سوال در مورد clipping mask

rahimim

Member
سلام،

یه سوال دارم ممنون میشم اگر اساتید راهنمایی کنن.
همون طور که میدونید وقتی از clipping mask استفاده میشه محتویات خارج از مرزهای اون دیگر دیده نمیشود (ولی هست) چطوری میشه محتویات خارج از clipping mask رو پاک کرد؟ (دیگه نباشه)

با تشکر

rahimim

Member
آخر هم کسی جواب منو نداد. به هر حال خودم فهمیدم چیکار باید کرد.
خواستید تاپیک رو پاک کنید.

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
حذف محدوده خارج از Clipping Mask

سلام.
بهتر بود برای سوال کردن از یک تاپیک جدید استفاده می کردید. این تاپیک برای 3 سال پیش بوده...
در تصاویر زیر از ماسک کردن آبجکت تا حذف کردن اطراف آن نمایش داده شده.

Delete-outside-of-clipping-mask-in-illustrator-1.jpg

1- در مرحله اول محدوده قسمتی که میخواهیم Clipping Mask شود رو مشخص می کنید سپس با استفاده از کلید Shift آبجکت اصلیمون هم انتخاب می کنیم و کلید ترکیبی Ctrl+7 را فشار می دهیم. ( یا به مسیر Object > Clipping Mask > Make ) می رویم.

Delete-outside-of-clipping-mask-in-illustrator-2.jpg
Delete-outside-of-clipping-mask-in-illustrator-3.jpg

2- در این مرحله برای حذف قسمت هایی از Clipping Mask که به ما نشان داده نمی شود ولی وجود دارد باید از منوی Windows > Pathfinder را انتخاب کنید. سپس بعد از انتخاب آبجکت بر روی گزینه Trim کلیک کنید.

Delete-outside-of-clipping-mask-in-illustrator-4.jpg

موفق باشید.:rose:

آخرین ویرایش:

s20s20

Member
سلام.
بهتر بود برای سوال کردن از یک تاپیک جدید استفاده می کردید. این تاپیک برای 3 سال پیش بوده...
در تصاویر زیر از ماسک کردن آبجکت تا حذف کردن اطراف آن نمایش داده شده.

1- در مرحله اول محدوده قسمتی که میخواهیم Clipping Mask شود رو مشخص می کنید سپس با استفاده از کلید Shift آبجکت اصلیمون هم انتخاب می کنیم و کلید ترکیبی Ctrl+7 را فشار می دهیم. ( یا به مسیر Object > Clipping Mask > Make ) می رویم.

2- در این مرحله برای حذف قسمت هایی از Clipping Mask که به ما نشان داده نمی شود ولی وجود دارد باید از منوی Windows > Pathfinder را انتخاب کنید. سپس بعد از انتخاب آبجکت بر روی گزینه Trim کلیک کنید.

موفق باشید.:rose:

من این کاری که شما فرمودید ر. انجام دادم منتها در مرحله 3

با پیغام زیر مواجه میشوم

222.jpg

همونطور که در پیغام مشاهده می فرمایید ابتدا فرم clipping mask شده را انتخاب کن و بعد trim کن.

s20s20

Member
این کار رو انجام میدم ولی بازم پیغام داده میشه

حتی اون یکی فرم هم انتخاب میکنم پیغام داده میشود

شاید شما اشتباهی گزینه ی intersect رو میزنید، توی پنل pathfinder ده گزینه هست که چهارتا بالاست (shape modes) و شش تا پایین (pathfinder) ردیف پایین دومی از سمت چپ گزینه ی trim هست. بعد از انتخاب آبجکت اون رو بزن
اگر نشد اصلن به خودت استرس نده مجدد با دقت تمرین رو نگاه کن و توی یه فایل جدید تمرین رو انجام بده
و شاید هم اصلن شما این تمرین رو با عکس انجام میدهید که باید بدونید image (عکس) با object (آبجکت - همون فرم وکتور) فرق میکنه
اگر حدس هام درست نیست تصویری از آنچه که انجام میدهید رو در حجم کم ارسال کنید تا بتونم بیشتر کمک کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا