سوال در مورد Cinema 4D

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
توفان جان همینطوری که داری نظرسنجیا رو منعکس می کنی
30.gif
یه نیم نگاهی هم به سوالاتی که قول دادی جواب بدی بنداز

پیشاپیش کمال تشکر و قدردانی را از محضر منعکس کنندتون دارم!!
51.gif

S.H.R.M.K

Well-Known Member
S.H.R.M.K جون این برنامه بهترین برنامه برای web designer ها و Multimedia کارها یا برای کسانی که میخوان 2D رو با 3D کار کنن هستش. ولی این برنامه نسبت به 3d max و maya قدرت کمتری داره ..من خودم چون با هر 3 تا کار کردم اینو میگم. ولی برنامه ی باحالی هستش و رندرهایی که میگیره بسیار قشنگه .. هچنین ابزار خیلی قوی به نام body paint داره که قدرتش رو چند برابر کرده.

مرسی مملی از جوابت ولی نگفتی نمونه ای چیزی ازش هست؟ مثلا مثل کارای حرفه ای که با مایا یا مکس شده؟
آخرین ورژنش رو هم بگی دیگه حله حله البته من ورژن 7 شو گرفتم!

مملی جان عزیز
درست c4d به محبوبيت و معروفيت اين دو برنامه نمیرسه قبول دارم
ولی به هیچ عنوان از این برنامه ای که نام بردی کم نمیاره عزیز
اینو من از رو احساسات نمیگم نظر سنجی ها ی کارشناسان رو دارم منعکس میکنم

یوسف جان یعنی ارزش داره وقت بزاریم روش ؟
یا برم سراغ اونای دیگه؟

ToFaN

Well-Known Member
S.H.R.M.K گفت:
مرسی مملی از جوابت ولی نگفتی نمونه ای چیزی ازش هست؟ مثلا مثل کارای حرفه ای که با مایا یا مکس شده؟
آخرین ورژنش رو هم بگی دیگه حله حله البته من ورژن 7 شو گرفتم!

یوسف جان یعنی ارزش داره وقت بزاریم روش ؟
یا برم سراغ اونای دیگه؟
البته قصد تبلیغ این نرم افزار نیست
نرم افزار به هیچ عنوان ملاک یک هنرمند نمیشه
هنر از خوده انسانه
این نرم افزار هیچ گونه کم و کثری نداره و تا بحال چندین انیمیشن بزرگ دنیا باهاش درست کردن
به عنوان مثال:
Polar Express
polar%20express%20train%20moonOrig.jpg

اینم گالری این نرم افزار
http://maxon.net/pages/gallery/gallery_15.html

بازم میگم تمام نرم افزار ها خوبه این انسانه که بینشون فرق میزاره

[Ibaba ey wal mochaker az ine hame rahnamayee !!!hala ma ye chizi khastim ro delemon mond be khoda az awale sal goftimamozesh sakht darya ro bedid wali zaheran ghabel nemidonid ma ke raftim poshte saremoon ro ham nega nemikonim gofte bodand anjomane khobye wali eshtebah az ab dar omad
bi khial

be khater rahnamyy hatoon mochaker hastam ------------------be omid mowafaghyate

آخرین ویرایش:

ToFaN

Well-Known Member
rozegar-abshar گفت:
[Ibaba ey wal mochaker az ine hame rahnamayee !!!hala ma ye chizi khastim ro delemon mond be khoda az awale sal goftimamozesh sakht darya ro bedid wali zaheran ghabel nemidonid ma ke raftim poshte saremoon ro ham nega nemikonim gofte bodand anjomane khobye wali eshtebah az ab dar omad
bi khial

be khater rahnamyy hatoon mochaker hastam ------------------be omid mowafaghyate
دوست عزیز اگه میشه لطفا فینگلیش تایپ نکنید
این مجله رو دانلود کن داخلش آموزش ساخت اقیانوس موجود می باشد که خیلی هم ساده و روان توضیح داده :)
http://3dattack.net/freestuff/December2004.zip

mamali132002

Active Member
ToFaN جون من یادمه این انیمیشن رو با maya ساخته بودن حالا ممکنه از cinema 4d هم درکنارش استفاده کرده باشن .. همیشه برای ساخت یک انیمیشن از چند نرم افزار استفاده میکنند.

