سوال در مورد چاپ کارت ویزیت

با سلام به دوستان

یه سوال داشتم در مورد چاپ کارت ویزیت ؛ من یه کارت ویزیت طراحی کردم و عکسی که تو کارت استفاده کردم یک طریفی هست از سفید به سیاه که تمام رنگهای خاکستری داخلش هست در زمان چاپ به جای اینکه طیف خاکستری چاپ بشه به رنگ سبز کم رنگ در می ایاد ! کسی که کارت رو چاپ کرد بهم گفت باید مشکیت دو رنگ باشه شما مشکی هفت رنگ رو انتخاب کردی !!
چظوری می شه در تنظیمات فتوشاپ این مشکل رو حل کرد ؟

متشکر

سلام

چاپ کارت ویزیت به صورت افست و سنتی همیشه این مشکلات رو دارد

اگه میخواهید میتونم واستون چاپ دیجیتال بزنم و کیفیت رنگ تضمینی و دیگه از این مشکلات نیست

فقط هزینش بیشتر هیت اما با تیراژ کم هم میزنیم

iliya77

Active Member
سلام دوست عزیز
عکستون رو انتخاب کنید ی همون select با Ctrl+A
حالا برید تو قسمت Layers-Channels نگاه کنید میبینید که از بالا نوشته cmyk-cyan-magenta-yellwo-black
الان به جعبه ای که توی تولبار هست و رنگ رو ازش انتخاب میکنید منظورم 2 تا مربع رنگ هست دو تا رنگ رو سفید انتخاب کن بعد به این قسمت برگردید
Layers-Channels از بالا به ترتیب زغشد رو اول انتخاب کنید بعد دیلت بزنید و بعد روی مژنتا و بعد از اون نوبت یلو
فقط وقتی این دیلت هارو انجام میدید باید تو حالت select که تو بالا گفتم باشه امیدوارم مشکلتونو حل کرده باشم

سلام دوست عزیز
عکستون رو انتخاب کنید ی همون select با Ctrl+A
حالا برید تو قسمت Layers-Channels نگاه کنید میبینید که از بالا نوشته cmyk-cyan-magenta-yellwo-black
الان به جعبه ای که توی تولبار هست و رنگ رو ازش انتخاب میکنید منظورم 2 تا مربع رنگ هست دو تا رنگ رو سفید انتخاب کن بعد به این قسمت برگردید
Layers-Channels از بالا به ترتیب زغشد رو اول انتخاب کنید بعد دیلت بزنید و بعد روی مژنتا و بعد از اون نوبت یلو
فقط وقتی این دیلت هارو انجام میدید باید تو حالت select که تو بالا گفتم باشه امیدوارم مشکلتونو حل کرده باشم

متشکر دوست عزیز

یه سوال دیگه داشتم در مورد ابعاد کارت ویزیت , چه ابعادی برای طراحی باید مد نظر باشه ؟

iliya77

Active Member
سلام عزیز ابعاد کارت ویزیت بستگی به چاپ خونه داره یعنی قالب هاشون استانداردش که اکثر چاپخونه ها همین سایزن 4.8 * 8.4 سانتی متر اگرم این اندازه طراحی نکنید خودشون سایزشو درست میکنند

ولی اگه دیجیتال چاپ کنید میتونید هر سایزی مشتری می خواد در بیارید مثلا 9*5

کار دیگه یی که می تونید بکنید اگه مشتری زیاد دارید و دوست دارید اندازه خاصی کارتاتون باشه میتونید براش بدین بیرون قالب درست کنند امیدوارم موفق باشید

katibeh

Member
در صورتی که کل کار میخواید سیاه و سفید باشه پیشنهاد میشه فایلتون رو تبدیل به مد گرایسکل کنید . تا خاکستری در بیاد
این مشکل تغییر رنگ در بیشتر مواقع پیش میاد بخاطر اینکه فایلها در 4 رنگ طراحی میشه ولی ظاهر فایل تو مانیتور تک رنگه .

zaj

New Member
سلام دوستان, میخام واسه تبلیغات در مورد کار 3dsmax کارت ویزیت طراحی کنم. از دوستان کسی نمونه کارت داره اگر کمکم کنید ممنون میشم.

Yunes.grapix

Well-Known Member
بهترین راه برای این کار اینه که : توی کد دهی به رنگ ها فقط k رو ازش استفاده کنی و بقیه رو برابر صفر قرار بدی ، البته باز اون بسته به لیتوگرافی زینگ چاپخونه هست که دیجیتال باشه یا آنالوگ . این خیلی تاثیر داره توش

mahdi_z100

New Member
ایم مشکل شما بخاطر رنگ آبی هستش . رنگ آبی رو از قسمتی که سبز میشه کم کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا