افزونه 1 سوال راجع به vray for c4d

khatam.0761

Well-Known Member
سلام
من با ارشیکد کار میکنم و با مکس رندر میگیرم
متوجه شدم ک آرشیکد 18 با c4d خیلی مچ شده، برای همین گفتم ک یاد بگبرم
اما سوال اینجاست... برای مکس vray3 اومده. برای C4D چه ورژنی از vray اومده؟
چجوری میشه تهیه کرد؟
چرا vray برای max ورژن 3 ست، اما برای C4D ورژن زیر 2؟
کار با vray در مکس و C4D متفاوت است؟ تا چه حد؟
تفاوت مکس با C4D در چیست؟
سرعت رندر چطور؟
ممنون میشم راهنماییم کنید...:rose:

Matin.B

Member
خوب این که Cinema 4D نرم افزار بسیار خوبی هست که رندر Vray اضافه شده که تا چند وقت بعد Arnold هم اگر بشناسید اضافه میشه
اینکه چرا 3D max ورژن Vray 3 هست و C4D 1.9 به خاطر این هست که Cinema 4D نرم افزاری هست که بعد از 3D max اومده و 3D max هم همین روال رو داشته تا شده 3
تفاوت مکس با Cinema 4D ? محیط ساده ..... رندر ساده ....... قدرت ........ نمیشه مقایسه کرد بعضی کار ها با CInema 4D مثل Motion graphic و جلوه ویژه و تبلیغات همه میدونن که Cinema 4D از 3D مکس بهتره
سرعت رندر هم خوبه سلام میرسونه
باید بلد باشید با کمترین زمان و بیشترین کیفیت رندر بگیرید
با تشکر

khatam.0761

Well-Known Member
لینک دانلود vray برای c4D را داری؟
اگر دارید، لینکش را محبت کنید ممنون میشم.
هرچی سرچ کردم 1.8 بود.
vray 1.9 اخریشه ک نیافتم

Matin.B

Member
تا
لینک دانلود vray برای c4D را داری؟
اگر دارید، لینکش را محبت کنید ممنون میشم.
هرچی سرچ کردم 1.8 بود.
vray 1.9 اخریشه ک نیافتم

برای R12
http://vrayforc4d-1-9-0.s3.amazonaws.com/VrayBridge_R12_140625_BBB.zip

برای r13
http://vrayforc4d-1-9-0.s3.amazonaws.com/VrayBridge_R13_140625_BBB.zip

برای r14
http://vrayforc4d-1-9-0.s3.amazonaws.com/VrayBridge_R14_140625_BBB.zip

برای R15
http://vrayforc4d-1-9-0.s3.amazonaws.com/VrayBridge_R15_140625_BBB.zip

اینا برای ویندوز بود
اگر مک هستید بگید
با تشکر

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
خب دوست عزیز بگذارید یک چیز هایی رو روشن کنم .

- مثل Motion graphic و جلوه ویژه و تبلیغات همه میدونن که Cinema 4D از 3D مکس بهتره

ایشون کلا تو فاز چی بهتره هستند .
اما جالبه کوچک ترین اطلاعی از Motion Graphic هایی که در جهان ساخته میشه ندارند ... کافیه به سایت www.animatorstoolkit.com بزنن !
نمونه کار هایی که با مکسول و مکس ساخته شده که در نوع خودش بی نظیره ... اما ...

CopyKeysToScript640.gif

شما khatam.0761 عزیز ، واقعا دنبال چه چیزی هستید ؟ این شاخه به اون شاخه پردین براتون بد تموم میشه .

معمولا ما ایرانی ها اینجوری هستیم که وقتی کارمون خوب نمیشه نرم افزار رو مقصر میدونیم .

شما گفتید ArchiCAD و 3Ds Max کار میکنید اما چرا اون رو کامل ادامه نمیدید ؟ ایا واقعا محدودیت نرم افزاری جلوی پیشرفت شما رو گرفته ؟ آیا واقعا فکر میکنید اگر مثلا با C4D یا مثلا Blender کار کنید و مثلا با Vray - Maxwell - Corona و ... رندر بگیرید کارتون تغییری میکنه ؟

من میتونم این اطمینان رو بهتون بدم که 99% خیر !

دلیل اینکه چرا ویری 3 اومده چون Developer های ویری کلا تمرکزشون روی 3Ds Max هست همونطور که Arnold روی مایا تمرکز کرده و در کنارش Build هایی برای سایر نرم افزار ها گرفته میشه اما چون برنامه نویسان متغییر هستند ورژن های اولیه رو راه اندازی میکنند بعد کم کم پیش میرن که اخیرا Chaos Group
با استخدام Developer های جدید سرعت این بروز رسانی رو بشدت افزایش داده در حدی که بعد از 2 ماه که ویری 3 برای مکس منتشر شد ، برای مایا هم Build شد .

اما در مورد Cinema 4D
من به شما پیشنهاد میکنم با کسی مشورت کنید که چندین ساله C4D کار میکنه و کسانی که تازه وارد هستند نمیتونند کمک دقیقی به شما بکنند مگر اینکه شما خودتون اول راه باشید که اینطور فکر نمیکنم .
Cinema 4D یک نرم افزار کامل جهت ساخت صحنه های سه بعدی به صورت استیل و انیمیشن است اما این توضیح برای هر نرم افزار دیگه ای هم صدق میکنه ...

