرچي تخصص و تجربه شروع ميكنن به جواب دادن هاي بي خود .
حتي منظورم كامبيز هم نبود چون اين بشر رو با نمونه كارهاي خوبش و تعريفي كه ازش كردم ميشناسم و
ازت خيلي ممنونم كه مسووليت پذيري و در سال پاسخ گويي فقط تو عرضه جواب دادن رو داري و بس.
بعدشم من بارها گفته ام كه مديون سايت هايي چون مجيد آنلاينم و مخلص همه كساني كه هيچ ادعايي ندارن و براي فيش حقوق تو اين سايت سگ دو نميزنن .

زت زياد

جدیدترین ارسال ها

بالا