مصطفی جون من زیاد با c4D کار نمیکنم و آخرین ورژنش رو نمیشناسم . در مورد نمونه کارهاش بگم که تو CG talk میتونی تعداد زیادی از کارهاشو ببینی.

به نظر من شما با همین نرم افزار کار کن . مهم نرم افزار نیست مهم کاری هستش که بیرون میدی. C4D هم خیلی نرم افزار خوش قلقی هستتش من با اینکه داشتم رندر میکردم خیلی راحت با photoshop و ... هم کنارش کار میکردم.. در صورتی که اگر تو Maya و 3D max میخواستم رندر کنم باید ول میکردم میرفتم.

ToFaN

Well-Known Member
mamali132002 گفت:
ToFaN جون من یادمه این انیمیشن رو با maya ساخته بودن حالا ممکنه از cinema 4d هم درکنارش استفاده کرده باشن .. همیشه برای ساخت یک انیمیشن از چند نرم افزار استفاده میکنند.
اتفاقا منم وقتی گفتن مملی جان نتوسنتم هضم کنم
ولی لینک و دیدم هضم هضم شد :)
http://www.maxon.net/pages/dyn_files/dyn_htx/htx/1197/01197_01197.html

S.H.R.M.K

Well-Known Member
البته قصد تبلیغ این نرم افزار نیست
نرم افزار به هیچ عنوان ملاک یک هنرمند نمیشه
هنر از خوده انسانه

این حرفتو قبول دارم ولی خواستم بدونم تواناییای نرم افزار چقدره. حالا که کاراشو دیدم دیگه میخوام برم تو کارش.
شما هم کمک یادتون نره!
ولی همه این عکسایی که تو این گالریا هست با خود این برنامه هست؟؟؟؟؟واقعا محشره

مصطفی جون من زیاد با c4D کار نمیکنم و آخرین ورژنش رو نمیشناسم . در مورد نمونه کارهاش بگم که تو CG talk میتونی تعداد زیادی از کارهاشو ببینی.

به نظر من شما با همین نرم افزار کار کن . مهم نرم افزار نیست مهم کاری هستش که بیرون میدی. C4D هم خیلی نرم افزار خوش قلقی هستتش من با اینکه داشتم رندر میکردم خیلی راحت با photoshop و ... هم کنارش کار میکردم.. در صورتی که اگر تو Maya و 3D max میخواستم رندر کنم باید ول میکردم میرفتم.

مملی جان من حمید هستم اون یکی مصطفی هستش ، به هر حال من با ورزن 7.3 شروع میکنم ببینم چی میشه.!اینیم که میگی موقع رندر میتونی با کامپیوتر کار کنی خیلی مزیته واسه خودش.

آخرین ویرایش:

ToFaN

Well-Known Member
s.h.r.m.k گفت:
این حرفتو قبول دارم ولی خواستم بدونم تواناییای نرم افزار چقدره. حالا که کاراشو دیدم دیگه میخوام برم تو کارش.
شما هم کمک یادتون نره!

مملی جان من حمید هستم اون یکی مصطفی هستش ، به هر حال من با ورزن 7.3 شروع میکنم ببینم چی میشه.!اینیم که میگی موقع رندر میتونی با کامپیوتر کار کنی خیلی مزیته واسه خودش.
نسخه 9 اون تو بازار فراوونه
پیشنهاد میکنم حتما از نسخه 9 به بالا استفاده کن
امکانات واقعا جالبی براش تهیه کردن :)

GFX Master

عجب بابا چه جالبه ها !!!!