Cinema 4D چند حسن داره و چند ایراد مثل هر نرم افزار دیگه ای مثلا MoGraph ـش و ایرادش مثلا در رندرینگش به شدت ضعیف عمل میکنه و بیشتر به شما رندر Stylize میده تا رئال که مجبورید از موتور های ثانوی استفاده کنید در صورتی که در نرم افزار های اتودسک برای شما mental Ray و Scan-line قرار گرفته ...

در Blender هم ما موتور بسیـــار قدرتمندی داریم به نام Cycle که توضیحش اینجا درست نیست .

اما در مورد اینکه میگید ArchiCAD با سینما فوردی مچ شده ، این مچ شدن خیلی تاثیر نداره ، مثلا C4D با افتر افکتز کاملا مچ شده اما خیلی ها هنوز از مکس و افتر استفاده میکنند و تاثیر چندانی نداشت یا موتور رندر Arion که داخل مکس قرار داده شد اما بیشترین استفاده هنوز از Stand Alone هست اما منظور اصلیم اینه

همه چیز به خود شما بستگی داره و من حس میکنم شما بیشتر جذب جزییات شدید تا کلیات !

موفق باشید .

آخرین ویرایش:

Matin.B

Member
خب دوست عزیز بگذارید یک چیز هایی رو روشن کنم .

ایشون کلا تو فاز چی بهتره هستند .
.

من دارم میگم چی توی Cinema4D با 3D max فرق میکنه
باید بدونن
شما کلا فازتون توی 3D Max هست حمید جان
نمیشه کاری کرد
من هرچی بگم شما میگید نه 3D Max و مایا و چمیدونم Autodesk
همین
باشه 3D Max خوب
من دیگه در مورد نرم افزار از این لحظه حرف نمیزنم و نمیگم چی خوبه چی بد
ایشون لینک Vray خواستند دادم

khatam.0761

Well-Known Member
شما گفتید ArchiCAD و 3Ds Max کار میکنید اما چرا اون رو کامل ادامه نمیدید ؟ ایا واقعا محدودیت نرم افزاری جلوی پیشرفت شما رو گرفته ؟ آیا واقعا فکر میکنید اگر مثلا با C4D یا مثلا Blender کار کنید و مثلا با Vray - Maxwell - Corona و ... رندر بگیرید کارتون تغییری میکنه ؟

دوست عزیز.
متشکرم ک پاسخ دادید.:rose:
وقتی از آرشیکد به مکس خروجی میگیرم، اجسامی که با دستور morph در آرشیکد ترسیم کردم، تو مکس سیاه میوفته. مجبورم به جای خروجی 3ds از پسوند skp استفاده کنم ک وقتم رو میگیره و خروجی سخت میده. اذیت میکنه. اما اگر در C4D کار کنم درسته. نمیدانم چرا...:shock:
تنها مشکلم، همینه... دستور morph در آرشیکد :sad:

LinkinForEver

OBJ خروجی نمیده ؟

متوجه نیستم Morph ?

میشه با عکس یا یه نمونه مدل نشون بدید ، حتما مشکل جدی نیست و حل میشه ...

LinkinForEver

سلام
خب خیلی کار ساده ایه فیکس کردنش فقط شما لطفا همین فایلش رو هم قرار بدید تا بگم چیکار کنید .

LinkinForEver

سلام مجدد خب تست کردم . همونطور که حدس میزدم در هنگام Import کردن Smoothing Group ها دست وارد نمیشند .

برای فیکس اینکار چندین راه وجود داره که من فکر میکنم اصلی ترینش خروجی گرفتن OBJ از Archicad هست .

راه بعدی که من استفاده کردم این هستش :

1 .ابتدا مدل هاتون رو وارد کنید .

42349267315935672540.jpg

2 .بعد از وارد شدن اونهارو انتخاب کنید و در مودیفایر دستور Smooth رو بهشون بدید .

33252368763661126810.jpg

3 .در مودیفایر تیک Auto Smooth رو بزنید .

44428864689566835755.jpg

4 .بر روی ابجکت ها کلیک راست و Convert To Poly رو بزنید .

72721265764123552875.jpg

مشکل حل میشه .

Fa

Well-Known Member
narm afzar faghat ye abzare

to tamame barnamehaye 3 bodi mishe hameye kararo anjam dad

max maya c4d

siyasate autodesk ineke har pelagini ke miado mikhare va be narm afzarash ezafe mikone , masalan maya koleksiyoni az pluginhast ke autodesk kharide
ya mental ray va ...

man tazmin mikonam ke shoma ba physical render c4d mituni renderi behtar az vray ya hatta octane begiri , hamintor dar max

tamame ina bastegi dare dar che haddi narm afzareto beshnasi

baraye meal be in link tavajoh kon

behance.net/gallery/21615831/Testing-render-engines

جدیدترین ارسال ها

بالا