سوال در ورد CPU&Memory

wall_e

Well-Known Member
سلام

من که Cpu 3.40 GHz دارم چرا موقع رندر از 1.5 GHz سی پی یو استفاده میکنه اگه خریدن سی پی یو قویتر هیچ تاثیری نداره چرا میخریم؟

یه سوال دیگه

مگه کار رم این نیست که وقتی رندر رو میزنیم راحت بتونیم تو محیط ویندوز بچرخیم؟
الان رم 12 گیگ دارم
اما تو محیط ویندوز که میچرخم فلش ماوس تیک میزنه چرا؟

میشه یکی بهم توضیح بده؟
:)

3dmad

Well-Known Member
سلام
محاسبات سی پی یو تو کارهای مختلف فرق میکنه، اگه شما صحنتون احتیاج به لود شدن آبجکتا از هارد داشته باشه خب طبعا لودینگ طول میکشه و ...

شما خاطرت جمع برای رندر سی پی نقش اول رو بازی میکنه
اما برای ویوپورت اون کارت گرافیک و قدرت پردازش اون (gpu) و مقدار بندویچ و رم کارت گرافیکه که نقش اول رو بازی میکنه

رم هم که خب طبعا کمکی ایندو هست اگه کم باشه کرشو ...

Ronalix

Member
کار رم بارگیری اطلاعات از روی هارد برای پردازش در cpu تعریف شده حالا شما چنانچه تو یکی از این قسمت ها مشکل داشته باشی یا یکی از این قسمتها توانایی کار کردن در حد قطعات دیگه رو نداشته باشه قاعداتاً به مشکل بر میخوری !

حالا اگه شما هاردت سرعت زیادی نداشته باشه و نیاز به لود آبجکت ها از هارد باشه همونطور که دوست خوبمون گفتن روی سرعت رندر تاثیر میزاره واسه همینه که میگن از حافظه های ssd استفاده کنید !

نکته بعدی هم اینه که امکان داره شما از سیستم عامل 64 بیتی استفاده نمیکنید و کارایی 100 % رم و سی پی یو استفاده نمیشه !

البته توانایی ساپورت مادربورد هم نکته دور از ذهن نیست ولی خیلی رایج نیست چون اوصلاً همه متناسب خرید میکنن مادربورد رو

ali_118

کاربر VIP
اما تو محیط ویندوز که میچرخم فلش ماوس تیک میزنه چرا؟
دوستان کمابیش پاسخ سوالات شما رو دادن، اما اگه میخواین همزمان رندر با سیستمتون کار کنین، برای حل مشکل کند شدن سیستم باید اولویت پردازش اون نرم افزار رو در حالت پایینتر از نرمال قرار بدین.
اینجوری:
Task Manager --> Processes --> 3dsmax.exe --> RightClick --> Set Priority --> BelowNormal --> Yes

sp_spi

New Member
رم پی سی من 4 گیگ هست و وقتی هنوز به مدلم متریال ندادم مثلا برای انتخاب یه اچ دی آر آی ساده یه هو ارور رم میده و مکس بسته میشه....ینی رم کم میاره؟آخه تا آخر که از رم استفاده نمیکنه تنظیماتی تو مکس برا بهینه کردن استفاده از رم وجود داره؟

wall_e

Well-Known Member
الان هاردم ssd ویندوز و مکس هم 64 بیت

سی پی یو هم که 3.40
یعنی رندرای من همیشه با 1.5 GHz قراره انجام بشه؟

Set Priority رو هم که از above normal میبرم رو Highe رندر رو میزنم سیستم کلا هنگ میکنه

مشکل من فقط تایم رندر هست اگه به جای 1.5GHz از 3GHz سی پی یو استفاده کنه خب رندرم زودتر انجام میشه ......

ali_118

کاربر VIP
Set Priority رو هم که از above normal میبرم رو Highe رندر رو میزنم سیستم کلا هنگ میکنه

Set Priority فقط اولویت پردازش بین اپلیکیشن های مختلف رو تعیین میکنه
به این صورت که مثلا اگه شما وسط رندر فایرفاکس رو باز کردین، در لحظاتی که فایرفاکس در حین اجرا نیاز به سی پی یو داره اولویت استفاده با اون باشه که این تغییر اولویت باعث میشه گیر کردن ها و کند شدن سیستم در حین رندر خیلی کمتر به چشم بیاد.
وقتی شما در حین رندر Priority رو به Above Normal تغییر میدین این کار هیچ تاثیری در زمان رندرتون نخواهد داشت، جز اینکه اجازه ی استفاده از CPU رو به سایر برنامه ها نمیدین و نتیجه ای جز هنگ کردن نداره

کاری که 3dmad گفت انجام بدین و نتیجه اش رو بگین.

آقا سوال این دوستمون اینه کهچطور مقدار cpu رو تغیی بده و بالا ببره. چرا اینقد از بحث منحرف میشین؟

ali_118

کاربر VIP
خیلی خوبه که پیگیر مشکلتون هستید، اما برای جواب دادن به سوال شما نیاز به اطلاعات بیشتری هست
اسکرین شات از فایل مکس، کلیه تنظیمات رندر، و اون 1.5 گیگاهرتز که توی صحبتاتون ازش حرف میزنید و در صورت امکان اصل "فایل"ی که مدعی هستید کند رندر میشه
مشخصات کامل سیستم و نرم افزار های مورد استفاده و نمونه ی رندر و رندرتایم فایلی که جناب 3dmad در چند پست قبل معرفی کردند ..

wall_e

Well-Known Member
من کلا میخوام بدونم چرا موقع رندر از 1.5GHz سی پی یو استفاده میکنه چرا از 1.5GHz
دیگه سی پی یو استفاده نمیشه؟

اون فایل هم رندر کردم
.

3.40 CPU : Intel 2600

Ram : 12 GB Corsair 1600
Motherboard : Asus P8P67
VGA : ATi Radeon HD 5800
Max 2014 64bit
Vray Adv 2.40.04
تایم:
14.35

Snapshot_2013-10-18_222914.png

Ronalix

Member
ویندوز 8 که نصب کردی آخرین نسخه پچ شده است یا نه ! 8.1 منظورمه

اگه که نه 7 نصب کن 64 بیتی به احتمال زیاد مشکلت برطرف میشه

3dmad

Well-Known Member
3.40 CPU : Intel 2600
Ram : 12 GB Corsair 1600
Motherboard : Asus P8P67
VGA : ATi Radeon HD 5800
Max 2014 64bit
Vray Adv 2.40.04
تایم:
14.35

نه مثل اینکه واقعا یه مشکلی وجود داره
چون سیستمم من سی پی یوش با شما یکیه گویا، ولی تو 6 دقیقه و نیم رندر کرده، یه مقدار تفاوت داره سیستمامون ولی نه در حد 8 دقیقه!

شما اینجا هم یه چک بکن:
(وقتی مکس بازه )
task manager > processes
از تو اون لیست 3ds max رو پیدا کن و راست کلیک کن برو رو set priorrity ببین رو نرماله؟
رو set aniffity هم برو ببین همه هسته های سی پی یوت تیک خورده؟

wall_e

Well-Known Member
ويندوزم 8 64bit هست 8.1 نيست

Set priorrity رو هم چك كردم رو نرمال هست

همه هسته ها هم فعاله....

يعني قضيه چيه؟

_MRM_

Member
برای امتحان هم که شده از منوی setup منوی برگردان به حالت کارخانه (تنظیمات مین برد ) بزنید

جدیدترین ارسال ها

بالا