خداوند مرا بیامرزد که این تاپیکو زدم!!
168.gif

بابا به تنها چیزی که جواب ندادین سوال من بودم!! اگه کسی نمیخواد جواب بده بگین که منم بیخیال سوالم بشم خوب!
184.gif

mostafa_az

Well-Known Member
سوالت چی بوده مگه سارا ؟ اگه سوالت اینه که خداییش من نمیدونم . یوسی میاد بهت میگه .

sara_is_nice_girl گفت:
بچه ها حالا یه سوال دیگه !
110.gif

توفان یه نمونه کار گذاشته بود به اسم فکر کنم GP یا یه چیزی تو همین مایه ها. می خواستم ببینم چجوری میشه به یه آبجکت اونطوری متریال نسبت داد. یعنی مثلا سطح رویی شکل یه متریال داره ولی کناره های شکل یه متریال دیگه. و اینکه چجوری میشه مثلا حالت آینه ای (Reflection) به یه آبجکت نسبت داد؟

ممنون میشم اگه کسی توضیح بده.
181.gif

مخلصیم
مصطفی

mostafa_az

Well-Known Member
راستی حالت رفلکشن رو میدونم بار اشیا .
باید به floor که تو طرح میزاری یه متریال که حالت رفلکشن داشته باشه نسبت بدی .

مخلصیم
مصطفی

ToFaN گفت:
دوست عزیز اگه میشه لطفا فینگلیش تایپ نکنید
این مجله رو دانلود کن داخلش آموزش ساخت اقیانوس موجود می باشد که خیلی هم ساده و روان توضیح داده :)
http://3dattack.net/freestuff/December2004.zip

آقای محترم اونو همون اول دانلود کردم که نباید می کردم چون جدا" کار ضعیفی ارائه می ده از طریق ماتریال نمیشه این جور چیز ها رو ساخت یه نگاه به ocean مایا بنداز ببین مایا چی ساخته بعد حتما" متوجه می شید که سینمای چهار بعدی شما آش دهنسوزی نیست

GFX Master

دوست عزیز شما درخواست کمک کردین بچه ها هم تا جایی که تونستن کمکتون کردن

دیگه کسی شما رو مجبور نکرده که با این برنامه کار کنی که میتونی خیلی راحت با برنامه ای که فکر میکنی قویتره کار کنی

GFX Master

مصطفی اینجوری البته بهتر هم شد

توفان انگار وقت نکرد آموزش بذاره منم خودم دست به کار شدم و روشش رو کشف کردم!!!
18.gif

فهمیدم چکار باید بکنم

ToFaN

Well-Known Member
sara_is_nice_girl گفت:
مصطفی اینجوری البته بهتر هم شد

توفان انگار وقت نکرد آموزش بذاره منم خودم دست به کار شدم و روشش رو کشف کردم!!!
18.gif

فهمیدم چکار باید بکنم
واقعا شرمنده سارا جان
امیدوارم درک کنی شرایطو هر سری یه مشکلاتی برام پیش میاد :cry:
امیدوارم امشب بتونم این آموزش رو بزارم :)

ToFaN

Well-Known Member
rozegar-abshar گفت:
آقای محترم اونو همون اول دانلود کردم که نباید می کردم چون جدا" کار ضعیفی ارائه می ده از طریق ماتریال نمیشه این جور چیز ها رو ساخت یه نگاه به ocean مایا بنداز ببین مایا چی ساخته بعد حتما" متوجه می شید که سینمای چهار بعدی شما آش دهنسوزی نیست
دوست عزیز اون یکی از هزاران روشی است برای ساخت اقیانوس حالا شما خوشت نمیاد بازم دلیل نمیشه که آش دهن سوز باشه یا نباشه من که خدای سینما فوردی نیستم که تمامی روش ها رو بگم :) حالا بیا و خوبی کن

جدیدترین ارسال ها

بالا